Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
liiga väike palk
 
ämber 26. august 2003, kl 16.16
meil ka küsis üks palka juurde, et suur pere jne.
selle peale ütles boss, et oma viga kui lapsi palju. mine sinna kus parem. vot nii! muidugi sellise suhtumise juures läkski minema. mis teha...
 
nevermind 26. august 2003, kl 16.24
10 points irma! Viimase vastuse eest tööandjale!
 
Trish 26. august 2003, kl 16.26
Kvalifitseeritud spetsialist (eriti kui juristiga tegemist) peab oskama tööle asudes ette näha palgatõusu võimalused ja need lepinguliselt fikseerima (st. kui tihti ja millises ulatuses tõstetakse - korrigeeritakse töötaja palka). Kunagi 7-8 aastat tagasi ühe suure ettevõtte asedirektorina töötades sõlmisin juhatusega lepingu (ja sellega oldi nõus), mille kohaselt minu kuupalk oli seotud Eesti keskmisega (analoogselt Riigikogu liikmete ja ministritega) ning kuulus kvartaalselt korrigeerimisele (pärast EV statistikaameti poolt keskmise palga avalikustamist). Olen selliseid töölepinguid kohanud teisigi.
 
irma 26. august 2003, kl 16.32
Trish: no tore on.

Kas ma olen ainuke, kellele tundub, et Trishiga on nagu midagi...korrast ära (see viimane komm pole muidugi kõige hullem)
 
dea 26. august 2003, kl 16.36
Siinkohal söandad segada ja ütlen Trishile, et kardetavasti sellist firmat pikalt ei ole. Töötasu suurus sõltub tööpanusest(kvalifikatsioon, lisaoskused jne), mitte laste arvust või tuule suunast.Firma juhi palk peaks olema otseses sõltuvuses firma tulemustest, mitte mingist vabariigi keskmisest.
Aga jah, Irma, põhjus, miks sina vähem saad, võib olla ka isiklikku laadi. Ülemusi on igasuguseid :)
 
tööandja 26. august 2003, kl 16.36
Irma,

Võta olukorda rahulikult. Nagu näen, oled hooletu ja läbematu lugeja ja pealiskaudne järeldustetegija. Olen täna selles foorumis juba mitu tundi veetnud, et inspiratsiooni koguda personaliteemaliseks seminariks, päris hariv koht peab ütlema.
Sulle Sinu otsustes edu soovides, tööandja.

to ämber,

see, et on olemas tööandjaid, kes Sinu tööandja moodi käituvad ei tähenda seda, et kõik tööandjad nii teevad.
 
irma 26. august 2003, kl 16.38
Dea, võib tõesti. Vaat siin on point.
 
uurija 26. august 2003, kl 18.09
See aktiviseerunud irma on ikka eriline frukt küll. Kuule, saame ükskord reaalselt ka kokku, mis ikka läbi neti kiimleme.
 
Efka 26. august 2003, kl 20.37
tere Irma!
Ma ei teadnud Sust enne midagi, kui mind nädala eest umbes irmaks sõimama hakati. Nüüd lugesin Su kirju ja tuleb tõdeda, et Sa kohe meeldid mulle!
Ja, mis Trishi puutub - Sul on õigus. Täiesti ebaadekvaatne reaktsioon vähemalt 50% juhtudest. Inimene ei taju ümbritsevat...
Edu palgaläbirääkimistel!
 
Trish 26. august 2003, kl 21.37
Olge Trishi pärast mureta - temal pole vaja oma ebakompetentsust ja sellest tulenevat diskrimineerimist läbi neti kurta nagu mõnel siin.
 
Efka 27. august 2003, kl 07.55
Trish, jäta parem järele, Sa teed asja ainult hullemaks!
 
irma 27. august 2003, kl 09.34
Aitäh kõigile, kes asjalikku nõu andsid!

Mõtlesin välja järgmise plaani:
1. Mida vihasem olen, seda vähem seda välja näitan,
2. Väldin isiklikku suhtlemist kolleegiga, kes mulle meie palgavahet meelde tuletab (kusjuuures oma palgaläbirääkimisi ei pidanud tema ise, seda tehti tema eest),
3. Otsin vaikselt uut tööd/õppimisvõimalust,
4. Kui miskit juba paistab ja minu palgatõusust on möödas piisav aeg, lähen ülemuse juurde ja räägin temaga rahulikult,
5. Kui see ei anna tulemusi, siis lahkun.
 
irma nõunik 27. august 2003, kl 10.16
to irma: Ja siia võiks lisada veel ka kuuenda punkti:

6) Käin edaspidi tööl ainult palgapäevadel
 
tibbbu 27. august 2003, kl 11.40
irma, palu ylemuselt kohtumist, et sinu t88tasu kysimusi arutada. alati v6ib ju tuua statistikat, kui palju teised inimesed samal erialal teenivad, ning mainida ka 2ra, et 'n2ete, meie asutuses minu andmete j2rgi saadakse sel kohal nii ja nii palju palka'. Siis uuri, kas sinu v2iksema palga p6hjuseks on, et ylemus ei ole sinu t88ga rahul ja mida peaks teisiti tegema, et palk t6useks. arvatavasti tal midagi ette heita ei ole ja siis on juba raske p6hjendada, miks sinu palk v2iksem peaks olema. Ja r22gi ikka kohe, ega sind siis kysimise p2rast lahti laskma hakata. Pealegi, sa ise ka jurist ja tead, kui keeruline on t88tajast seaduslikult lahti saada . j6udu :)
 
Kokkuvõte 27. august 2003, kl 11.56
irma senisest jutust ei ilmne kuigivõrd, kas ta töötab avalikus teenistuses või muus eelarvelises asutuses (kus palgatingimused jäigemad ning poolte kokkuleppe võimalused tasustamise suhtes piiratumad), või erafirmas kus palgakokkulepetele pole mingeid erilisi õigusaktidest tulenevaid piiranguid, ning palk oleneb töötaja konkurentsivõimest tööjõuturul ning oskusest end müüa. Edasine tegevus sõltub just eelkirjutatud eeldusest.

Kuskilt lugesin, et tõenäoliselt on irma kuskil notaribüroos sekretär, kuid kindlad sellekohased andmed pole minuni jõudnud.
 
dell 27. august 2003, kl 13.34
irma:
Kas sa ei ole kaalunud varianti, et tööandjaid kuu peale saata?
Mina tegin seda ja olen juba 6 aastat omal käel. Päris õnnis tunne. Netis ei ole aega , tõsi küll, eriti käia, aga kuigi juristiharidust mul pole, teenin arvatavasti Sinust rohkem st nii palju kui töötan, nii palju saan.
 
Anna Smith 27. august 2003, kl 19.46
Mõnele ülemusele ehk mõjub personalipsüholoogia (sellel on kindlasti teine nimetus, aga ma kahjuks ei tea täpselt). Et pead läbirääkimisi neutraal-taktikalisel pinnal a la - viimasel ajal tunnen, et mu palk ei motiveeri mind enam, kuna ajad on muutunud, hinnad tõusnud jne.
Tööandja peaks teadma, et kui ta tahab töötajalt saada häid tulemusi, tuleb temasse investeerida ja teda motiveerida (stephen covey)et ta muneks kuldmune.Mida tööandjad enamasti teevad - pigistavad töötajst välja viimase ja mõned neist ei tõsta palka isikliku (eba)meeldivuse tõttu.
Ma hästi ei usu, et sa, irma talle ei meeldi. Ehk aitabki rõhuda sellisele üsühholoogilisele taktikale?Motivatsioon teadagi on viimasel ajal koolitajate võtmesõna.
 
Väikesepalgaline 27. märts 2024, kl 16.51
Jah eks need teenivad kes oskavad kaaskodanukku orjastavalt ekspluateeruda kui seda ei oska ja oled ise ekspluateeritav ori siis ongi nii et finantsid vedelevad vaSSisti vestitaskus ja sinul on ikka tühjad pihud nagu Gunnar Grapsi laulus
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!