Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üürin
Üürniku hingeelu
 
Linda 25. oktoober 2016, kl 13.54
Soovin mõne aja pärast anda üürile 2-toalise korteri Tallinnas. Tuunin enne korterit. Küsingi- mida peab üürnik korterit üürides oluliseks(v.a.koht ja raha)? Kas mööbel sees? Kardinad? Pesumasin, külmik? Elementaarsed nõud- potid, pannid, kruusid, taldrikud jne?
 
:) 25. oktoober 2016, kl 14.14
Oleneb ju üürnikust, ega nad pole ühe vitsaga löödud.
Tudeng võib pidada oluliseks, et kõik eluks vajalik kohe olemas oleks, kel oma nodi palju, see jälle mitte.
 
Manda-Hilda 25. oktoober 2016, kl 15.39
Mina tahan näiteks vaid neli seina, muu omal olemas. Ja need neli seina ei ea olema tapetseeritud, tuleb odavam.
 
to Linda 25. oktoober 2016, kl 18.44
Aga üüri mulle, mul oleks hädasti vaja, väga tänulik oleksin, kui oleks sees nt teler, pesumasin, pliit, mööbel (kui võimalik).
 
to Linda 25. oktoober 2016, kl 19.00
Kui korterit üürima hakkad, palun kirjuta mulle ka: otsinkorterit1@gmail.com (üksi elav naisterahvas, ei suitseta)
Aitäh!
 
Linda 25. oktoober 2016, kl 22.04
Ok, võta teadmisks.Aga korter asub Lasnamäel....
a b 25. oktoober 2016, kl 22.42
mida rohkem vjalikku on korteris, seda kergem on puugi otsa sattuda, sest kui üürnik ise midagi kaasa ei pea tooma, siis on tal ka hea kerge sealt minema kolida.
 
lll 26. oktoober 2016, kl 04.04
Korter võiks olla kaasaegselt sisustatud - st ei nõukaaegseid sektsioonkappe ja suurt ümmargust lauda. Enamik inimesi kasutab tänapäeval arvutit sama palju kui telekat, kui mitte rohkem. Seega võiks olla kirjutuslaud. Isiklik stiil peaks olema miinimumi peal, kui just ei lähe paljudele peale (igasugused kuldsed vidinad minu meelest ei lähe). Sisekujundus võiks arvestada elanike arvuga, kui on kööktuba, ei ole vaja täiskööki, mis võtab poole toast. Ühe magamistoaga korterisse ei ole samuti vaja suurt diivanit ja diivanlauda, mis on mõeldud rohkem seltskondlikuks koosviibimiseks. Minu jaoks on vajalikud voodi (või lahtikäiv diivan), kirjutuslaud ja kapp, samuti väike köök, millel on ehk ainult 1 tööpind ja eriti meeldib, kui köök ei näe völja tüüpiliselt köögilik, meenutab rohkem tavalist mööblit, aga see on juba mu isiklik eelistus.
Kardinaid ise ei eelistaks, sest need pole nii kallid ja inimesel on oma maitse, voodilinu ja rohket köögivarustust ka mitte, sest need saab inimene ka ise valida. Muidugi, kui on tegu pikaajalise üüriga. Tudengile või paariks kuuks üürides võiks kõik olemas olla, siis võib mõelda lihtsalt sihtgrupile ja kujundada nii, et piisav huvigrupp oleks olemas. Näiteks nõukaaegsed vanurite toad ja Eesti 90ndate uusrikaste stiil on kohutav, ma ei usu, et need kellelegi peale lähevad. Aga natuke vananenud ja korralik ning maitsekas sisekujundus võib olla paremgi, kui kõle euroremont.
 
Esopus Spitzenburg 26. oktoober 2016, kl 09.33
Oleneb tõesti, kellele soovid üürida. Tudengid ja kaugtöölised(nädalavahetustel sõidavad oma päriskoju) vajavad korterit, kus kõik hädavajalik mööbel, kodutehnika ja nõud olemas. Samuti välismaalased, kes siin ajutiselt peatuvad.
Mind teeks aga väga ettevaatlikuks, kui möbleeritud korterit soovib üürida lastega pere või täiskasvanud töölkäiv inimene, kel endal ühtegi mööblitükki ega nõusid/majapidamisriistu pole. Muidugi, võib ju näiteks juhtuda, et lastega naine põgeneb vägivaldse kaasa eest ja peale riiete midagi kaasa võtta ei saa või on mõni mees lahutuse tagajärjel paljaks tehtud ja tänavale visatud, aga need juhtumid on ikkagi pigem erandid ja peaksid vestluse käigus välja tulema.
 
kjkj 25. november 2016, kl 12.03
Üürnikuna sooviks võimalikult tühja korterit. Olemas peaks olema köögimööbel ilma tehnikata, sest vajalik endal olemas. Korteris peaks olema garderoobikapp või suur hästi mahutav riidekapp, sest seda keeruline kolida, korterite mõõdud erinevad ja raske sobitada. Samuti peaks vannituba olema puhas ja san remont tehtud ehk et seinad, põrand, vann või dussinurk korralik. Hallitusevaba ja puhaste vuugivahedega, mitte süsimustad, mida kuulutuse pildil on osavalt varjatud. Lähed vaatama ja !!! olemas!!! Kirjeldus, et värskendusremont tehtud :D Sellises olekus nö tühja korterit põhimõtteliselt turul pakkuda pole. On ulme suured lux korterid aga 800 - .... € ei soovi üürika eest maksta. Samuti kui üürida tühi korter, siis võiksid koduloomad lubatud olla, sest siis ei saa loom teha parandamatut kahju. Lepingulisa lemmiklooma tekitatud kahju likvideerimiseks või kinni maksmiseks oleks mõistlik lahendus.
 
robi 26. november 2016, kl 19.19
ei soovita mingit mööblit küll muretseda, köögiosa peaks küll kasutuskõlblik olema. mööbliga tehakse 2:0 ja see on sinu võimalikust kasumist kohe läinud. lisaks võivad muidki jamasid seal korraldada, seega ettemaks kohe kindlasti. inimesi on küll erinevaid, aga ettevaatlik tasuks olla.
 
üürileandja 27. november 2016, kl 00.39
Olen üle 20 aasta korterit välja üürinud, ja väidan just vastupidist eelpool kirjutajatega: mida rohkem inimene oma träni ja (raskeid) mööbliesemeid sinna tassib, seda raskem on tal välja kolida. Üürikorter on igal juhul ajutine, isegi siis, kui see ajutine kestab 10 aastat. Üürikodu ei saa iialgi olla nii mugav kui päriskodu. Ta ei tohigi saada nii mugavaks, inimesel peab kogu aeg tiksuma kuklas tunne "aga kui üürnik tahab mind ootamatult välja tõsta" või "kui mul endal on vaja kiirelt jalga lasta", kas mul on siis võimalus kogu selle koli kuhugi viia...
 
eks jah 06. detsember 2016, kl 19.02
Raskeid mööbliesemeid ei olekski vaja endal tuua, kui inimene pole just näiteks antiikmööbli austaja ning endal mööbel olemas. Paraku on Eestis paljud üürikorterid veel nõukaaegse ja telekakeskse elu sisustusega, kui paljud noored üldse ei vaata telekat ning ei vaja üksi elades 7 inimese nurgadiivanit, poolt tuba katvat sektsioonikappi ja vanainimese sünnipäeva meenutavat suurt ja ebapraktiliselt madalat diivanilauda. Renoveeritud korterid on küll sellised, et enamasti on mööbel kaasaegne ja arvestab elanike arvuga, on olemas praktiline kõrge söögilaud või kirjutuslaud, mida saab ka telekavaatamise välisel ajal kasutada, neutraalne sisekujundus ja mööbel.
Kusjuures, kui inimene laenu võtta ei taha, siis üürikorteris elataksegi 30-40aastat. Eestis ei ole see lihtsalt levinud, sest vähegi paiksed inimesed jäävad siia ja võtavad laenu, loovad perekonna. Lisaks paljudel on korter erastatud, välismaal pole see nii tavaline. Inimene ei tahagi järgnevad 40aastat ühes linnas elada ja seega ei osta korterit, mõni teine üürib jällegi pikaks ajaks, sest ostmine on kallis.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!