Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
Kas tööandjal on õigus?
 
S. 19. detsember 2016, kl 13.38
Kas tööandjal on õigus mitte kutsuda töötajat tööle, kuna viimane ei ilmunud kohale töövestlusele, sest tal POLNUD LIHTSALT AEGA!? Kogemus olemas.

Kas selline käitumine tööandja poolt on aktsepteeritav? Mida ma tegema peaksin (lihtsalt ei jõua ausõna kõigile meele järgi olla)?
 
loomulikult 19. detsember 2016, kl 14.09
et on, sest see näitab, et Sul tulevikus ei pruugi aega ka tööle ilmuda ühel heal päeval:) Sa ei tekita usaldust. Loomulik ju. Oleksin tööandja , käituksin samamoodi. Kui töö meeldib ja soovin seda kohta, ilmuksin juba kolm tundi varem kohale.
Maaks 19. detsember 2016, kl 14.27
Seeni olete söönud või? Mis tööandja ja töötaja? Töövestlus viiakse läbi ikka kandidaatidega ja sealt edasi võib sinust saada töötaja kui tööandja sinuga lepingu sõlmib.
Ilma (vestluse ja) lepinguta oled sa " " ja sind ei pea mitte kuhugile kutsuma :-)
Töövestlus katsu ikka sobitada sellisele ajale kui saad minna või kui mingid asjad tulevad vahele, siis elementaarne oleks teada anda varem ja võimalusel kokku leppida uus aeg.
Või räägid sa äkki arenguvestlusest? See totaalselt teine asi ju :-)
 
maniila 19. detsember 2016, kl 14.31
ausalt öeldes ma siin väheke jahmunud. sa ei läinud töövestlusele õigeaegselt ja nüüd nutad siin? siin tõesti küsimus, kas oled seeni söönud. issand, sa näed, ja ei mürista:(
 
fui 19. detsember 2016, kl 15.45
Ja kuidas ta julgekski kutsuda inim est nägemata, äkki oled kole kui öö. Või jälle tuliilus.
 
niisama 19. detsember 2016, kl 16.29
Enne tuleb saada ikka valituks ja alles siis nimetada end selle asutuse töötajaks kuhu ta välja valiti, ära vormistati.
 
maniila 19. detsember 2016, kl 16.35
no see teemaalgataja vist väheke totu. ei taha küll kedagi solvata, aga no nii loll ikka annab olla:(
 
TagneAmm 19. detsember 2016, kl 16.59
Ise olete totud, kes teisele nime annab, see ise on. Miks mu töö ära võeti ma küsin viimast korda?!
 
maniila 19. detsember 2016, kl 17.02
no siis väljenda ennast õigesti:) sinu mõttest oli väga raske aru saada. ausalt öeldes, ma ei imesta, et su töö sinult ära võeti.
 
mida veel 19. detsember 2016, kl 17.26
kui sul pole aega kohale ilmuda, siis sa pole ju tööd saanudki, kes sai selle ära võtta?
 
me 19. detsember 2016, kl 18.44
minu lapselaps küsiks selle peale, et mädand mustikaid oled söönud vä?
 
hehh 20. detsember 2016, kl 22.51
S. Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas tööandjal on õigus mitte kutsuda töötajat tööl
> e, kuna viimane ei ilmunud kohale töövestlusele, s
> est tal POLNUD LIHTSALT AEGA!? Kogemus olemas.

Võin sulle garanteerida, et selliseid kogemusi saad sa veel hulgem, kui sul POLE LIHTSALT AEGA kokkulepitud töövestlusele ilmuda.
 
.............. 22. detsember 2016, kl 11.10
Kas ma sain õigesti aru, et sinu küsimus käis tööle kandideerimise kohta? Sellisel juhul vastaksin, et kõik oleneb kandidaadi enda käitumisest. Kui ta helistab varakult ette ja annab teada, et kokku lepitud ajal pole kahjuks võimalik tulla, siis ilmselt ikka annaks teise võimaluse. Kui jätab lihtsalt tulemata ja sellest ette ei teavita, siis on täiesti välistatud edasine koostöö sellise inimesega.
Segaseks jääb muidugi see, miks teema autor eeldab, et töövestlus = tööle saamine ja ka ilma vestlusel käimata on töö pakkuja millekski kohustatud?
 
eelmisele 22. detsember 2016, kl 16.00
Arenguvestlused üldiselt toimuvad ikka tööajal ja siis ei saa inimene väita, et tal pole lihtsalt aega kohale minna. Ta ju on juba kohal.

Olen suht kindel, et tegemist oligi ikka alles tööle kandideerimisega, sest kahjuks ei ole üldse haruldane, kui tööotsija jääb kokkulepitud vestlusele ilmumata ja otse loomulikult ei vaevu ka kedagi sellest teavitama. Ja on tõesti inimesi, kes arvavad, et kui juba töövestlusele kutsuti, järelikult ongi tööle võetud.

Aga no teemaalgataja jutt: (lihtsalt ei jõua ausõna kõigile meele järgi olla). Kokkulepitud kohtumisele minek on kellelegi meele järgi olemine??? Pole lihtsalt sõnu......
 
ehh 22. detsember 2016, kl 18.59
.. ja siis imestatakse, et keegi tööle ei võta...
 
tööandja2 23. detsember 2016, kl 12.14
arenguvestlusi peaks hakkama tihedamini läbi viima.
 
?? 23. detsember 2016, kl 14.03
tööandja2 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> arenguvestlusi peaks hakkama tihedamini läbi viima
> .

Arenguvestlus puutub tööle kandideerimisse kuidas?
 
tööandja2 24. detsember 2016, kl 11.51
tööandjal on alati õigus
kui tööandjal ei ole õigus, siis vaata eelmist.

tööandjal on alati õigus sellepärast, et ta on tööandja. ja parem on oma pudrumulk kinni hoida ning avada see ainult siis, kui midagi küsitakse või sinna toitaineid manustatakse. vastasel juhul võib pudrumulk tühjaks jääda, selle täitmiseks vajalikud ained saab ainult tööandjale tööd tehes.
 
to eelmisele 15. juuni 2017, kl 16.50
minul vastupidine juhus. Teavitasin ilusti ette, olin haigeks jäänud. Sai uus aeg kokku leppitud aga kui uuesti ühendust võtsin, selgus, et uups, leitud juba. Vot jäi kibe maik suhu, aga mis teha. Tuleb uus ja parem :)
 
to tööandja 2 15. juuni 2017, kl 16.51
täiesti masendav, aga ma ei imestaks kui selle pseudonüümi taga istub reaalne eesti ettevõtja, kes tõesti on sellise koopainimese mentalideediga. ja kahjuks ei ole sellised erandid.
 
mhhh 15. juuni 2017, kl 21.51
to eelmisele Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> minul vastupidine juhus. Teavitasin ilusti ette, o
> lin haigeks jäänud. Sai uus aeg kokku leppitud aga
> kui uuesti ühendust võtsin, selgus, et uups, leit
> ud juba. Vot jäi kibe maik suhu, aga mis teha. Tul
> eb uus ja parem :)

Mismõttes kibe maik. Jällegi keegi kes arvab, et kui juba vestlusele kutsuti, siis ongi tööle võetud. No ei ole nii.
Järelikult ilmus vahepeal vestlusele keegi, kes pakutavale kohale täpselt sobis, ja mis mõte oleks tööandjal sel juhul veel teisi hakata kohale kutsuma.
 
Mõelge loogiliselt kallid haiged ja luuserid 25. juuli 2017, kl 12.43
to eelmisele Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> minul vastupidine juhus. Teavitasin ilusti ette, o
> lin haigeks jäänud. Sai uus aeg kokku leppitud aga
> kui uuesti ühendust võtsin, selgus, et uups, leit
> ud juba. Vot jäi kibe maik suhu, aga mis teha. Tul
> eb uus ja parem :)
kui inimest on vaja tööle, ei hakka keegi ootama kuna haige terveks saab. Võib olla ongi ainult haige, tuleb tööle ja jääb kohe haigeks ja ikka töölist ei ole, kuna tema asemele ei saa kedagi võtta ka, kohti ei ole.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!