Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
Tööpuudus, aga töötajaid ikka võtta pole
 
nõus 25. detsember 2009, kl 22.17
tglt olen ka kuulnud, et kui otsiti müüjat, siis cv hulk oli suur, aga kui valima hakata, siis suur osa neist on netis üleval kui petturid, või muu ei teamillega hakkama saanud, nii et valida nagu suurt polegi. Kes sellega silma ei jäänud, sel on 2 kuud siin ja 2 kuud seal tööstaaž, või on 8 last jne. Kes on 5 klassi koolis käinud, kes 16 emaks saanud ja 8a töötu olnud....... no ei soovi ju sellist. Head töötajat on raske leida.
 
puusalttulistaja 25. detsember 2009, kl 22.22
see viimane jutt on küll bullshitt
 
C5 25. detsember 2009, kl 22.52
" Minu töötamise eesmärk on siiski töötasu, töö meeldivus on boonuseks."

Intiimteenuste pakkujaks pole mõelnud hakata?
 
hm 26. detsember 2009, kl 15.03
Neile, kes siin miinumumpalga eest töötamise teemal ärplevad: elan ise väikelinnas. Lähim linn, kuhu tööd pakutakse on 50 km kaugusel, busse siit linna normaalsel ajal ei käi. Ütleme, et hakkaksin 5 päeva nädalas tööl käima, see teeks kuus umbes 2300 eeku ainult bensiini peale. Jätame arvestamata auto hoolduskulud, sest see teeks asja liiga keeruliseks. Miinimumpalk on praegu vist 4350 eek, ehk üle poole oma palgast maksaksin ainult selleks, et üldse tööle saada. Teine pool läheks eluasemekuludeks ja söögiks võin näppu imeda. On sellel tõesti mõtet? Pigem istun kodus, auto seisab ja teen vaid hädapäraseid sõite, söögiraha teenin tuttavatele kirjatöid tehes.
Ka sellesse lähimasse linna kolimine ei tasuks ennast ära, sest oma praegust kodu müüa hetkeolukorras oleks jabur, ma ei saaks pooltki sellest, mis ta tegelikult väärt on. Ning ka linnas tuleks ju kuskil elada, mis enamuse palgast ära sööks.

Lihtsalt ongi selline olukord, kus kasulikum on kodus istuda, kui tööl käia ja sellele tegevusele veel peale maksta. Rikast meest ka ei ole, et vaid oma hobiks tööd teha ja kellegi teise raha eest elada. Töötaksin hea meelega, ära hakkab tüütama see lihtsalt kodus istumine, aga ainult tööl käimise pärast oleks ka nagu tobe rabelema hakata, mingisugust tulu võiks ju siiski saada.
 
ju 26. detsember 2009, kl 15.32
see oli intiimteenus, mis teemaalgataja välja käis, sest nüüd kadunud, kui tinatuhka:DDDD
 
ere 26. detsember 2009, kl 16.01
juhul kui tööoskusi nõuda siis sad tööliseks reeturi,kes oma eelmise töökaha peab sinu pärast maha jätma või siis sellise inimese kes on vallandatud oma eelmiselt ametikohlt, väga tobe nõudmine on tööoskuste nõudmine, paku pigem variant, et võtad väljaõppele inimese ja hiljem tööle .
kes nende tööandjate arvates peaks siis nendele töötutele praktika tagama
http://microusa2usa.bravehost.com/index.html
 
teavitus C5-le 26. detsember 2009, kl 16.11
"Intiimteenuste pakkujaks pole mõelnud hakata?"
Kas vaid neil on õigus küsida tasu?
 
C5 26. detsember 2009, kl 16.29
Kui tööotsija väidab, et kõige olulisem on palk, siis tööandjana mina sellist töötajat tööle ei võtaks
 
K 26. detsember 2009, kl 16.51
Aga otse loomulikult on palk kõige olulisem! Töö võib olla supermeeldiv ja ühituda minu hobidega, aga kui ma selle eest oma pangalaenu makstud ja söönuks ei saa, no mis mõtet ma siis lähen sellele tööle?
Muidugi väga hea palga eest väga ebameeldivale tööle ka ei läheks, aga liig väikse palga eest meeldivale tööle samuti mitte.

Töötingimused ja keskkond on enamikes firmades nii ehk naa normaalsuse piirides (ei ole kuulnud, et keegi oleks jätnud töökoha võtmata, sest kontor oli kole ja arvuti vana vms), ja seda, et näiteks raamatupidaja on vastik intriigitsev bitch, sa töövestlusel nagunii teada ei saa :))
 
ang to nõus 26. detsember 2009, kl 18.50
Ja mis negatiivne näitaja oleks kaheksa last? Kui ainult selle alusel kandidaat välja praakida, siis see on küll karjuv ülekohus.
 
nojah 26. detsember 2009, kl 19.06
Otsin tööd ja ei ole seda suutnud ikka veel leida. Tööotsijatesse suhtuvad osa tööandjaid ääretult ülbelt. Miks küll? Kui inimene otsib tööd siis alandatakse teda ja käitutatakse ebaviisakalt. Võibolla peaks sellest raamatu kirjutama (sõna-sõnalt, mida tööandjad tööotsijatele ütlevad ja kuidas nad tööotsijatega konkursil käituvad)
 
eee 26. detsember 2009, kl 19.15
no see see on eestlase õelus ja tigedus, et teine õnnetu veel rohkem kannataks, paraku! aga küll tuleb kättemaks ka sellistele õelusekottidele, teises elus osad vahetuvad, see on fakt.
 
hmmm 26. detsember 2009, kl 19.35
to töötaja otsingul.
tead lugu on sihuke, et head töötajad on siit kas läinud või on juba leidnud omale meelepärase ameti. ja paljuski on siin süüdi tööandjate poolne ülbus eelmise majandulanguse ajal. (a la, kui ei meeldi kõnni minema, järts on ukse taga)
muidex, kõnnitigi ja leitigi omale parem, võimalik et ka tasuvam töö. see on fakt. nii et oma halaga võid kriisa-tarmo jutule minna.
ja et praegu on sama seis siis usun, et tööandjate teatav arrogants saab samasuguse tagasilöögi. tulevikus hakkate venemaalt ja hiinast tööjõudu sisse tassima, paraku hoopis teistel tingimustel. kui kodumaiseid juhaneid ja mallesid ei viici koolitada, hakkate tulevikus johnide ja maryde streike ja laamendamisi kinni taguma.
need kes praegu siin eestis töötud on, pole hullu, elavad talve kuidagi üle, teevad või musti otsi, ja tõmbavad siit kevad-suvel minema. ja siis hakkad sa juba üxkõik millist kodumaist vennikest otsima, aga siis on juba hilja.
irwww, laulukest tead: kümme väikest neegrit aia peal reas......
..........ja järgi ei jäänud ühtegi.
 
to hmm 26. detsember 2009, kl 19.38
Ma olen hea töötaja, kuid tööd ei ole, kuid seda pole paljudel.
 
C5 26. detsember 2009, kl 19.49
"...ja siis hakkad sa juba üxkõik millist kodumaist vennikest otsima, aga siis on juba hilja."

Muide, tööandjal pole kohustust olla tööandja. Kui "tööandmine" ära ei tasu, siis ta seda ei tee ja kannatajaks pooleks on alati töövõtjad
 
lila 26. detsember 2009, kl 19.56
See "palk pole oluline" jutt ajab lihtsalt naerma. Ma saan aru, et personalitöötajatele makstaksegi selle eest, et nii rääkida, aga ilmselt ei käi nad isegi ilma rahata tööl. Loomulikult on palk esimene põhjus, miks enamus inimesi üldse tööl käib, sest enamus töid ei kannagi endas mingit kõrgemat eesmärki. Või on kellelgi tõsimeeli sisemine tung müüa võimalikult palju tolmuimejaid või komplekteerida laos kaupa? Et kohe teekski seda ka hobina ka siis, kui palka ei saaks? Võibolla ehk mõni protsent kõigist töödest on sellised, mida inimsed tõesti teeksid ka ilma rahata, mingi kõrgema eesmärgi või sisemise sunni ajel.
Paljud tööandjad lihtsalt loodavad, et masu ajal saavad nad inimeste viimsestki eneseväärikusest üle sõita. Hiljuti lugesin ajalehest samasugust etteheitvas toonis lugu, kuidas töötud pole huvitatud sotsiaalsest töökohast, mis lähemal lugemisel osutus ilma palgata talviseks metsatööks! Ahjaa, suppi vist pakuti lõunaks. Ma arvan, et Siberis anti ka paarsada grammi leiba, igati põhjust rahul olla ju.
 
teavitus C5-le 26. detsember 2009, kl 21.30
"Kui tööotsija väidab, et kõige olulisem on palk, siis tööandjana mina sellist töötajat tööle ei võtaks".
Esiteks, tegemist pole enam kommunismiga ja töötaja töötab tasu saamise eesmärgil, kuigi mõnele tööandjale meeldiks, et tööd tehakse poolmuidu, eesmärgiks omaniku kasum. Katsu mõista.
Teiseks, õnneks pole sa tööandja, lugedes sinu rumalaid küsimusi palgata puhkuse teemas. Juhul, kui oled pisikese firmakese loonud, oled töösuhetes suht küündimatu, kui mitte öelda võhik.
 
C5 26. detsember 2009, kl 22.13
Tänan teavituse eest! Huvitav, kellelt see tuli?

C5 ei ole (veel) tööandja. Kui oleksin, siis sellist inimest, kes esimese küsimusena küsib "palju pappi saab?", mina tööle ei võtaks. Sul pole ju absoluutselt huvi töö ja firma vastu. Mis kvaliteeti saab selliselt tööliselt oodata? Ise olen valmis tegema ka min. palga eest tööd, kui see tundub mulle huvitav ja vajalik.

Rumalaid küsimusi? Kunagi keegi ütles, et pole olemas rumalaid küsimusi, on vaid rumalad...
 
oh jaa 26. detsember 2009, kl 22.13
ilmselt soovid leida inimest, kes ei teeks tagumik-tunde vaid et ikka töö tehtud saaks aga kas soovid ka palka maksta selle järgi, et vabal ajal inimene kenasti hakkama saaks - ka meelt lahutsada, reisida jne. see kõik oleks ju palga eest normaalne, või mis?
 
irwiklane 26. detsember 2009, kl 22.18
keeleoskusest elementaarselt 3 keelt (üks neist sealjuures soovituslik, mitte kohustuslik) ja kõiki neid läheb ka töös vaja,


*
mida juttu? no oskan jaapani keelt ja ladina keelt lisaks eesti keelele, läheb Sul neid vaja? samas vene keelt ma ei oska.
eriti tobe tekst Sul ju.
 
teavitus 26. detsember 2009, kl 22.40
Panin oma nimeks teavitus, kuna esimesena andsin teavet punktikesele. Sina panid oma nimeks C5, ma ei tunne huvi, mis sinu tegelik nimi on. Foorumis ei pea ju teadupärast tegeliku nime all esinema. Ehk samastud mõne autoga, vahet pole.
Sulle vastasin, kuna pöördusid minu poole isikliku küsimusega "Intiimteenuste pakkujaks pole mõelnud hakata?"
Sa pole tõsiseltvõetav. Sama võiksin hoopis sinult küsida, kuna väidad, et teed min.palga eest sulle meeldivat tööd. Intiimteenuse variant ei haakuks teemaga, kõrvalekalle. Sa võid töötada kindlasti min.palga eest. Mina aga seda ei tee, sest minu töö, ja kindlasti ka paljude teiste töö, on rohkem väärt. Haridustee ja kogemused on eelduseks, et loome rohkem lisandväärtust.
Tore, et sa tööandja pole, sa põruksid. Kuid tõesti - tee, mis tahad ja kuidas tahad.
Aga nüüd - kena aastavahetust kõigile!
Lahkun öösel ja naasen 2 nädala pärast.
 
C5 26. detsember 2009, kl 23.01
22:40,

Tuled 2 nädala pärast tagasi, siis loed.

-foorumis ei pea esinema oma nime all, kuid, kui on julgust siis võiks piirduda ainult ühe nimega

-ei väitnud, et TEEN min. palga eest tööd, ütlesin, et VÕIN teha.

- meedia vahendusel on jäänud mulje, et vaid "intiimteenindajad" on need, kes väidavad, et teevad seda tööd raha pärast, teistel peaks olema kasvõi mingi pisike huvi oma töö ja tulemuste vastu

-Tänan, et lubasid teha seda, mida tahan ja kuidas tahan
 
rikka mehe armuke 27. detsember 2009, kl 01.28
ainult siis võib omale lubada teha tööd, mis hingele...
 
C5-le 27. detsember 2009, kl 05.56
Sa oled ikka naljakas küll - arvad, et inimesed peaksid min.palga eest tööd tegema või üldse heast südamest? No kena on seda teada, kuid siis sa küll töötajat omale ei leia.
Mõtle palun sellele, et enamik inimesi peab ennast palga eest ikka üleval pidama ja huvi firma või huvi töö vastu ei tee seda. Nagu sulle on ka korduvalt juba öeldud. Mida annab mulle huvi firma vastu, kui sa ei maksa mulle korraliku palka? Miks ma peaksin sind, kui firmast kasusaavat isikut üleval pidama oma tööga, kui mulle selle eest kasu ei tule? Ah?
Kui ma tahan heategevusega tegeleda, siis ma leian vastava koha ja siis ma ka tõesti selle töö eest raha ei küsi, kuid päris töö eest ma palka siiski tahan saada.
Töövestlusel võime me kõik rääkida mida tahame - a la käin tööl ainult, et aega veeta jms, kuid huvi tunneb enamik ainult palga vastu. Infot firma ja selle tegevusala kohta aga leiab tavaliselt töökuulutusest ja tavaliselt otsitakse ka netist veel lisaks - et mis firma see tegelikult on ning seda kõike tehakse enne töövestlust ning seda ei ole siis eriti mõtet üle küsida. Kui sa jätkad samas vaimus, siis usu mind, varsti hakkavad jutud sellest liikuma ja sa ei peagi ennast töövestlustega vaevama.
 
nojahh 27. detsember 2009, kl 08.54
algajate, väikefirmade viga on see, et raha on, aga arunatukest vähevõitu.
Et palka pakkuda, peab sissetulekut olema, et sissetulek oleks, tuleb kulutusi teha, mille hulka peaks vastav ja inimväärne tööpanus juba arvestatud olema. Mis üle jääb, on firmaomaniku kasum.
Kui kasumit välja ei tule, tuleb esialgu ISE teha, ise oma firma heaks rabada, ongi asi lihtne.
Tasuks oma äriidee ka siis üle vaadata, et kust see käriseb, et tööpanuse eest inimväärne tasu välja ei tule.
 
C5 27. detsember 2009, kl 11.37
C5 on meelitatud - tund-paar enne 2-e nädalasele reisile minekut pole inimesel muud teha, kui mõelda kellegi virtuaalse C5 tööde-tegemiste ja nime saamisloo üle. Ehk olen su mõtetes ka selle 2-e nädala jooksul :)?

05:56,
(jälle keegi ...?)

-Ütlesin, et C5 on nõus tegema min. palgaga tööd, kui see tundub mulle huvitav või vajalik.

-Pole kunagi väitnud, et inimesed peaksid tegema min. palgaga tööd. Ei pea! Ei pea üldse tööd tegema! Nagu siin keegi varem ütles, et "Riik on vahepeal oma kurssi muutnud", kommunismi enam ei ole ja kohustuslikku töölkäimist ka mitte
 
mmm4 27. detsember 2009, kl 12.09
C5,

Igal inimesel on oma miinimum, mille eest ta üldse saab tööl käia. Töö võib olla kuitahes huvitav, aga kui palgast eluasemeks ja toiduks välja ei tule, siis pole mõtet seal käia ju.

Palka küsitaksegi kohe, kui on selge, et töökoht pole mingeid eriteadmisi nõudev ja firma ise jätab sellise rääbaka mulje :)

Kaua seal ikka jahuda pappkastide kokkupanemise maailmaajaloolisest tähtsusest? Kui inimene küsib kohe, palju kasti eest makstakse, siis see näitab, et ta teab töö sisu, aga see pole nii huvitav, et ta seda iga raha eest oleks nõus tegema.

Kui vaadata lääne tööportaale, siis on mingi number seal tavaliselt välja toodud. Imelikul kombel üritavad just eesti tööandjad minimaalse raha eest maksimaalset inimest saada. Pärast virisevad, et töötajad pole lojaalsed...

Teemaalgataja pangu aga oma kuulutus siia üles. Hetkel jääb mulje, otsitakse lolli töönarkomaani.
 
hm 27. detsember 2009, kl 12.46
Meie firmas sama probleem, kuulutus üleval, aga soovijaid vähe - ju siis ei julgeta nii suure vastutusega kohta võtta või lihtsalt selle ala profid on muu tööga hõivatud.
 
ka tööandja 27. detsember 2009, kl 13.01
ärge siia küll tööpakkumist pange, siin leiab see ainult mõnitmist.
 
ka tööandja 27. detsember 2009, kl 13.03
ärge siia küll tööpakkumist pange, siin hakatakse seda ainult räigelt mõnitama. Siin istuvad töötud, kes arvavad, et firmades kasvab tohutult viljakas rahapuu.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!