Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
Kuidas tööle saada Tartus
 
Miia 12. mai 2011, kl 09.55
Olen saatnud päris palju cv-sid, aga ei midagi. Olen õppinud ettevõtlust ja majandusarvestust ja tööle ei saa isegi mitte assistendiks. Kas keegi teab rääkida, kas kuidagi on võimalik pedagoogiline kursus läbida, ilma maksmata. See maksab päris palju kroonides oli vist 7000. Tahan tööle, kodus istuda ei taha.
 
mine kokaks 12. mai 2011, kl 11.15
turvaline töö
 
Huvitav 12. mai 2011, kl 14.00
Mis koka töös turvalist??
 
vana mutt 12. mai 2011, kl 15.39
Töö leidmise kohapealt on Tartu tõesti tõeline pommiauk. Oma tööasjad suutsin õnneks ajapikku teistmoodi lahendada, aga kui peaksin hakkama Tartus töökohta otsima, siis oleks küll varsti silmad pihus. Algul veidi üritasin, aga õige pea selgus, et mõne töö jaoks olen liiga loll, mõne jaoks liiga tark, mõne jaoks puudub piisav töökogemus, mõne koha jaoks olen liiga vana, teise jaoks jälle liiga noor, mõned viisakamad kohad teatasid, et kuna vabale töökohale konkureeris mitutuhat kandidaati, siis ei osutunud ma kahjuks valituks. Nüüdseks olen muidugi juba õnnelik, et valituks ei osutunud, aga siis oli küll tunne, nagu jookseks peaga vastu seina.
 
Miia 12. mai 2011, kl 18.16
Miks nii paljud seda räägivad, tartu on nagi iga teinegi linn, tahan ikkagi tööle.
 
vana mutt 12. mai 2011, kl 21.49
vot seda ma ei tea, kuidas teiste linnadega võrreldes on, aga paar aastat Tallinnas elanuna ja oma kogemuste najal julgen arvata, et seal on vabade töökohtade valik kordades avaram kui Tartus, Viljandis, Võrus või Põlvas.

Elasin pealinnas kaks aastat ja leidsin selle vähese aja jooksul ilma erilise ponnistamiseta kaks väga normaalset ja täpselt mulle sobivat töökohta. Kahjuks või õnneks olen vist hingelt siiski kolkalinna kodanik ja suurlinna tuled ei suutnud mind ära peibutada. kobisin aga oma vaiksesse ja väiksesse provintsilinna tagasi. nii mõnus on, kui välja arvata see, et oma töö- ja rahaasjade korraldamiseks tuli teha igasuguseid haa- ja bee-trikke ja CV-seemneid mööda ilma laiali külvata. Nüüd lõpuks on hakanud seemnetest ka päris prisked porgandid sirguma, aga paraku tuleb nentida, et üksi mu tööandjaist ei pesitse Tartus.
 
nojahh 12. mai 2011, kl 23.34
Tartus on vaja tutvusi.
Vbl ettekandjaks saaks, aga seal jälle tingimuseks 'noor ja ilus'. Keeruline on siin tõesti.

Mõtle oma tuttavad läbi ja uuri nende käest, kas pole midagi...
 
vana mutt 13. mai 2011, kl 06.17
Ei aita Tartus tutvused ka, kui sa pole tuumafüüsikadoktorikraadiga või juba lapsepõlves unistanud maxima kassapidaja ametist. Kõik vahepealsed, nö normaalsete inimeste töökohad nopivad ilmselt ära tudengid, kes on lisaraha teenimise nimel nõus ka üsna näru palga eest kõvasti tööd rabama.

Tartu on töö mõttes totaalne pommiauk!
 
naine 13. mai 2011, kl 07.53
Tartus konkureerimisega palgatööle saamise võimalus on nullilähedane, puhas vedamine, mis ei ole kudagi etteplaneeritav. Tuttav ütles umbes kuu aega tagasi, et Tartu töötukassas pidi arvel olema üle 80 raamatupidaja. Edasi mõtle ise..

Muidu märkuse korras, et on olemas programm "Noored kooli": www.nooredkooli.ee
 
nartsiss 13. mai 2011, kl 07.54
Pärnus on täpselt sama lugu. Niisiis, kui ma varsti tööd ei lea, kuigi olen otsinud ja pingutanud, ähvardab mind sõna otsemas mõttes oht kodutuks jääda. Või nälga surra.
 
Miia 13. mai 2011, kl 12.04
naine Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tartus konkureerimisega palgatööle saamise võimalu
> s on nullilähedane, puhas vedamine, mis ei ole kud
> agi etteplaneeritav. Tuttav ütles umbes kuu aega t
> agasi, et Tartu töötukassas pidi arvel olema üle 8
> 0 raamatupidaja. Edasi mõtle ise..
>
> Muidu mä
> rkuse korras, et on olemas programm "Noored kooli"
> : www.nooredkooli.ee


Kas tudengid suveks Tartust ära ei lähe või?
 
Miia 13. mai 2011, kl 12.06
Ka skeegi üldse on Tartus tööle saanud viimase paari aasta jooksul? Kas meeste töökohad on samuti nii defitsiit, kuigi tööportaalides on pakkumisi päris palju.
 
tartlanna 13. mai 2011, kl 13.04
Mõned ikka saavad tööle. Näiteks Kohtute Raamatupidamine võttis ühe, teine sai mitteametlikult rmtp-ks. Kohvikutesse võetakse noori. Eriti soositud on venelannad, kes oskavad ka eesti keelt. Eesti noored paljud enam ei oska vene keelt. Ühes Hansapanga kontoris nägin töötamas peamiselt vene nimega näitsikuid. Nii et keda siis Eesti riigis diskrimineeritakse rohkem? Vene keel on siiani kohustuslik meie riigis!
 
nojahh 13. mai 2011, kl 22.34
mis kohti need tudengid su eest siis ära nopivad - ettekandja oma? Pole neilgi kerge siin tööd saada, kuid ilu ja noorus annavad neile võimaluse kuskil varbad villis miinimumi eest laudade vahel silgata. Eks vast tuleb pisut tippi ka....

Kahjuks aga on Tartu tööandjad enamasti sellised, et ei vaevu isegi eitavalt vastama.
 
päike 14. mai 2011, kl 06.58
koristus kohti küllalt
 
vana mutt 14. mai 2011, kl 12.32
no just. ilu ja noorus annavad Tartus küllaltki suure eelise töö leidmisel. no ütleme, et ettekandjaks ma väga ehk ei tahakski tegelt, aga näiteks mingi asjapulk, kes asju ajab, võiks küll mõnda aega olla.

Paraku arvatakse (vähemalt Tartus), et üle 40 naisterahvas ei jõua enam kõndida, ei orienteeru tiheda liiklusega linnatänavail, ei tee vahet auto piduri- ja gaasipedaalil, ei jaksa leivapätsist raskemat asja tõsta, selliseid keerukaid tööriistu kasutada nagu arvuti ja mobiiltelefon, ja on üleüldse juba enam-vähem nii seniilne ja lollakas, et viimane aeg oleks valge linna ümber võtta ja hakata surnuaia poole koperdama:)

oleks siis veel, et "vanuritel" lastaks varakult pensile jääda, aga ei, seda võimalust nihutatakse ka aiva edasi. vastik-vastik-vastik!
 
Miia 14. mai 2011, kl 19.56
nojahh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> mis kohti need tudengid su eest siis ära nopivad -
> ettekandja oma? Pole neilgi kerge siin tööd saada
> , kuid ilu ja noorus annavad neile võimaluse kuski
> l varbad villis miinimumi eest laudade vahel silga
> ta. Eks vast tuleb pisut tippi ka....
>
> Kahju
> ks aga on Tartu tööandjad enamasti sellised, et ei
> vaevu isegi eitavalt vastama.

Ma ei arvagi, et tudengid mu eest töökohti ära võtavad. Siin üks kommenteerija ütles, et tudengid on nõus väga väikese raha eest tööd tegema ja seepärast eelistatakse neid.
 
Miia 14. mai 2011, kl 19.58
vana mutt Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> no just. ilu ja noorus annavad Tartus küllaltki su
> ure eelise töö leidmisel. no ütleme, et ettekandja
> ks ma väga ehk ei tahakski tegelt, aga näiteks min
> gi asjapulk, kes asju ajab, võiks küll mõnda aega
> olla.
>
> Paraku arvatakse (vähemalt Tartus), e
> t üle 40 naisterahvas ei jõua enam kõndida, ei ori
> enteeru tiheda liiklusega linnatänavail, ei tee va
> het auto piduri- ja gaasipedaalil, ei jaksa leivap
> ätsist raskemat asja tõsta, selliseid keerukaid tö
> öriistu kasutada nagu arvuti ja mobiiltelefon, ja
> on üleüldse juba enam-vähem nii seniilne ja lollak
> as, et viimane aeg oleks valge linna ümber võtta j
> a hakata surnuaia poole koperdama:)
>
> oleks s
> iis veel, et "vanuritel" lastaks varakult pensile
> jääda, aga ei, seda võimalust nihutatakse ka aiva
> edasi. vastik-vastik-vastik!


Mis tööd ise teed? Tartu on nii ilus linnake, nii väga tahaks alustuseks mingit tööd.
 
vana mutt 2 Tartust 15. mai 2011, kl 22.06
Vana mutt, sa oled vahva! Lugesin sinu kirjutist ja naersin pisarateni. Nimelt ma ise ka "üle 40 vanamutt" . Tõepoolest - noorte arusaamise vanemaealisest oled ikka väga täpselt ära tabanud. Kui oled juba üle 40, siis ei tööta sul nende arvates ei aju ega jäsemed, arvutit sa puutuda ei julge ja loomulikult ei suuda enam midagi juurde õppida. Hea, kui kodust aadressigi mäletad!
 
Naine 43 Tartus 15. mai 2011, kl 22.45
Naersin samuti südamest vana muti kirjutist lugedes:) Kahtlustan ka, et nii mõnigi tööandja on mu CV vanuse pärast kõrvale tõstnud...Ometi olen veel täitsa kobe tükk - kiiremalt kõndides hingeldama ei hakka, kihutan jalgrattaga linnatänavail, ei pea validooli kaasas kandma, arvutit ja telefoni nähes nutma ei hakka:)
 
mehike 16. mai 2011, kl 08.00
Oh teid vanu mutte,hästi panete,ajab suunurgad ülespoole küll.Aga pean ka seda mainima et teil on täiesti õige jutt ja mind on alati hämmastanud et tööandjad niimoodi käituvad ja teevad,väga kummaline suhtumine igatahes küll.Olge tublid ja ikka rõõmsameelsed!
 
sälli 16. mai 2011, kl 09.33
Eks need tööandjad ole suuremalt osas samamarki keskealised mehed, kellel kodus juba selline vanamoor olemas või siis kunagi oli olemas. Nooremad neidised on suuresilmsed, sinisilmsed, ei kipu kamandama ja usuvad ikka veel, et kui ülemus siis targem. Sire säär , siledam näolapp ja tõenäoliselt kompenseerib see ka väikese lapse olemasolul kõik emapuhkused, lapsega haiguslehed jms. Edukamad naistööandjad ei lase endaga nii kergelt manipuleerida:). Mulle tundub aga et suuremates linnades on asjad tsipa paremad kui väikelinnades:). Õnneks mu mees jõuab veel ülalpidada mind kui lapsi, ülelahe töötava naisukesega ta ka kuidagi nõustuda ei taha. Tänan sütitava optimismi eest!
Aga teemaalgatajale! Kui kursus välja valitud, uuri töötukassast kas neil on selle korraldajaga vastava leping olemas. Paraku peab tihti maksma kursuse eest ise ja töötukassa pärast kompenseeerib ( juhul kui neil ikka on vastav leping olemas). Muid tasuta kursuse variante ei tea. Üldiselt tuleks võtta niipalju kui võimalik, eurotoetustega kursused lõppevad aastaks 2013.
 
jepp 16. mai 2011, kl 20.10
Ma olen ka "mutt" vanuse järgi, aga sain Tartus hea töökoha suuresti oma välimuse pärast. Töölepingus pole ka eriliste teenuste osutamist bossile, kuigi ega ma väga vastu ei olekski.
 
Miia 17. mai 2011, kl 14.48
jepp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ma olen ka "mutt" vanuse järgi, aga sain Tartus he
> a töökoha suuresti oma välimuse pärast. Töölepingu
> s pole ka eriliste teenuste osutamist bossile, kui
> gi ega ma väga vastu ei olekski.


Sa oled kindlasti väga ilus :D Kas cv-s oli sinust pilt, et ilu järgi valiti :)
Ma olen ka päris ilus inimene, vanuseks 36 (vana juba), aga seda ma küll ei tahaks, et mind ilu pärast valitaks, öeldakse, et ilu on vaataja silmades.
 
mis mina siis veel pean tegema 17. mai 2011, kl 16.35
53 ja isegi mitte Tartus, vaid kuskil Valgamaal. 43-selt tundsin end veel nagu noor sälg ja tööd pakuti ka. egas praegugi tegelt viga pole, aga CV-sse paneb aus inime ju oma sünniaasta. ni polegi ühtki šanssu, eriti kui viie aasta jooksul tekib üks töökoht, millele kandideerib kogu maakond. poodi nööri järgi või? elagu Tartu, "suurlinn" meiega võrreldes.
 
Miia 17. mai 2011, kl 18.38
Ma ei tahtnud kedagi solvata, vanus 36 ja vana oli öeldud naljaga, sest 40-ni ei ole enam ju palju.
 
Õige see on 19. mai 2011, kl 15.01
jah õige olen ise 42 ja 2 aastat saadan meeletult CV-sid(kõrgharidus).. kuidagi tööd ei saa
 
nuust 19. mai 2011, kl 15.55
nii ta on jah...
 
Miia 19. mai 2011, kl 20.59
Aga meestel kergem...mehele on pakutud 3 töökohta juba ja mitte meili teel, vaid konkreetselt helistatud, nimelt ta tahab tervise pärast töökohta vahetada. Aga mulle ei paku keegi, kuigi olen igale poole palju cv-sid saatnud, mitte ühestki kohast ei ole isegi äraütlemist olnud.
 
vastaja 22. mai 2011, kl 22.43
ei lugenud kõiki postitusi, aga täna nägin Säästumarketi uksel silti, et otsitakse kassapidajat- müüjat.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!