Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
orjatöö ja näljapalk
 
eq 08. oktoober 2009, kl 20.31
nimetage asutusi ja kaubanduskeskusi kus see nii on. just kaubanduskeskusi!
 
martin 08. oktoober 2009, kl 21.15
kunagi ammusel ajal oli töökohustus ja arvasin et nüüd enam pole.aga eksisin.
 
69 08. oktoober 2009, kl 23.23
ärka üles, nõukaaeg on ammu läbi. ei aja sind keegi tööle. istu kodus ja ime käppa!
 
heino 09. oktoober 2009, kl 09.31
inimene küsis, kus makstakse näljapalka ja nõutakse selle eest orjatööd.
 
69 09. oktoober 2009, kl 11.26
tahab sinna tööle minna või?
 
eq 09. oktoober 2009, kl 12.29
milleks ärrituda?
 
hmm 09. oktoober 2009, kl 15.05
Defineerime kõigepealt orjatöö?
 
to hmm 09. oktoober 2009, kl 16.13
nt kui on tegemist summeeritud tööajaga ja sulle pannakse vähem tunde kui sa tööd teed ja siis veel igasugused nõudmised.
 
to to hmm 09. oktoober 2009, kl 16.45
Millised on igasugused nõudmised? Töökohustused on kirjas ametijuhendis, sellele kirjutad ju alla tööletulekul ja teadvustad enesele, kas sulle sobib, kui sellise palga eest saad sellist tasu.
 
to hm 09. oktoober 2009, kl 17.15
pole meil mingit tööjuhendit. töökohustused on vastavalt objekti iseloomule.
 
no-no 10. oktoober 2009, kl 20.42
kaubanduskeskusi ei tea aga lüpsja, kesläheb kell 4.00 hommiku ja õhta samuti 15.00 tööle ja 8t tööd ja saab alla 10t kätte on tõesti häbematus, sulaselge orjatöö, kuigi põllumaj-ses rasked ajad??
 
milles küsimus? 10. oktoober 2009, kl 20.49
Minu arust ei ole ükski töö tänapäeval orjatöö. Orjad nimelt töötavad ju sunni all, lahkuda ega tööd valida nad ei saa. Meie riigis ei sunni mitte keegi mitte kedagi töötama ametikohal, mida ta orjatööks peab - teeb ja ise haliseb. Kui inimene leiab, et tema töötingimused ja palk ei sobi talle, tõmmaku nelja tuule poole. Ei aja keegi verekoertega teda taga ega sunni uuesti tööle.
69 nõuanne oli täitsa asjalik - võib ju ka kodus istuda, kui töö ja palk ei rahulda.
Ära on tüüdanud need vingujad.
 
k 11. oktoober 2009, kl 22.02
jah aga vaata kui töölt ära tuled siis pole kodu kus istuda!

kui enda per** on soojas siis on tõesti kergem teisi maha teha.
väga nõme suhtumine nendest kellel kehvemini läheb.

ära on tüüdanud ülbed kõike teadjad.
 
to k 11. oktoober 2009, kl 22.15
kõiketeadjad on üks sõna ;)
 
kriipa 11. oktoober 2009, kl 23.17
kulla k, aga miks sa siis tuled töölt ära:DD imelik suhtumine, alustan uues kohas tööd ja kohe olgu 12-15 tuhhi peo peal, nagu pubekad, ausõna. inimestel on hea meel, kui ÜLDSE tööd leiavad, kasvõi miinimumi eest, aga siin vingutakse orjatöö ja näljapalga üle...lasteaed
 
vaatleja 12. oktoober 2009, kl 00.10

töö on töö ja hea, kui ta sul on.
kui sa tahad paremat tööd, siis tuleb pingutada, õppida, täiendada ja muud sellist.
tööandjal peab olema põhjus sind palgata, mitte kohustus.
ja kui ikka on sitad ajad, siis ta ei pruugi sinda ka vajada..teeb ise sinu töö ära.
ma tahan öelda sellega, et praegu lihtsalt on sellised ajad, mis tuleb üleelada.
virisemine ei aita.
 
mann 12. oktoober 2009, kl 10.22
Sääatumarket on koht kus saad näljapalka, aga pead tegema orjatööd.
6400eeki.

Kriipa:12 tuhat ongi normaalne palk, et kuidagi ära elada kui aga tahad enamvähem hästi elada pead saama 15 tuhat palka.
 
jaan 12. oktoober 2009, kl 10.37
mannil õigus, näe riigikogulased saavad 30-40 tuhat palka ja elavad ka halvasti riik maksab veel igasugu tasusi juurde.
 
ma 12. oktoober 2009, kl 10.37
oleks vist üpris rahul kui 6000 kätte saaks
 
mina 12. oktoober 2009, kl 11.41
tean et viru keskuses on teatud inimestel vähe palka.
 
h 12. oktoober 2009, kl 18.23
nõuka aegsed idikad olete või_? "au tööle" "töö teeb inimeseks" jne.

nagu näete tööpuudus on laes ja see annab tööandjatele vabadust töötajaid halvemini kohelda. tore kui mõnel on pappi ja hea töökoht aga näed mõnel ei ole.

need ajad on möödas, et kui ei meeldinud siis võis minema kõndida ja uus otsida. praegu võid lihtsalt minema kõndida ja nälgida kuna uut raske leida.

muidugi vingutakse ja peabki vinguma,
kui kõik oleks rahul siis leiaks näärid jälle kalendrist.
 
mul 12. oktoober 2009, kl 18.53
MUL JÄLLE TÖÖ, KUS TÖÖPÄEV VENIB ALATASA ISEGI ÜLE 12H, no tööandja maksab kõik välja aga väsib ju jubedalt, raske niimoodi.
 
kriipa 12. oktoober 2009, kl 19.08
to mann,, loomulikult oleks 12000 selline palk, et saaks elada normaalselt, aga usu, maakohtades on inimesed nõus isegi 4ooo-5000 eest tööd tegema ja kuidas veel, eriti praegu. seepärast see virisemine ei vii kuhugi, kui tahad VEIDIGI raha, tee selle pisku palga eest tööd ja ole vait, kui tahad näruseid sente saada töötukassast, siis istu kodus ja vingu edasi. vat nii on lood. ja pole seal säästukas ühti nii väga orjatöö, lihtsalt pead oma palga välja teenima, mitte tagaruumis mokalaata pidama ja ukse vahel suitsu kiskumas käima.
 
mann 13. oktoober 2009, kl 12.21
to kriipa: ei ole inimene kes suitsetab ja ei ole ka aega tööl mokalaata pidada. Tundub, et sa ei tea sellest säästuka tööst midagi, võiksid oma arvamuse pigem oma teada jätta.
Säästuka müüja peab olema kassiir, koristaja, müüja kes kaupa välja paneb, kauba vastuvõtja, õuekoristaja, taaraväljastaja ja selle kõge juures ei jää tihtipeale aega isegi lõunat pidada.
Seda kõike vaid 6400 krooni eest ja õhtuks on jalatallad nii valusad, et kõndides lööb silmist tuld välja. Tule tee üks päev seda tööd, siis näed kuidas orjatöö eest näljapalka saad.
 
to mann 13. oktoober 2009, kl 12.44
Palju õudsem oleks kogu tööpäev kassas istuda, vahelduseks kaupa vastu võtta/välja panna, koristada jms pole ju mingi probleem. Palk muidugi näljapalk - selge see.
 
eksmüüja 13. oktoober 2009, kl 14.02
kes pole toidukas töötanud, ärge võtke sõna. sest te ei tea midagi. 12, 13 tundi rassimist peaks olema kõvasti rohkem tasustatud. kassas istuda kõige lihtsam, kuigi nüri ja robotlik.
 
Täpitriin 13. oktoober 2009, kl 14.42
See on ikka nii, et see, mida me ise ei tee tundub ääretult lihtne :)
Kõigile ei sobi robotlik töö, sest see nüristab. Kui mul oleks valida kas kauba väljapanek või kassapidaja üksluine ühe koha peal istumine, siis valiks küll esimese. Toidukaupade poe kassapidaja töö pole suhtlemine, see on masinlik mingi ühelaadse liigutuse ja monoloogi lõputu kordamine.
 
eks ta ole 13. oktoober 2009, kl 16.31
Jajah - mida madalama haridustasemega on inimene, seda enam ta leiab, et väärib ministripalka ja muudkui viriseb. Ikka töö raske ja palk väike. No kes süüdi, kui midagi keerulisemat ja tasuvamat teha ei oska. Rikub enda ja teiste tuju. Aga töölt ära ka ei tule, sest teab, et tema tasemega ei leia seda tasuvamat töökohta. Nagu teeks vingumine asja paremaks.
Arukas inimene ju taipab, et praeguses majandusolukorras tuleb leppida olemasolevaga. Ja kui ei meeldi, siis valik on ju igaühe teha - kas leppida olukorraga või ära tulla.
 
eq 13. oktoober 2009, kl 19.52
Ma pole kuskil öelnud, et ma vääriks ministripalka. Muidug ma lepin olukorraga.
 
kriipa 14. oktoober 2009, kl 22.52
kulla mann, ma tean toidupoe müüja tööst vägagi palju, olen nimelt aastaid müüja olnud. nüüd jah, olen kaupluse juhataja, aga selleks, et nii kaugele jõudsin, rassisin ka 12-13 tundi püstijalu. ja jalgade valutamist olen kah omal nahal tundnud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!