Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
Tööpuudus, aga töötajaid ikka võtta pole
 
personalitöötaja 27. detsember 2009, kl 15.33
Äriühingu eesmärk on minu teada kasumi teenimine. Ehk võiks äri ka ainult töörõõmust ajada?
Töötegija eesmärk nagu ei võikski olla tulu teenimine? Huvitav küll, et töötegijatega rahast rääkimine nii suurt piinlikkust valmistab.
(siunan "külakurnajaid", paljud ettevõtjad on tõesti raskustes, neile soovin ainult jõudu august väljarabelemiseks)
 
raamatupidaja 27. detsember 2009, kl 15.49
aga kas te kujutate ette, et ka lausa paljudel ettevõtetel ei lähe
praegu hästi. Ühe maksejõuetus toob kaasa raskused mitmetekle teisele, kellele võlgu jäädakse.
just otsisin inkassofirmade kontakte ja siin huvitav jutt teemal palju tuleb tööd teha tühise 10 000 kroonise augu lappimiseks. Aga praegu ei ole tihti enam ka 2%-list kasumimarginaali, hindu langetatakse üksteise võidu, et firmal mingigi tegevus ja edasikestmine säiliks
http://www.ckeinkasso.ee/index.php?id=kui-palju-maksab-kliendi-volgnevus-sinu-ettevottele
 
heh 27. detsember 2009, kl 16.07
algul imestasin, et ei ole on nii rumalat töövõtjana tegutsevat nagu see C5, aga töövõtjana pole ka asi parem

orjapõlv ikka mõju avaldanud!


----------------
Autor: C5
Aeg: 12-25-09 14:34

Kui töö on huvitav, siis pole palk oluline

Autor: C5
Aeg: 12-26-09 16:29

Kui tööotsija väidab, et kõige olulisem on palk, siis tööandjana mina sellist töötajat tööle ei võtaks
 
heh 27. detsember 2009, kl 16.13
tööandajana ikka ka
 
tööandja 27. detsember 2009, kl 16.16
kui töölepakkuja palka ei küsi, siis sellise inimesega pole mõtet edasi asja arutadagi.
 
Töötegija 27. detsember 2009, kl 17.00
Autorile: no nii, vaata mis sinu "hämming" tekitas, hulga tuliseid kirgi ja ägedaid sõnavõtmisi. Töötukassast töötajat otsides, leiadki rohkem madalama taseme töötaja ja esmaklassilised sinna ennast kirja ei pane. Samas ükski cv ei kajasta inimese omadusi, vaid annab infot, töötaja teadmiste ja oskuste ning kogemuste kohta.
Mina olen küll huvitatud töötegemisest ja tööd teen raha eest, vastavalt hinnakirja alusel. Ma ei pea oluliseks, et Tööandja võtab mu tööle Töölepingu alusel. Tööd võib ka teha mõnel muul kokkuleppel. Kokkuleppe sõlmimisel on alati vähemalt kahte osapoolt vaja, kuidas seda nimetatakse on iseküsimus. Seega arvutit oskan ma hästi, mõnele võin seda ka õpetada, kellel huvi on. Võin nõustada töötukassast töötuabiraha taotlemisel, kuid ka juhatuse liikmeid töötajatele töötuabiraha taotlemisel firma makseraskuste, likvideerimise puhul... Võin koostada dokumnente ja sisseseada vajalikku dok.haldust ettevõttes. Ah jaa, uue TLS järgi võin ka TL-d koostada... kirjutada äriprojekte/tegevuskava ning olla abiks ettevõtte /projekti käivitamisel...

Uus TLS eeldab läbirääkimisoskust, kes seda teha ei oska sel läheb raskeks TL sõlmimisel. Samas on alati hind ja masketingimused just need, mis on kauplemise koht. Kõigile edukaid läbirääkimisi ja kokkuleppeid soovides! - Töötegija
 
kah tööandja 27. detsember 2009, kl 17.01
Eelistan iga kell parem ausat inimest, kes tunnistada julgeb, et tema jaoks raha oluline on (sest kui tegemist pole just inimesega, kel rikas mees või kõva pärandus või lotovõit "tagataskus", on ju ilmselge, et raha ON tema jaoks oluline) ja ta selle nimel kõvasti tööd tegema on valmis, kui inimest, kes ajab mingisugust ümmargust ja tühja häma teemal, kuivõrd suur väljakutse ja eluunistus tema jaoks see töö ikka on. Neid ameteid, mida tõesti missioonitundest tehakse, on imevähe (ja naljakal kombel saab enamasti neis ametites lausa naeruväärselt vähe palka, päästjad ja õpetajad ja meedikud näiteks). Mitte keegi ei hakka kontorirotiks või kassapidajaks või laotööliseks sellepärast, et sellest ametist lapsepõlvest saadik unistanud on. Tööd tehakse eelkõige siiski selleks, et ära elada ja see eeldab normaalset palka. Enne kui ise ettevõtjaks hakkasin, ei hakanud nende tööpakkujate peale aega raiskamagi, kes töökuulutuses palganumbrit ära ei toonud. Milleks teha tegemist inimestega, kes nii olulist infot varjavad?
 
töötaja 28. detsember 2009, kl 10.04
Vabandan väga, kuid selline töö ju asubki pärapõrgus, kui see Tallinnas asub. Pakkuge Eestis tööd, siis leiate ka sobilikke töötajaid. (PS. ise töötangi nö. projektipõhiselt, kus oluline pole istutud tunnid vaid lõpptulemus ning töö tegemise asukoht arvutiga töötamise puhul ei ole ju oluline!)

Kuid tuleb tunnistada, et teemaalgatajal on ühes õigus - tööpuudusest hoolimata lokkab tööJÕUpuudus.
 
hehh 28. detsember 2009, kl 10.23
Aga enamus tööandjaid just tahabki kuulda mullikesi, et see töö on sinu eluunistus ja millist vaimset rahulolu see sulle pakub. Mida sa vaene inimene siis tegema peab kui töökohta vaja - eks püüab ikka olla selline nagu tööandja tahab. Kust kurat kohvipaksu pealt tema peab teadma, et ühele erandile meeldib just vastupidi - see töötahtja, kes viskab jalad lauale ja ütleb et teda huvitab vaid raha. Aga kokkuvõttes vahet pole, mida ta töövestlusel hirmuga sulle kokku räägib, see ei näita tema tegelikke oskusi ja töökust. Nii et vale kriteeriumi alusel valid omale töötajaid. Suht madalalaubalise mulje jätsid.
 
se 28. detsember 2009, kl 10.25
Mida nõutum sa oled, mida parem haridus, mida vähem konkurente, seda julgemalt sa rahast rääkida saad, mina tahan nii palju või sa tööandja keri välja, küll tuleb parem.
 
... 28. detsember 2009, kl 10.30
Töökuulutused on ju enamus mingit ajuvabade tibide poolt koostatud, kusagilt teise samasuguse tibi pealt maha viksitud. a la pakume meeldivat kollektiivi muhaaa pärast selgub, et keegi seal ei ütle üksteisele hommikul teregi. konkurentsivõimeline palk muhahaa konkurentsis koristajatega?
 
mhmh 28. detsember 2009, kl 11.04
see on ammu teada, et konkurentsivõimeline palk tähendab heal juhul konkreetse ametiala keskmist, aga tavaliselt siiski madalamasse otsa jäävat palka.
ja tavaliselt need, kes väidavad, et nemad miinimumpalka ei maksa, maksavad miinimumpalgast umbes 500 krooni rohkem. iseenesest jokk jutt muidugi.
 
jäh 28. detsember 2009, kl 14.17
Siis otsi häda omast aiast.
Ju on tööl midagi viga (ebaseaduslik nt) v palk liiga väike.
 
sama teema komme mujalt 28. detsember 2009, kl 15.37
teemaalgataja kommenteeris oma teema siia perekoolist.

hämmastav, et Delfi naistekas sama teema just lihtöö otsijate vastukajasid tekitas. samas perekoolis olid kommenteerijateks rohkem hoopis tööandjate poole pealt. äkki oleks järgnevast ka siinsetel räuskajatel midagi kõrva taha panna:


Minust on küll pahatahtlik masu jätku soovida (ega seda soovigi), aga vahel ka mõtlen, et mis masu ja tööpuudus, kui teeninduses sageli teenindajate suhtlusoskus null. Mõtlen, et ju siis lihtsalt ei ole head töötajat kusagilt võtta, kui piirdutakse tigeda hüääniga leti taga (viimane selline kogemus mul Tallinna linnavalitsusest - kus, küll telefoni teel, üks proua oli minetanud elementaarse viisakuse ja valas oma paha tuju mu peale välja). Aga paraku näeme selliseid kurjameid ju üsna sageli ja nemad, paistab, ei muretse ei masu ega töökoha pärast. Järeldan sellest vaid suurt tööjõupuudust.

Näiteks sai just üks neiu vestlusele kutsutud, kuna cvs kirjas et toitlustuses töötanud jne, Läksime siis ettepuhastatud toidu juurde ja teate mis, neiu nägi elus esimest korda küüslauku! Ja tuunikalagi oli teistsugune kui poelettidel ( loe karbi sees ja pilt karbi peal ). Uskumatu küll. Milleks cvs valetada veel kõigele lollusele lisaks ?

Ise, olles kunagi tööandja rollis, ei mäleta aegu, mil oleks tulnud õigele ametikohale õigeid kandideerijaid üle kümne. Otsisin autojuhti, Ckat, jmt - kandideerisid koristajatädid, kellel JUHILUBEGI polnud. Suht nõutu.

cvkeskuses on nüüd olemas selline tasuline teenus, et näeb, kes sinuga koos kandideerivad.
tuttav itimees kandideeris suure asutuse arvutivõrgu administraatoriks, nõutav oli töökogemus, erialane haridus, kogemus suurte andmebaasidega, oracle valdamine...
siis vaatas huviga, et KES talle konkurendid on: it-spetsialiste oli koos temaga kokku üldse kolm, ülejäänud olid mingid endised sekretäritibid, hotelli vastuvõtus (ikkagi administraator, eks) töötanud pensionieelikust keskhaidusega tädid jne
seda, et arvutivõrgu administraatori töö eeldab terve arvutivõrgu korrashoidu ja serverite töö tagamist, need tädid vist ei mõistnudki,
pärast vinguvad ka delfi naistekas või siin, et näe, kandideerisin ja isegi ei kutsutud vestlusele.
krrrt, inimesed mõelge ka, enne kui kuhugi kandideerite

kuulutasime nii veebipõhistes tööportaalides kui ka ajakirjanduses
tööpakkumises olid kirjas väga täpsed nõudmised kandidaatidele
tulemuseks oli ikka hunnik cv-sid, millest julgelt 90% võis prügikasti tõsta
ma mõistan, et töökuulutusest ei loe tihti välja täpset töö iseloomu, aga kui tööotsija isegi kõige lihtsamat kvalifikatsiooni määra ja tööks vajalike programmide tundmist ei suuda tööpakkumisest välja lugeda, siis on ikka tööotsija suhtumisega midagi väga valesti
loomulikult on täiesti aktsepteeritav, et tööotsijad saadavad oma taotlusi ka lootuses, et ehk on neile midagi sobivat lisaks pakutavale ametikohale
aga siis ei kandideeri ju ometi konkreetsele ametikohale, kus on kindlad nõuded, vaid peakski viitma just oma oskustele ja avaldama lootust, et ehk on midagi muud ka
valdav osa tööotsijaist ei vaevu tööpakkumisi läbi lugema ja viskavad nö. kirvest
ja siis on õnnetud, et nad jälle ei sobi ja jube raske on ...
igatahes olen mina hetkel seisus, kus 70 kandideerijast saan vestlusele kutsuda ainult 4
ja need 4 ei ole keegi töötud vaid kõne alla tuleb tõenäoliselt lihtlabane üleostmine

Mina ei tea, kas see nüüd oleneb rahvusest või millest?
Kui helistan oma sõbrannale ja küsin, et mis teed, ta vastab, et midagi ei tee niisama olen, siis küsin, et kus sa oled ja siis tuleb vastuseks, et tööl olen.
Sa hindad ennast sedasi? Daah? Mida tähendab, et midagi ei tee ja tööl olen. Tööl tehakse tööd.
Teemaalgatajale sattusidki ette sellised inimesed, kes tahad tööle tulla ja võtta selle tulemise eest näiteks 7 kilo palka, aga tööd nad selle selle 7 kilo eest teha ei taha. Tööd teeks nad võib-olla alles 12 kilo eest kätte, kui sedagi? Mis kasu on imesest, kelle sa võtad tööle, aga kes midagi ei tee - ja seda enda hinnangu järgi, ja siis veel varastab ka.
Meil on veel aega areneda selle masuga või mis iganes ta meil on.
 
C5 28. detsember 2009, kl 17.06
Masust on asi kaugel.

Soovisin kinnisvara osta. Helistasin 3-4-le maaklerile, et tutvuks objektidega. Kõik lubavad lahkelt, et võtavad omanikuga ühendust ja helistavad tagasi. Tulemus 0 - ei helistata. Kusjuures objektid on praegugi veel müügis.
 
Töötegija 28. detsember 2009, kl 19.39
Mina ka ei saa aru kus siin masu on. Ostukärud on ostudest lookas. Ainult meedia rohkem räägib, et taskud tühjad ja valitsus tõmbab püskirihma koomale... Masu on rohkem moesõna ja hala on IN...
Mis puutub Tööandjasse ja Tööotsijasse, siis eks igaüks vaata oma mätta otsast, kus parajasti on.
Kui ennist käis äge diskussioon, et Tööotsijale on oluline palk, mida Tööandja heaks ei kiida, sotsiaaltöötajast aga ei peeta eriti kommertsmaailmas lugu!
Tööotisja ja Tööandja on kaks osapoolt, kes tahavad saavutada mõlemaid pooli rahuldavat kokkulepet (mis mõte muidu sel tehingul olekski?!) Võtke seda kui müügitehingut, kus kaubeldaksegi tingimuste ja hinna üle. Ja kes see oma kaupa ikka odavalt müüa tahab. Kvaliteet selgub hiljem, kui kaubad koos ja leping taskus. Samas dikteerib turg hinna...

Seega on Tööandja-Ostja ja Tööotsija-Müüja. Mida müüb Tööotsija - oma tööjõudu, oskusi, kogemusi, taiplikkust, meeldivust jms. Kvaliteedi avastab Tööandja siis kui kaup koos, TL sõlmitud. Vahel lihtsalt kaks inimest omavahel ei tõmbu vaid tõukuvad, sest igapäev koos tegutsedes avastab Tööandja Tööotsias nüansse, mis talle hästi ei meeldi. Tööotsija avastab Tööandjas samuti nüansse, mis talle ei meeldi, ehk teisisõnu - ei ühti tema väärtushinnangutega...

UUS TLS ongi selline, mis ei soosi nn "rumalaid" töötajaid, ja Tööandja peab samuti oma vildakaks muutunud mõtlemist muutma. Nagu C5 eelnevalt nimetas kinnisvara maaklereid, vanast harjumusest teevad nad suu lahti ja ootavad, et söök endiselt suhu kukub. Ja kui söök suhu enam ei kuku, siis ei viitsi nad ka enam tõmmelda, vahetavad lihtsalt ametit ja uimerdavad uue Tööandja juures edasi... Tööotsija on lihtsalt oma vanades harjumustes ja mõttemallides kinni ega viitsi samuti pingutada Töötaja leidmisel Tööandja kes saab aru, et maailm ei muutu kui ta iseennast ei muuda ega oma aegunud harjumusi ja mõtteviisi ei muuda juhib ettevõtet allkäigu spiraalimööda pankroti poole... Kõnnivad edasi konkurendid, kes oma harjumusi muudavad ... Olge innovaatilised,ka Töötaja leidmisel! Ettevõtte asutamine pole suur sündmus, jätkusuutlikkus on see, mis ettevõtet edasi viib....
 
konn 29. detsember 2009, kl 14.10
aga mina olen viimasel ajal probleemiga kokku puutunud veel omamoodi nurga alt. julgen soovitada Barbi Pilvre mõlgutust teemal "töövõtja Eestis". mingis lehes just ilmus. meil on ylistatud seisus tööandja, no peaaegu jumal, riigipäästja, töökohtade looja ja igavese aupaiste omaja. töövõtja on aga toiduahelas vaalakakast ka tagapool. va orjapunt, kes oma töö eest palka tahavad ja seetõttu firmat kurnavad. selle jätame välja, et need põlatud paariad oma väikeste räpaste kätukestega lasevadki tööandjal olla tööANDJA. noh ja kuidas see kasumgi ilma põlatuteta tuleks?
suhtumine minusse kui spetsialisti on muutunud sarnaseks pärast masu avaldatud mõju firmale. õitsenguaja kasumit keegi minuga jagada ei ole soovinud.(tuhka sellest: mu töö on olnud ka mu hobi ning eneseteostus). kahjud tehtaks hää meelega minuga pooleks, kui vähegi saaks. paljukiidetud heast töötajast saabki kõikuva enesehinnanguga pidevalt pinges motivatsioonitu tagumikutundide tegija. palju õnne! kes sellest kasu lõikab? mina ei tea..... :(
 
vera 29. detsember 2009, kl 14.56
Jah konn, ma olen ka mõelnud, et andekas-võimekas töötaja on ju see, kes võib firma masust läbi aidata, aga mitte odavam ja odavam tööjõud. Töötajate motiveerimisest ja juhtimisest pole nad midagi kuulnud. Nende jaoks juhtimine on koondamine ja palkade vähendamine ja töötajate hirmu all hoidmine.
 
. 02. jaanuar 2010, kl 19.17
Aitäh kommenteerijale 'sama teeme komme mujalt' vähemalt ühe asjaliku kommentaari eest siin teemas!

Ei saa aga aru kommenteerijate 'kah tööandja", 'hehh' ja mõnede teiste hoiakust, et tööandja peab kuulutuses kindlasti palga ära tooma.
Nagu 'sama teema komme mujalt' kirjutas - kõik on kokkuleppe küsimus ja see ka enamasti tööpakkumistes kirjas.
Palk sõltub ju väga palju sellest, kes tööle võetakse. Kui sul on kandidaatide seas oma ala spetsialist, kes on võimeline firmat ka muudes valdkondades aitame ja kasulik olema, siis oled talle loomulikult valmis ka rohkem palka pakkuma. Samas kui kandidaatide puuduses pead tööle võtma erialase hariduse ja/või töökogemuseta inimese, kelle väljaõpetamisele kulub paras hulk aega ja raha, siis talle sa loomulikult sama palka ei paku.
Kui aga kuulutuses juba palganumbri välja käid, siis sellest enam taganeda ei saa. Kui seadus nui neljaks nõuaks, et tööandja palganumbri avaldaks töökuulutuses, siis kirjutaks enamus sinna "alates miinimumpalk, ülejäänu läbirääkimiste küsimus" ja nii reaalselt ongi.

Ei, tööandjal ei ole vaja kuulda mullikesi ja häma. Tööandja tahab kuulda, MIKS sa just SELLEL töökohal tahad töötada. Eesmärgiks on välja selgitada kandidaadid, kel on antud valdkonna vastu huvi ja kes on valmis pikemaks ajaks püsima jääma. Tööandjad ei ole huvitatud nö üheööliblikatest, kelle ainus põhjendus tööle kandideerides on see, et "mul on tööd ja raha vaja" ning kes lahkuvad esimesel võimalusel kui keegi kusagil 500eek suuremat palka pakub.
 
personalitöötaja 02. jaanuar 2010, kl 20.40
Tundub, et ma kuulun teise "koolkonda", kui autor 19.17.

Palganumber ON kandideerimisotsuse juures oluline komponent.
Võimalusel peaks siiski pakutava palgavahemiku märkima - hoiaks kõigi osapoolte aega ja vaeva kokku! Võimalused ja arusaam sobivast töötasust võivad olla ikka uskumatult erinevad!
Tööotsijal ei ole ka vaja mullikesi lugeda. Hakkame kohe algusest peale keerutama ja hämama - hea algus töösuhtele?
Rohkem otsekohesust ja vastastikust lugupidamist!
 
aga 02. jaanuar 2010, kl 21.24
TRÜ majandusharidusega, pensionil, lapsed täiskasvanud ja kodust ellu saadetud. Tahaksin tööd teha, väga tahaks.
Kõrgharidus ei ole mul takistuseks ükskõik millist tööd tegema.
 
suss 02. jaanuar 2010, kl 22.09
sõna sekka,

läksin ka soome tööle, assistendiks ja see tähendab abilist, nojah, selle mõttega, et saab asutusse jala ukse vahel ja nii ongi läinud, jalg ukse vahel, hakkasin nägema, et olen parem töötaja kui minu pomo ja siis kui olin tema lahkudes saanud tema paiga siis leidsin, et vöin töötada hoopis teises kohas veelgi parema palga eest, sest kogemus oli juba käes+ veel teine töö, mis on ühtlasi kui hobi, alguses panin küll palju raha sinna magama kuid see on tulnud juba tagasi, niiet kohe ei saa EHK midagi, mul on kõik olnud suure töö ja vaeva taga olnud

ja palk oli küll kehvapoolne alguses, 5 aastaga olen saavutanud selle
 
mm 03. jaanuar 2010, kl 13.04
Otsin endiselt tööd. Kuid pole seda leidnud. Ei ole kandideerinud kohtadele, mille nõuetele ei vasta, kuid tööd ei ole ikka saanud, nii et eespool olev jutt tekitab hulga küsimärke. Masu on täiesti olemas.
 
Töötegija 03. jaanuar 2010, kl 15.27
Selle teema all on suhelnud nii Tööandjad kui Tööotsijad, ometi ei taha nad koostööd teha - ehkki võiks. Miks siis ometi, kas see polegi siis suhtlusportaali üks mõte, peale oma arvamuse avaldamist varjus-anonüümselt. Nii oleme ju kõik julged! Siin on ju sihtgrupp just see õige.

"mm" - kirjutad, et otsid endiselt tööd, kuidas sa sda teed? Mina otsisin ka, nüüd enam ei otsi, sest mul pole sellesse usku. See on rohkem tühi vaev ja oma energia kulutamine, kuhugi oma cv üles riputada. Põhiliselt leiab töö tutvuse kaudu! Kui personalijuht kirjutab, et enamus cv-sid lendab prügikasti, siis tundub mulle tööleidmine kui miljoniloto võit, 1% osalejatest. Kes ütleb, et seesama personalijuht ükskord ise palehigis tööd ei otsi. Kõik on võimalik. Sõnadel on jõud ja sõnadega tuleb ettevaatlik olla! Või miks teemalgataja üldse siin kuulutab, et siit keda ei kõlba. Me ju ei tea kes, on need kes siin kirjutavad?! Nii võtame endalt võimaluse, leida/kohata kedagi uut ja tõelist huvitavat!

Nagu eelmine personalitöötaja kirjutab, pole mõtet mullikesi ajada, jah, seda me juba teame kuhu "mull" meid viis. Rohkem mõistmist ja tolerantsust üksteise suhtes, vähem hinnanguid ja eelarvamusi.
 
Töötegija 04. jaanuar 2010, kl 03.02
SOOVITUS - kõigile,kes te otsite tööd ja ootate pikisilmi oma kiiruga tehtud või ekstra selleks puhuks tehtud meiliaadressile VASTUST. KONTROLLIGE ja veenduge, kas teie meiliaadress on ikka toimiv, nii mõnelgi juhul jääb oodatud vastus TEIL saamata, sest teie meiliaadress EI TOIMI! Näiteks: abi.4@hot.ee

Edu otsingutel!
 
sekeldaja .-le 04. jaanuar 2010, kl 07.57
põnev lähenemine sul. tekitame töösuhte, las palganumber jääb mõlemale osapoolele väikeseks üllatuseks. ;)
veel üks tore tööandja, kelle jaoks töövõtja on mingi imelik mass. vahepeal on mul tunne, et tööandja on tavalise töövõtja elust sama kaugel nagu poliitik rahvast või arst patsiendist.
kui ma otsin tööd, siis tegelikult on mul selline veider ettekujutus, et töötegemisest saan ma makstud kõik endale võetud kohustused, midagi võiks saada kõhtu ning selga ja tiba võiks jääda selleks, et ma ei peaks kunagi küsima "kas üldse oli elu enne surma?". kas sega on kuidagi neetult liiast?
pole mõtet hakata mulle ette heitma, et hakaku ise tööandjaks või midagi. kõik ei saa/ei taha olla tööandjad. aga pisike inimlikkus ei teeks küll kellelegi kurja.
usun muide teemaalgatajat, et head tööjõudu pole hoolimata masust siiski võtta. eriti maakohtades. inimesed vannuvad kiiremini elule alla ja ega neist enam töölooma saa. aga seda enam paneb imestama, et ei osata ka häid töölisi hoida ega motiveerida.
 
Tööandja 15. jaanuar 2010, kl 13.48
Viimasel on ikka huvitav nägemus. Üks hiljutine uuring tõi samuti välja, et Eesti tööotsija ei oska hinnata enda ja oma ameti väärtust tööturul. Palgasoov pannakse lähtuvalt sellest kui palju on inimene omale laene jm kohustusi kokku kuhjanud, mitte reaalsest tööturusituatsioonist, sarnase ameti keskmisest palgast jms lähtuvalt.
Tööandja poolt pakutav palganumber sõltub ju tihti ikkagi kandidaadist. Loomulikult on mingi maksimumsumma, mida Tööandja on nõus välja käima, aga seda ei panda enamasti tööpakkumisse seetõttu, et seda summat on tööandja nõus maksma VÄGA HEALE kandidaadile, keda enamasti tuleb konkurentidelt üle osta.
Pigem kaalub tööandja antud ametikoha keskmist palka ja vaatab vastavalt kandidaadile, kui palju pakkuda.
On ju suur vahe, kas tööandja peab nägema mitu kuud vaeva töötaja väljaõpetamiseks, makstes selle eest teistele töötajatele lisatasu või tuleb uus töötaja sarnaselt ametikohalt, omab vajalikku väljaõpet ja võib peale väikest sissejuhatust organisatsiooni töökorraldusse koheselt tööle asuda.
 
to tööandja 15. jaanuar 2010, kl 14.30
miks inimesed ei oska öelda adekvaatset palganr?
sest tööandjad hoiavad seda nii kiivalt saladuses! meil võiks olla nagu UK-s, et töökuulutuses on toodud ka palgavahemik, mida tööandja pakub ja mille üle läbirääkimisi pidida saab. oleks see nii hirmus?
 
teine tööandja 15. jaanuar 2010, kl 16.40
Ausalt öeldes...lugedes siinsete "tööotsijate" sapiseid kommentaare, ei julgeks küll nendest kedagi tööle värvata.
Üks küsimus teile....millest tuleb firmasse palgaraha?
Vastan ise...eks ikka tehtud tööst ja läbimüügist. Kui pole esimest ega teist, siis polegi võimalik hiigelpalka nõuda.
Pole kuulnud, et kuskil tagumiktundide eest firma kassa täituks.
 
hea kogemus 15. jaanuar 2010, kl 16.45
/Miinuseks vist see, et nõuan ikkagi eelnevalt mingeid tööoskusi, töökoht ei asu Tallinna kesklinnas (loe: ei saa teha 2h lõunat shoppamiseks ja sõpradega kohvitamiseks) ja otsin inimest, kes ei teeks tööd mitte tagumiktunni järgi, vaid arvestusega, et töö tehtud saaks?/

Ei usu, et selles asi, ilmselt mingi muu põhjus. Kas töökuulutus kuidagi ebakorrektselt vormistatud või on valed kanalid kuulutamiseks või on tõesti nii spetsiifiline eriala, mille oskajaid vähe? (punktkeevitaja?:)

Me tegime samuti hiljuti töökonkursi spetsialisti otsimiseks ja laekus cv-sid piisavalt. Isegi palganumbrit polnud töökuulutuses mainitud, kuid ikka saime 20 cv-d.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!