Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
Töötukassa kaudu tööle
 
YinYan 02. detsember 2012, kl 11.43
Kas keegi on Töötukassa kaudu töö leidnud? Mis valdkonnas? Kas teile tehti pakkumine ja võtsite selle vastu ja saite kohe tööle? Otsisite ise tööpakkumiste hulgast, käisite vestlustel, konkursid?
 
ei ole saand 02. detsember 2012, kl 14.46
ja nad ei teegi midagi selleks,et sind aidata-samad kuulutused,mis ma ise kodus internetist otsin või siis aegunud või meestele(olen naine).Ikka ja mitmeid kordi olen ise kuskilt leidnud.Olen ka vahetand inspektorit-ei midagi tolku . . .
 
mismis 02. detsember 2012, kl 14.46
Ega töötukassa ei too sulle töökohta kandikul ette. Loomulikult tuleb ise otsida, kandideerida, vestlustel käia. Töötukassa ei suuna sind tööle, käid seal ainult nägu näitamas.
 
--- 02. detsember 2012, kl 15.16
Ei soovitagi Töötukassa kaudu tööle minna. Kuna need ettevõtted, kes oma töökuulutused sinna viivad pole just kõige õigemad ettevõtted.
 
mõttetu 19. jaanuar 2013, kl 01.42
töötukassas on mõtet arvel olla ravikindlustuse pärast ja ehk saab mõne koolituse. nende pakutavad tööd on enamjaolt sellised mida keegi ei taha, väikesepalgalised või siis lihtsalt liiga kaugele jäävad. lõpuks leiad ikka omal käel sobiva.
 
Naine 19. jaanuar 2013, kl 14.10
Ütlen sama. Ei soovita Töötukassa kaudu ettevõttesse tööle minna. Sind kasutatakse lihtsalt ära ja peale katseaega tehakse aidaa.
 
palgatoetus 20. jaanuar 2013, kl 15.10
Sain tööle miinimum palgaga. Kui aasta oli töötatud koondati mind ära ja võeti jälle uus tööline ....palgatoetusega...ja jälle uus töötaja palgatoetusega.
 
kuidas? 20. jaanuar 2013, kl 16.57
Kuidas see palgatoetus siis õige välja näeb? Kas töötukassa maksab firmale mingit raha?
 
jah 20. jaanuar 2013, kl 17.11
kuidas? Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kuidas see palgatoetus siis õige välja näeb? Kas t
> öötukassa maksab firmale mingit raha?

Täpselt nii ongi, töötukassa maksab pool töötajale makstud palgast firmale tagasi, aga mitte üle kehtiva miinumumi.
 
veel (eelmisele) 20. jaanuar 2013, kl 17.39
kuidas sa selle lepingu tegid ,kas töötus?
 
jah 20. jaanuar 2013, kl 18.27
veel (eelmisele) Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kuidas sa selle lepingu tegid ,kas töötus?

Mis lepingu? Tööleping tehake ikka tööandjaga, nagu tavaliselt.
 
uurin veel 20. jaanuar 2013, kl 20.54
ja lepingus pole sõnakestki kirjas ,et pool palgast maksab töötukassa?
 
jah 20. jaanuar 2013, kl 21.53
uurin veel Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ja lepingus pole sõnakestki kirjas ,et pool palgas
> t maksab töötukassa?

Muidugi mitte. See on juba töötukassa ja ettevõtte vaheline leping, mis töötajasse üldse enam ei puutu.
 
mõttetu 20. jaanuar 2013, kl 23.32
aga kui sellise lepinguga läbi töötukassa ettevõttesse tööle saad ning kokkulepitud ajast varem lahkuda soovid, näiteks otsustad et töö pole sinu jaoks sobiv või sa ei taha seda teha, kas siis pead midagi töötukassale hüvitama, no et nemad nagu on sinusse panustanud, sinu töölesaamist rahastavad jne ja sina siis teed otsuse et vot, ei meeldi mulle see töö jne?
ise sain tööle enda leitud töökuulutuse kaudu, töötukassa pakkumised olid täiesti jaburad. lõpuks vangutati pead et noh, tema ( töötukassa konsultant ) võtaks küll IGA töö vastu, kui ma selgesõnaliselt mõista andsin et vot, otsin ikkagi enda sisemise tunde ja soovide järgi sobivat ametit, vanale ei soovinud naaseda ning lihtsalt soovisin täiesti uut töökogemust klienditeeninduse valdkonda. saan aru et töötukassa konsultanti soov on et sinust võimalikult kiiresti lahti saada, eriti sellistest pikaajalistest töötutest, siis hakataksegi mõjutama et võiks ikka ükskõik mis töö vastu võtta. tuleb jääda endale kindlaks, kui oleks võtnud vastu iga töö, poleks hetkeks seda töökogemust mida ma kaua ootasin ja otsisin.
 
jah 21. jaanuar 2013, kl 10.57
jah, teatud tingimustel võib töötukassa selle toetuse tagasi nõuda, aga kordan uuesti, et tegemist on tööandja ja töötukassa vahelise lepinguga. Seega tagasi peab maksma tööandja, mitte töötaja. Täpsemalt võid lugeda:
http://www.tootukassa.ee/index.php?id=13718
 
huvitav 22. jaanuar 2013, kl 12.45
olen ise sellises firmas töötanud ,kus pidevalt toimus mingi koondamine ja jälle uute või siis vanade töötajate värbamine.Võimalik,et seal sama teema siis.Mõni sai kõigest paar kuud tööl olla ja siis juba koondati.
 
jah 22. jaanuar 2013, kl 16.06
huvitav Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> olen ise sellises firmas töötanud ,kus pidevalt to
> imus mingi koondamine ja jälle uute või siis vanad
> e töötajate värbamine.Võimalik,et seal sama teema
> siis.Mõni sai kõigest paar kuud tööl olla ja siis
> juba koondati.

No miks ei loe eelpool toodud linki?

"Palgatoetus tuleb täies ulatuses tagastada juhul, kui tööandja algatusel lõpetatakse tähtajatu või üle ühe aasta pikkune tähtajaline töösuhe enne aasta möödumist või kui tööandja algatusel lõpetatakse alla aasta pikkune tööleping enne tähtaja saabumist."

Koondamise puhul maksab tööandja toetuse tagasi nagu niuhti.
 
jaa 22. jaanuar 2013, kl 17.37
siis sel juhul oli selline variant välistatud,saab südamerahus edasi elada.
 
Ekrevend 23. juuli 2023, kl 20.27
Tööd on kõvasti hanerasva tehastes ja hanefarmides ning siis seljatame kriisi korraliku määrimisega
 
Mugavuspagulane 23. juuli 2023, kl 20.28
Riik toidab vald katab ja töötukassa maksab kodanikupalka
 
Ära sina kunagi faSSisti teenima mine 23. juuli 2023, kl 20.28
Tea millas siis töötukassa ka Töökassaks ümber nimetatakse ja ta ka siis ehk reaalselt tööd pakkuma hakkab. Ei ma ütlen teile normaalsel nõukogude ajal sellist inimeste alandamist ei olnud. Näeh töötukassatädid päev läbi larbivad kohvi ja lõksutavad lõugu siis oleksid nad kõik rahvamajandust arendanud kuskil lehmalaudas või õmblusvabrikus
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!