Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
kentsakaim töövestlus
 
Samm ette 09. oktoober 2002, kl 06.28
Tahtsin küsida, et milline on teie imelikeim, kentsakaim või hirmsaim kogemus töölevõtuintervjuul?
Käisin eile. Kutsutud olin kella 11ks. Jõudsin kohale kell 10.50. Istun, ootan fuajees, sekretäri laua juures. Kell 11.15 ütleb neiu, et vestlus viibib pisut, mul tuleb veel kümmekond minutit oodata. Ootan. Umbes kell 11.35 tekkis mul tungiv vajadus külastada tualetti, noh see paitis kah, silt uksel ja puha. Tõusin, käisin ära. Kui väljusin, seisis fuajees siis ettevõtte juht koos personalijuhiga, ilmselt. Esimene küsimus oli: kas te alati käitute nii, et lähete võõras kohas kuhu tahate ja teete, mida tahate? ma mökutasin midagi vastuseks. Teine küsimus esitati kaa - kas teil on seedevaevused? Vastasin, et ei ole. Siis öeldi mulle, et kuna otsitakse distsiplineeritud töötajat, ei nähta põhjust minuga pikemalt vestelda, kuna esmalt ma ei austa nende sisekorda ja teiseks on kell juba 40 minutit üle kokkulepitud aja. Kogu lugu - purjetasid minema.
Mis on teiega juhtunud kui töölesoovijatega?
 
siux 09. oktoober 2002, kl 07.01
ei usu
ausõna mitte
 
mupsik 09. oktoober 2002, kl 08.16
Mina ka ei usu. Ja kui oligi tõsilugu, siis mina oleks küll häält ka sellistele süüdistuste peale teinud. Sekretärineiu oli ju tunnistajaks, mis kell jõudsid. Võibolla tahtsidki sind närvi ajada, et näha, kuidas sa sellest välja tuled. Kuna sa seal lihtsalt kökk-mökk tegid, siis tegid nad muidugi lennult otsuse ära.
 
lihtinime 09. oktoober 2002, kl 08.36
Läksin täpselt kohale. öeldi oodake. Enne mind oli veel üks inimene. Lootsin et töölesoovija ta ikka ei ole, sest siis oleks pidanud ju ootama vähemalt pool tundi (eeldan, et nii kaua vähemalt töövestlus kestab kui ei lähe koristajaks, või müüjaks:)
Noh noormees käis kabinetis ära 5 minutiga. Siis kutsuti mind sisse, vestlus kestis ka 5 min, selle aja jooksul küsiti minult ainult üks küsimus (minu nägemus tööst) ja kõik.
Vestlus oli läbi...tahtsin veel ise ühtteist küsida, aga musse suhtuti nii tõrjuvalt, et ära raiska aega.....
Ilmselt see eelmine noormees oli kah siiski tööotsija...
No ja praegu töötangi sel kohal:))

Töövestlusel, kus mul on läinud 1,5 tundi jällegi mind ei võetud. Huvitav, miks siis raisatakse nii palju aega kandidaadile keda ei valita või ei valita isegi teise vooru?
 
Jazmine 09. oktoober 2002, kl 09.46
Läkisn kohale, eeldades et mind võtab vastu vaid personalijuht, kohal olles selgus aga et nn tegelasi oli viis, kõigil paberid ees, kõik küsisid midagi, tegid linnukesi, lõpuks andsid mingisuguse ülesande mida mina loomulikult ei suutnud ära teha (olin suht närvis), selle peale öeldi, et ega ma peagi oskma keegi ei olnud sinnamaani seda ära lahendanud...täis lollitamine... kogu lugu kestis kõvasti üle tunni, ja sellega lugu veel ei lõppenud, kutsuti kaks päeva hiljem tagasi, kus pidin väga mahuka testi tegema. Töö ma sain, aga siiamaani ei ole aru saanud, miks selline pinnimine käis...
 
Hummu 09. oktoober 2002, kl 10.53
Minult küsiti, kas ma jumalat usun. Muide, kandideerisin müügiesindajaks.
 
ka "vestluselt" 09. oktoober 2002, kl 11.13
Käisin ka eile vestusel firmas, kuhu CV saatsin kevadel. Jõudsin õigeaegselt, saadeti ühte ruumi. Ootasin ca 15 minutit. Siis tuli üks noormees. ei tutvustanud ennast. Ajas miskit ähh ja möhh juttu. Küsis, ega mul juhuslikult CV-d kaasas pole. Andsin. Luges justkui. Küsis paar küsimust mu paari lepingulise otsa kohta. Tahtis teada, kas olen KUNAGI grupi inimeste eest esinenud. No tere talv, CV-s selgelt kirjas, et üle 10a õpetaja ja õppejõud olnud!
Siis ajas miskit jura, et nad kavatsevad kunagi tulevikus oma firma ampluaad laiendada, aga ei tea veel mis suunas. Ja seepärast kirjutasidki kuulutuses, et vajavad koolitajaid ja siis vaatavad, et mis ala inimesed end pakuvad. Ma siis pakkusin talle mõned perspektiivikad suunad kätte.
Sellega oli lugu läbi. Andsin talle oma visiitkaardi ja tulin tulema. Aru ei saa, miks mind sinna kutsuti, kui nad isegi ei tea, kas üldse "arenevad" minu valdkonna suunas või mitte.
Meenutas kangesti üht aastatetagust lugu, kus panin lehte kuulutuse, et arvutispetsialist otsib suveks erialast tööd (asendajana), üks firmajuht helistas ja kutsus sekretäriks ja teatas, et neil plaanis nii kolme-nelja kuu pärast firma kontorisse esimene arvuti kah soetada...
 
Cass 09. oktoober 2002, kl 13.53
...on küsitud seda, kas ma olen abielus ja lapsi oman. Kui ütlesin, et ei, küsiti millal (konkreetselt) kavatsen muretseda (ilge ebaaus ja vale küsimus). Siis küsiti, mida mu mees mu tööst arvab ning et kuidas ta sellise eriala inimest välja kannatab...

Kusjuures küsija oli miski personaaliafirma kõrgelttasustatud spets..

Vastasin esimesele küsimusele, et olen jah abielus, laste kohta - et kunagi kavatsen küll muretseda, ent ei taipa antud küsimuse asjassepuutuvust ning ausust (mille peale naeratati mõistvalt) ning mehe arvamuse kohta küsimise peale pahvatasin naerma (no ei suutnud nii lolli küsimuse peale tagasi end hoida..)

Tööle ei saanud. Tuttav sai, kes tuli sealt väga kohe minema, vandudes kusjuures...
 
Juula 09. oktoober 2002, kl 15.02
Kuule see on kõige haigem töövestlus, millest ma olen kuulnud. Äkki ikkagi avaldad selle firma nime, otsin ka aktiivselt tööd ja tean siis sellistest hoiduda.
 
Malle 09. oktoober 2002, kl 15.19
Aga minu käest küsiti vestlusel, et miks nii palju palka küsin kui mul mees ka on??? Midagi ma mökutasin seal. Siis küsiti veel, et kas olen asjalik. Sellele vastasin jaataval- tööle sain
 
Leila 09. oktoober 2002, kl 15.52
Minult küsiti minu vanemate lahutuse põhjust (kandideerisin sekretäri kohale), miks ma praegu abielluda ei taha ja teisigi isiklikke küsimusi. tööle sain küll, õnnestus isegi tobedatele küsimustele enam-vähem asjalikult vastata.
 
Saabastega Kass 09. oktoober 2002, kl 15.58
vot mulle ei meeldi need laste-eraelu küsimused. Kui inimene juba kuhugi kandideerib, siis järelikult on ta korraldanud ka oma töövälise elu - lasteaiad, lapsehoidjad, käitumise lapse võimaliku haigestumise puhul jne.
Ja siis küsimus, millal ma planeerin lapsi saada. Brrr...No kui juba kandideerin, siis järelikult mitte niipea.
 
Miu 09. oktoober 2002, kl 16.01
seda et konkreetselt mitme aasta pärast ma lapsi hakkan sünnitama küsitakse peaaegu iga kord juba, nii et ma isegi ei imesta enam (elementaarne?)
 
mannuke 09. oktoober 2002, kl 16.29
minult küsiti kord, ega mul näppamise kommet küljes pole. tahtsin tööle minna ühte komisjonipoodi, aastaid tagasi.
 
leena 09. oktoober 2002, kl 16.30
Huvitavad kogemused. Ise olen oma elus käinud 6-7 tööintervjuul ja üks kord vist küsiti isiklikke küsimusi.
 
tramm 09. oktoober 2002, kl 16.55
enda eest seista ei oska??
sama moodi hakkavad kliendid sind süüdistama, isegi siis kui nad ise eksivad. ja kuidas sa siis ennast kaitsed/õigustad? ma usun, et see oli sõna otses mõttes test, kuidas inimene toime tuleb mingi situatsiooni lahendamisega.
 
tips 09. oktoober 2002, kl 17.00
tramm - keda sa silmas pidasid?
 
tramm 09. oktoober 2002, kl 21.11
silmas pidasin loo autorit.
 
Vestluselt 09. oktoober 2002, kl 22.20
Minul hiljuti selline lugu siis juhtus. Helistati kuskilt firmast. Küsiti , et kas tahaks miskile IT kohale tööd. Töö sisu ei osanud toru otsas olnud tädi öelda. Firma nimeks ütles ka, et üks telefoni pood. Noo hea küll, läksin siis kohale, teadmata mis töö on. Töö vestlust ei toimnud. Kohal oli peale minu veel 2 inimest.

Surati paberid kätte ja hakkasaime teste tegema. Tavaliselt ma küll ei lähe üldse kohale, kui tean, et vestluse asemel valitakse testi või tähtkuju järgi inimesi. Ok, tegin selle testi ära.. tulemusi küll teada ei saanud ja ka seda, millist tööd ja milliseid tingimusi nad pakkusid. Aga firma sain teada.... 7 korrusel asus teine ja Baltijaama ligidal ;)

Aga laste ja isikliku elu kohta ei ole küll mu käest kunagi küsitud. Eks see tule siis sellest, et olen mees.
 
ML 09. oktoober 2002, kl 22.56
Balti jaama ligiduses asuv ja telefonidega tegelev firma peaks olema AS Telefonipood ehk Hallo! poodide kett...
 
Vestluselt 09. oktoober 2002, kl 23.31
5+ . Maksimum oli 5+ :)
 
lipelgas 10. oktoober 2002, kl 02.23
tõeliselt haige juhtum
 
... 10. oktoober 2002, kl 07.03
Minult küsiti, kas ma inglise keelt oskan. Seda küsiti siis, kui töölevõtmise intervjuu oli ketnud juba kümmekond minutit inglise keeles.
 
prantslane 10. oktoober 2002, kl 09.43
mitte enda kogemus ...

ühte kooli otsiti prantuse keele õpetajat ... kandidaat siseneb ruumi, kus üks komisjoniliige tervitab teda prantsuse keeles ... vastust saamata ...
kandidaat tutvustab ennast ja räägib ja möllab sajast asjast .... palub toosama komisjoniliige sedasama juttu prantuse keeles rääkida, mille peale kandidaat ütleb: ma pole ette valmistanud!

tahaksite sellist keeleõpetajat palgata?
 
Kullake 10. oktoober 2002, kl 10.51
Väga naljakad juhtumised.Kurbnaljakad.
 
!? 10. oktoober 2002, kl 15.37
Meil tuli firmasse üks kanditaat vestlusele, maha istudes teavitas ta: "Ma sooviks kohvi". Kohvi ta sai, kuid tööd mitte.
 
*** 11. oktoober 2002, kl 08.56
kandideerisin ühte firmasse, kes saatis oma kandidaadid mingite venelastest nn "psühholoogide" vestlusele. No see oli tõeline psühhoterror, mis jääb eluks ajaks meelde. Tööle mind ei võetud, kuid selle firma teenuseid ei kavatse ma ka kunagi kasutada - lihtsalt nii jube kogemus oli.
 
kass 11. oktoober 2002, kl 11.58
on küsitud: "Milliseid rasestumisvastaseid vahendeid proua kasutab?"
 
tüdruk 11. oktoober 2002, kl 13.28
Minult küsiti eelneva tööandja palka!
 
dauph 11. oktoober 2002, kl 14.12
ise pole kokku puutunud, aga sõprade sõnul on töövestlustel alati kaks pooltotakat küsimust:
* tiimitöö oskus
* juhtimiskogemus. eriti lahe, kui seda küsitakse 20-aastaselt töölesoovijalt :-) kusjuures juhtimiskogemuse kohta küsitakse isegi nendelt, kes kandideerivad tööle, kus juhtimisega mingit pistmis pole.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!