Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Sodiaagi nurgake
Ainult amburitel paluks teemat kommenteerida.
 
Ambur 10. august 2010, kl 13.45
Ma pole kunagi olnud suur horoskoobi ega sodiaagimärkide uskuja aga nüüd olen avasanud mõnda iseloomustust ludedes,et läheb ikka väga palju täppi küll.
Kuna olen ise ambur siis kõige lihtsam on endast kirjutada.
Seega, sooviks kõikide amburitega mõtteid vahetada, kes siin ringi kolavad :).
Kas tunnete minu kirjelduses ka iseenast ära.

Ma olen alati olnud väga otsekohene ja konkreetne, mitte labaselt otsekohene aga kui mulle midagi ei meeldi või on minu põhimõtete vastane siis naljalt ma ennast mingisse jamasse tõmmata ei lase. Mul on alati oma seisukoht.Elupõhimõtted on paigas kuid vanusega ka need muutuvad.
Kuulan meeleldi teiste arvamusi aga neide arvamused minu omi muuta ei suuda.Tuhnin pidevalt raamatutes, loen kõikvõimalikke artikleid, uudiseid ja kui midagi jääb arusaamatuks, pean kohe välja uurima. Olen väga emotsionaalne, kui rõõmustan siis nii,et paljud vaatavad,et olen totu, kui vihastun siis võin maja ära lammutada :).Hindan inimestes siirust, ausust, hingelisust ja emotsionaalsust.
Mul on lihtne tunnetada ja tajuda, mida keegi tunneb või mõtleb, kuna minu empaatia on nii kõrgelt arenenud, suudan hoobilt samastada ennast titabeebiga või vanuriga, seega on lihtne mul kõigiga jutule pääseda. Minu lihtsus,siirus ja avatus on tihti ka minu hukatus, kuna minusse kiindutakse väga kiiresti ja kergesti.
Minu kõige suuremaks miinuseks võisk lugeda minu TÕE otsimist ja TÕE eest seismist.

Võiksin endast veel palju kirjutada aga need on olulisemad tunnused, mis on ka sodiaagi märkides välja toodud, seega ,kas siin rubriigis mõni ambur tundis iseennast minu kirjelduses ära või on siiski tegemiset konkreetselt minu iseloomuga ja päritud geenidega???
 
kah ambur. 10. august 2010, kl 13.58
jah, need omadused tõesti enamus amburitel olemas aga täiendaks seda veel sellega- ambur ei suuda lõputult ühele partnerile truuks jääda. Karm ,aga tõsi!
Ambur vajab elus püsimiseks adrenaliini ja teravaid elamusi, pidevalt neid otsides ja enda peal kõike seda läbi kogedes, sealt ka see empaatia ja elutarkus, nähes teisi läbi.
 
amburi fänn 10. august 2010, kl 16.12
Tundsin nendest kirjeldustest ära oma mehe küll.Temaga juba igav ei hakka, koos käidud igasugu ekstreemsetel matkadel ja üldse super kaaslane mul.Vahel on tüütu tema uudishimu, enne ei jäta, kui infi kätte saab. Aga mis puutub truudusesse, siis on nad tembeldatud ringitõmbajateks. Minu oma on ikka minuga seni vastu pidanud, oleme koos olnud 5a.Ja eelmisest suhtest ei tulnud tal sellepärast välja, et naine jättis maha.Niiet, loodan, et on erandeid ka.
 
ambur N 10. august 2010, kl 19.54
üldiselt sama kehtib ka minu puhul. Mis puutub väitesse "Ma olen alati olnud väga otsekohene ja konkreetne...siis naljalt ma ennast mingisse jamasse tõmmata ei lase."
Mul kipub ikka juhtuma, et kui inimene mulle väga sümpatiseerib (kui sõber, kolleeg jne), siis on lihtne paluda minult, et palun ole hea tee see jne. Sellega seoses on palju piinlike olukordi tekkinud, kõrvalvaatajatele tundub see kuidagi imelik. Kuigi tavaliselt teen ma heateo vaid siis kui olen kindel, et see mulle ringiga kurjana tagasi ei tule või olen abivalmis jamasse hüppama kui tean, et see hiljem mulle kuidagi teenega hüvitatakse.
 
ka ambur 11. august 2010, kl 12.56
No täitsa nagu minust kirjutatud:)
 
heh 11. august 2010, kl 13.13
Hei,
igatahes enda amburit üldse kohe mitte selles kirjelduses ära ei tundnud :)
Aga samas ei hakka ka siin neid asju ümber lükkama/kirjutama, eks leidub igasuguseid selle tähtkuju esindajaid
 
ambur-ambur 11. august 2010, kl 13.18
to: heh

kas sul on kodus mees või naisambur? :)
Meesamburid on hoopis teistsugused kui naisamburid...Mingid kindlald käitumis ja iseloomujooned ühtivad aga on ka palju erinevusi.
 
Ann 11. august 2010, kl 13.30
Ka ambur, aga mina küll avatud inimene ei ole. Pigem paistan ma välja väga tõsine ja konkreetne ning mul on raske kontakti leida teistega. Teised ei otsi kontakti minuga ja ega mulle meeldi ka kontaktiotsimine teistega. Olen suhteliselt üksik. Aga ma olen sisemuses väga sõbralik, salliv ja hea inimene:)

Aga see TÕE otsimine on küll õige:D ma olen maksimalist ja ma ei salli rumalust ja ebaõiglust.
 
Amburike 11. august 2010, kl 13.49
Olen Ann´ga täiesti nõus. Kontakti leidmises ma pidasin silmas seda, kui amburilt ekib usaldus selle inimese suhtes....Naljalt ta kedagi endale ligi ei lase ja sõpru tal eriti ei ole, kuna on väga skeptiline...Ambur on väga tundlik ja empaatne inimene ja ta tunnetab kohe ära , ilma ainsamatki sõna vahetades, et sellega saab rääkida ja temaga avameelne olla.Kui neid on väheseid, kellele ta oma avameelsust välja näitab.
Seltskonnas olles ta on teistest alati eemal, ta jälgiv olukorda kõrvalt ja kuulab teisi, kui keegi otseselt tema poole ei pöördu, võibki ta nurka kössitama jääda, kuid ka siis, kui keegi teda kõntab, on ta napisõnaline ja ülbe :)...kuigi see on selline salarelt,et tema "ruumi" ei tohi ilma tema loata siseneda.
Naljalt ta kelleltki abi ei palu ega endale välja teha ei luba...sest see on tema põhimõtete vastane.Kui keegi suudab teda oma abipakkumisega üle kavaldada ja ta ei saagi aru,et see kuidagi tema põhimõtetele vastu oleks, võtab alles siis ta abi vastu.
Amburid on ka väga vabameelsed ja nende maailmas ei ole ühtegi tabu olemas, nad suhtuvad nii lesbidesse kui homodesse kui normaalsetesse inimestesse, sest ta suudavad mõista, kõik me oleme oma puuduste ja voorustega INIMESED.
 
qq 11. august 2010, kl 14.55
ambus mu kodus:
Esiteks naljakas lugu küll, aga ütleksin kohe ära, et mingist suurest empaatiavõimest pole juttugi. Ei saa ka öelda päris naiivsus selle kohta, aga see ambur ülimalt lahke ja sõbralik, väga tolerantne, usub alati inimestest parimat, seetõttu kergesti nö ärakasutatav , kõikidele teada, et alati väga vastutulelik. Kohati selline lapsemeelne, süütu olevus mõnikord "kurjas maailmas".
Seltskonnas võõraste inimestega pigem kinnine, väga aeglase tempoga, esialgu kartlik. Kui satub huvitava teema peale, siis võib tunde ja pealegi rääkida. Teisalt kui on ikka pidu, siis korralikult. Mängib klouni, trallib ringi, mõni klaas hinge all, siis suhtleb valimatult kõigiga, igavene rõõmurull. Ütleb ka mida sülg suhu toob, süüdimatult, mis paratamatult võib mõnele vale mulje jätta, et teda oleks justkui solvatud. See ambur aga väga harva, kui tõesti kedagi solvab ja siis oma süütu pilguga ei pruugi hoopis enam tema ise aru saada, kas ütles ta miskit halba.
Sõprade ja lähikondlaste arvamus läheb väga hinge, võib pikalt pead vaevata selle üle, mida keegi temast arvab.

Kui mingi põneva teema pähe võtab, siis võib mitmeid päevi sellest uurida, omaette, täiesti kontaktitult, vahel pausi teha ja siis sulle oma "avastusi" ja leiutisi ükshaaval ette serveerides, silmad peas õnnest kilamas.
Muidu tõesti väga rahumeelne ja helde. Hea inimene ühesõnaga kõige lihtsamas tähenduses.

Reisida meeldib ka, kuigi üldiselt lihtsalt mingite asjadega tegelemine nö koha peal on vist veelgi meelsam. Peaasi, et tegevus olemas on. Kuigi sellesmõttes laisk on ka:), koristamine ja taolised teemad ei istu. Rahaga on nii, et kui söögi pealt üle jääb, siis läheb see kohe jälle mingi "huvitava" träni ostmiseks :) Ja juhtub ka tegelikult, et söögi arvelt. Ja siis ei kuule mitu päeva muud, mis nüüd sellega olema hakkab. Aga samas see tema vaimustus uuest asjast on ka ilmselt seda väärt. Igatahes õhulossid on samuti kõik olemas :)
Ringi ei tõmba, kui siin paljud on maininud tohutu hulga naisi amburi elus. Enne mind oli mõni pikem püsisuhe, praegu minuga 7 aastat siis. Ja ka seda vabaduseihalust, kui üldse peaksin seda kuskilt välja siiski tõlgendama, siis ehk ongi vaja tal lihtsalt aega, et midagi jälle "ehitada". Sest seikleme alati koos, igale poole tirib mind kaasa ja pigem ei anna mulle puhkust :)

Pikk jutt, @!#$ jutt.
Võibolla ütleksin siis mõne sõnaga rahulik inimene, hea südamega, natuke kergeusklik omade veidrustega (ma ei tea palju inimesi, kes end nii tolaks, heas mõttes, võivad teha, aga see on ütlemata armas :))
 
ja veel 11. august 2010, kl 14.56
ahjaa veel, et tutvusringkond on küll tal/meil vägagi lai.
 
ka ambur 12. august 2010, kl 14.44
Lugedes kõiki kirjeldusi tekkis mul esimene mõte, et mina kuulun sinna vahepealsesse versiooni.
Pigem olen sarnane Anniga kui teemaalgatajaga. Mulle on palju öeldud, et ma olen tõrksa inimese ilmega, vaatan inimesi külmalt ja see peletab inimesed eemale. Teistele suhteliselt kaalutlev, külm inimene kellele naljalt ei läheneta, hingelt leebe,abivalmis, sõbralik inimene. Olen õppinud hindama seda nn külma inimese tiitlit, hoiab eemale ebameeldivad inimesed ja seega välistab ka palju jamadesse sattumisi.
Samas jäi enamus kommentaaridest kõlama, et mis iganes versiooni see ambur ka ei ole tõe eest on ta alati valmis võitlema, samuti oma tõekspidamiste eest. Mõnikord on mul tunne, et vihased kommenteerijad kes lubavad koerapiinajaid üles puua on ka amburid :))
qq- kirjeldus oli ka osaliselt sarnane minule...mis puutub võõrasse seltskonda, see pole kartlikkus mis ei lase võõrastega suhelda vaid hoopis oma seisukoha kujundamine. Uurid seltskonda, kuulad mida inimesi huvitab, millised inimesed seal on jne seega jah, läheb veidi aega enne kui ambur ennast avab.
Kui ambur avab ennast siis kindlasti on ta 100% veendunud selle inimese lojaalsuses...samas võib ambur väga kergelt jätta vale mulje inimestele just oma siiruse ja avatuse tõttu mida tõlgendatakse valesti.Ka mul on tutvusringkond väga suur kuid kui palju on neid kes võivad öelda, et nad tunnevad mind...

Mis puutub enda lolliks tegemisse siis lähtudes endast on see teinekord kasulik...kasulik suheldes nn põmmpeadega. Kasutan seda taktikat teadlikult ja see toimib alati :)) tee ennast lolliks ja sa saad kõik mis vaja... lolle haletsetakse alati, isegi kõige jäigem ametnik ja bürokraat leebub.

Olen mõelnud, et horoskoop on ainult üks osa mis mõjutab isiksuse arengut, kindlasti mängib olulist rolli ka lapsepõlv ja keskkond...ehk on seetõttu erinevate omaduste ja iseloomudega ambureid v kõiki teisi tähtkujusid.
 
Marju 12. august 2010, kl 23.12
Kõige olulisemad märksõnad minu jaoks olid postituses siirus ja ebaõiglus. Ma ei suuda ebaõiglusega leppida, olen nõus kasvõi tülli minema aga õiglus on kõige tähtsam. Mis puutub siirusesse, siis ma ise alati siiras ei ole, kuigi ideaalis tahan olla. Aga kuidas ma armastan siiraid inimesi. Tead pisar tuleb silma kui üdini siirast inimest näen, armu või ära.
 
kütitar 13. august 2010, kl 01.15
Olen 100% nõus "ka amburiga". Enda puhul lisaksin veel seda, et oskan teised rääkima panna, nii et poole tunni pärast tean ma inimesest väga palju, tema aga minust mitte midagi. Tegelikult võin ühe käe sõrmedel üles lugeda inimesed, kes mind päriselt tunnevad. Seda, milline seltskonnas olen, oleneb seltskonnast, kuhu satun. Olen hea kohanemisvõimega ja oskan ennast häälestada vastavalt olukorrale- mileedist karjatüdrukuni, pole probleemi. Aga vaid vähesed teavad, et see kõik on minu jaoks vaid mäng, tegelik mina jälgib asja kõrvalt ja muigab.
 
Amburid 13. august 2010, kl 10.18
Tõelised amburid pole eriti horoskoobi huvilised ja satuvad siia nurka vaid vahel harva, siis ka ainult veidi silmadega üle sirvides ja edasi.
 
amburN 13. august 2010, kl 14.27
Aitäh qq-le , päästsid mind suurest kirjatööst. kõik mis kirjas täpseld minu pihta.Aitäh! ja ka teema algatajlt 1 punkt mulle lisaks , see on see otsekohesus. just eelmine nädal mu parima sõbranna mees ütles mull et mul ei ole rohkem ühtegi viga kui aind see et ole kole otsekohene.
Ka mina pole olnud kunagi eriline horoskoobi huviline aga viimasel aastal olen sunnitud seda nurka külastama oma sõbrast skorpioni pärast ja pean tõde tunnistama , olen saanud targaks ja veel targemaks enda ja tema kohta . palju peab paika , ükskõik mis tähtkuju siis ette võtta!
 
tsintsilja 13. august 2010, kl 14.56
Mina olen kohanud kahte tüüpi ambureid: rändajahingega nipernaadid ja kunstnikuhingega loomeinimesed.

Ilmselt on teemaalgataja nipernaadi ja Ann kuulub pigem kunstnike hulka.
 
ambur olen 13. august 2010, kl 18.13
tundsin enda ära, ilmselt olen ka sinna kunstnikutüübi poole. harrastan õli- ja siidimaali jms, aga see selleks. tahaksin lisada, et oma töö ja käitumisega olen suure hulga inimeste soosingusse sattunud. see soojendab südant ja on üpris kasulik ka - igas valdkonnas on mul häid tuttavaid, kes nüüd mind vajadusel aitavad.
kes mind jubedalt ärritavad, on primitiivsed nilbikud ja edevad eneseimetlejad ning inimesed, kes ei valda oma emakeelt korrektselt. kiiks selline. muus osas olen eelpool kirjutatuga väga nõus, käib minu kohta küll.
 
hmmhmm 14. august 2010, kl 08.13
Amburid
Siis pole tõelisis ambureid eriti olemaski. Vaata teemasid, oi kui palju on teemasid amburitest ja amburite poolt kirjutatud.
Siin ruulivadki kalad, amburid ja skorpionid.
 
aaambur 14. august 2010, kl 12.22
lugesin läbi kõik kommentaarid. muide, kohe on tunda,kas teemat kommenteeris ambur või tema elukaaslane :). Ambur räägib oma tunnetest ja olemisest. see on üks asi, kõrval seisev inimene aga näeb teda hoopis teises valguses, sest ambur teeb ja välja näitab üht see aga mida ta tunneb,kuidas mõtleb ,on hoopis midagi muud.
Ambureid iseloomustavad kõige enam need omadussõnad: otsekohene ja konkreetne, tõeotsija, kohusetundlik(eriti naised),teadmiste ja informatsiooni ammutaja, lähtub vaid loogikast,omas seltskonnas on ta seltskonnanael, vastutulelik ja abivalmis, suur flirtija ja vallutaja, natuke kergeusklik ja naiivne.
 
möö ja mää 14. august 2010, kl 13.34
No küll nüüd lajatas.

Ma võiks öelda, et tähemärkidest olenemata võib iga inimene olla otsekohene ja konkreetne, tõeotsija, kohusetundlik(eriti naised),teadmiste ja informatsiooni ammutaja, lähtub vaid loogikast,omas seltskonnas on ta seltskonnanael, vastutulelik ja abivalmis, suur flirtija ja vallutaja, natuke kergeusklik ja naiivne.
 
K 15. august 2010, kl 12.46
"Naljalt ta kedagi endale ligi ei lase ja sõpru tal eriti ei ole, kuna on väga skeptiline...Ambur on väga tundlik ja empaatne inimene ja ta tunnetab kohe ära , ilma ainsamatki sõna vahetades, et sellega saab rääkida ja temaga avameelne olla.Kui neid on väheseid, kellele ta oma avameelsust välja näitab."

See on täpselt nagu minu kohta :)
 
Kahhh amburineiu 15. august 2010, kl 16.11
Amburis on impulsiivsed, elades oma tundeid ja valu pigem väljapoole kui sissepoole.On kirglikud vallutajad.Enne ütlevad ja siis alles mõtlevad, hiljem kahetsevad öeldut,jättes mõtlematu inimese mulje.Otsekohesus on nende esimene tunnus, kui satud seltskonnas kellegagi rääkima,räägivad asjadest otse ja konkreetselt, ei ilusta.
Väga enesekriitilised, kohati talumatult enesekriitilised.
On väga soojad ja südamlikud, abivalmis ja kaastundlikud. Ei karda oma emotsioone välja näidata, kui armastab siis partner tunneb seda iga oma ihukarvaga, kui vihkab siis iga oma rakuga. Suurim hirm on reetmine.Kui keegi on nende usalduse võitnud siis usaldab jäägitult, kinnituse saamiseks kontrollib fakte.
Kuna ambru on muutuv sodiaagimärk siis neist on lõpuni raske aru saada,vaevalt nad isegi endast aru saavad.
Ülimalt vastutusvõimelised ja kohusetundlikud, kuid mitte korrektsed, tehes tööpostil palju lohakusvigu. Loogilise mõtlemisega.
 
to aaambur 16. august 2010, kl 10.31
haha, sama vastus minult, mis "mööjamäält"
nii hulluks ka ei maksa oma ühe tähemärgiga minna (mis kestab iga aasta kuu aega, järeldus kõik need inimesed on kui õhest suust kukkunud)
edu
 
jee 16. august 2010, kl 22.25
Mul 3,5 aastane tütar ambur. Paras hull, segasemat annab otsida. Väsitav, aga mulle meeldib selline aktivist-rahmeldaja. Pudelis ei püsi ka paigal.
 
Ambur M 26. august 2010, kl 18.21
Ma usun, et sama tekst sobib ka kõikide teiste tähemärkide kohta :)
 
viimasele 26. august 2010, kl 20.52
Sa panid kohe kymmnese :)))
 
... 26. august 2010, kl 22.50
Aga kui nende usaldust on petetud?
 
Nambur 27. august 2010, kl 10.55
Nutab kodus patja ning teeb siis usalduse kuritarvitajaga lõpparve. Võib andestada, aga mitte unustada. Mitte kunagi enam ei saa see tüüp osa amburi soojusest.
 
ambur olen 27. august 2010, kl 19.23
petja lips on amburi juures läbi. ambur võib enam-vähem viisakalt edasi suhelda, oma ahastust ta loomulikult ei eksponeeri - teeb uhke ja üleoleva näo hoopis. umbes et, ah, polnudki väärt kuju ju! kui jäädakse edasi suhtlema, siis hall külm müür jääb kahe vahele, ei usaldust, ei avatust, ei soojust. üpris kategooriline ja ei viitsi "tööd" teha suhte päästmiseks. või ei lasku selleni lihtsalt. eemale ja üle!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!