Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
Maasikate korjamine
 
uhhuu 04. veebruar 2016, kl 15.31
Tere!

Olen 16 aastane põhikoolilõpetaja, kellel on plaanis minna suvel maasikaid korjama (Eestis). Olen internetist uurinud artikleid ja lugenud foorumitest, kuid kes viitsib, võiks siia kirjutada enda kogemustest (kui vanalt, mis meeldis, mis ei meeldinud, palk, kui pikalt korjasite, mitu kg päeva jooksul) jne. :)

Küsiks ka teie isiklikku arvamust selle kohta, kui suur võimalus on üldse töökohta saada, kui pole vastavaid tutvusi.
Kas keegi teab, kus on võimalik maasikaid korjata. (eelkõige Harju-, Tartu-, ja Ida-Virumaal). Ise elan Tallinnas.

Suur aitäh neile, kes võtab vaevaks vastata!
 
pliuhkam 04. veebruar 2016, kl 15.51
Aga miks just see töö? Ma olen ise korjanud ja ikka suht raske ja vähetasustatud on see tegevus. Sa kogu aeg ise seal põllul käpuli rügades arvutad neid kilosid ja pisikest raha ning see tõmbab motivatsiooni alla. Ma soovitaks sul pigem kuskile mingiks müüjaks või teenindajaks minna, saad sama palga palju kergema vaevaga.
 
nõus 04. veebruar 2016, kl 19.39
Eestis tõesti mõttetu minna maasikaid korjama. Mina sinu vanuselt käisin Soomes ja teenisin normaalselt, aga kui ma oleks elanud Tallinnas või kuskil teises suuremas linnas, kus oleks näiteks teenindustööd võimalik leida olnud, oleks kindlasti seda teinud.
 
uhhuule 07. veebruar 2016, kl 00.10
16.a põhitöökohaga tööle eriti vist ei võeta, neil ju seadusega lühem tööpäev jne. Maasikaid võid ju korjata küll, kui meeldib küürutada. Kevadel hakkavad kuulutused ilmuma.
 
mina olen käinud 12. veebruar 2016, kl 18.10
Soomes maasikal mitmeid kordi ja olen ka Eestis proovinud sama tööd. Soome võeti minu teada küll 16 aastaseid mingi lepinguga, nii et võid uurida. Tasu oli Soomes hea, kordagi ei jäänud miinustesse ja oli aegu, kui ühe päevaga sai terve eesti miinimumpalk teenitud.Jah, aga siin kodumaal võid ka pingutada, natuke taskuraha vast ikka, aga probleem on tavaliselt selles, et pead ju kusagile sõitma, kus maasikapõld on ja siis ööbima ka. Soomes on see veidi lihtsam, kõik korraldatakse sinu eest ära.
 
Mall 24. veebruar 2016, kl 10.31
Võib ka Eestis maasikakorjamisega hästi teenida. Näiteks olen 1,5 päevase maasika-vaarikakorjamisega 63 eurot teeninud.Olid suured maasikad, palju vaarikaid,lase ainult kätel käia.
Tartumaal on Marjamaa talu, kus on olemas ka kämpingud ööbimiseks. Suvel seal mingi aeg töötavad ja ööbivad ka õpilasmalevlased. Kasutavad ka traktorit maasikakorjamisel, seal selg valusaks üldiselt ei jää, kuigi mõnel millegipärast jäi. Korjatakse siis lavatsil pikali olles.
Üks inimene rääkis, et ühes maasikatalus (oli vist Pärnumaal) pidi lausa 50 eurot päev olema (ööbimine kohapeal).
 
Maasikas 07. aprill 2020, kl 21.44
Pakkusin ennast ka maasika korjajaks . Täitsa normaalsetel tingimustel kusjuures 10€ tunnis puhtalt kätte +soe lõunatoit +korjatud maasikad. Orjapidaja pani kohe inisema et maasikaid korjates peab laulma ka muidu äkki pistan mõne maasika suhu. Kulakik element sihuke Aga milleks talle maasikad samovar sumiseb barankad ripuvad laes naabri hamstrist tehtud pelmeenid särisevad pannil
 
Palun aita :D 26. aprill 2020, kl 23.31
Kust kohast otsisid kuulutusi? Üritan oma 13-aastasele kohta leida Tartu lähedal aga pole leidnud ühtegi kuulutust
 
kes soovib 29. juuni 2020, kl 13.27
5,19 tund brutos
 
maasikale.... 30. juuni 2020, kl 12.45
see mida "maasikas" kell 21.44 ,nõuab on soomes koristaja palk puhtalt kätte, kui tööantaja on eesti vahendaja, voodikoha annab aga kõhutäie peab igaüks enda palgast ise muretsema
 
söögi kohta 10. juuli 2020, kl 12.31
ja söök ei ole sugugi mitte odav
 
viimasele 04. august 2020, kl 13.32
sai käidud vanakuu algul korraks Tallinnas seikles ja tuleb imestusega nentida, et Soomes on paljud toiduained odavamad kui Eestis, laevale tagasi minna tuli tühjade kätega, eestist ostes oleks pidanud kraamile kõvasti peale maksa...Minu jaoks igatahes tänavusest aastast jäävad ära kõik " Viroset tavaramatkat", ei tasu eesti kraamile nii palju peale maksta...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!