Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
Milline inimene töötab...Maximas, Comarketis...
 
Appi! 04. mai 2007, kl 13.14
Mille pärast läheb inimene tööle kuhugi miinimumpalgaga kohta, nt.Maxima, Comarket, Hesburger jne.jne. Ega need Prismad ja Rimid ka paremad pole. Kas häbi pole endal sellises kohas? Viimane alamkiht ikka sellised inimesed!
 
Keegi 04. mai 2007, kl 13.19
Milline inimene räuskab anonüümselt internetis nii ilma asjast teadmata!?
Täna küsis üks tuttav, et miks töötan x kohas, kui seal ei palka õigel päeval ega kunagi terviksummas korraga, pole minu 3-aastase staaži jooksul juhtunud seda kordagi. Nii et pahatahtlikke kuulujutu levitaujaid nagu teemaalgataja leidub alati.
 
nomaitea 04. mai 2007, kl 13.20
ja mis see sinu p...t torgib? igaühel on võimaluste piired oma valikud, mõnel on need suuremad, teisel väiksemad
 
mõttehiiglane 04. mai 2007, kl 13.32
ehk juhul, kui inimesel ainult algharidus ja harituski madal ning enesekindlus koos sellega? ja muidugi välimus - kui ikka hambaid pole (=raha) või alkoholitarbimine näost näha ega siis valikut vist ka palju pole..

to keegi: mina küsin ka, et MIKS ometi töötad seal? mis kompenseerib? Samas kirjapildi järgi tundud intelligentne inimene olevat.. järelikult on miski, mis Sinu jaoks üle trumpab selle puuduse? oleks huvitav teada.. et mis?

ise poleks mingil juhul nõus, õnneks pole ka sellist probleemi. kuigi mul mingit eriharidust pole, olen nii töö kui palgaga kohe väga rahul.
 
555 04. mai 2007, kl 13.39
keegi epab ju selle sita töö ka ära tegema eks..kõik ei mahu headele ametitele,kõigil pole kõrgharidust,inimesi liiga palju,jne...Lihtne ja loogiline ju!
 
liisa 04. mai 2007, kl 13.43
Huvitav, kuidas Sa siis süüa saaksid poest osta, kui seal kedagi ei töötaks? Sinu poolt nn. alamkiht vähemalt teeb tööd ja teenib ausalt raha. Ajuvaba inimene oled, ausõna.
 
tallinn 04. mai 2007, kl 13.54
kõrgharidus ja riigitöö=madalam palk kui poemüüjal. nii on lood eestis!
 
Keegi 04. mai 2007, kl 14.22
Ma ei tööta üheski teemaalgataja poolt nimetatud kohas, kuid töötan analoogses kohas, mille kohta liigub hulgaliselt tõele mittevastavaid müüte, et tööandjaks on närvihaige proua ja palka ei maksta õigel ajal jms, mitte ükski neist müütidest ei vasta aga tõele.
 
Utka Fjodor 04. mai 2007, kl 15.02
oletan, et inimene, kes peale tööpäeva lõppu võtab seljast tööriided ja voldib need kokku kitsukesse kappi. ta käib kiiresti dushi all, ostab seejärel kaks sooduskampaania käigus müüdavat kanakoiba, et neist kodus suppi keeta ning mõned välimusest ära läinud, kuid iseenesest täiesti söödavad puuviljad. seejärel libistab ta magnetkaardiga üle turvaukse vastava kontrolleri, ise vähimalgi määral muretsemata, kes ja mida tema kojumineku ajaga peale hakkab. teda ju ei huvita, kuna näiteks personalijuhid koju lähevad.

väljas sajab midagi vihma ja lume vahepealset, seepärast peab ta mütsi sügavamalt silmadele tõmbama ja salli puudumise kompenseerimiseks kraed tõstma, kuni bussi ootab. ta seisab viisakalt oodates, kuni mõned memmed bussi sisenevad ja istet võtavad, aidates üles tõsta kellegi rutuga maha kukkunud turukotti, pälvides sellega tänuliku naeratuse teise karedatest ja elu näinud silmadest. ta kohtab bussis ühte vana tuttavat ning unustab päevaväsimuse - tal on 16 tundi aega, millest ta mitte ühtegi sekundit millelegi muule ei pea pühendama, kui talle meeldib. nad lobisevad lakkamatult peatumata kordagi kolmnurga "töö-raha-suhted" teemadel. peatused lendavad mööda ja nad ei jõu juttu lõpuni rääkida, seepärast kutsub ta oma tuttava endale külla - küllap jätkub suppi veel ühele suule.

ta kõnnib trepist üles, korjates maast kellegi hooletult maha visatud suitsukoni (päeva jooksul esimest korda kulmu kortsutades) ja keerab oma korteriukse lahti. tema elukaaslane ja lapsed on ennast talle vastu reastanud ning kingivad koju jõudjale tavapärase tervituskalli - justkui teda tänades, et ta ikkagi olemas on. soojalt külalist tervitades istuvad nad laua taha ja arutavad pikalt, saamata aru, mis paneb inimesi endaga töölt probleeme koju kaasa võtma, pisikese palgatõusu või ametikõrgenduse nimel ennast alandama ja kõige viimaks veel delfi naistefoorumis kelkima, et kui palju mõttetud on ikka inimesed, kes töötavad supermarketis.


vot, umbes sellised mõtted tulevad Sinu postitusega seoses meelde. rumal inimene oled ja ühiskonna toimimisest ei ole Sul küll kahjuks aimugi...

ps: teisi neid asutusi ei tea, aga Maxima kohta võin küll öelda, et miinimumpalka ei saa seal küll keegi. Kaugel sellest...
 
braavo 04. mai 2007, kl 15.08
Utka! Peaksid kirjutama hakkama!
 
anneli 04. mai 2007, kl 15.15
Minu teada ka nendes kohtades miinimumpalka ei maksta
 
Mari 04. mai 2007, kl 17.01
Töötasin McDonalds'is 2 aastat. Läksin sinna 17. aastaselt, et kooli kõrvalt natuke raha teenida. Nüüd olen 19. Tulin ajutiselt ära, et riigieksamiteks valmistuda. Hinded on kõik neljad ja viied. Riigieksamitel loodan üle 80 punkti saada. Arvatavasti lähen sinna suvel tööle tagasi. Väga head ülemused ja kolleegid olid seal ja palgaga olin ka rahul. Praegu on McDonalds'is brutopalk alates 7300.- nagu nad reklaamivad. Seal on palju tudengeid ja kooliõpilasi tööl. Eriti suvel. Väga rahul olen. Ma ei arva, et kassapidajatena töötab "alamkiht". Kindlasti tuleb ette ebameeldivaid kassapidajaid, aga mina olen kohanud väga palju toredaid teenindajaid, kes ütlevad "tere" ja "palun" jne. Minu arvates hea koht kooliõpilastele ja tudengitele ajutiselt töötamiseks. Ma ei tea kuidas Tallinnas olukord on. Ise elan Tartus.
 
loora 04. mai 2007, kl 18.14
Utka, Sinu nii südamlik, soe ja armas jutt tõi mulle pisarad silma
 
käin vahest Rimis. 04. mai 2007, kl 19.37
Teema algatajale:
kas oled pea ära põrutanud???
 
naerukajakas 04. mai 2007, kl 20.20
Utka: superhea kirjutis (Y)
 
krooooks 04. mai 2007, kl 21.14
tänud Utka Fjodor!
Just täna vaatasin Tartu Annelinna Maximas kaupa väljasättivaid vanemaid naisi(eestlased!) ja sinu kirjutis on täpselt õige. Paljud nendest sellised ongi. Lihtsad, vajalikud, töökad.
 
mann 04. mai 2007, kl 21.22
utka, sa oleks nagu kohe ise Maximas tööl. ja tunned nii hästi nende hingeelu:) või äkki oledki?
 
XX 04. mai 2007, kl 21.22
muide, kirutud säästukas pole sugugi madal palk...kahtlustan, et maximas on u samasuur palk (täpselt ei tea).

kuid selle madala hariduse kohta vaidleks küll vastu - tänapäeva eestis on kõrgharidus laiatarbekaup, mille saab kätte ka idioot, kui papal-mammal rahakotti on. seega harituse puudumine=töö maximas ja harituse olemasolu=hea töökoht ei pea paika. eesti liigub jõudsal sammul selle suunas, et igaühel on kõrgharidus - nii maxima müüjal, kui taksojuhil, seega selles osas enam hüpata ei maksa. firmajuhtideks need kõrgaharitute hordid kõik enam kahjuks ei mahu - keegi peab firmajuhtide alluvuses töötama ka.
 
väike myy 05. mai 2007, kl 07.19
hmm, kas nüüd just kirjanikustaatusesse on vaja UF-i tõsta... ta ilmselt kirjutas valdkonnast, millega ise iga päev kokku puutub ja mida hästi tunneb.
aga point oli briljantselt selgeks tehtud ta loos küll, jah.

tekkis kiusatus püstitada teema: "Miks küll naised tänapäeval nii innuga karjääri on hakanud tegema?" ja siis loeks meelsasti UF-i kirjanduslikku interpretatsiooni sellel teemal ka:)
 
jee-jee 05. mai 2007, kl 10.32
teemaalgataja kallis, ära ole õnnetu, et sind ühessegi loetletud firmasse tööle ei võetud. Ju sa ei sobinud, eks sinulegi leidub kuskil koht. Otsi julgesti edasi!
 
Appi! 05. mai 2007, kl 15.07
Ma ei alandaks ennast eluski, et sellistele töökohtadele pretendeeriks. Ja ma ei kahtleks ka kunagi, et mind sinna tööle võetakse - sest sinna lihtsalt võetakse KÕIK tööle!

Kes rääkis Säästumarketist siin? Seal ma tean, et saab ka üle 7000 isegi. Maximas võivad need kassiirid sellisest palgast küll und näha vist. Ise pole kursis selle palgaga aga no mida seal veel arvata on? Üle 4000 ei saa seal raudselt!
 
Utka Fjodor 05. mai 2007, kl 18.27
ei, ma ei ole ühegi ketiga seotud:) lihtsalt meil töötab ka firmas palju "lihtsaid, töökaid ja vajalikke" (väga hästi öeldud!) inimesi, kes tunnevad elust täpselt samamoodi rõõmu ja on kellelegi täpselt sama vajalikud nagu me kõik.

väike myy: mul on inspiratsiooni vaja:) järgmine kord, kui mõne karjäärinaisega lähemalt lävin, annan Sulle teada, miks nii on;) nii palju on juba igastahes selge, et karjäärinaine või mitte, naine jääb naiseks koos oma soovide, hirmude ja tujudega (trademark! :) hea ongi!

thx, teistele hea sõna eest!
 
Inimene 06. mai 2007, kl 17.11
Teemaalgatajal on haritusest kõvasti vajaka.
 
kris 07. mai 2007, kl 15.08
Ütleme nii, et ega sa "appi" ei pruugi sinna tööle saada küll, kui sul on näiteks veidi parem haridus kui keskkool või midagi, sest sel juhul hakkab juhataja sinust arvatavasti konkurenti kartma.
Niipalju kui mina müüja palkadest tean, siis miinimumpalka saavad võibolla sellistes väikestes toidupoekestes töötajad, marketid ikka maksavad päris normaalselt. Eks seal on tööd ka palju ja peab pidevalt vahtima vissis ja sinusuguseid "ma olen kõrgem klass kui sina" kliente. Ja siis kiunutakse, et müüjad ei ole viisakad jne, ma ka ei oleks viisakas, kui mind mingiks alamaks klassiks peetakse. Muide, müüjana töötab päris palju tudengeid, kes niimoodi endale kooliraha teevad, nii et ära ole kindel, et sa kõigist üle oled tingimata.
 
MAX 08. veebruar 2021, kl 19.59
Eks teine eesti töötab. No mis teha kui oled nii loll ja mõistus ei võta et ekspluateerijast siberikandidaadist orjapidajaks hakata.
 
eelmisele ja nii mõnelegi siin veel 09. veebruar 2021, kl 19.33
Meil möllab maailmas koroonapandeemia, inimesed kaotavad töökohti, aga polegi 14 aastaga palju muutunud. Tõusikutest lameajusid leidub ka tänasel päeval :))))))) Peamine, et oma sõnu te kunagi sööma ei peaks ja et teile peale ei astutaks kunagi :) Kuigi olete ise madal kõnts, kellest müüjad ja kõik teised ausa töö tegijad kordades üle on :)
 
Miksss 11. veebruar 2021, kl 12.19
Alla 2000€ üksi normaalne inimene ei teeni.
Isegi 2000€ on väike ja jääb puudu. Need kes 1000€ teenivad need ühiskonnas a sotsiaalne kiht sest isegi normaalset riiet ei saa osta. Õnneks minu tutvus ringkonnas keegi ei teeni alla 2000€
 
Maximaalne Magazin 26. jaanuar 2022, kl 20.18
Makxzimasse tööle sain palka sain ka mis on küll naljanumber brutona mitte neljakohaline number netona aga sõbrast sain lahti. No seal pakkumine et sõbra neljaks kuuks sunnitööle tood saad 60 eurot. Ma agiteerisin kõige suuremat sõpra see ütles et mõnitad või sul ikka see sõber koorib sõbra berse plaan mina enam su sõber ei ole
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!