Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üürin
üürivõlglased
 
Karmen 16. november 2007, kl 19.53
Head inimesed!

Kuidas käituda üürilistega, kes on võlgu jäänud juba mitu kuud. Asjad on neil korteris sees, aga neid endid on võimatu kätte saada (telefonid välja lülitatud jne). Ilmselgelt on neil kavatsus lihtsalt aega võita, ja oma kohustustest mööda hiilida, et siis ühel hetkel lihtsalt seitsme tuule poole kaduda.
Mis sel puhul teha? On olemas ka pooltevaheline leping, mis paraku pole notariaalselt kinnitatud.
 
k 16. november 2007, kl 19.56
Aga müü nende asjad maha! Või pane nimed kuhugi - nt siiasamasse - avalikult kirja. Ehk hakkab häbi.
 
M 16. november 2007, kl 23.16
Ma tahaksin ka selliste nimesid teada. Kui võimalik, pane jah siia üles - on teistele vähemalt hoiatuseks.
 
Annika 17. november 2007, kl 09.29
selleks võetaksegi ettemakse,tehakse lepinguid ametlikult ja visatakse inimesed kohe välja,kui 1 kuu üür on laekumata
 
Karmen 17. november 2007, kl 12.45
Jah, eks igaüks õpib ikka enda vigadest...
Nimed panen üles küll, aga alles siis kui olen nendest lõplikult lahti saanud.
Ettemaksu õnneks tegin, aga need summad on juba miinustes...ja tegelikult algabki probleem sellest, kuidas neist lahti saada, sest omavoliliselt ei tohi asju liigutada, isegi korterisse pole õigus omanikul ilma üürilistega eelneva kokkuleppeta siseneda. Omanik võib ise sel juhul kriminaalasja saada...
Soovitan teistele üürijatele, alati kontrollida tulevaste üüriliste taustu. Kui midagi tundub kahtlane, loobuge parem, sest pärast ei jõua ära kahetseda.
 
ka kannataa 17. november 2007, kl 13.24
kraam kotti ja minema , uksele uus lukk ja sisse uued üürilised.Asju ennem kätte ei anna kui üür makstud .Skeem tõhus ja järgi proovitud.
 
smurf 17. november 2007, kl 13.51
Ei tohi nende elupinnale siseneda (seadus ütleb nii). Ainult üürnike loal. Pärast nad ütlevad, et neil oli kodus voodi peal 500 000 ja palun pleki nüüd see kinni. See on alati korteri väljaüürimisega seotud risk.

Oota seal maja juures kuniks nad välja tulevad, siis saad kratist kinni. Kui nad seal üldse ei ela, siis pöödu politseisse või advokaadi poole.
 
ka kannataja 17. november 2007, kl 15.54
Korterit välja üürides peab olema alati valmis jamadeks.Kasu vähe ka korrektsest üürilepingust,sest asjaga kohtusse minnes selgub ,et seal kus midagi pole,pole ka võtta midagi .Kindlasti tagatisraha ,mis oleks puhvriks.Kui pole üüri maksnud tuleks ka siseneda.Millegi kadumise jutt tuleb tõestada.
 
äpä 17. november 2007, kl 17.25
võtta ettemaks + 2 kuu tagatisraha, seega 3 kuu üür ette.
 
to äpä 17. november 2007, kl 17.40
Sellistel tingimustel näiteks mina küll kelleltki korterit ei üüriks. Või kui oleksingi nõus maksma, jätaks see mu sissetulekutesse sellise augu, et jääksingi üüri maksmisega jänni, mis siis, et jooksev palk on mul stabiilne ja Eesti keskmisest kõrgem. Kõige veidram ongi see, et inimesed ei taipa, et need, kes korraga nõus need summad välja käima, ei pruugi edaspidi olla üldse nii head üürilised, kui keegi, kel korraga nii palju raha pole, aga kes maksab jooksvat üüri see-eest väga korralikult.
 
irw 17. november 2007, kl 17.53
Paras Teile !!!!
 
Elu 17. november 2007, kl 20.28
Ise välja tõsta ei tohi, aga jääb siiski lootus, et sellised ebaausad võlgnikest üürilised ei pöördu kohtusse, kui oled nende asjad kusagile mujale lukutaha raha saamiseni kokku korjanud ja säilitanud. Pigem arvan, et korteris polegi enam muud, kui prügi ja rämps, võibolla paar vanu tosse ja loomulikult pesemata nõud. Seega ta vaevalt sinuga rohkem kontakti kunagi otsibki.
Teine variant on minna ise kohtusse. Ka isekirjutatud paber on leping. Kohus käib mitu aastat. Seni muudkui ootad võtmeid. Korterisse siseneda enne kohtuotsust ei või. Lõpuks ilmub üürnik välja ja teatab kohtus, et andis sulle võtmed juba kunagi igiammu tagasi ja probleemi nagu pole olnudki. Edasi jahvatavad kohtukivid veel ja lõpuks on seis ikka selline, et ta peab sulle midagi tasuma, aga kuna tal raha pole ega tule, siis seda raha sa ka iial ei näe.
 
ehh 17. november 2007, kl 21.31
Sellepärast Eestis ongi nii palju petiseid, et kõik neid kaitsevad. Korteriüürija on petta saanud, aga päti nime avalikult välja öelda ei julge. Ajalehtedes kirjutatakse ka heal juhul vaid päti eesnimi jne. Selline olukord soodustabki paljusid sulitempe korraldama. Keeravad käru ja itsitavad sealjuures veel pihku.
 
puhh 17. november 2007, kl 21.32
ma ei usu , et näljarottidest üürnikud kedagi kohtusse annavad. ma tegutseks küll nendega julgelt. eraomand ei ole siin riigis kaitstud.
 
annika 17. november 2007, kl 21.44
oot,oot,miks ise välja tõsta ei tohi??? kas lepingus pole siis kirjas,et kui üürnik teatud summa võlgneb,siis lüüakse välja? sõnastus on kindlasti teine,a mõte sama
 
Karmen 17. november 2007, kl 23.41
Mulle jääb ikka segaseks, kas leping peab olema notariaalne või mitte? Ühed väidavad, et kohtutäitur tegutseb ainult notariaalselt kinnitatud lepingu alusel.
Muidugi iseasi, kas see kohtusse pöördumine on eriti selgemõistuslik tegevus, arvestades aja- ja närvikulu ning üürnike juba niigi arestitud pangaarveid...
 
pirts 18. november 2007, kl 10.33
Leidsin siit sama teema, ja juba on teemaalgataja jõudnud minu kommentaari moonutada, märkides, et kohtutäitur tegutseb ainult notariaalselt kinnitatud lepingu alusel :)
 
... 18. november 2007, kl 11.29
väljaüürija peab maksma tulumaksu.kui te tegite mingi omavahelise lepingu, kus üür on ikka tavaline üür ja käshi ehk kommertsi pistsid mustalt omale tasku, oled sa tulumaksupettur. siis on sul lausa endale kasulik need üürivõlglased ise üles otsida.
 
? 18. november 2007, kl 18.57
Tulumaksu maksad ju nüüd uuel aastal takkajärgi kui vaja. See pole probleem. Kas aga on vaja veel lisaks peale maksta, kui oled niigi kahjudega kaubelnud?
 
soovitan 18. november 2007, kl 19.47
inkassot..
 
Ats 28. juuni 2017, kl 09.00
Sirle Truuv - hoidke eemale
 
robi 21. september 2017, kl 13.02
Karmen Kirjutas:
-------------------------------------------------------
>...
> st mööda hiilida, et siis ühel hetkel lihtsalt seitsme tuule poole kaduda.

"nelja tuule poole" kirjutatakse.

tõenäoliselt ei ole neil raha, võib-olla on sinu üürihind liiga soolane, võib-olla on pereprobleemid üle pea kasvanud - paljugi võib olla. pöördu üürikomisjoni poole.
 
Omanik 17. veebruar 2019, kl 04.20
Rainer Raudnagel
rott kes ei suuda kommunaalegi tasuda
 
Mari 12. märts 2019, kl 14.07
Sirle Truuv ju teada-tuntud. Nagu katku tuleb vältida.
 
TIIA TIIU 13. november 2023, kl 15.41
Ats Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Sirle Truus


hoitke eemale
 
ANU MIRE 13. november 2023, kl 15.49
Ats Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Sirle Trump hoidke eemale
 
Mirele tiin 13. november 2023, kl 15.50
Mari Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Sirle Truuks ju teada-tuntud. Nagu katku tuleb vält
> ida.
 
Triinu Triip 13. november 2023, kl 15.51
Mari Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Sirle Trump ju teada-tuntud. Nagu katku tuleb vält
> ida.
 
PIIA TERE 13. november 2023, kl 16.10
Mari Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Sirle Truu ju teada-tuntud. Nagu katku tuleb vält
> ida.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!