Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
Kas usaldate kanepi (jms) müüki kurjadegijate ja koolilaste kätte või pigem riigi/seaduse kätte?
 
vastane 28. juuli 2009, kl 18.00
demagoogiline osa on väga tubli... kallerdist palju, liha väga vähe

ühesõnaga kehv-sült

sain aru, et waffa on varemgi selle peale mõelnud ning just see läbi kuidas need negatiivsed momendid ikkagi positiivsena näiksid.

aga tubli ja tänud Sulle...
 
Waffa 28. juuli 2009, kl 18.30

Minuarust oled sina see kes siin ilma igasuguse lihata ja kallerdiseta sülti keedab, PALUN tee kasvõi ükski informatiivne postitus või lükka ümber enamus väidetest. Ei oska või ei saa?

LOOMULIKULT ma olen varemgi selle peale mõelnud kanepi vastasena, ma olen väga kriitiline inimene ning enne alati vaatan kõike negatiivset mis millegagi keelatud lubamisega seondub ning siis hakkan alles plusse liitma sinna juurde. Ebanormaalne oleks midagi toetada ilma, et sa seda teemat ka kriitiliselt vaadanud ei oleks. Siis jääksid peaaegu sama pimedaks kui inimesed kes ainult negatiivseid pooli kokku liidavad ning maalivad endale hoopis muu pildi asjast.

Pane nüüd Sina, kui vastane kes peaks VÄGA paljusi erinevaid negatiivseid külgi teadma oma list siia ning siis pane ka positiivsed asjad takka-järgi. Sul ei ole mõtet siia postitada peale igat nö lüüa saamist populistlike "no jah kehv sült oli" stiilis asju sest need ei anna mingit infot kellelegi peale selle, et sina asjast aru ei saanud - või ei tahtnud saada.


Ootan huviga listi koos selgitustega ning kui suudad leida siis pane juurde ka lingid mis su öeldut tõestavad (pane kohe nö ohtralt liha oma süldile siis). Meie postitatud lingid tunduvad liiga ebaolulised seega ootame siis mingeid paremaid ja tõesemaid linke kui eelpool kasutajate poolt postitatud materjal.

Posituse lõpus tahaks näha siis loogilist seletust MIKS on Eestile nii kahjulik kanepi (ning ka mõnede teiste ainete) reguleerimine valitsuse poolt.
Ning miks on Eestile kahjulik prostitutsiooni legaliseerimine, seda tahaks ka näha. Seda, et meie "imago" kannatada saaks pole mõtet eriti rääkida kuna see suhteline ja väga individuaalne
 
vastane 28. juuli 2009, kl 19.29
iirf...

seda listi ei tule

mul oli lihtsalt tõesti soov näha, et keegi pooldajatest on mõelnud ka negatiivsetele aspektidele ja kõik.

mind häirivad need punktid, mis Sa isegi välja tõid

*Tarvitajate suurenev hulk kes uut asja proovida tahavad...
JA kes saavad endale seda lubada(ja kahjuks mitte ainult proovida).

*krooniliste tarbijate suurenev hulk kes pidevalt hakkaks tarbima kuna kaup oleks odavam ning vabalt käes.

*Autojuhtide seas suurenev kanepi uimas olevate inimeste hulk.

*Kriminaalsete organisatsioonide sisetuleku tugev vähenemine mis tähendab, et neist tugevamad ehk proovivad muid nišše.

*koolinoorte jaoks kanepi kätte saamine muutub lihtsamaks(ei pea enam teadma diilerit, piisab vanemast vennast/sõbrast...)

*meditsiin peab suutma end ümber kohanduda, sest vaevalt on süstemaatiliselt uuritud inimesi kes suitsetavad 40-50 aastat järjest. olgu kaebused millised tahes. olgu kanepi ravivõimed millised tahes.

*Mõnel inimesel võib motivatsiooni probleem tekkida.
(ma arvan, et me räägime tuhandest kui mitte rohkemast mõnest...)

see, et sulle ei lähe riigi imidž üldse korda on küll kehv uudis, aga mis seal ikka, kõigil võib olla ja peabki olema oma isiklik arvamus.

ma saan aru, et see on karjuv ülekohus, et kanep kui "leebem meelemürk" on keelatud erinevalt tubakast ja alkost, kuid minu jaoks ei ole see piisav argument.

tõesti arvan, et võiks siis olla ju retseptiravimina, ravimise pärast.

kangamaterjalist pean niigi lugu ja õli olevat ka üsna tervislik olnud.

mina näen 4 lahendit küsimusele kuidas käsitleda uimastit nimega kanep.

* Veelgi rangemaks ja kangemaks tarvitajate/diilerite suhtes
* Jätta samaks (nii nagu praegu)
* Muutuda leebemaks tarvitajate/diilerite suhtes
* Osaline legaliseerimine
* täielik legaliseerimine

ja siit valikust olen ma kahe viimase suhtes vastumeelselt meelestatud. ja ma mõtlen mitte läbi enda, vaid oma lastele mõeldes.

ja kasu ma ei näe, ma ei näe - mis teha
(vahest esialgu ei näe? - aga milleks siis riskida)
see aeg mis ollakse purjus v pilves suunata hoopis perele ja meil on pered tugevamad ja toimivad paremini.

prostitutsiooni koha pealt ei oska ma midagi kosta, ei puutu minusse, kuid võib otseselt puutuda läbi laste ja see mulle ka ei sobiks.

valmistan sulle pettumuse hea oponent,tõsiselt kahju,
Kuid ega kõige parematel vaidlejatel pruugi alati õigus olla...
 
Waffa 28. juuli 2009, kl 19.43
alati ei pruugi kuid tihtipeale on:)

karistuse tase veel ebanormaalsemaks ja karmimaks viia oleks täielik läbikukkumine riigis mis niigi vangide arvu poolest Euroopas esirinnas on. (Hollandis muideks sulgetakse vanglaid ja imporditakse vangu mujalt sest pole piisavalt kuritegevust ja kurjategijaid keda vangidesse panna.. milline kokkusattumus..).

Ning on väga palju (kümneid millioneid) inimesi uuritud kes on kanepit nii eluaegselt kõvasti kui ka vahetevahel suitsetanud, nii puhtalt kui segi muude ainetega. Kanep on peale suitsu ja alkoholi kõige enam tarvitatavam nö mõnuaine (kes kasutab ravimina, kes mõnuainena, kes lõõgastajana, kes valuvaigistina jne)

Thais pakutakse igal pool thai stikki mis on siis hästi kangest kanepi õlist tehtud kanepi suits - 5 grammi palja kanepi omamise eest aga võid väga vabalt juba surmanuhtluse saada seal, vahet pole kas oled turist või kohalik. Ning neid surmanuhtlusi ja eluaegseid karistusi viiakse suht tihti seal täide - kuid mingit kasutajate hulga vähenemist küll näha ei ole.
Kui koer kuri on kas teda kaikaga pekstes saad teda sõbralikumaks? Enamasti küll mitte arvan.

Kuid jah, loodan, et su maailmavaade natukenegi laienes siin :)
 
vastane 28. juuli 2009, kl 19.47
seda kindlasti...

samas toetaks ma iga su loogilist alget mis tõstaksid iivet... sotsiaalabi kättesaadavust, aitaks elada minimaalse ökoloogilise jäljega jne.
 
jjah 29. juuli 2009, kl 22.21
ajalugu on näidanud, et vaatamata valitsuste pingutustele ei ole õnnestunud tapmistele ja mõrvadele lõppu teha. seega, kas te eelistaksite, et mõrvasid sooritaksid narko- või alkouimas poolhuupi ringi tulistavad isehakanud amatöörid või riiklikult litsentseeritud väljaõppinud spetsialistid, kes tagavad, et kõrvaliste ohvrite ja materiaalsete kahjude hulk oleks minimaalne?
 
just just 30. juuli 2009, kl 01.49
Ma väga täpselt ei saanud aru küsimuse sisust ja mõttest (kuid hea mõte ja kysimus tundus sellegi poolest).
eks me kõik ikka eelistaks spetse ning ega valitsus ja enamasti ka suuremad kriminaalsed organisatsioonid ei kasutagi ju suvalisi inimesi/mõrvareid(ehk häirega inimesi) palgamõrvadeks ja muidu tapmiseks.
Tapmine muidu ei ole üks omadus mis enamustel inimestel enamasti sünnist saati sees on - sõjaväes tehakse korralik ajupesu (sõnaotseses mõttes kusjuures, seda nimetatakse treeninguks ning simulatsiooniks jms mis kordades efektiivsem praegu on kui kunagi varem), et inimesed suudaksid teist inimest lõpuks vabalt tappa ilma süümepiinadeta, pea mitte keegi kellel ei ole sõjaväelist väljaõpet ei suuda inimest tappa ilma, et nad ise ennast väga sitasti hiljem ei tunneks. Need kes tava kodanikuna tapavad on tugeva nihkega (mitmed kriminaalid, häiretega inimesed jne) - ning neid leiab ikka vahest, erand kinnitab reeglit.
Mõnuainetega aga on sedasi, et kõikidel inimestel maailmas on loodud ajus retseptorid erinevate ainetega suhtlemiseks. Ning pea kõik inimesed maailmas on loodud saama mõnu ja nad eranditult soovivad seda ühte või teist pidi. Inimesed on loodud lõõgastuma ja erinevaid lõõgastuvaid aineid või tegevusi tegema mis ajus rahuldust pakuks (teatud kemikaale eritaks).
Seega yeah, mõrvasi ning mõnuainete kasutamist päris õige pole võrrelda kuna üks on enamuste inimeste loomus ja teine enamasti on väär areng või sõjaväeline (vms) väljaõpe/õpitav amet.

mingi päris hea doc. isegi oli selle sama teema kohta alles kuskilt.. ei mäleta nime, kui vaja siis otsin.
Mingi uurivajakirjanik proovis aru saada kuidas luuakse perfect tapjat/sõdurit vms
 
trairw 29. august 2012, kl 18.20
Hispaanias kasvata-tarbi avalikult palju tahad, kasvõi siniseks, Eestis tõmbad mahvi ja pannakse kohe vangi.

Kus see Euroopa Liit meil siis on?!?
 
hjb 29. august 2012, kl 22.40
ikka diilerite äri Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> No kõik ju ilus, aga miks need kanepikasutajad sii
> s pikapeale sellisteks jõuetuteks supilontrusteks
> muutuvad? Või võlub kanep ainult asotsiaalseid ja
> tööjõuetuid inimesi? Ses mõttes see ei tundu nii o
> hutu kraam nagu suits, no alkoholiga on ta sarnase
> m, aga ilmselt sõltuvus tekkib veel suurem või mik
> s muidu nooremalt põhja käiakse.

Märkad neid supilontrusi ja järeldad, et süüdi oli kanep. Kuigi tegelikult võis asi olla milleski muus ja laiskade inimeste osakaal on ehk sama alkoholitarbijate, automaalijate, tänavapühkijate ja saiasööjate hulgas.
Teiseks, miks peab inimene tegema tööd rohkem, kui eluspüsimiseks hädavajalik ja veelgi enam, kellelegi teisele palgatööga kasumit tootma?

Kanepist on väga hea dokumentaalfilm siin: http://www.youtube.com/watch?v=MESZh-_uyUQ

Pooldan legaliseerimist igal juhul. USAs oli alkoholikeelu ajal kogu alkoäri maffia käes.
 
Ei mingit seadustamist 30. august 2012, kl 08.02
Vastupidi karistusi tuleb karmistada ja surmanuhtlus taastada. Ka need lapsed, kes müüvad peavad kinni minema. Vahendajad, organisaatorid aga surma mõista. Kõik mitte kodanikest tarvitajad maalt välja saata.
 
. 30. august 2012, kl 12.28
Võiks legaliseerida niimoodi ,et omaks tarbeks võib kasvatada ,osta,myya ei tohi.Neid taimi mis tasuta meie metsades kasvavad ja omavad mõjuaineid on ju teisigi ,punane karbseseen yks tuntuimaid iidseid shamaanirannakute taimi ennemuiste siberi ja euroopa aladel.
 
. on laksu all 30. august 2012, kl 17.54
Kärbseseen on seen, mitte taim!
Nii rumal ei saa ka ometi olla.
 
iuyt 30. august 2012, kl 21.58
Ei mingit seadustamist Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Vastupidi karistusi tuleb karmistada ja surmanuhtl
> us taastada. Ka need lapsed, kes müüvad peavad kin
> ni minema. Vahendajad, organisaatorid aga surma mõ
> ista. Kõik mitte kodanikest tarvitajad maalt välja
> saata.


Karmistamine viib ainult narkomüügi põranda alla, nt kui 1 kord proovid (ja see on täiesti võimalik salaja, politseile teatamata), siis on diiler juba vana sõber ning soovitab muudki.
Või kujutad ette politseiriiki, kus inimesi jälgivad kogu aeg kaamerad ja 90% palgast maksame riigile senise 50% asemel?
 
Ei mingit seadustamist 31. august 2012, kl 12.27
iuyt Kirjutas:
------------------------------------------------------.
> Või kujutad ette polits
> eiriiki, kus inimesi jälgivad kogu aeg kaamerad ja
> 90% palgast maksame riigile senise 50% asemel?

Kujutan küll, ma nimelt olen elanud nõukogude liidus.

Jah karistuse möödapääsmatus on olulisem, kui raskus, kuid need kes põhjustavad teiste elude purunemise, on ise selle sama ära teeninud.

Eestis on maapiirkondi, kus elanikkond on hõre ja võõraid jälgitakse eriti pingsalt. Seal pole narkoprobleemi, lapsed saavad endiselt turvaliselt mängida ja just sellist Eestit ma tahangi.
 
? 01. september 2012, kl 11.02
tea milleks seda kanepit üldse vaja müüa on?
 
mis lubatud 01. september 2012, kl 14.08
Huvitav ,aga kui humalat tõmban ,või lepalehti ,siis kõik on OK...
 
! 01. september 2012, kl 19.03
äkki tuleks need ka ära keeleta! või siis, kas neist juba küll ei ole?
 
rochetto 01. juuni 2015, kl 10.39
panin teie käsutuses laenu alates 1000 € kuni 185000 € kuni
väga lihtne tingimustel. Ma ka investeeringute ja laenude vahel
eriti igasuguseid. Pakun krediiti lühikeses, keskpikas ja pikas
perspektiivis koostöös minu advokaat. Me ei tea oma eesmärk ja meie
ülekanded on sätestatud panga turvalisuse tehing. Kõigi oma taotlused ettepanekute määrad ja
näitlemise maksete ja mul on teie abi. Lõpuks enam
mõistmist võtke minuga posti teel: rocchettosantonio@gmail.com
 
Nneka 01. juuni 2015, kl 18.44
Pigem pooldan pigem legaliseerimist teatud tingimustel. Ise ei tohi kasvatada, kasvatamiseks ja müümiseks peab olema eriluba, milee saamise protsess on keerukas (kontroll, järelvalve). Kanepit müüakse spetsialiseeritud poodides (kusjuures võiks ka sigaretid tavapoest eemaldada).
Samaaegselt teha karmimaks ebaseadusliku kanepi karistused, levitada reaalset infot kanepi kahjulikust mõjust, vanusepiiran 21 jne....

Mis puutub meditsiinilisse kanepisse, siis selle poolt olen küll kahe käega
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!