Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
vangla
 
x 13. november 2008, kl 12.59
kui keegi arvab, et vangla inimest ei muuda, siis oi, kuidas muudab, kõiki. tean umbes kümmet endist vangi, kõik istunud seal 5 ja rohkem aastat. ainult ühest neist on saanud üsna edukas inimene, teised jõudsid mõne aja pärast tagasi trellide taha või on lihtsalt töötud-kodutud luuserid. ah jaa: üks variant on veel - elavad marbellas :D
vangla rikub närvikava pöördumatult, kui endistele vangidele alkoholi anda, siis näed, millega tegelikult riskid.
 
õde 13. november 2008, kl 13.19
Minul läks vend 6-ks kuuks vangi, auto ärandamine ja mitu ilma lubadeta purjuspäi roolis olemist. Enne seda oli mõttetu rullnokk, selline pisipätt, noor ka veel, 20 ainult. Mõtlesin, et ei temast asja saa, aga vanglas muutus ta täielikult. Ta sattus juhuslikult mingi autoriteediga ühte kambrisse ja too ütles, et seda poissi ära ei riku, et kui välja läheb, hakkab normaalseks jne. Võttis ta nö oma tiiva alla. Kui vend välja tuli, oli hoopis teistsugune, palju mehisem ja hakkas täiesti korralikuks, võttis naise ja leidis hea töö, nüüd käib töö kõrvalt koolis ka, palju asjalikum ja normaalsem kui enne. Vanad kriminaalsed sõbrad saatis ka pikalt, otsis üles oma kooliaegsed sõbrad jne. Samas ta ise ütles ka, et kui oleks pikemalt pidanud olema, oleks ilmselt asjalood teised olnud, et seal keerab ikka kõvasti ära. Niiet mina olen rahul, et mu vend seal ära käis
 
kalju 13. november 2008, kl 15.02
Mul on ka hea kogemusi välja pakkuda, üks on meie firma töötaja juba 14 aastat. Istus vene ajal mingi sots. omandi riisumise pärast 8 aastat. Temaga küll ühtegi probleemi pole olnud, ei tööl ega kodus. Korralik 2- lapse isa ja hoolitseb hästi oma perekonna eest. Hiljuti hakkas maja ehitama, tubli mees igati. Vanglasse võib praktiliselt väga lihtsalt sattuda ja kahjuks ka mõnikord süütult.
 
vanglasse 14. november 2008, kl 23.27
satuti nö süütult vast vene ajal - maj. kuriteod, puudujäägid, äri jne. mu oma onunaine sattus 20aastasena vanglasse, puudujäägi pärast, mille vanemad ja targemad tema süüks oskasid ajada. praegu on 60a, lapsed suureks kasvatatud, tore ja töökas inimene.
praegu ei taha uskuda, et seal neid nö korralikke inimesi eriti palju on.
selle pankuriproua taolised on siiski haruldused.

ei usu, et Käo Sass vangi pannakse. selline lollus oleks isegi meie riigi jaoks liig, mis liig.

pätt
millest sa räägid? seleta lähemalt, miks vangivalvurid pedofiile paremini kohtlevad?
tunnen isiklikult kolme vangivalvurit. kaks neist on väga toredad inimesed, kolmas on täielik idioot.
 
kah kokku puutunud... 14. november 2008, kl 23.39
Minu elukaaslane oli kümmekond aastat tagasi eeluurimise aja vanglas, hiljem mõisteti õigeks. Kahjuks on see jätnud siiski jälje. Kuigivõrd tema psüükikale, ütleb ise, et närvid on üksjagu kannatada saanud. Teine asi on see, et elades suhteliselt väikeses kohas, teavad siin kõik tema nime ja seda, et ta kinni istus - väga vähesed seejuures teavad/hoolivad, et tal lõpuks mingit süüd ei leitudki. Seetõttu on tal olnud väga raske saada tööd - nö. taust jäi koguaeg kõigile ette ning talle ei antud paljudes kohtades võimalustki... Ka tema tollane abikaasa lahutas temast ära, kui ta vangi läks. Aga mina olen kõige kiuste rahul, et me kohtusime ja kokku jäime, kuna saame omavahel väga hästi läbi ja minu elu oleks kindlasti palju tühjem ja kurvem ilma temata. Muide, temagi ei väsi mulle sama kinnitamast.
Ka üks minu teine tuttav on nooremas eas mõned aastad vangis veetnud (ma ei ole küll täpselt kursis, mille eest), aga ma võin öelda, et täna on ta igati korralik mees ja abikaasa, kusjuures ka hea kasuisa.
Ma ei pea siin kindlasti kaitsekõnet kõigile vanglas istunutele ja ma ise ei sooviks samuti omada mingisugust kokkupuudet näiteks tapjate, vägivallatsejate või paadunud varastega. Aga siiski sooviksin, et inimesed võiksid vahel olla pisut tolerantemad nende suhtes, kes on elus mõne vea teinud. Nii lihtne on teistele silte külge kleepida, aga vahest võiks ju kellelegi siiski ka võimaluse anda oma elu taas rööpasse saada.
 
naine 15. november 2008, kl 09.17
Ma väga tänan kõiki asjalike kommentaaride autoreid! :)

to positiiv : Aitäh abi eest! Olen otsustanud ta siiski ära oodata, seda enam, et see aeg pole väga pikk. Eks siis paistab kas tegin õige otsuse...
 
positiiv 15. november 2008, kl 11.07
Edu sulle ja ka sellele, keda ootad. Küll kõik läheb hästi, usu endasse ja temasse.
 
pätt 15. november 2008, kl 11.16
to vanglasse

Ma ei kahtlegi, et su tuttavad on toredad inimesed, kuid...kuid teiselpool väravat on nad teised inimesed, täpselt samuti nagu vangidki. Loomulikult on valvurite hulgas õiglaseid ja südamega inimesi, kuid üldiselt on asjad ikka nii, et oma väikest võimu ei jäta keegi näitamata ning ollakse ülbed, valelikud ja tihtipeale ka alatute võtete harrastajad.
Vaata, vanasti oli nii, et vägistajad, pedofiilid j teised sellised loomad olid nii vangide kui ka valvurite põlguse all ja nende elu tehti päris kibedaks, nii mõnigi ei tulnud sealt üldse eluga tagasi, tänapäeval aga määratakse sellised värdjad kambrivanemateks või kontaktisikuteks või toidujagajateks. Ja normaalsetele vangidele selline asi ei istu. Kellele istuks?
 
kijdlasti 15. november 2008, kl 15.30
Inimene ei tohi ennast müüa ei siin ega sealpool trelle. Kui inimene väärtustab ennast, respekteerivad ka teised, aga nõrku inimesi kasutatakse alati ära, maailmas ju kõik müüdav-ostetav, paku ainult õige hind.
Teemaalgatajal soovitan võtta ühendust vangla sotsiaaltöötajaga, kes kinnipeetavaga tegeleb, aitab kindlasti kaasa mehe emmetähtaegsel vabanemisel-ilus sõna resotsialiseerumisel.
ps Pankuriproua oli proua ka seal-inimene peab tundma oma väärtust.
 
vanglasse 15. november 2008, kl 19.15
pätt
no mina näiteks kuulsin, selle lollaka vangivalvuri suust muide, et meie tuntud pedofiil ei julge ise toidu järgigi käia, et kongikaaslane pidavat tooma talle.
ega mul pdofiilist küll kahju pole. sellise värdja elu peabki kibe olema.
aga sellest lollist vangivalvurist usun ma tõesti kõike. kodus kiusab ta oma koeragi, miks siis mitte vange. loll alaarenenud inimene on ta.
 
Kata 17. november 2008, kl 10.48
Olin see, kes tutvus kinnipeetavaga ja ootas kolm pikka aastat.Siis ta tuli ja õudus võis alata!!! Ta osutus alkohoolikuks, kes jõi, kuni käpp maas. Sõbrad lohistasid teha tihti koju.Tarbis ja müüs narkootikume,süstis amfetamiiini Manipuleeris, valetas lakkamatult, pettis mind. Oskas olukorrad nii sättida, et süüdi jäin alati mina. See oli jube. Hoidke eemale,naised, sest nende psüühhika on rikutud ja mõttemaailm samuti. Nad on süüdimatud ja ei võta vastutust ühegi oma ilge teo eest tavaelus. Kui tema joobm, siis süüdi jääb ikka naine.
 
positiiv 18. november 2008, kl 01.15
Sa, Kata, ajad asjad segamini. Sa TUTVUSID kinnipeetavaga, teemaalgatajal aga kukkus kinni kallis inimene, need olukorrad on nagu öö ja päev.
 
Kata to positiiv 18. november 2008, kl 11.04
Ma tean, aga siinlugejate hulgas võib olla ka neid ullikesi, kes sellsit asja kaaluvad. See oli neile hoiatuseks.
 
Amatöör Luulutaja 17. september 2019, kl 13.21
Jumbu poolt on kõik taevased väed
Kolla homme vangi läeb
plaksuvad Juppidel rõõmust käed
head teed tal minna
ja mitte niipea tulla
Kolla tegi palju pattu
siis ta kinnimajja sattus
vangimajja läheb Kalev
pedesi seal terve malev
ei see lugu ole vale
Kolla berse päris sale
naeris terve alev
kellelgi ei olnud temast hale
sai ta nikku ikka siingi
ei vajanud ta enam pikka blondiini
ning alates sellest tunnist
oli jälle maailmas juures berse mis oli vägistaud mnnnist
15 magamata ööd
ta berse kallal tehakse seal tööd
küll on ikka feeling
kui zitaauku viilid
on tunne et sul zitaaukus on siilid
ta savisse sattus
ja pededesse mattus
see oli ta saatus
Junsu hüppas rõõmust lakke
et Kolla võeti pedeväkke
Kollal hell oli pepu
kui pede sinna torkas oma näpu
lükkas düra õieli
Kollal jalad laiali
seal Kollat kepiti nii et berse vahtus
suur pede düra sinna mahtus
Kollal aetakse seal maha berse pealt villad
kui ta tahab olla lilla
kannikas peab olema kiilas
kui ta seal pedena hiilgaks
naeris terve linn
kui tal tehti seal tinn tinn
on see vast lugu
Kolla zitaaukus tehti sugu
Kollal lööb nüüd bersekell
pärakas on nikust hell
suur pede teda keppis
Kolla sellega ka leppis
tal seal taha raiuti
nii et berse kasvas laiuti
niikaua ta seal keppi sai
kuni bersse mahtus vai
seal on nüüd meie pagan
kel pannakse eest ja tagant
tal tehti rivi
ei viska ta enam naiseärandaja aknasse kivi
tal pandi takka
kuni zittumine jäi vakka
Kolla bersenahk on kui samet
tal on seal ju kukeamet
ta on seal kui linnuliha
teeb see talle hirmsat viha
kui rahuldatakse tema pepuga suguiha
kuid mis teha
kui tal on nii seksikas keha
oh sa väike Kolla oled siin me nashi
nõnda laulis kambris 10 bederassi
nõnda laulis kambris see pedesalk
varsti Kollal berses palk
Kollal häda suur
ootab teda puur
ei saa Kollat kinni panna
sest ta ennast kätte ei anna
tuleb ta vägisi sinna kanda
Kolla istus vangitornis Juntsu rõõmust naeratas
ta Kalevit parastas
eks sa veel varasta
Kolla istus vangitornis Jupi õudsalt naeris
saavad nad Blondiga olla nüüd paaris
Kolla istus vangitornis needes mõttes Jupatsit
kuidas üks mees võib olla nii zitt
Võltsblondiin kingiks talle oma witt
 
Emeli 11. aprill 2021, kl 11.51
Olin ise 16 kuud ja 6 päeva Tartu vanglas. Kuid seal ei maksa inimväärikus isegi mitte punast krossigi. Esiteks üks noor 23a. noormees soovis abielluda oma armastatuga. Eskorditi teda siis Tartu Tiigi tänavale käed raudus ja vangla roobadega T särk ja lühikesed püksid olid kogu tema kostüüm oma registreerimise ajal isegi käid raudus pidi allkirja kirjutama kui see tehtud sai naist suudelda ja, siis pandi ka jalarauad ja vöökett peale ning eskorditi tagasi vanglasse. Pärast tagasi tulles kästi kõik seljast äravõtta alasi, et sa midagi keelatud kaasa ei ole toonud, kuid samas on sul kaks täis varustuses kuulivestidega ja püstolitega kahemeetri kauguses.
Teine intsident minu endaga mul suri isa ära ja palusin kah luba ärasaatmisele minna Tartu krematooriumisse minna samuti oli minul vangla roobad seljas ja käed raudus. Olin kirstule asetamas valge liiliani oksa. Sugulased vaatasid justkui poeg oleks isa kasti löönud. Siin saaks küsida justiitsministeeriumilt, "Kas inim väärikus on kinnipeetavalt äravõetud?", et isegi sellistel sündmustel ei saa ülikonda selga panna?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!