Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
statistikaametist
 
kuidas pääseda tüütust 29. oktoober 2007, kl 15.33
Iga kuu pean esitama tüütuid aruandeid palga ja tööjõu kohta ja nii edasi. saan aru, et aruande esitajate valim on tehtud enam-vähem suvaliselt. kas on mingi võimalus sellest üldse pääseda ja kas aruannete mitte esitamisel on väga karmid tagajärjed firmale? tööd on niigi palju ja tundub täiesti mõttetuna see igakuine jama.
 
Mh 29. oktoober 2007, kl 16.01
Väga karmid tagajärjed ei ole, kuid seadusega saavad vist määrata trahvi. Suurem probleem on, et peale seda pead ikka ära täitma ning nad tüütavad sind sellega veel rohkem.
 
Raamat 29. oktoober 2007, kl 16.12
Valim on selline, et kui midagi on, siis tuleb aina juurde:) Kui siiski sinna oled sattunud, siis tuleb üht aruandevormi täita järjest 5 aastat - kohapeal järele küsitud.

Näpunäited:

1.Esimene tutvustav küsimustik on vabatahtlik, see tuleb ära visata - Mitte täita! Muidu lähed nö valimisse "loositavate firma hulka"

2. Tuleb saata aruanded postiga, veel parem faksiga. Siis on neil ümbersisestamise vaev ja sellistest firmadest eriti ei huvitu. Mitte saata elektroonseid kanaleid mööda seega.

3. Lahtrid mida ei oska täita, nt. Ekomar toimlad kirjutada Vastav arvestus puudub!-seda loetakse ka täitmiseks:) Üldse on see üks universaalne lause.

Aruannete saatmata jätmise puhul oled vastutav statistikaseaduse alusel ja võivad olla karmid tagajärjed - praktiline kogemus puudub.
 
elts 29. oktoober 2007, kl 19.20
see on tõesti üks tüütus. ja mina loll tegin hiljuti just elektroonilise juurdepääsu. aga noh, täita tuleb nii või teisiti.
 
Lihtne 29. oktoober 2007, kl 20.02
Pane vana firma kinni ja tee uus
 
vahel ei pääsegi 29. oktoober 2007, kl 22.09
muuseas, hiljuti võeti vastu miski seadusemuudatus, millega trahvi määramine läks lihtsamaks. aga vahel ei pääse mingite vahenditega aruannete esitamisest, nt kui oled eesti mõistes suur firma. :(
 
n31 29. oktoober 2007, kl 23.21
Põhimõtteliselt ei olegi sellest võimalik pääseda, kui oled valimisse sattunud. Tee või tõesti uus firma. Mul on heal sõbral 2 töötajaga firma, mis on sattunud mingisse statistikaameti palgavalimisse ning juba aastaid peab ta täitma tohutu keerulisi akneete oma 2 töötaja kohta. Ei ole aidanud statistikaameti ignoorimine, mitte vastamine, palumine-anumine-selgitamine et miks ometi on vaja nii mõttetu firma konta kellelgi mingeid andmeid. Tuleb lihtsalt välja kannatada.
 
n 30. oktoober 2007, kl 09.36
ise olen pidanud ka ettevõttes seda jama tegema, kuna firma suur, siis võtab see tohutult aega..niigi on kiire:S:S
 
oijah 30. oktoober 2007, kl 21.48
me oleme "erilised väljavalitud" - kokku täidame umbes 10 araunnet. Jube!!! Ja pääsu pole!
Ükspäev helistati ja kurdeti, et teil on elektrooniline ligipääs- palun tehke kõik seda kaudu. Ma selle peale ütlesin, et kui käsitsi täidetu ei sobi, siis eemaldage meid nimekirjast. Oi mutt oli tige- tegi mulle selgeks, et "te ei kujuta ette, milline lisatöö see meile on". Ma ütlesin, et kindlasti mitte suurem lisatöö, kui nende täitmine meile - mina jään endale kindlaks- te saate need aruanded faxiga ja nii on:P
 
Raamat 30. oktoober 2007, kl 23.54
5+ oijah Sulle!!! Ma olen Sinu kambas - ühes firmas 9 ja teises 6+ Eesti Pank muidugi kenasti ka, seal vähemalt viisakamad inimesed. Oi kus mu faksike saab vatti teatud kuupäevadel, neil pidevalt ju faksid umbes.....
 
laki mii 31. oktoober 2007, kl 13.20
meil vist siis lihtsalt vedanud- kuskil 5-6a tagasi saadeti mingi stat. aruanne(EKOMAR vms.) mida pidin täitma..viivitasin ja venitasin kummi ikka täiega. Helistati korduvalt ja tuletati meelde et peab täitma jne..no lõpuks läbi valu ja vaeva saatsin nendele ära(postiga)..aga ÕNNEKS rohkem pole ühtegi stat.-i saanud! :)
 
xxx 05. november 2007, kl 09.53
Ja pärast imestatakse, kust selline statistika! Just teiesuguste mittetäitjate või puudulikult andmeid esitajate tõttu ongi meil selline statistika nagu ta on! Vaadakse ikka asja laiemalt ja statistika esitamine on teie kohustus.
 
vastuolu pole või 05. november 2007, kl 10.48
Kulutatakse paberit, kulutatakse raha postile, koormatakse faxi ja tekitatakse sellega ametnikele tööd ja siis virisete, et ametnikke palju. Samal ajal rõõmustate - las töötavad, ise makstes neile palka oma maksudega. Ise ka aru saate kui ebaloogilised te olete?
Saatke oma andmed läbi interneti ja te ei pea nii palju ametnikke üleval pidama. Lihtne seos. Kui ikka pole midagi enam vaja paberilt arvutisse ümber lüüa, pole ka neid inimesi sellele tööle vaja.
 
Nuhk Albert 03. november 2022, kl 16.08
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!