Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
sry, tuludekl. jälle.. vajan abi !
 
k 10. märts 2004, kl 15.25
Tere,
kas keegi oskaks aidata tuludeklaratsiooni osas?
Nimelt, kuidas seda tagasi makstavad summat täpselt arvutatakse?

Mul oli palk kokku 1717.- selle pealt tulumaks 433.-,

koolituskulu 1000.-, õppelaenu intress 797.- ja pensionikindustus 51.-

Seal näitab, et saaksin tagasi 433.-, aga see tundub kuidagi vähe..!?

Kas tulumaks antud juhul makstakse täies osas tagasi, osaliselt või ei maksta üldse?
Kas erinevate kulude osas arvutatakse ka erinevalt seda summat või on kõikidel võrdselt * 26 % ?

Vabandust, kui midagi segaseks jäi,
eks siis selgitan...
Igatahes olen praegu väga mures, oleksin abi eest väga tänulik..
 
t 10. märts 2004, kl 15.39
no tagasi saad ikka seda tulumaksu, mida olend eelnevalt maksnud. kui sa rohkem kui 433 maksnud ei ole, siis pole ju midagi tagasi anda.
 
vips 10. märts 2004, kl 15.40
Kui oled maksnud tulumaksu kokku 433 krooni, siis on sul ka ainult see summa tagasi saada. Aga koolituskulu ja õppelaenu intressi summad võib keegi teine (kes on rohkem tulumaksu maksnud) sinu eest deklareerida - nii on võimalik veel 467 krooni tagasi saada.
 
teadja 10. märts 2004, kl 15.45
kle vips, ära pane segast!
 
kurruvutt 10. märts 2004, kl 15.50
kui vahepeal midagi muutunud pole, siis ei pane vips segast. ma ise ka, kui millalgi ülikooli ajal väikses mahus tööd tegin ja ma ise ei oleks oma tuludega õppelaenuintressi pealt tulumaksu tagasi saanud, siis deklareeris ema mu õppelaenuintressid ja nii sain tagasi.
 
teadja 10. märts 2004, kl 15.52
sa said palka 2003. aastal 1717 krooni, sealt arvutati maha 433.- krooni tulumaksu ja 51.- krooni pensionikindlustust. nagu ma aru saan. kätte said 1233.- krooni. kui sa 2003. aastal rohkem tööl ei käinud siis tagasi peaksid saama järgmiselt:
1000 x 12 = 12000.- see sinu tulumaksuvaba miinimum aastas. ehk sealt tagasi 12000 x 0,26 = 3120.-
koolituskuludelt tagasi 1000 x 0,26 = 260
õppelaenuintressidelt 797 x 0,26 = 207
KOKKU TAGASI: 3120 + 260 + 207 = 3587
 
teadja 10. märts 2004, kl 15.54
mismoodi see tulust sõltub, kui palju sa intressidelt maksu tagasi saad. kui raamatupidaja on palgast tulumaksu õieti kinnipidanud ja maksuameti eest tulumaksu võlgnevust ei ole, siis saab ju intressidelt tagasi tulumaksu intress x 0,26
 
miss 10. märts 2004, kl 15.54
vipsil ja kurruvuttil on õigus, keegi teine maksumaksja, kes suudab tõestada, et maksis sinu koolituskulud kinni, saab ka deklareerida. Aga ainult see, kes tõestab, et maksis just tema -kõige raskem ülesanne.
 
vips 10. märts 2004, kl 15.58
1) Residendist füüsilisel isikul on õigus maksustamisperioodi tulust maha arvata tema poolt maksustamisperioodil tasutud enda ja perekonnaseaduse §-des 60, 65 ja 67 nimetatud alla 26 aasta vanuse isiku koolituskulud või eelnimetatud koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud. Lõikes 3 nimetatud koolituskulude tulust maha arvamise õigus on ka neid tasunud alla 26 aasta vanuse isiku residendist vanemal.
 
k 10. märts 2004, kl 16.09
koolituskulud võiks küll ema nimele panna..
aga õppelaenu osas on vist raskem - ei tea, kas nad arvestavad seda kui ma ema deklaratsiooni selle õppelaenu intressi paneks ?
 
teadja 10. märts 2004, kl 16.14
no aru ma ikka ei saa, miks peaks keegi teine neid kulusi deklareerima...........
 
k 10. märts 2004, kl 16.15
tänan !!!
helistan kohe emale, loodan, et tal esitatud ei ole veel....
 
Norija 10. märts 2004, kl 16.16
Mul tekib siin maksukommentaare lugedes suurepäraseid ideid riigilt raha saamiseks.
Üks on see, et maksan kogu oma palga oma pensionärist emale elatiseks. Nagu mulle siin ühes teemas tõestada üritati, tähendab see, et mina saan kogu makstud tulumaksu tagasi ja ema ei pea ka midagi deklareerima, sest see on netopalga pealt makstud.
Teine on see, et hakkan eelmisel aastal mittetöötanud asotsiaalidele tulumaksudeklaratsioone täitma. Teadja jutu järgi makstakse neile 3120.- tulumaksu "tagasi". Pool mulle, pool asotsiaalile. Saan mina rikkaks ja asotsiaalidki õnnelikuks.
 
Norija 10. märts 2004, kl 16.16
Mul tekib siin maksukommentaare lugedes suurepäraseid ideid riigilt raha saamiseks.
Üks on see, et maksan kogu oma palga oma pensionärist emale elatiseks. Nagu mulle siin ühes teemas tõestada üritati, tähendab see, et mina saan kogu makstud tulumaksu tagasi ja ema ei pea ka midagi deklareerima, sest see on netopalga pealt makstud.
Teine on see, et hakkan eelmisel aastal mittetöötanud asotsiaalidele tulumaksudeklaratsioone täitma. Teadja jutu järgi makstakse neile 3120.- tulumaksu "tagasi". Pool mulle, pool asotsiaalile. Saan mina rikkaks ja asotsiaalidki õnnelikuks.
 
vips 10. märts 2004, kl 16.17
Loe Tulumaksuseaduse § 26 (leidub ka maksuameti kodulehel).
Minu eelmine vastus ongi sealt ning viimane lause (Lõikes 3...)puudutab just intresse.
 
k 10. märts 2004, kl 16.20
et siis kui ma ise esitan dekl. , ei saa ma koolituse ja laenu pealt sentigi tagasi ??
jama värk.....
 
t 10. märts 2004, kl 16.47
teadjal on põnevad ideed jah, selgita veel kord ja hästi aeglaselt, kuidas saab isik, kes maksnud on tulumaksu summas 433 krooni kuidagi tagasi saada enammakstud tukumaksu järsku 3587 krooni, no minu mõistus mitte ei võta...
 
k 10. märts 2004, kl 16.55
see teadja värk oli utoopiline jah, selle jätsin kohe kõrvale..
 
anny 10. märts 2004, kl 17.08
aga kõige lihtsam oleks ju kui teeksid internetipangas oma e-maksuameti kaudu oma dekl ära ja seal näitab ka kohe ära palju sa tagasi saad,siis pole enamjaolt muud kui kinnitada see dekl ja asi korras :P
 
imestaja 10. märts 2004, kl 17.11
kullaksesd tagasi saab ainult selle ulatuses kui palju maksnud ise oled. kui näiteks tööl ei käi ja oled võtnud õppelaenu ja maksnud koolitus kulusid siis ise ei saa teklareerida. mis siin keerulist on. ega riik midagi peale ei maksa. vaid seda saad tagasi taodelda mida andnud oled. kuidas on võimalik, et nii võhiklikud inimesed ülds oma eluga hakkama saavad
 
anny 10. märts 2004, kl 17.47
nu siis peaks teema algataja tagasi saama nii koolituskuludest kui ka õppelaenu %st ja ka makstud maksudest :) ja eks need võhikud küsivadki ju nõu ;) eks me kõik tahame targaks saada :))
 
k 10. märts 2004, kl 18.09
ütlen imestajale seda, et pole enne tulumaksudeklaratsiooni koostanud, nii noor alles !
Eluga saan hakkama enda arust küll hästi.
 
k 10. märts 2004, kl 18.11
to anny
e-maksuamet näitaski, et ma saaksin ainult 433.-
aga ma tahtsin teada, mida seal siis arvestatakse ja mida mitte.
Nüüd sain teada, et saan siis ainult tulumaksu (kuna olen nii vähe tööl käinud).
 
anny 10. märts 2004, kl 18.21
kas siis % ja koolituskulusid ei saa? :S hmm siis on kyll jama :( nu a vähemalt 433.- gi :)
 
piiga 10. märts 2004, kl 20.51
koolituskulude pealt ei saa teemaalgataja sellepärast raha tagasi, et tema tulud on olnud lihtsalt liiga väikesed; kui tulusid pole olnud üldse, ei saa ju ka midagi deklareerida ega ka midagi tagasi nõuda. Koolituskulud tuleks lasta emal või isal deklareerida ikka.
 
k 10. märts 2004, kl 21.06
jama jah,,,
sain teada, et ema pole veel esitanud ! vbl saan talle need sokutada.:)
 
K, 10. märts 2004, kl 21.24
Veel üks oluline asi: koolituskulud saab deklareerida AINULT see isik, kes koolituse eest tegelikult maksis. Ema/isa/õe/venna/tuttava deklaratsiooni saab need panna juhul, kui koolitatav oli alla 26 aasta vanune ja deklareerija ise oli maksja. Kuni eelmise aastani ei olnud tegelik maksja tähtis.

Õppelaenu intressid lubab TMS erandina ema või isa deklaratsiooni panna, kuigi tegelikuks intresside maksjaks on keegi teine.

Ja tulumaksu tõepoolest ei tagastata iialgi rohkem kui seda on kinni peetud.
 
teadja 11. märts 2004, kl 08.41
mina sain aru, et k palk oli aastas kokku 1717.- (st et ta käis võibolla ainult ühe kuu tööl või pool kuud). ja töötamata kuude eest saab ju tulumaksu tagasi küsida, sest tulumaksuvaba miinimub inimese kohta aastas on 12000.-
 
piiga 11. märts 2004, kl 09.35
no aga selleks peaks ta ikka enne ju ka 12000 eest tööd ka tegema, siis oleks see talle loomulikult tulumaksuvaba. Muidu võiks ju iga inimene, kes üldse tööl ei käi, esitada deklaratsiooni, et vot nüüd 0 sissetulekut ja 12000 arvelt tahan tulumaksu tagasi saada.
 
To teadja. 11. märts 2004, kl 09.36
Kui pole maksnud, siis pole ka midagi tagasi küsida.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!