Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
Tööpuudus, aga töötajaid ikka võtta pole
 
töötaja otsingul 25. detsember 2009, kl 11.34
Olen täiesti hämmingus ja mõtlesin seda siinolijatega jagada. Kõikjalt võib lugeda, et meil on suur tööpuudus, töötuid on hordidena ja kõik kohad saab täidetud.
Otsin juba paar nädalat töötajat, kuulutused üleval tööportaalides ja mujal - ja asjalikke kandidaate ei ole!?
Ei ole must töö (enamus tööst ikkagi mõttetöö), töötingimused ei ole kehvad.
Miinuseks vist see, et nõuan ikkagi eelnevalt mingeid tööoskusi, töökoht ei asu Tallinna kesklinnas (loe: ei saa teha 2h lõunat shoppamiseks ja sõpradega kohvitamiseks) ja otsin inimest, kes ei teeks tööd mitte tagumiktunni järgi, vaid arvestusega, et töö tehtud saaks?
Mulle tundub, et kvalifitseeritud tööjõu osas on endiselt tööJÕUpuudus ja tööandjad ei ole siiski oma ridadest ära lasknud asjalikke ja töökaid inimesi. Mis iseenesest muidugi on tore.


Ilusat esimest jõulupüha kõigile!
 
vaba 25. detsember 2009, kl 11.37
Mis valdkonna tööd pakud?
 
kesa 25. detsember 2009, kl 11.45
ühesõnaga otsid pärapõrgusse piiramata tööajaga väikese palgaga töötajat.
 
teemaalgatajale 25. detsember 2009, kl 11.54
vaim ja keha on valmis "teid" teenima, kus te ka ei asuks, mitte väljaspool Tallinnat ainult, palun siis rohkem infot siia, jään pikisilmi ootama, kauneid pühi kõigile siinviibijaile;)
 
33 25. detsember 2009, kl 12.38
Ilmselt pakutakse 1/2 miinimumpalgaga tööd.
 
ise töötaja 25. detsember 2009, kl 12.43
Kui palk väike, siis ilmselt ei soovi keegi. Palju küll töötud, aga kui on valida kas tööl käia 4000,- palga eest või kodus istumise eest saada töötkassast sama palju, siis istuks ka kodus nii kaua kui maksavad seda toetust.
Ilmselt paljudel praegu see teema, pole kasulik tööle minna.
 
ah 25. detsember 2009, kl 13.13
Arvatavasti on nõudmised mõttetult kõrged ja palk väike. a la peab valdama viite keelt supertasemel mis siis et vaja pole.
 
mina 25. detsember 2009, kl 13.20
oleks ka asjast huvitatud, mis tööd pakutakse? Mulle võib ka meilile pakkumise saata, kui see on tõsine pakkumine.
Ilusat pühade jätku!
 
töötu 25. detsember 2009, kl 13.47
tõõta ise neeger,meil on jõulud
 
töötegija 25. detsember 2009, kl 13.53
mu arust need on veidi ikka peapeale kukkunud, kes pühade ajal ka muust ei oska rääkida, kui tööst ja veel vingudes ka.
Teemaalgataja, eks siis lajata oma tööpakkumine siia kirja, midagi peab sellel viga olema, et töötajat ei leia.
Parandame ehk koos ära ja saad neid cv-d lugeda kohe mitu nädalat jutti, kui töö ja töötasu võrdsetes kogustes on.
 
just 25. detsember 2009, kl 14.10
sedasama arvan minagi - et pakud kahekordse koormuse eest poolt palka. See ju praegu nii tavaline, kahjuks. Tööandjad on aru saanud, et saab väiksema palga eest nõudmisi tõsta ja siis otsivadki sellist lolli. Aga ei leia...
 
C5 25. detsember 2009, kl 14.34
Kui töö on huvitav, siis pole palk oluline
 
.e 25. detsember 2009, kl 15.18
C5, kuldsed sõnad.
 
just 25. detsember 2009, kl 15.27
palk pole küll oluline, aga miinimumpalga eest maksimumnõudeid esitada on lihtsalt röövimine!

Olen oma töös kokku puutunud ametijuhendiga, mis oli neli A4 pikk! Et siis oli omanik, kes oli peremees ja oli "neeger" kes pidi kõike muud tegema: valvur, koristaja, personalitöötaja, raamatupidaja, kinnisvaramaakler, psühholoog, andmesisestaja jne (ei mäleta enam, milliseid ameteid ta veel täitma pidi). Kõikide nende ametite kirjeldus oli siis üksteise järel välja kirjutatud. Ja see ei olnud nali, ta ise käis ja sõna otseses mõttes kiunus, et ei saa töötajat, on masu ja tohutu tööpuudus...et palju palka pakkus - tugevalt, ikka miinimumpalk pidi ära tulema!
 
töömaniakk 25. detsember 2009, kl 15.31
Töörõõmust saab väga hästi kõhu täis. Entusiasmiga maksan pangalaenu ja huvitava tööga tasun kommunaalarved. Lihtne ju. Palka ma ei tahagi.
 
just 25. detsember 2009, kl 15.42
Mulle tundub ka, et tööandjad just nii mõtlevad. Milleks sulle raha!
 
herilane 25. detsember 2009, kl 15.54
Jah, nii ta on et tööandja koorib sult viimase aga vastu ei taha eriti midagi anda. :( Meil näiteks vähendati palka 25%, aga tööpanust eeldatakse endiselt, s.t pidevad ületunnid, meeletu pinge ja ülimat täpsust nõudev töö. Töötajaid juurde ei võeta, sama ja suuremgi kogus tööd tahetakse ära teha vähema töötajate hulaga, neist viimane välja pigistades. Masendav. Aga ajad muutuvad kindlasti ja siis jäävad need tööandjad kaotajaks pooleks. Nii et kannatust ja jõudu ning ikkagi ilusaid pühi kõigile. Elame veel!
 
hmm 25. detsember 2009, kl 16.06
Kommenteerija "ise töötaja" on küll äärmiselt lühinägelik. Isegi näinud neid, kes tööpakkumisi ära põlanud puhtalt seetõttu, et "kodus ju kasulikum olla, saab rohkem raha." Kui see hüvitise maksmise periood otsa saab, siis nutavad ja halavad, et miks keegi enam neile ei paku. Läheks kasvõi miinimumpalga eest, aga näe - ei võeta.
Kui on valida, kas käia miinimumpalga eest tööl või istuda 1000 krooni eest kuus kodus, siis ma ikkagi valiks töölkäimise.
Hoiab vähemalt töötegemise harjumuse alles, säilitab sotsiaalseid suhteid.
 
mina 25. detsember 2009, kl 16.26
ootan juba 13.20-st alates oma meilile seda tööpakkumist aga pole siiani tehtud, isegi mitte palju tööd ja minimumpalka.
 
järelejätmatu 25. detsember 2009, kl 17.17
Olin mõni aeg tagasi üsna kindel,et küll ma ka tööd leian.Olen CV ka tööportaalidesse üles pannud(pildiga-vanust 52,,kuigi näen aastatelt noorem välja.Teen ainult selliseid valikuid,milles kindel olen ,et saan sel ametikohal hakkama.Niisama ei ole saatnud. Töötanud sekretär-raamatupidaja-personalitöötaja-laojuhataja-klienditeenindaja ametikohtadel,aga aasta jooksul ei kippu-ega kõppu.Vaid mõned firmad on vastanud viisaka äraütlemisega.Isegi lattu kaubakomplekteerijaks enam ei sobi.Aga ma arvan,et kuna töötus on nii suur ja valik samuti,siis ma ei pahandagi,sest noored tulevad peale.
 
nojah 25. detsember 2009, kl 17.54
Autor: just
Aeg: 12-25-09 15:27

muideks ja selliseid on ja mitte vähe. Puutusin just ise kokku teenusepakkujana sellise uue kliendiga, teenuse hinna mangus loomulikult miinimumi peale ja siis hakkas vaikselt mulle lisaülesandeid delegeerima, küll turustuse poole pealt, küll müügisekretäri poole pealt. Õnneks koostasin kohe alguses talle kirjaliku lepingu, kus olin selgelt väljatoonud, mis mu teenus talle sisaldab ja võisin külmalt öelda, et sellised asjad tulevad teenusele lisartasudena juurde vastavalt hinnakirjale.
Nüüd on kuidagi väga kahtlaselt vaikseks jäänud, eks uuel aastal siis näis, kas vajab mu teenust või leiab töönarkari, kes olematu raha ees all in one ta jaoks rabab.
 
töötaja otsingul 25. detsember 2009, kl 18.17
Tööpakkumist siia kirja ei pane ega siin kommenteerijatele meilile ei saada, see pigem tooks kandidaate, kes tulevad suhtumisega: "Minust paremat sul nagunii võtta pole."
Kes sobivas piirkonnas elab ja tööd otsib, sellele on see piisavalt leitav (sh saadetud ka kohalikule Töötukassale).

Aga jah, ei otsi töötajat kahjuks Tallinnasse ega Tallinnaga piirnevatesse piirkondadesse.
Ei nõua midagi üle mõistuse - kõrgharidust ei ole nõutud, keeleoskusest elementaarselt 3 keelt (üks neist sealjuures soovituslik, mitte kohustuslik) ja kõiki neid läheb ka töös vaja, arvutioskus jms. Ei nõua mitte midagi sellist, mida töös ka reaalselt vaja ei läheks. Miinimumpalka ka ei paku.

Võibolla miinus siis see, et erinevalt Tallinnast ja Tallinna ümbrusest on mujal siiski töölkäimiseks vaja juhiluba ja autot, kuna ei ole kõik piirkonnad ühistranspordiga kaetud.
 
no 25. detsember 2009, kl 18.51
ei ole vaja siin praalimas käia, et ei leia töötajat, ju siis pole ikka viimast häda käes, kui isegi siin ei julge oma pakkumist teha. Loen neid töötukassa pakkumisi pea üle päeva, olen mõnele ka kirjutanud ja cv saatnud (erialasele kohale), mujale eriti ei kandideeri, sest nagunii ei vaevuta vastamagi. Isegi need ei vasta, millele nagu igati olen sobiv kanditaat. 1 firma vastas, kes otsis osalise tööajaga töötajat, julgesin siis küsida, mis neil on osaline tööaeg, vastuseks sain, 1 päev nädalas. Sorry, olengi töötu edasi, mis teha, pudelikorjamisega teenib ka rohkem.
Ja olen ennegi netis neid hädaldajaid näinud, kes "ei leia töötajat", ju teil ikka miskit firmal viga, tavaliselt maksuvõlgades firmaomanikud, kes ei julge ennast avalikustada, sest inimesed on niipalju targemaks saanud, et uurivad ikka tausta ka, kuhu kandideerivad.
Olen ühele analoogsele juba kord kirjutanud, et kui sa nii võimekas oled, on sul kindlasti igas Eesti linnas oma firma ja olen nõus ka minimumiga töötama, aga ikka vastust ei tule.
Ja see töötukassa leht pole mingi garantii, et tegu korraliku firmaga, nagu teada, on seal ennegi selliseid "imelikke" pakkujaid olnud.
 
ja 25. detsember 2009, kl 18.55
nagu oleks raske link oma pakkumisega teele saata , imelik tööandja, siukse juurde ei tahakski minna -vist.
 
irw 25. detsember 2009, kl 19.10
Täiesti müügimehe ametikohale sobiv jutt:D Kes seda s*tta, mida praegu pähe üritatakse määrida, ikka osta tahab?
 
. 25. detsember 2009, kl 19.29
Viimastele kommenteerijatele - teemaalgataja ei ole ju praalinudki, vaid kirjutas ju alguses, et lihtsalt jagab oma hämmingut.
Ise personaliotsinguga tegeledes olen kohanud palju sarnase suhtumisega tööotsijaid nagu siin kommentaariumis ja ei riputaks ise ka siia mitte ühtegi kuulutust üles.
Aga jah, täiesti tavaline, et tööotsijate esimene küsimus on - palju palka pakute? Töö sisu ei huvita, töötingimused ei huvita, ainult palk. Teine tavapärane küsimus - kas iga päev peab tööle tulema?
Saadetakse kirjavigadega CVsid, kust pooled nõutud andmed puudu. Kvalifikatsioon töökohale ei vasta jne. Ja siis nutetakse siin foorumis, et tööd ei leia ja keegi vestlusele ei kutsu.
No tõepoolest - miks te arvate, et firma peab tööotsijale kiiresti ja korrektselt vastama ja tööotsijat tõsiselt võtma kui ta ilmselgelt kandideerimist tõsiselt ei võta (loe: CV vigane, kaaskiri lisamata, töökuulutuses nõutud kvalifikatsioonile ei vasta)?
 
noh 25. detsember 2009, kl 19.35
nii rumal tööandja, äkki on tööl midagi viga(näiteks võrkturunudus) või väike palk
 
ss 25. detsember 2009, kl 19.53
teemaalagataja on arvatavasti mingi võrkturustuse agent või lüli selles, kes lolle otsib, teine võimalus, et mingi nn. ilusalongi omanik, kes tahab saada kohamaksu. teemaalgataja peaks ise kursustele minema või tegelema enesetäiendamisega, mitte siin vinguma
 
teavitus punktile 25. detsember 2009, kl 22.09
Lp sm 12-25-09 19:29,
Ärge palun imestage, et töötaja töö eest ka palka küsib. Me pole enam kommunismi suunas sammumas. Minu töötamise eesmärk on siiski töötasu, töö meeldivus on boonuseks. Olen kuulnud, et nii mõnigi teine töötab samal eesmärgil, kuna vastupidiselt kommunismile ei saa meiegi oma korterit-kommunaale tasuta ning ka toidu eest tuleb täie rauaga maksta.
Riik on vahepeal oma kurssi muutnud, kes märganud pole.
 
Jajahh 25. detsember 2009, kl 22.16
Tahan teid alastimodeliks. Metsas. Paljalt. Tasuta.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!