Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
Eesti naine vs Vene naine - kumb on parem?
 
abc 05. september 2014, kl 01.05
Kehva naise leiad nii eesti kui vene rahvuse hulgast.
Võõra tava- ja kultuuritaustaga pikka kooselu ei tule!
 
apukas 05. september 2014, kl 19.27
Koos vene naisega tuleb Putin voodisse kolmandaks. Peab lootusetult niru mees olema, kes seda talub.
 
vene naine 11. september 2014, kl 09.22
segavereliste pahupooled Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> mul oli võõrasema venelane ja isa eestlane, mis tä
> hendab ALATI seda, et kui mees võtab vene naise, s
> iis kodune keel on vene keel ja nagu siin juba öel
> di, telekast tulevad vene saated ja raadiost vene
> muusika. lapse käest ei küsi keegi, mida tema taha
> b. mina olin oma südames eestlane ja väga tahtsin
> vaadata eesti saateid, ei lastud.
>
> nüüd on
> mu poeg abielus venelannaga ja 10. aastane pojapoe
> g veedab kõik nädalavahetused meil, sest meil on k
> odus eesti keel ja eesti meel ja eesti televisioon
> .
> kui vahel ka tahangi midagi vene tv-st vaadat
> a, siis ta ütleb, et appi, keera palun ära, ma pea
> n seda ilgust niigi iga päev kodus nägema.

Mu mõlemad vanemad on venelased, ema kasvas Petseri lähedal, aga isa puhta Venemaalt. Kodus rääkisime loomulikult vene keeles ja ka kool on venekeelne.
Nüüd omal pere - mees eestlane, lapsed "eestlased", kodus räägime vaid eesti keeles, vaatame neid saateid, mis eesti kanalitel lastakse vaadata ning kuulame igas keeles muusikat (mehele muide meeldib vene muusika väga, minule vaid üksikud lood). Mehepoolsed sugulased kõik ütlevad mulle, et väga halvasti tegin, et lastele vene keelt ei õpetanud, kuna suurahva keele tundmine ei jookse kellelgi külge pidi maha. Ehk olengi rumal olnud, aga samas mul on raske rääkida lastega vene keeles, kui mõtlen eesti keeles, tööl suhtlen ka eesti, vene, inglise keeles, aga kodus/tuttavatega/lastega vaid eesti keeles.

Sellega tahtsin öelda, et ALATI oli sul üldistatud, kuna lisaks minule tean veel paljusid perekondi, kus vene verd naise ja eestlasest mehe kodus on kasutusel eesti keel.
Sellist rumalat üldistust, mis põhineb vaid oma kogemusel, ei tasu puhta tõena võtta ja teistel kuulutada.

Vene naine on sama hea/halb, kui ükskõik mis rahvasest naine. Kõik siiski sõltub isikust, kasvatusest.

Tean palju meikivaid isendeid nii eesti kui ka vene naistest. Ise jällegi meigin minimaalselt. Paks ka ei ole ega ka tunne ühtegi noort paksu vene naist, kuid samas tean mitu paksu eesti noort naist (põhjus pole haigus vaid ülesöömine).
Mõttetu on isegi rohkem kirjutada, sest mõnel lähevad silmad põlema juba ainuüksi sõnast "venelane", sest see et see tähendab automaatselt halba iseloomu, olematut kasvatust, omakasu peal väljas olemist.
Kahju nendest eestlastest, kelle ajumaht on nii piiratud.
 
viimasele 12. september 2014, kl 09.31
Olen Eesti naine ja kindlasti on igasuguseid inimesi igas rahvuses. Siiski ei ole midagi teha, aga läbi ajaloo ei ole venelastel-eestlastel kuigi häid ning sooje suhteid olnud, eks põhjuseid võib igaüks ise enda jaoks otsida ja leida. Mina lähtun põhimõttest, et kuni mulle siin Eestis juhtuvad suhtluspartneriteks vene inimesed, kes peavad lugu riigist, kus nad elavad ja ei halvusta eestlasi ning Eestimaad, on nad minu jaoks täiesti neutraalsed ja suhtun nendesse positiivselt. Asi muutub aga kindlasti siis, kui jutt hakkab käima sellest, kui paha ja raske neil siin Eestis olla on ning keegi nendest siin lugu ei pea. Igasugused suhted on kahepoolsed ja kui tahetakse selles riigis hästi vastu võetud saada, kus elatakse, tuleks ka ise sellele kaasa aidata. Ei kavatse iial Eestist päriselt minema kolida, aga kui ma siiski seda teoreetiliselt peaksin tegema, siis täiesti elementaarne on minu jaoks see, et austan ja pean lugu selle riigi kodanikest, kuhu elama siirdun.
 
vene naine viimasele 12. september 2014, kl 19.47
Sa räägid, et pead lugu riigist kuhu siirdud. Jah, õigus, ka mina arvan, et kõik eestimaalased peaksid oskama rääkida eesti keelt. AGA mida teha juhul, kui oled venelasena Eestis sündinud, austad Riiki, räägid riigi keeles, maksad korralikult makse, kasvatad tulevasi riigi ülapidajaid, KUID sind nimetatakse halvustavalt "venelaseks", kuna oled rahvuselt venelane, mis peaaegu alati tähendab seda, et kui miski ei meeldi kodumaal, siis mine Venemaale elama.
Kas eestimeelsetel venelastetl tõesti pole õigust väljendada rahulolematust, kui meie riigis tõepoolest miski mäda?
Koguaeg peame vaikima ja teenima, sest ajaloos ei ole eestlastel-venelastel häid suhteid olnud?
Osadel eestlastel on mingi pime viha venelaste vastu, seda õpetatakse maast madalast ka oma väikestele lastele.
Õigustage enda käitumist, sest AINULT teil on ju õigus selles riigis puudujääkidest rääkida. Teised rahvad on pahad tegelased, sest nemad kunagi ajaloos Eesti vabaduse võtnud (rootslased, taanlased, sakslased, venelased).
Olen oma nahal tundnud sellist üldistamist a la oled venelane - järelikult paha ja mine heaga ära Venemaale, kui miski ei meeldi. Mõttetu teema ja lõpmatu vaidlus, kui kaaslaseks on piiratud mõistusega inimene.
 
viimasele 12. september 2014, kl 22.41
just. mine oma suurele kodumaale, kus on ruumi nii palju ja ela seal. siin sinust mitte keegi puudust tundma ei hakka. eestlastel on ainult väike lapike maad, kus 40% muulasi, kahjuks.
itaalias on muideks samamoodi, riiki võivad kiruda ainult itaallased, ülejäänud hoidku mokad mättas või kebigu nahhhui ja ma leian, et see on õige. ka inglismaal on nii. teiste riikidega pole kokkupuudet olnud.

täna just käisin tartus, uhh, kui mõnus, ma ei kuulnud ühtegi vene keelset möla mitte kusagil. teenindajad igal pool eestlased, vanalinnas jutt ainult eesti keelne, tunne täpselt selline nagu oleks jõudnud koju. seevastu narvas hakkab vastik, see linn sai omal ajal venelaste poolt okupeeritud, peale sõda eestlasi sinna ei lastud ja ongi nagu venemaa eesti pinnal. vastik ja kurb.
 
to viimasele 12. september 2014, kl 23.50
Loll eestlane on kodumaa jaoks hullem kui arukas muulane. Sinu jutt on juba selline, et sinusuguseid eesti patrioote Eesti riik ei vaja. Kirjapilti vaadates ei paista, et tegemist oleks haritud isikuga.
 
viimasele 9.31 Vene naisele 13. september 2014, kl 09.03
Kõigepealt, usun, et mitte ükski vähegi mõistuse juures olev eestlane ei vihka muulasi, olgu nad venelased või mistahes teisest rahvusest, kes tõepoolest peavadki lugu Eesti riigist. Kirjutad, et Sina seda teed ja saad ikkagi halvustamise osaliseks, see on muidugi kurb. Eks eestlastegi seas on ju igasuguseid inimesi, erinevate põhimõtetega jne. Ajaloost ei pääse ja kindlasti oled ise samuti vähemalt mõningal määral kursis Eestimaa ja eestlaste ajalooga. Ma leian, et alalhoiuinstinkt peaks väikese rahvuse esindajal olemagi tugevam kui suurriigi omal. Aga iga riik ja iga inimene on väärt austust ja lugupidamist, kuniks ei rikuta teiste riikide ja teiste inimeste samaväärseid õigusi. Kahjuks Venemaa praegune poliitika teeb kahju eelkõige tema oma riigi kodanikele, aga ka venelastele üle maailma. Kas tõesti saab ainult vägivalla, vihkamise ja jõuga end maksma panna, sest võõra ja teistsuguse vihkamises poleks venelastel küll vaja teisi rahvaid süüdistada, sellist vihkamist on teie veres piisavalt endalgi. Ma ei tea kas kunagi saabub päev, kui need suhted Eesti ja Venemaa vahel paremaks lähevad, isiklikult tean väga paljusid toredaid inimesi vene rahvusest ja veel kord rõhutan...keegi ei keela muulastel või muud keelt rääkivatel inimestel avaldada arvamust ka Eesti pahupoolte suhtes. Meil on vabad valimised, aga ka mitmeid muid kohti ja võimalusi, kus oma arvamust viisakalt ja tsiviliseeritud kombel väljendada. Usu, siis kuulatakse enamasti ka selliseid mõtteavaldusi, aga räuskamist ja eestlaste mõnitamist ei pea minu meelest eestlased tõesti kuidagi kannatama.
 
to to viimasele 14. september 2014, kl 10.25
palju sinu arust neid arukaid muulasi siin eestimaa pinnal on siis? töötan asutuses, kus kõik venelased on absoluutselt veendunud, et ukrainlased va värdjad sõdivad omavahel ja et minu ajud on nii hirmsasti pestud kuna eesti tv valetab, et venelased sõdivad ukrainas. samuti lähevad neil silmad suureks, kui kuulevad nagu oleks venelased ka gruusias sõdinud.
ptüi krt. ...debiilikute kari.... pole sõnu lihtsalt....
varem kaagutasid need venelased, et eestlased on niiiii lollid, et venemaaga äri ei taha ajada, et gaasitrassi ei taa, nüüd ütlen, et näete ukraina põhjal, miks venemaaga äri ajada ei saa, aga noh, kes mind usub, nende arust ameerika sõdib ukrainas :)))

vastik rahvus, enne olen triljon korda miki kui vene valitsuse all.
 
eelmine viimasele 14. september 2014, kl 13.16
Tead, ma arvan, et eks ikka on küll neid arukaid ja kainelt mõtlevaid venelasi siin Eestiski, aga silma hakkavad ju ikka need, kes kõvahäälselt oma õigusi ainult nõuavad, vaadates kohustustest mööda. Minu meelest võiks püüda võimalikult vähe vihkamist endasse koguda, aga kindlasti ei tähenda see, et oma põhimõtteid peaks eirama. Mina olen täiesti kindlalt ja selgelt praeguse Venemaa poolt aetava poliitika vastu ja kahe käega toetan Ukraina püüdlusi iseseisva riigi säilitamiseks ning arendamiseks. Katsun oma pea selge hoida, sest näen, mida pime vihkamine mistahes poolelt endaga kahjuks kaasa toob. Ma ei vihka rahvust, ütleme nii, et ma ei aktsepteeri Venemaa poliitikat ja nende inimeste arvamust, kes peavad õigeks jõu ja vägivalla abil oma tahtmise peale surumist teisele iseseisvale riigile ning sealsetele inimestele.
 
Riho51 30. september 2014, kl 16.31
Oma kogemustest ikka, see oli paar aastat tagasi. Aga samasuguseid kogemusi on ka sõpradel. Ikka selles restoranis tahan käia ja tolles, sõidaks Austraaliasse või Taisse puhkama jne. Putin ja Putini naine on kõige suuremad eeskujud. Nüüd on Putin sellest naisest lahus ja ta on ka palju sõjakamaks muutunud, ei tea uuemat suhtumist. Arvatavasti on kõnealune vene naine veel päris mõõdukas, vahepeal läks venelasele mehele.
 
Naine32 31. oktoober 2014, kl 11.30
Vene naised on sama mõttetult üleslöödud kui meie beibed. Võta üks ja viska teist. Elavad mehe rahakoti peal ja ise midagi teha ei viitsi, tööd teha ei oska. Venelannad on halvas mõttes agressiivsemad ja ülbemad ka. Kui ikka nende arvamusega ei nõustu, võivad kallale ka tulla vabalt.
 
Naine32 kas oled 02. november 2014, kl 05.49
mõne venelannaga koos elanud et nii teadlik?

Korraliku lastetoaga vene neidudest saavad parimad emad oma lastele ja naised oma meestele:) Väga soojad ja koduhoidvad. Igasugu vuhvadest tasuks muidugi kauge kaarega eemale hoida või ainult üheks ööks:)
 
Naine32 10. november 2014, kl 00.58
Mu naabrid on venelannad ja nende mõlemate laste isad on kinni istunud. Tibid ei suuda isegi lapsi hoida omal, ainult 1 rand ja solaarium pidevalt. Ja lapsed on kasvatamata, aga mina nende omi kasvatama ei hakka. Hoidun heaga eemale. Nii, et jah, näen selliseid inimesi lausa igapäevaselt.
 
Mirjam 11. november 2014, kl 10.22
Tuttaval pensionäripaaril on naine venelane, mees eestlane. Naine on väga soe ja südamlik naine. Aga nagu keegi rääkis eelnevalt, hakkavad kodus sellised pisiasjad häirma, nagu vaikselt ilmuvad sädelevad asjad. Suur soe süda tähendab ka pidevat suhtlust suure suguvõsaga. Ja vene Tv käib pidevalt, ning nende kontserte nauditakse täiega, mis iga nädala lõpus telekas näidatakse. Sellised pisiasjad võivad igapäevaelu häirima hakata, kui koos elatakse.
 
No nii 01. detsember 2014, kl 14.54
Kõige parem on see, kelle oled enda kõrvale valinud. Rahvus ei mängi siin rolli.
 
vene neiud 02. detsember 2014, kl 07.13
ilusamad:)
 
kõrvalt näinud 08. detsember 2014, kl 11.28
mitmeid selliseid kooselusid ja ükski pole püsima jäänud.Kuna naised kujundavad kodu, siis venelikud on nende paaride kodud olnud- kunstlilled,läikivad kardinad,kirjud vaibad seintel jne.Naised on olnud ka ise maitsetult ehitud ja üsna pealetükkiva käitumisega.
 
nojaaah 09. detsember 2014, kl 17.00
Nende garderoobis on ainult diskoriided. Isegi loodsesse matkama kontsakingadel. Lapsekäruga jalutama, ikka diskoriided ja kontsakingad. See viib varakult tervise ja siis on hopsti ülekaaluline krunniga mammi.
 
miks eesti naised 09. detsember 2014, kl 18.23
alati vene naisi halvustavad mainides et 60-aastasena mammid, keda huvitab milline 60a ollakse, peaasi et 20-30 ilus ja seksikas on:) ja kontsad ongi seksikad mitte mingid sussid!
 
eesti mehed niikuinii 09. detsember 2014, kl 18.24
üle 50 ei ela seega suva ju millised nad vanemana on:)
 
omakasu 09. detsember 2014, kl 22.10
no vene ja aasia naised on püüdlikud, sest ootavad ka pääsu ükskõik mis mehe kõhu alt Euroopasse. selleks, aga on vaja usinalt imeda ja pikk elamisluba või kodakondsus eestlasega abeilludes saavutada.
Hädaga sööb karu kärbseidki, öeldakse selle kohta, asi siis vahelduseks enne suurt elu Euroopas eesti meest keppida.
 
Vene neiud 10. detsember 2014, kl 06.03
on rohkem koduhoidvad sest nii on neid kasvatatud. Ning väärtustavad oma mehi rohkem. Naiselikumad samuti:)
 
notohotillae!!! 10. detsember 2014, kl 07.48
on aga küsimus - kas eesti või vene naised!?
ARUKAD st mõistuse ja hariduse saanud naised on parimad
mõistus ja südameheadus ei olene aga mitte rahvusest
 
europass 10. detsember 2014, kl 16.59
no europassi lootuses aasia ja vene naised roomavad ka, ja imevad hästi..
 
to vene neiud 21. detsember 2014, kl 11.00
Asi pole kasvatuses, vaid nad on ajast maas. Endiselt ajastus, kus naine on tallaalune ja iseseisvus puudub. Nii nagu moselmi naine hoitakse keskajas, on vene naine kuskil kuuekümnendates. Mida see koduhoidev tähendab? Eesti naine, austab palju rohkem kodu traditsioone, sest mäletab esivanemaid ja oma juuri, erinevalt läikivasse sünteetikasse mähitu homo sovietikus.
 
MCR 24. detsember 2014, kl 18.21
viimasele Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> just. mine oma suurele kodumaale, kus on ruumi nii
> palju ja ela seal. siin sinust mitte keegi puudus
> t tundma ei hakka. eestlastel on ainult väike lapi
> ke maad, kus 40% muulasi, kahjuks.
> itaalias o
> n muideks samamoodi, riiki võivad kiruda ainult it
> aallased, ülejäänud hoidku mokad mättas või kebigu
> nahhhui ja ma leian, et see on õige. ka inglismaa
> l on nii. teiste riikidega pole kokkupuudet olnud.
>
>
> täna just käisin tartus, uhh, kui mõnus, m
> a ei kuulnud ühtegi vene keelset möla mitte kusagi
> l. teenindajad igal pool eestlased, vanalinnas jut
> t ainult eesti keelne, tunne täpselt selline nagu
> oleks jõudnud koju. seevastu narvas hakkab vastik,
> see linn sai omal ajal venelaste poolt okupeeritu
> d, peale sõda eestlasi sinna ei lastud ja ongi nag
> u venemaa eesti pinnal. vastik ja kurb.

J4relikul oli siis see ka eestlane kes mult Tartus rimis rahakoti tuuri pani. Tore kui keegi end seal koduselt tunneb, kurat terve linna peale ei leia poest yhtegi yhekordsseks kasutamiseks m6eldud ziletti kui omal kaasas pole, siis n4edki varsti v4lja nagu "tartlane". Aga nuh uuesti kylastada ei plaani ka, eks olge 6nnelikud seal.
 
Triin 02. juuni 2015, kl 01.10
Mina igatahes olen oma Ukraina juurtele väga-väga tänulik igal sammul,peeglisse vaadates,enda põhimõtete eest seistes-ma ei löö kellegi ees risti ette ning supileeme keetmisega saan ka hakkama ning enda ja pere eest hoolitsen rõõmuga,mulle meeldib anda alati natuke rohkem ning kadedus pole minu teema ning nagu minu kallis abikaasa ütles: ukrainskaja divtsonka prosta kruta,olge uhked enda üle,hädaldage vähem,olge siiramad,avatumad,naerge kõike kõvemini just kõige halvemal päeval,olge soojemad .
 
eelmisele 02. juuni 2015, kl 01.47
varsti saad hästi palju jagama hakata, ja kui ise ära ei anna, siis võetakse. 1000-le peab ju jagama üsna palju.
 
Sid 02. juuni 2015, kl 11.07
eelmisele Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> varsti saad hästi palju jagama hakata, ja kui ise
> ära ei anna, siis võetakse. 1000-le peab ju jagama
> üsna palju.

Kas sinult võetakse su pension ära?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!