Töö ja koolitus
töötukassa tööpakkumised
 
ussitan siin 13. mai 2011, kl 13.32
olen töötu ja käin kord kuus töötukassas nägu näitamas, et ravikindlustus kehtiks ja ma oma sandikopikad kätte saaksin (59 eurot kuus).
otsin aktiivselt tööd aga seni pole õnneks läinud.
viimasel korral küsiti minult, et kas töövestlustel olen käinud ja kui vastasin eitavalt, kirjutati individuaalsele tööotsimiskavale mingi veider jutt stiilis, et olen võimetu ise endale tööd leidma ja seetõttu vajan töötukassa teenuseid.
imbetsilli tunne tekkis. eriti kuna kaasa anti töötukassale edastatud tööpakkumine ühte asutusse, mille maine just kõige parem pole. kirjutasin tööpakkumis olevale meilile, et täpsustada tööülesandeid sest tööpakkumine ei olnud piisavalt selgitav. vastust pole siiani saanud. ma võin ainult oletada, et kontaktisik on vist veidi umbkeelne sest muud põhjust ma sellisest urkast otsida ei oska.
ja veel oli imelik, et nõudmised kandidaadile olid tavamõistes küllaltki kõrged e. mitte lihttöölise kohta käivad aga pakutav palk oli minimaalne.
 
köhh 13. mai 2011, kl 13.40
No aga proovi end siis kuidagfi harida ja mine mõnele kursusele või koolitusele
 
Kämmal 13. mai 2011, kl 13.52
See on nüüd hea hoiatav näide tänapäeva noortele-näete mis juhtub teiega, kui te ei viitsi koolis käia ning õppida ja poppi teete!
 
ussitan siin 13. mai 2011, kl 13.53
jaa, pakuti koolitusi aga mul ei ole sealt midagi võtta, kui just keevitajaks, tisleriks või muud sellist ei soovi omandada. naisena, kahtlen, et selline amet mulle sobiks.
sisuliselt olen ülekvalifitseeritud, et koolitustest abi saada.
omandan hetkel teist kõrgharidust ning seetõttu saan koolist piisavalt teadmisi.
tundub, et õppimine ongi põhjuseks, miks tööle ei saa.
 
Kämmal 13. mai 2011, kl 13.59
Tundub, et sa oled õppinud vale eriala selgeks. Kui saladus pole, siis millisel alal on sinu esimene kõrgharidus ja millisel erialal omandad praegu teist kõrgharidust? Kas see/need haridused on omandatud/omandamisel mõnes tasulise kõrgkoolis?
 
noh 13. mai 2011, kl 14.19
ma olen ka näinud tööpakkumisi, kus nõutakse kõrgharidust, töökohustused on sellised, et vaja teadmisi ja kogemusi mitmelt erialalt ning palk on miinimum. ehk siis ettevõte selle asemel, et palgata mitu töötajat normaalse palgaga, palkab ühe ja miinimumpalgaga. materiaalselt ju jube hea mõte...iseasi, kas keegi on nõus ori olema.
 
tints 13. mai 2011, kl 14.39
mh, selle kõrghariduse kohta võiks nüüd eriti kriitiliselt naeratada. Olen kohtunud inimesega,kellel üks kõrgharidus käes ja tegeleb teise omandamisega. Ent lihtlabase ristkorrutise lahendamisega jäi hätta. Aga teemaalgatajale, ära võta asju nii isiklikult. Vaid sa ise tead, et sa siiski ei ole imbetsill:). Töötukassa ametnikud peavad ka ju oma palga välja teenima. Samas on nad tegeliku olukorraga tööturul päris hästi kursis. Ent inimesena on ka nemad oma käitumisvigadega:). Mõned töötukassa ametnikud kindlasti jäävad hariduse poolelt paljudele tööotsijatele kindlalt alla...Ja kindlasti soovitaks veel, et kuna sina oled tööotsija siis ei esita meili teel mingeid lisaküsimusi. Kui arvad, et saad hakkama,saada oma cv või siis helista. Looda, et kutsutakse vestlusele. Selle järel saad otsustada, kas lähed üldse proovima katseaja piires või ei võta seda vaeva ettegi. Mina olen ka üks selline tööotsija, kes mõnele kohale kandideerides peab varjama oma läbitud koole ja koolitusi. Mis teha, elu õpetab.
 
ussitan siin 13. mai 2011, kl 14.47
mõnel töövestlusel on konkreetselt just siis lugu nutuseks läinud, kui vastan küsimustele kooli ja õppeaja kohta. siis tehakse nägusid ja ma ei tea mida, kuigi enne oldi vaimustuses, et nii hea kogemus ja sellised oskused ja puha.
teinekord polegi muud selgitust tulnud, kui a la meil on siin selline kord, et kõik lahkuvad see ja see kell. töökohustuste poolest võiksin tulla ka pool tundi varem ja oma asjad ära teha, et siis kord nädalas pool tunnikest varem lahkuda. pole ju vangivalvur, et kellast-kellani kohal passima peaks.
 
Kämmal 13. mai 2011, kl 15.21
No aga kuhu jäid siis vastused minu küsimustele?
 
küsimus 13. mai 2011, kl 17.36
Mille eest sa 59.- EUR-i saad? Väike raha tõesti aga olen kuulnud, et töötukassa ei maksa mingit toetust. Minu meelest makstakse seitse või kaheksa kuud mingi protsent palgast, mis sul viimases töökohas oli. Sellega ka asi lõppeb. Nii väike palk ei saa olla, see pole miinimumpalkki.
 
qwe 13. mai 2011, kl 18.04
töötutoetus see 59 eur
 
vale 13. mai 2011, kl 18.17
...töötukassa ei maksa mingit toetust
 
ussitan siin 13. mai 2011, kl 19.29
töötutoetus on see, mida makstakse nendele, kes on töölt ära tulnud. mul läks ühe töökohaga veidi kehvasti ja tulin ära. siis makstakse miinimumi e. 65 eurot. saan alati vähem, sest arvestatakse mingite päevade lõikes seda.
töötuskindlustushüvitis on protsent palgast, mida makstakse siis kui koondatakse või vallandatakse jms.
 
kokkuvõte 13. mai 2011, kl 20.53
Kämmal on lollakas.
 
mine 13. mai 2011, kl 21.53
kuskile puhastusfirmasse töödejuhatajaks, ISS ja teised otsivad, loe pakkumisi!
 
varsti töötu 14. mai 2011, kl 13.17
Plaanin ka varsti töölt ära tulla.Tööandja nõudmised aina suurenevad aga palk juba mitu aastat sama. Kui kaua töötukassa seda 65.-EURi maksab?
 
n44 14. mai 2011, kl 21.17
9 kuud maksab, edasi oled arvel kui tööotsija, aga ilma rahata. eks siis hakkad toimetulekutoetust saama 76 euri ringis sotsiaalilt, kui oled üksik ja kinni makstakse osa kommunaale, elektrit ja vett ning prügi...
 
puratiino 15. mai 2011, kl 06.48
mis prügi töötul ikka niiväga? kuniks veel midagi väljutada on, läheb kempsupaber veega kanalisatsiooni ja kartula- ja porknakoored esialgu veel komposti. eks mõne aja pärast saab näha - äkki sünnivad need süüa ka, nagu õndsast ärkamisajast meelde on jäänud. ja alati jääb võimalus aiamaa üles kaevata, äkki leiab sellest lollidemaast rahapaja, või sent idanema panna, et järgmisel sügisel puu otsast eurosid korjata.
 
to puratiino 15. mai 2011, kl 10.14
jube vaimukas oled ikka!!
 
basiilio2 15. mai 2011, kl 11.26
nii ta on ja mõne aasta pärast ei tasuks üldse muretseda - hambakesed kukuvad kõks ja kõks ilusasti suust välja ning võib rõõmsalt pudrutoidule üle minna.
 
helesinine 15. mai 2011, kl 18.37
to: Varsti töötu.
Kui sa ise töölt ära tuled, nn "poolte kokkuleppel" siis ei maksa töötukassa sulle midagi.
 
irka 15. mai 2011, kl 20.31
Mulle saadeti töötukassa poolt tööpakkumine, kus firma omanikuks oli täielik pätt, internetist tulid välja joobes peaga sõitmised jms. Töötukassas tehti nägusid, et ma olevat pirtsakas ja mulle ei kõlbavat midagi. Olen jah liiga uhke päti alluvusse minemiseks.
 
to irka 15. mai 2011, kl 21.06
Need pakkumised mis töötukassas on , on täpselt samad mis cv keskuses ja mujal, mitte keegi ei kontrolli mis firmaga tegu jne. ei ole need pakkumised sugugi paremad kui mujal. Iga suvaline pätt tänavalt võib oma kuulutuse sinna riputada.
 
ussitan siin 18. mai 2011, kl 01.25
olen jõudnud arusaamisele, et töötukassa konsultandi eesmärk on sind kiiremas korras näljapajuki pealt ära saada. siis saab tema plusspunktid kirja kui tubli ja võimekas konsultant.
tegelikkus on see, et kui inimene sedasi kandideerima sunnitakse, ei pruugi tulemus kuigi kena olla ning mõne kuu pärast tuleb ta taas näljasente küsima.
mulle pakutakse millegipärast alati ametikohti, mis on kõvasti alla minu kvalifikatsiooni.
 
n 19. mai 2011, kl 17.59
Kui sa oled nii kvalifitseeritud, nagu räägid, siis ei pea sa mingeid pakkumisi ootama - tee Töötukassa/ CV Keskus/ CV Online/ Hyppelaud vms portaal lahti, otsi sobiv töö välja ja kandideeri. Mida te ootate, et teile tuuakse kandikul?
Olin ka töötu (selles mõttes aktiivne) ja kandideerisin pidevalt nendele kohtadele, mis mulle sobisid. Kui töötukassasse visiidile läksin, siis ütlesin, et kandideerisin sinna ja sinna ning mingit probleemi ei olnud. Küsiti ikka, kas vastuseid ka saab, aga kahjuks tihtipeale ei vastatudki.
Mul oli ka see probleem, et õppisin (küll kaugõppes aga ikkagi) ja kord kuus oleksin pidanud reede vabaks võtma. See ei sobinud. Ühes kohas veel öeldi, et nad tahavad et oleksid koguaeg (vajadusel) "saadaval", aga õppimine ju segab ja bla-bla-bla.
Mulle pole ka sellist tööandjat vaja.


Ja nendele, kes siin pidevalt oma "ülekvalifitseeritust" demonstreerivad, siis keegi ei keela teil mõnedest oma oskustest ja teadmistest enda teada jätta. Ei pea ju tööandja ees uhkustama...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!