Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
Tööpuudus, aga töötajaid ikka võtta pole
 
tööandja 15. jaanuar 2010, kl 17.26
Otsin ka töötajat min palga eest. Lugedes teie vihaseid kommentaare pean end tundma kurjategijana?
Kuidas krt ma saan suuremat palka maksta kui hinnad on nii alla löödud, et vaevalt jõuab firmat hinges hoida.
Keegi ei räägi enam kasumist, vaid ellujäämisest.
Töövõtja valik, kas võtab selle pakkumise vastu või imeb käppa.
Ja loomulikult tuleb selle raha eest maksimaalselt töötada, sest toodangu eest, mis töötaja näppude vahel valmib, makstakse samuti miinimumhinda.
 
viimasele 15. jaanuar 2010, kl 19.20
no siis on ettevõtjas viga ikkagi, kui ei suuda kasumlikult toota. valed tootmisviisid, töökorraldus, ebavajalike asjade tootmine, liiga kallilt ostetud tooraine jne.

midagi muud tuleb teha.
 
kah tööandja 15. jaanuar 2010, kl 20.35
ja kes sa tarkpea 19.20 kirjutaja ise oled? millise kasumliku firma sina oled ülesehitanud? no vaevalt, ilmselt oled loodrist koristajamoor, joodik ka veel...
 
tööandja 15. jaanuar 2010, kl 20.49
Eelmine küsis juba minu eest ise:)
Lisan...
Kas üks töövõtja üldse kujutab ette, millist vaeva ja halle juukseid on nõudnud ühe toimiva firma ülesehitamine?
Liiga kallis tooraine?...eks ma olen viimane mohikaanlane, kes eelistab kvaliteetset toorainet Hiina rämpsule.
Seesinane töövõtja on just see, kes tuleb ja nõuab me firmast ülikvaliteetset toodangut ülimadala hinnaga ja lisaks veel käibemaksuvabalt.
Mis puutub töötajasse, siis teen mina sama töö ära 4 x kiiremini ja kvaliteetsemalt. Kahjuks on ööpäevas ainult 24 tundi ja ka tööandja võimetel on piirid.
Korraliku töötaja puhul saaks rohkem tellimusi vastu võtta ja küllap tõuseks tulevikus ka töötaja palk, kui tema töö vastavalt ka rahalist tulemust annab.
 
firmajuht 15. jaanuar 2010, kl 23.30
Küsimus töövõtjatele.
Millise palga eest te oleksite nõus 8 tundi päevas tööd tegema?
Kas teie kvalifikatsioon vastab ka nõutud palgale?...või olete samasugused toitlustamisspetsid, kes pole elusees küüslauku näinud, nagu eespool kirjeldati?
Kui firmas jääb palga maksmiseks 20.000-kr/kuus ning firmas on 4 töötajat koos omanikuga, mitu % te arvate sellest olevat teie õiglane osa?
 
ettevõtja 15. jaanuar 2010, kl 23.39
enamus väikeettevõtteid tekivad ühe inimese baasil, ehk siis mingi oskustööline kulutab oma säästud ja teeb endale OÜ.
põhjuseid mitmeid, aga põhiline põhjus...jäi töötuks. sama siin, muide.
ta teeeb seda asja, kuna vaja elus püsida, mitte selleks, et kellegile tööd pakkuda, seda esiteks.
arusaam ,et firmaomanik võrdub automaatselt rikka mehega, on lihtsalt tavakodaniku väärarusaam.
KUI tekib võimalus suurendada firma käivet ja VÕIMALUS palgata vastava ala SPETSIALIST, siis seda ka üritatakse teha, aga seda tehakse lähtuvalt võimalustest, mitte KOHUSTUSEST anda kellegile lihtsalt tööd.
enamus asju oma firmas ma teen ise, nendest mõndasi asju tahaks osata paremini ja kindlasti teeks keegi paremini...seega, kui ma leian inimese, kes teeb seda paremini ja ka raha suhtes saame kokkuleppele, siis ma ta ka palkan.
kui aga tema teeb seda kehvemini, kui mina, siis ei maksaks ka solvuda, kui ei ei sobinud.
ettevõtja ju võtab inimese tööle selleks, et temast tõuseks firmale kasu, sest...mis mõte sel muidu oleks.
 
Töötegija 16. jaanuar 2010, kl 00.09
Väga huvitav, teema ja kommenteerijad! See sobiks hästi foorumisse "vaba mikrofon". Kas seal ka ühist arvamust leitaks on muidugi iseküsimus, aga huvitav on see siiski.
Ja minu arvates ka väga vajalik arutelu kõigile siin kommenteerijatele...ehkki silmast-silma suheldes võivad paljud oma arvamuse väljaütlemisest loobuda!

Lugedes siin Tööandjate kommentaare, ei pea ma Tööandja (13:48) väidet "Pigem kaalub tööandja antud ametikoha keskmist palka ja vaatab vastavalt kandidaadile, kui palju pakkuda" õigeks. Minu arvates arukas Tööandja (ja me ju oleme arukad)tehakse otsuseid selle põhjal millised on ettevõtte võimalused, ehk siis majanduslike tulemuste põhjal.
Kas sellist hirmkallist kandidaati endale lubada saab? ja kas seda ikka vaja ongi.Tasu makstakse ikka nii palju nagu ettevõte endale lubada saab. Töötaja valimisel mängivad suurt rolli emotsioonid, sobivus - räägitagu mistahes. Nii nagu eelpool keegi juba ütles, milleks Tööandjale halle juukseid ja krussis närve vaja on! Piisavalt vastutust on tal niigi...Samas tasub Tööandjatel õppida selgeks delegeerimisoskus ja olla pisut julgem ja tolerantsem Töötaja suhtes, kes asju pisut teistmoodi (mitte lohakalt)teeb kui Tööandja! Tähtis on ju tulemus, mida saab mõõta. Kas Tööandjatel on mõõdikute süsteem? Käes on ilmselt aeg, kus tuleb hobuseid vahetada ehk siis strateegiat muuta, sest vanaviisi minemisega ei jõua kaugele!

Mulle tundub, et enamus Tööandjaid vajavad väga head "konsultanti vs assistenti" kellele võib loota. Vaadake lahtiste silmadega ringi, unustage eelarvamused ja ärge tehke ennatlike järeldusi - ja ma olen vendunud te kindlasti leiate selle!

Nädalavahetusel minge suusatama ja nautige ilu, unustage hetkeks töömured ja kui te puhanud peaga tagasi tulete, näete, et asjad on selgemad... tehke proovi, te ei kahetse!
 
Tööandja 16. jaanuar 2010, kl 00.22
Ilus kiri, kuid mina konkreetselt ei vaja assistenti, vaid oskustöölist, kelle töö ka tulemust annab.....ja neid lihtsalt ei ole praegustes tingimustes, kus saab maksta vaid min palka.
 
ettevõtja 16. jaanuar 2010, kl 00.40
ma nüüd küsiks vahele siia sellise küsimuse...
kui väikeettevõtjal on hetkel seis...arvatavalt on neid ettevõtteid hetkel kahjuks palju...kus on vaja lihtsalt ellu jääda, ning kui on valida, kas lasta töötaja lahti või maksta väiksemat töötasu...mida siis teha?
halvad otsused mõlemad.
ja jahuda siin, et @!#$ ettevõtja oled, kui ei oska äri ajada...siis tee ise paremini, kui oskad...mölisema on kõik meistrid
 
Töötegija 16. jaanuar 2010, kl 03.02
see nn "ilus" kiri ei ole niisama teooria vaid kirjutatud praktiliste kogemuste põhjal. Lugesin (analüüsisin) üsna palju taoliste väikeettevõtte juhtide seletuskirju, kus oli taolisi küsimusi palju - kuidas siis toimida. Realistliku in ütlen, et kui raha ei ole siis poest midagi osta ei saa, juhul kui (jt võimalused: laen, varastad)jne. Ilma rahata kahjuks kuidagi ei saa... Samas nendest seletuskirjades, koorus välja ka tõsiasi, et kui ummikusse jooksnud juht, kes ei näinud kuidagi teisi lahendusi kui ainult ühte, oleks rääkinud,kellekagi, kes oleks teda lihtsalt neutraalsel tasandil kuulanud, oleks ta kindlasti näinud ka teist lahendust või saanud ummikust välja... Sest kõrvalseisjal on lihtsam näha teisi võimalusi,kui asja sees olijal... Assistenti (ma ei pea silmas sekretäri) vaid tõelist assistenti,kellelt võid paluda(tellid), et ta teeks mõne asja ära, ajaks korda - ja sa saad kindel olla, et see on tehtud!

Ja praegu on praktiline kogems, kus ma näen et,väike-ettevõttejuhid on nii koormatud kohustuste, vastutuse, korraldamise ja enamus tööde ärategemisega, et on väsimusest ümber kukkumas ... puudutab just (sageli) julgust delegeerida, ja usaldada, kedagi teist peale iseenda...

Praegu torkas pähe mõte... miks mitte rääkida täpselt nii nagu asjad on, lihtsalt, lühidalt konkreetselt - ja keegi ei pettu! Rääkige ja arutlege inimestega paljud probleemid jääksid olemata ja laheneksid kui me kuulaksime teist poolt rohkem... isegi siis kui pole aeg ega kannatust...
Soovitan võtta 20 minutit enda jaoks aega ja avada raamatu Phillip C.McGraw "Elustrateegiad" lk 57-61 sealt leiad juhised, või mõtteid mida teha. Kui raamatut pole võin laenata...Lahendused on olema, valik tuleb teha...
 
to tööandja 01-16-10 00:22 16. jaanuar 2010, kl 07.28
Milleks sa siin pidevalt virisemas käid. Tahtjaid töötegijaid on Eesti riigis veel küll. Võta ja koolita ise omale töötegija, kui ükski muu variant ei sobi. Isegi igasuguse kooli ja kursuse lõpetanu ei pruugi ju sinusugusele firmajuhile sobida, nagu näha, sest on vaja sinu malli järgi korrektset tegijat. Kui sa arvad, et sinu visioon antud tööst on ainuõige, siis ju ei olegi muid variante, kui ise õpetada. Ja see aeg, kui on õppimise aeg, olgu see siis kuu või kaks, ongi palk väiksem, aga siis kui asi sinu õpetamise meetodite järgi selge, siis on ka aeg töötajat usaldada ja palka korralikult maksta, sest töötegija on ka inimene. Ja kui austust oma "orjade" vastu pole, siis tulebki uksed kinni panna, ei ole mõtet ei viriseda ega vireleda. Nii lihtne see ongi, ellu jäävad tugevad, õnneks on nüüd just see aeg Eesti riigis, kus toimub tõeline selekteerimine.
 
Töötegija 16. jaanuar 2010, kl 15.04
Sellist lähenemist pean ma liiga lühinägelikuks, ilmselt tuleneb see eelmise kommenteerija ärkamise varasest kellaajast 07:28. probleem iseenesest on palju sügavam. Ja Töötajatel ei tasuks Tööandjaid nii väga vihata, pole Tööandjat pole ka Tööd! See olukord on just praegu, statistika numbritega on ilmselt kõik tuttavad. Kui Töötaja end orjaks tituleerib, siis ta ka muidugi on, suhtumist teineteisesse tasuks mõlematel pooltel korrigeerida.
Tegelikult tahtsin kirjutada hilistele (23:30, 00:22, 00:40) Tööandjatele, kelle sõnumist kumas läbi tõeline mure ja õigustatud pahameel.

Vahelduseks võiks alustada probleemi lahendamsit nii: " Räägi, mis oleks kui, ..." nüüd lisa oma hüpoteetiline fantaasia, ettekujutus. Kõva häälega ja paberile kõik lahendsued kirja ... üks viis lahenduse leidmiseks.

Või näiteks, mis ütleks sinu probleemi kohta:
- Lennart Meri ilmslet midagi taolist: " Olukord on @!#$, aga see on meie tuleviku väetis"
- Napoleon ütleks: " Kes kardab vallutatud saada, on juba alistatud"
- Einstein: "Ühtegi probleemi ei saa lahendada sellel tasemel, mil ta tekkis"...
- Kujuta ette, et oled 100a, mis nõu sa endale annaksid?
 
teine tööandja 16. jaanuar 2010, kl 18.13
tsitaat Autor: to tööandja 01-16-10 00:22
Aeg: 01-16-10 07:28 kommist
...siis on ka aeg töötajat usaldada ja palka korralikult maksta, sest töötegija on ka inimene....
Firma kassasse ei tule raha mitte selle järgi kuivõrd "inimene" on töötegija, kui suured on tema võetud laenukoormused jms või kui usaldusväärne ta on, VAID....
kui palju ta oma tööga firmasse raha sisse toob.
Eraettevõttesse ei tule raha taevast ega riigikassast, kus kõvema noosi saab see, kes kõvemini lõugab, ikka OMAENESE TÖÖGA.
Ja majanduslanguse ajal peab vähemalt eraettevõtluses tegema kordades rohkem tööd sama või väiksema palga eest kui aastaid tagasi...või panema uksed kinni ja needsamad nõudjad on üldse ilma.
Väikeettevõtja on täpselt samasugune inimene nagu töövõtjagi, ainult selle vahega, et tal pole mitte mingisuguseid õigusi, kellegi peale kaevata ei ole ja abi ei saa ka riigilt.
Lõpetan juba kulunud väitega...palgaraha teenivad töövõtjad ainult selle tööga, mis tehtud on.
 
c 16. jaanuar 2010, kl 18.32
Aastatel 2000 otsis rahvusvaheline kauplusekett oma kontorisse raamatupidajat. Kogemustega töötaja asemel võeti endine väikepoe leti taga töötav vorstilõikaja. Niipaljukest siis kvalifitseeritud tööjõu otsimisest. Tihti on nii et mida lollim töötaja, seda parem on teda kamandada ja seda odavama tasuga ta lepib.
 
nonoo 16. jaanuar 2010, kl 18.44
....sest vorstilõikaja võeti sinna tankistiks, et juhtkond saaks oma mahhinatsioone segamatult läbi viia.
Kes seda jura tõepähe võtab, ei kujuta vist ettegi, millised teadmised peavad ühel raamatupidajal olema...
 
Tööandja 16. jaanuar 2010, kl 21.39
Töötegijale 15.04...väärt mõtted sul:)
Kas sul on nendele vastus?
Võtaks su endale tööle kui oleks sinule väärilist tööd pakkuda:).
 
Töötegija 17. jaanuar 2010, kl 04.07
Kindlasti ma leian väärtmõtetele vastuse. Ja kindlasti oskan ka neid probleeme lahata, mu ju teen seda... Kõik saab alguse meie peast, mõttest, otsusest, mis puutub minu töölepalkamisse siis pole üldse keeruline, kõik on kokkuleppe küsimus :))
 
Poliitiline Protest 09. aprill 2019, kl 12.40
Palk peaks olema ikka neljakohaline number netona aga mitte naljanumber brutona Sest papp on põhiline muu pole oluline siin vaeses viletsas väikses fašistlikus värdjavabariigis. Ja kui aus olla ega siis tahagi tööd teha. Vaat õndsal nõukogude ajal sa töötasid kommunismi hüvanguks partei jaoks ja rahva heaks aga jaoks sa praegu orjad. Ainult kapitalistliku orjapidajast siberikandidaadi heaks. Finantsid vedelevad fasisti vestitaskus ja sina ei saa sealt midagi. Ei nõukogude ajal oli ikka hea elada kui venestamine ja sõjaväeteenistus välja jätta. Sõjaväeteenistus selles mõttes et oleks saand ise valida teenimiskohta.
 
Täpselt ... 10. aprill 2019, kl 20.57
... väikese raha eest on mega kõrged nõudmised. Mind saadeti ka hiljuti minema uuelt töökohalt ma polevat piisavalt aktiivne ja siis samal ajal ülemus seletas et tööjõupuudus on praegu tõsine probleem. Selle asemel et oma nõudmistes natukegi mõõnduseid teha lastakse veidi kohmakam töötaja lahti ja ollakse üldse ilma töötegijata. Ainus nende nõudmine millele ma ei vastanud oli see et ma polnud paras püssikuul aga lakke ma ei sülitanud ja andsin endast parima ning ikkagi nad julgesid mind lahti lastes seletada tööjõupuudusest. Imelik et nad ise pole veel aru saanud põhjustest miks nad kedagi ei leia? Ja siis ongi kas teevad ise oma vabast ajast selle töö ära või jääbki töö tegemata.
 
Võitlev Sõna 15. märts 2020, kl 15.16
http://kesknadal.ee/2020/02/05/ratas-meie-majandusedu-ja-joukuse-kasvu-aluseks-on-eestimaa-inimeste-ettevotlik-vaim/

See ettevõtlik vaim on teiste inimeste ekspluateerimine. Ega ennem need tööst tulenevad pahed(streik kutsehaigused tööõnnetused tööpuudus jne) senikaua ei lahene kuni inimkond ise peab tööd tegema. Selline tulevikunägemus seoses praeguse majanduskriisiga. Et miks on asjad nii nagu nad on. Esiteks mis on inimkonna põhiprobleemiks aegade algusest peale. Olgu see siis orjanduslik feodaal kapitalistlik või sotsialistlik kord. See on töö. Et inimesed peavad tööd tegema. Ja selle väärastunud vorm et ühed inimesed peavad teiste inimeste jaoks tööd tegema. Miks tekkis Nõukogude Liit. Sellepärast et ühed inimesed ei tahtnud enam teiste heaks tööd teha. Miks lagunes Nõukogude Liit. Sest need teised inimesed ei tahtnud enam ise tööd teha vaid et need esimesed inimesed nende jaoks tööd teeksid. Miks tekivad sõjad. Sest need esimesed inimesed tahavad teiste inimeste tööga loodud väärtusi hõlpsalt endale saada. Miks tekivad kutsehaigused. Jällegi töö tagajärjel ka ületunnitöö. Muidugi loevad ka töötingimused. Miks tekib teatud liiki kuritegevus. Sest osa inimesi tahab hüvesi selleks vajalikku tööprotsessi vahele jättes. Sotsialismis ei ole rahul need kes ise ei viitsi tööd teha ja tegeleks ekspluateerimisega ja kapitalismis ei ole rahul jälle ekspluateeritavad. Aga kujutame ette et kui inimesed saaksid tarbida selleks midagi tegematta. Kas sa läheksid vargile mingit asja võtma kui selle niisama saaksid. Vaevalt sellisel juhul on ju vargus palju aeganõudvam ja tülikam. Ka tööst tingitud haigusi ei oleks enam. Tähendab inimkond tuleks eraldada tööprotsessist. Aga sellisel juhul kes toodaks inimeksistentsiks vajalikke väärtusi. Nõukogude Liidul oli selline nägemus nagu kommunism. Et selline tegur nagu raha kaoks vahelt ära ja et inimene saaks otse töö läbi neid tarbimisväärtusi. Aga sellisel juhul on ikkagi vaja arvestussüsteemi palju iga inimese kohta neid tarbimisühikuid tuleks vastavalt tööpanusele mille arvestuse praegu korraldab raha. Muidugi kui kõik inimesed oleksid ausad ja teeksid ilma rahata tööd. Aga see ei ole inimloomusele kohane. Kõigepealt hakkaksid viilima osa inimesi et miks ma ikka niipalju tööd teen saan ju nagunii ilma rahata. Ja kui mida rohkem inimesi hakkab nii mõtlema seda rohkem süveneb defitiit. Tähendab on vaja süsteemi mis toodaks tarbimisühikuid ilma inimese osaluseta või siis väga minimaalse osalusega. Selle süsteemi peavad looma robotid. Nemad võiksid toota kõik vajaliku ja kui on toodetud tarbimisest rohkem võiks osa neist ka seista. Muidugi peaks olema rahvaarv maakeraga tasakaalus ja kasutatama ainult taastuvenergiat sest robotid võivad ju toota ükskõik kui suure tarbijaskonna jaoks ükskõik kui suures mahus kuid probleem tekib millest toota. Muidugi kas roboteid saab kasutada kohe igas sektoris (haridus teadus meditsiin) aga tehisintellektiga ja inimese organismi siirdavate nanorobotitega kes teab. Kuigi jah ajaloos siiani ei olegi inimkond suutnud ellimineerida tööst tulnud pahesid sest ei ole suudetud seda süsteemi luua aga tulevikus kindlasti. Mis jääb siis inimese osaks. Inimesed saavad tegeleda hobidega. Sport muusika näitlemine loomistöö teadus aga ka enda ühiskonnaelu korraldamisega. Ja nii see paradiis maapeale tulebki nagu Jehoova tunnistajad kuulutavad. Sest mis see maapealne paradiis muud ongi kui et inimene saaks ilma tööta ära elada. Aga sinnamaani peaks olema riigiettevõtted ja palgavahe riigis mitte üle kolme korra. Ja kui eraettevõtlus siis ainult niimoodi et ise teed ise saad ei mingit teise tööjõu kasutamist. On ju alasid näiteks ehitamine teenused näiteks korstnapühkimine jne. Aga jah mis nõuab suurtootmist siis olgu riiklik
 
COVID 19 22. aprill 2020, kl 18.23
Tööd on kõvasti hanerasva tehastes ja hanefarmides ning siis seljatame kriisi korraliku määrimisega
 
ka küsiks 03. juuni 2020, kl 13.44
Sama siin, kus on praegu kasulik tööle minna
 
viimasele 12. juuni 2020, kl 12.34
,... soome koristajaks või farmitööliseks.... facebookis praegu just otsitakse
 
Poliitiline Põhulõug 22. september 2020, kl 13.59
Palk peaks olema ikka neljakohaline number netona aga mitte naljanumber brutona Sest papp on põhiline muu pole oluline siin vaeses viletsas väikses fašistlikus värdjavabariigis. Aga no kus sa saad kui finantsid vedelevad fasisti vestitaskus ja sinul on ainult tühjad pihud nagu laulusalm ütleb. Ja palga saab ka müüjate nägudest ära näha. Meil sin Asula Vaeste Patuste Alevis ka Edumeelsesse poodi ära üldse mine. Maksimaalses magasinis on ka parajad krokodillid va ninaneetitega neiud. Üks ilus neitsilik näitsik küll oli aga see läks minema kuhu ei tea äkki mehele. Aga kõige kaunimad kaasad on Kuubikus koos kõik kenasti
 
Võitlev Sõna 24. detsember 2020, kl 23.38
Ära sina kunagi fasisti teenima mine
 
Poliitiline Põhulõug 04. jaanuar 2021, kl 21.43
https://novaator.err.ee/1146365/uhiskonna-voiks-paasta-tootute-armeest-digitaalse-rehabilitatsiooni-keskus

Vaat õige jutt mitte mingi huinjaajutt tsiteerin Energia võetakse taastuvatest allikatest, maavarade ja materjali ringlusega tegelevad robotid, need teevad ka asju, tehisintellekt jälgib inimeste elu ja seda, mida neil vaja võiks minna. Raha pole vaja. Kõik on vabalt saadaval. Inimesed on rõõmsad ja mängivad palli. Keegi ei mäleta midagi rehabilitatsioonikeskustest. Huvitav, kus asub konks?

Jaa kui robotism tuleb siis on konksu kindlasti vaja sest sinna saab siis ekspluateerivad orjapidajad kõrioreli saatel riputada sest neid pole siis ju enam vaja
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!