Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
23-aastane, puudub haridus ja töökogemus
 
Mart 10. aprill 2018, kl 16.16
23-aastane Tartlane, olen seni ennast ära elatanud erinevate vabakutselistee tööotstega internetis. Olen olnud virtuaalne assistent, töötanud interneti turundusega, aitanud üles seada veebilehti, tegelenud transkribeerimisega, andme sisestusega jne.

Ametlikult pole aga kunagi tööl olnud, koolist tulin samuti ära kohe kui sain 18. Nüüd tahaks aga proovida ka reaalmaailmas töötada, osaliselt lihtsalt uue kogemuse mõttes ja ka kogu aeg arvuti taga istumine tüütab lõpuks ära. Ei kujuta aga eriti ette kuidas minusugusel oleks võimalus tööd leida. Olen vaatanud toopakkumisi näiteks CV Keskusest ja olen mõelnud üritada mõnele kohale kandideerda aga kui küsitakse näiteks CV-d või kogemusi ei kujuta ma ette mida ma ütleksin, peale selle, et kukkusin keskoolist välja ja olen 5 aastat kodus istunud. Tuttavaid kelle läbi tööd saada samuti puuduvad.

Ütlen ka ausalt ära, et olen elu aeg olnud suhteliselt vaikne ja vilets suhtleja mis muudab asja raskemaks. Olen valmis tegema enamus töid ja töötama madala palga eest aga peamine nõue oleks see, et ei peaks eriti otseselt klientidega tegelema. Suurem osasi töid mis ei nõua mingeid oskusi ongi aga erinevad klienditeenindaja kohad, ei taha pirtsakas tunduda aga tõesti ei kujutaks ennast sellisel kohal ette. Ei teagi siis kas mul oleks ültse võimalust nõnda hädisena mingit tööd leida?
 
TK 12. aprill 2018, kl 01.00
Mine Töötukassasse, küsi kas võtavad sind arvele töötuna või tööotsijana. Siis saad küsida karjäärinõustamist, abi CV koostamisel võib-olla mingit tööharjutust või tööpraktikat. Tuleb ise käia ja küsida, ega keegi pakkuma ei tule. CV koostamisest leiad hulga infot ka internetist. Oma mitteametliku töökogemuse annab ka CV-sse ära paigutada ja seda kogemust paistab sul olevat. On ju firmasid, keda diplom ei huvita vaid oskused. Kui sul neid on, siis paku oma oskusi mõnele firmale, nt paku end tööpraktikale. Peaasi et kusagilt alustad. Mida varem, seda parem. Võid ju olla kehva suhtleja. Niipalju ikka suudad suhelda, et kui oma CV valmis saad, siis seda laiali saadad.
 
ma ka arvan 12. aprill 2018, kl 16.53
et vähemasti kandideeri. foorumi postituse järgi ei tundu sa just väga harimatu olevat ja laused oled ka korrektselt moodustada suutnud. ehk siis saada cv ja kandideeri. saad kogemuse ja millalgi kindlasti näkkab ka. seda enam, et hetkel saad ka nö töötuna ära elada.

ja töötukassa variant ka väga hea. selle kaudu saad ka no kursuseid kui mingi töökoht siiski nõuab mingit paberit. igal juhul kandideeriu ja proovi. siis on sul vähemasti kandideerimise kogemus olemas :-)
 
To Mart 12. aprill 2018, kl 21.17
Ehk sa soovid tutvuda?
 
Samasugune 18. aprill 2018, kl 21.43
Oh jeerum, ma mõistan autorit täiesti. Ise olen küll gümnaasiumi korralikult ära lõpetanud. Sain ka ülikooli sisse, aga tulin sealt ka kohe ära, sest kõige hirmutavam asi selle juures olid pidevad ettekanded, esinemised. Ei meeldi mulle suhelda ja arvamust ma ka ei taha avaldada, aga näed sa ülikooli õppejõud nõuavad kogu aeg mingit arutelu. Räägin soravalt 4 keelt (vene, saksa, inglise, prantsuse - koolis õppides ja raamatuid lugedes, sain selgeks). Proovisin küll kuskil hotellis administraatorina või kõnekeskuses töötada, aga vot inimestega suhtlemine mulle ei meeldi. Ma lähen endast välja, hakkan kogelema ja üldiselt tunnen ennast ebamugavalt, kui ma pean inimest teenindama. Leidsin enda jaoks väljapääsu, töötan toateenijana. Töö meeldib mulle väga, liikuv, iseseisev. Töövestlusel tööandja küsis mu keeleoskusi vaadates, et miks tahan just koristustööd teha. Ütlesin talle ausalt, et pelgan suhtlemist ja inimeste teenindamist.
Ilmselgelt ma ei ole palgaga rahul, aga mul pole ilmselt teist võimalust.
Üldse kui vaatan CV-sid, viimasel ajal ainult tahetaksegi, et inimene oleks hea suhtleja. Ülikooli haridus ei ole enam nõutud...
Tahaks ülikooli minna küll, huvi on suur õppimise vastu, aga need pagana arutelud ja pidevad esitlused on mulle suureks takistuseks.
 
Samasugune 18. aprill 2018, kl 21.46
Lisaksin juurde ka selle, et ilmselt ei saa kunagi ülikooli sisse, sest isegi sisseastumiskatsed on tehtud suuliseks, MILLEKS???
 
Kai 21. aprill 2018, kl 16.34
Kuulge, kas keegi mulle aknaid pesema ei taha tulla jm kõrgelt tolmu pühkimise töid tegema. Ja kardinaid üles riputama.
Ei suru suhtlust peale.
Tln
 
vaikne 21. aprill 2018, kl 19.21
Enicsisse koosteliinile?
 
kuulge arad 22. aprill 2018, kl 01.08
... mida te siis trügite sinna ülikooli kui rääkidagi ei julge. Minge omandage kutsekoolis mõni korralik eriala, ka IT-d saab kutsekoolis õppida. Ma ka olen elu aeg peljanud avalikku esinemist ja pelgan siiani. Aga ometi on ülikoolidiplom käes ja hulk tööaastaid ka juba. Saab ka ilma esinemata ja pidevalt arvamust avaldamata töötada. Ja mitte igapool ei nõuta pidevat suhtlemist. Otsige internetist, kuidas CV-d koostada, selle kohta on infot küllaga. Ja siis hakake kandideerima. Kui midagi hästi oskad, siis leidub ikka keegi kes oskajat vajab. Tuleb lihtsalt ise tegutseda ja ise oma CV-d saata. Ei pea kandideerima nendele kohtadele, kus nõuded sellised, mis teile ei sobi.
 
... 24. aprill 2018, kl 22.08
Kui kogemus puudub, siis paku ennast kuuks või paariks TASUTA tööle. Kui endale meeldib ja tööandjale lähed peale, siis töökoht on sinu.
Nii lihtne see ongi, läbi proovitud mitu korda...

Töö tegemiseks pole haridust vaja, vaja tahet ja viitsimist. Isegi on töid kus on null suhtlust, teadsite?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!