Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üürin
küsimus võimaliku väljaüürimise kohta
 
Küsija132 19. juuli 2013, kl 13.09
Tere!

Uurin, millist üüri oleksid nõus maksma sellise korteri eest:
Asukoht: Tallinn, Pelgulinn
Maja: kahekorruseline
Korter: kahetoaline, 1. korrusel, ahiküte, sees ainult külm vesi, puhas, aga remont viimati tehtud mitukümmend aastat tagasi

Tänan juba ette!
 
no 19. juuli 2013, kl 13.54
mina oleksin nõus maksma maksimum 150 eurot.
 
kas 19. juuli 2013, kl 14.05
pesemisvõimalust siis ei ole? wc on sees või mitte?

ilma pesemisvõimaluse ja wc-ta ei üüriks isiklikult ka siis, kui tasuta saaks. aga kuskil 100 kandis küsitakse kuulutusportaalides selliste eest.
 
Küsija132 19. juuli 2013, kl 14.18
(veega) wc on olemas (korteris sees), aga pesemisvõimalus puudub - olemas vaid külm vesi.

Põhimõtteliselt on olemas ka ruum, kuhu võiks ehitada dušširuumi (vaja oleks siis ka boiler paigaldada).
 
Küsija132 19. juuli 2013, kl 14.19
See dušši-väljaehitamise jutt on selleks, kui mõni üürnik ise sooviks seda teha. Ise ei saa/jaksa/taha selles korteris midagi teha.
 
projekt. projekt 19. juuli 2013, kl 14.34
projekt ümberehituseks siis olemas ja ehitusluba ka?
need ise ilutegijad ajavad ka oksele, pärast majas torud umbes jne.
 
Küsija132 19. juuli 2013, kl 14.44
Lp projekt.projekt!

Loe veel kord minu poolt algatatud teemas olevat küsimust. Nüüd vasta küsimusele: kas ma küsisin nõu ehitise muutmise osas VÕI kirjeldasin korterit ja palusin nõu võimaliku väljaüürimise osas?

Ma ei saa aru, miks on alati platsis need inimesed, kes arvavad, et nende igasugune mõtteturgatus tuleb kirja panna ja suvalist postitust risustada... :(
 
jublakas 19. juuli 2013, kl 14.57
sa ju päranduse saanud jublakas küsija 123 rääögid ju, et üürnik võiks dusiruumi ehitada.. jne.
ja kaasomanike nõusolek ja ehitusluba peab niigi olema, kas arvad, et kui üürnik alustab sinu jaoks ehitustöid, siis kooskõlastusi vaja polegi.
 
Küsija132 19. juuli 2013, kl 15.08
Oeh... Nüüd võiks keegi veel öelda, et tulumaksu tuleb ka maksta. Siis võiks keegi öelda, et sellist peldikut ei soovi isegi siis, kui peale makstakse. Kolmas võiks öelda, et olen pursui, kes tasuta midagi saanud ja nüüd tahan rikastuda. Neljas võiks arvata, et kindlasti on sinna korterisse keegi ära surnud ja feng shui ei lubagi seal elada jne jne.

Põhiline on ju midagi suvalist kirja panna. Kui küsitud teemal midagi öelda ei oska, siis KINDLASTI tuleb mõni muu hea mõte, mida üldsusele jagada.

Kordan veel kord: ma ei küsinud lubade vajalikkuse ega muu taolise kohta. Loogiline on see, et kui mingit luba vaja, siis tuleb paberimajandus korda ajada. Hetkel mul ei ole plaanis ümberehitust teostada. KUI on mõni inimene, kes seda soovib, siis loomulikult tuleb teha see korrektselt.

Seega, kallid jublakad ja projektid, palun avage uus teema, kus oma tarkust teistele jagada.
 
ikkagi 19. juuli 2013, kl 15.45
Mille peale sa pahandad?
Kirjutad, et on võimalik pesemiskoht korterisse ehitada. Kas üürnik peaks omal kulul ehitusele lisaks ka projekti tellima või saab seda lihtsalt ilma igasuguse projekteerimiseta valmis teha? Lihtsalt dušikabiin paigaldada ja torud ühendada....
Nii pesemiskoht kui ka raha on ju ometi üürnikule olulised v]i mis?
 
ei saa lihtsalt 19. juuli 2013, kl 15.53
kui keegi naabritest kaebama läheb ja miks ta ei peaks seda tegema? pead lõpuks ikkagi paberimajanduse korda tegema.
ja tulumaks tuleb ju loomulikult üürituludelt tasuda.
 
Küsija132 19. juuli 2013, kl 16.12
Selgitan siis uuesti - ma soovisin teada saada, kas ja mis hinnaga võiks korteri välja üürida sellises olukorras nagu ta hetkel on.

Lisaks täpsustasin ome järgnevas postituses, et wc on olemas ja selgitasin, et dušši pole. Seda siis selleks, et anda täiendavat infot korteri kohta.

Loomulikult on võimalik kokku leppida, et üürnik ehitab välja dušši ja/või teeb muu remondi ning selle arvelt vähendatakse (vajadusel nullini) igakuiselt tasutavat üüri. Kuid need on juba erandjuhud.

Ehk siis mind pahandas see, et soovisin infot selle kohta, mis võiks olla korteri üürihind sellisena nagu ta hetkel on. Ning ma ei vajanud ülevaadet lubade jmt kohta
 
kokkulepe kellega? 19. juuli 2013, kl 16.16
kellega sa kokku lepid neid ümberehitustöid? majarahvaga, nad ju kaasomanikud elamu suhtes.
väikeses majas iga püsielanik tuleb ja küsib uue üürniku käest, mille alusel ta sinna pesitsema asus.
Niisiis korrektne üürileping. Kui paned võimaluse dussi ehitamiseks sisse ilma kooskõlastusteta, siis see pole korrektne üürileping.
 
Küsija132 19. juuli 2013, kl 16.24
OK, see nüüd mu viimane kommentaar neile, kes ei oska lugeda ja/või loetust aru saada: teie arvamused mind ei huvita, sest ei puutu antud teemasse. Ma ei oleks uskunud, et Eestis on nii palju neid inimesi, kes ei suuda loetust aru saada. Tekstülesanded koolis käisid ilmselgelt teil üle jõu.

Õpetaja: "Annil on 3 õuna, kuid andis ühe õuna Toomasele ära. Mitu õuna jäi Annile?"
Delfi oskamatud: "Mina ei tunne ühtegi Anni ja talvel õunu ei kasva ja Toomasel on õunte peale allergia!"

Viimasele võin veel nii palju öelda, et enne nõu andmist, konsulteeri mõne juristiga @ "siis see pole korrektne üürileping".

Igatahes: kui keegi oskab minu poolt püstatud küsimusele vastata, on vastus vägagi oodatud. Ülejäänusid proovin ignoreerida.
 
teise korruse elanik 19. juuli 2013, kl 16.27
nii kui üks kolksatus esimeselt korruselt kostab, teen avalduse politseisse. ma ju näen, kui ehitustarvikuid lohistatakse.
 
no ikka ei oska pakkuda 20. juuli 2013, kl 10.06
Kui pesemisvõimalust ei ole ja seda ka tõenäoliselt ei tule, siis on pakutav hind üsna madal. Kui aga on võimalus pesemiskoht sinna korterisse tekitada (reaalsed seaduslikud kokkulepped olemas, puudub ainult üürnik, kes nõus plaani teostama), siis ju lugu hoopis teine.
 
kas 20. juuli 2013, kl 21.35
lisan veel, et 10 aastat tagasi maksin analoogse (ahjuküte, pesemisvõimalus puudub, wc sees) elamispinna eest 300 krooni (pluss elekter ja enda muretsetud küte). asukohaks oli kristiine eramuterajoon. tudengina olid kriteeriumid elamispinnale madalamad ja määravaks osutus hind. sel ajal maksid mugavustega 1-toalised kuskil 2000-2500 krooni ehk? seega kuskil 7-kordne vahe võrreldes keskmise mugavustega korteriga.
 
Pilt üles sellest korterist 21. juuli 2013, kl 01.02
...ja jäävad targutused ära
 
vastus 21. juuli 2013, kl 10.25
Mõtle kõigepealt sihtgrupile, kes sellist võiks üürida. Kuna Pelgulinn ja Kalamaja on boheemse seltskonnna seas hinnatud, siis tõenäoliselt ongi nemad Sinu tulevased üürnikud. Mida rohkem on korter täis igasugust vana träni seda parem(kindlasti paku neile ka tabureti ülevärvimise võimalust!)ja ka mõõdukas kopitusehais ei tee paha. Aga pesemisvõimalus peab olema. Seda on lihtne tekitada olemasolevasse peldikusse, selleks pole ka mingit luba ega kooskõlastamisi vaja. Midagi siis samalaadset nagu on laevakajutites, kus väikesel pinnal kõik koos.Hinnaks 250€.
 
no ei tea 21. juuli 2013, kl 14.44
isegi kui pesemisvõimalus on olemas, siis remontimata korteri hind ei ole 250 eurot.
 
mina 22. juuli 2013, kl 10.13
aga sa müüa ei taha? jääks kogu kamm hullude üürnikega ära - usu, ma tean, mida räägin ;)
kui tahad, siis anna märku. mul tütar otsin pelgusse remontimata korterit.
 
Küsija132 22. juuli 2013, kl 16.21
Müügiplaane mul (veel) ei ole. Tegelikult ei ole ka kindlat väljaüürimise plaani - uurisin selleks, et teada saada, kas üldse on mõtet välja üürida. Väga väike tasu ei korva ilmselt võimalikke kahjusid, mida üürnikud võivad põhjustada (olen selles osas viimase kommenteerijaga nõus). Samas ei ole korter piisavalt hea kõrgema üüri saamiseks.

Tänan vastajaid!
 
mina 22. juuli 2013, kl 17.16
olin kunagi sama dilemma ees. kui sul ei ole korteris pesemisvõimalust, olid üüridatahtjad sellised, kes mulle ei sobinud. siis olid variandid, kas müüa või korda teha. kuna sel ajal müüa eriti lihtne ei olnud, tegime korteri odavate vahenditega korda. siis oli piisavalt kunstitudengeid, kes üürida tahtsid. nüüd on mul keskmiselt aastaks üürnikuks uus tudeng. kõik on kenad ja kohustundlikud olnud. ja üürikuulutus pane yyr.ee-sse delfi ei sobi selleks üldse ;)
 
Küsija132 22. juuli 2013, kl 17.26
aitäh, mina, soovituste eest! :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!