Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üürin
sihuke küsimus
 
Kuri Muri 14. mai 2003, kl 12.11
Olen naca teadmatuses üüride jms suhtes, ehk rahvas oskaks nõu anda:

Kuskil septembris-oktoobrist tahan enda elamises ühe toa välja üürida:

Tuba on osa Ik kolmetoalisest korterist, elektriküttega. Kööginurga (avatud köök) ja dušširuumi (boileriga)kasutamise võimalus.
Tuba värskelt remonditud, mööblit hetkel ei ole.
Tuba asub Tartu mnt mäe peal, Sikupilli prisma taga (ca 200m), Katusepapi tänaval.

Soovin et üürnik tasuks lisaks üürile proportsionaalselt ka kommunaalkulusid, kui kasutab. (Tel, elekter, vesi, internet).

Pererahvas (noor perekond, seni ilma lasteta ;-)) elab ülejäänud kahes toas - avatud köögiga elutuba ja magamistuba. Toad on kõik eraldi. Keldri kasutamise võimalust tõenäoliselt ei ole, või on see eraldi kokkuleppel. Sauna kasutamine samuti.

Kui kõrge võiks olla sellise toa üür lisaks kommunaalmaksudele?

Samal ajal läheb ka meie II korruse korter üürile (2 tuba, värske remont, el/kaminaküte, dušš), aga selle hinda ma juba oskan küsida :)

Palun ainult nõuandeid hetkel, mitte kommentaare, küsimustele vastan heameelega :-)

KM





PS...tervisi ühele kenale foorumilugejale, kes kahjuks ei kirjuta siia ise :)))))
 
xxx 14. mai 2003, kl 14.36
Ei tahaks küll proportsionaalselt telefoni eest maksta kui teine üürnik telefoniga pidevalt lobiseb.
Üldiselt võetakse üüri ühe toa eest 1000-1500 krooni+kommunaalid
 
Mia 14. mai 2003, kl 15.39
Noh isiklikult mina ei läheks iialgi elama mingite võõraste tüüpidega ühte korterisse. Aga see selleks ... Üldiselt üüriturul on kehvad ajad. Kardan, et isegi 1000 oleks selle eest palju küsitud ...
 
Kuri Muri 14. mai 2003, kl 21.11
to xxx > arvan et telefoniga rääkimised saab kah mingi moega kokku leppida :))) seda enam, et meite peres enam-vähem 100% kõik mobiili teel aetakse....
tänud info eest :)

to Mia > see mis sina teeksid, ei ole kahjuks/õnneks palutud vastata, pealegi ei olnud juttu tüüpidest, ehk oleksid pidanud tähelepanelikumalt lugema?
Aga tänud sellegipoolest et arvamust üüri kohta avaldasid :)
 
to Mia 18. mai 2003, kl 12.43
Arvan,et ei taha enam kunagi võtta oma 3 toalisse sihukest tüüpi nagu sina.Juhtus nii,et tulin noorele võõrale neiule vastu ja võtsin suveks.Külmkappi sulatasin 3 korda lühikese aja jooksul,see lihtsalt oli kogu aeg lahti.Kempsus vee tõmbamisest polnud tibi vist kuulnudki jne.jne.Kui mõnikord suvilast koju tulin hakkasin kogu täiega sibitsema neiu järele.Aga kui teaksite kui hea ta välja nägi.Kombeid polnud talle kunagi õpetatud vist.Niipaljukest siis nendest mingitest tüüpidest,kes headusega alt lähevad.Vabandan,kui oled mõnus neiu ja said hingevalu minu kirjast.Nii oli see tõepoolest ja võlgu jäigi telefonimaks ja muudki,mis ära lõhutud.EI;EI võõrastele tüüpidele omas korteris.Nüüd ongi suve läbi korter mul tühi,kuid hing ei ole enam haige ja koju julgen ka igal momendil tulla ei pea shokki saama.
 
eelmisele. 18. mai 2003, kl 12.49
Unustasin .et tüdruk maksis 750 kr.kuus.Niipalju siis headusest.Kusjuures korter uus ,moodne ka korralikult sisustatud.Täiskasvanud tütar elas oma elukaaslasega ja ta toa üürisingi.
 
kahtlen 19. mai 2003, kl 10.14
kas on mõistlik endale kedagi korterisse üürile võtta, kui on tegemist juba noore perekonnaga? tahaks ikka kallimaga rahulikult oma korteris elada, ilma et mingid võõrad jalus sebiksid.
 
Kuri Muri 19. mai 2003, kl 11.28
to kahtlen:

Paraku lihtsalt finantsolud ilmselt selliseks kujunevad, et tuleb võtta... eelarvestused nii näitavad.. :)

Linnas ju küllaga üüritakse tube osast korterist välja, mul enda vanamoorike kah sedasi elas, enne kui ta minu juurde kolis, mingi vanamees üüris temale ja tema sõbrantsile tuba...
suht viisakas vana oli isegi olnud, st mingeid lollusi a 'la käppinud noori tibisid, ei olnud teinud...
 
Aliis 22. mai 2003, kl 14.15
Loogilisem tundub hoopis selline variant, et kolite ise sinna 2-toalisse ja üürite selle 3-toalise täiega välja. Ise iial ei tahaks, et minu ja mehega koos elaks mingi inimene.
 
Kuri Muri 22. mai 2003, kl 17.07
to Aliis

tjah, sul õigus on... samas see kolmetoaline on mugavam ikke elada... suur avatud köök, rõdu, veranda, saab aeda otse nö astuda...
kahene on teisel korrusel...
krt... täitsa nuputama võtab jah ... :(((

tänud Aliise :))
 
ellatar 27. mai 2003, kl 19.51
Mugavus teatavasti maksab, aga kui vähegi võimalik, ei jaga ma enam pererahvaga (iseenesest tore tädi oli, tervisi talle)elamispinda. Käid aga kogu aeg kikivarvul ja kuulad ilusasti sõna :). Nüüd leian, et enne maksan või rohkem, aga mis oma, see oma ja kes kordki sellise kooselamise ära proovinud, rohkem ei taha. Aga nagu algul öeldud: mugavus, st omaette olemine samuti, maksab.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!