Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
Soome tunni palk
 
huviline 01. aprill 2010, kl 18.57
Mitmest eurost alates on soomes normaalne tunnitasu?
 
infot võiks rohkem olla 01. aprill 2010, kl 23.00
eks kõik oleneb ju mis erialal.
mina, Soomes elades, alla 10€ kätte ei tunnistaks- kui mõni teenindav ala. no ja kui juba korralik oskustööline...siis on see 10 per tund jälle lausa mõnitamine.
arstidel jne. hoopis teine laul jälle...
no ehk alustaks sellest, huviline, et teataks, mis tööst jutt!
 
ehehee 01. aprill 2010, kl 23.31
Kuule, võta hoogu maha, eks.
Abitöölised ehitusel 7-8 euri
Ehitajad/oskustöölised 8-12
Koristus 6-7
Teenindus 7-10
Spetsialistid 12-24
Tipptegijad 16-....
Igal elukutsel on omad tariifid.
 
mina 02. aprill 2010, kl 07.46
to ehehee
see sinu pakutud hinnakiri on eestlaste ja muude neegrite jaoks!Soome koolipoiss abitöölisena ehitusel teenib näiteks 10e tund - vero.ei ole koolitatud....aga eesti tööandaja ehitusel muidugi maksaks meeleldi pimedalt 5e tunnis ;DD
 
kuule ehehee 02. aprill 2010, kl 08.46
Küsiti ju normaalset tunnitasu....Sina kirjutad siia miinimumtunnitasud, mis pole sugugi normaalne...Arvan,et alates 9-st eurist lihttöölisel oleks normaalne saada. Ise töötan samuti koristuse alal, kuid 6-7 euri pole mitte kunagi saanud:)) Ei ole sellel alal spetsialist, s.t. mitte koolitatud, kuid tunnihinne küündib peaaegu 10-ni.
 
ütleks veel 02. aprill 2010, kl 12.24
teenindus ei ole kuni 10, ikka üle selle. kuskil 13 oli vist. sinna juurde veel õhtu-laupäeva-ja pühapäeva lisad.
 
anna minna 02. aprill 2010, kl 13.34
oh sind, ehehee!
Ka mina olen kunagi alguseaastail koristust teinud- alustasin 9.50 kätte ja hiljem sain 12€.
Ja ehitusel ka, sõltub kõik, MIS ala mees/naine oled.
8-12 oskustöölisel??? Mõnitad vist!
Oskusteta abitööline saab nii, isegi maalri tunnitasu algab reaalis ikka 12-st, betoonivalajatest ja müüriladujatest ma ei räägigi...
Ja tutvusring mul siin, Soomes, väga suur, ei peksa niisama tühja!
 
huviline 02. aprill 2010, kl 20.10
mõtlen maapiirkondade maatöid...näitex kusagil farmis või põllutöödel,kuidas seal on,et kui pakutaxe et mitte liig väikse tunnihindega nõustuda...millest alates olex norm?
 
huviline 02. aprill 2010, kl 20.18
mõtlen seda et kui lubataxe kohalikega samaväärset palka...
 
nojah 02. aprill 2010, kl 21.22
Töötan helsingi kesklinnas teenindajana poes + pean tegema ka myygitöötaja tööd ja klinedikohtumistel käima jne, ja saan 9 eur bruto tunnis:( Tean et mul väike palk kõige selle eest, mis nõutakse. Aga normaalset tööd norm palgaga olen aru saand, et siin väga raske saada:S
 
neeger 04. aprill 2010, kl 10.16
soomes jah on nii et alla 20 eurot puhtalt kätte ei saa keegi,ikka 20 kuni 50 ja preemiad peale selle,vahet pole oled sibi vöi minister,palka saad nagu kuningas ja pensionile saad 40 aastaselt ja uue elukoha soojale maale
 
ehehee 04. aprill 2010, kl 14.21
Tunnihinnad, mis ütlesin, kehtivad hetkel soomes tööd pakkuvates soome firmades, lihtsalt lugesin nende pakkumisi ja tegin järeldused. Vaadake ise, kui ei usu. Ja need hinnad on bruto, mitte neto.
 
Tähenäriline minus ärkas 04. aprill 2010, kl 14.57
Soome-teemaline tund kusagil? Soomes viibimise tund tasuline? Keeleõpe?
Palun kirjutage natukene õigemini, kallid inimesed, lause saab ju hoopis teise sisu niimoodi. Soovin edu elus ja muus, aga räägiks ikka päris eesti keeles.
PS Ma sain tegelikult aru ikka.
 
martin 04. aprill 2010, kl 17.11
mida vingute sibid? tehke oma firma ja müüge ennast kas või 200eur. tund. olgu selleks, aga tõesti ärge olge vahendajate orjad, oma firma ja elab lahedalt.
 
siim 27. mai 2010, kl 00.51
Kui sul on tutvusi tööandjatega soomes kes pakuksid tööd ettevõtele- maalri siseviimistlustöödealal anna meilile teada ja hakkame koos seda arutama ;)
 
siim 27. mai 2010, kl 00.53
simma.sakkis@mail.ee meilile paluks
 
kohutav 27. mai 2010, kl 10.29
Eestlase vahendusfirma on kõige kohutavam asi maapeal. Õnneks on mu mees soomlase firmas ja pole rahadega petmist. Aga just eile ühel suurel objekti,l kus on palju firmasid peal , said jälle eesti mehed eestlastelt ülemustelt tünga. Need ei maksa palka ja kui maksavad siis 7 euri tund. See on jube kui palju on juba sealt firmast läbi jooksnud mehi , kes kõik tulevad heas usus teenima ja tööd tegema. Nüüd siis jälle otsitakse uusi lolle. Ülemustel endil majad ja autodki siia soetatud..... mis nii viga elada kui lolle ja heausklikke on Kahju väga kahju kohe. Kui tööle tulete kontrollige tausta tehke vähe uurimistööd tööandja kohta.
 
hulgus 27. mai 2010, kl 10.52
mõni sent alla 15-ne bruto ning laupäeval 50% lisa,pühapäeval 100%.Vot tak!
 
yks lugu 27. mai 2010, kl 13.07
kas te seda ka teate, et olenemata vormilisest nimetusest ei ole soome koristusfirmad ise ka mitte midagi muud kui ainult vahendusfirmad:) st, Lassila&Tikanoja, ISS, SOL ja kõik muud võtavad koristuse tellinud firma käest 20-25 eurot tunnist ja maksavad koristajale sellest 8-9 eurot tunnis. avanes juhus saada otseleping firmaga, ilma soome kohaliku koristus-vahendus-firmata ja mu tunnitasu on pea 14 eurot ning aega töö tegemiseks nii palju, et ei tea, mida sellega peale hakata. ei mingit orjatunnet.
selline peaksi olema koristaja tunnitasu soomes, kuid vahendusfirmad, kes koristajaid teenuse tellijale vahendavad, söövad vahepealt selle palga ära.

kui keegi veel aru ei saanud, siis koristusfirmade eksistents seisneb ju selles, et nad vahendavad koristajaid teenuse tellijatele, töötegijale maksavad TES miinimumi (ala 7,70-8,50 bruto) ja muust teevad endale kasumi. sellep ongi koristajad nagu orjad soomes. see, kas koristusfirma nimes on kirjas, et tegemist on vahendajaga v6i mitte, see ei muuda asja. pont on selles, mida firma reaalselt teeb, mitte see, mis ta enesetutvustuses kirjas on. nii et mina teie asemel ei kiidaks neid soome koristusfirmasid mitte sugugi, sest ilma nendeta saaksite palgaks 12-14 eurot tunnis + viisaka kohtlemise. kui pekas v6imalus avanema, pyydke teha nii, et firma palkaks teid otse enda töötajaks jamaksaks ise teile palga, mitte ei telliks teid läbi L&T, ISS-i ja muude.
 
koristamisfirma omakik 27. mai 2010, kl 16.50
Eeline kommentaar on ikka nii naljakas et naera herneks.
 
aga jah 27. mai 2010, kl 18.49
Ei saa aru,mis sellel "koristusfirma omakikul" nii naljakat oli eelnevas loos. Kuidas saab veel omanik olla selline kirjaoskamatu üldse. Mingi mopi ja ämbri firma sul vist ja koristamisest kindlasti ei tea ka mõhkugi.
See on kõik ju tegelt õige, mida eelmine kirjutaja siia pani. Ise olen samuti soomlase firmas ja tundon 12 eurot, tööga rahul, keegi kukil ei istu ja aega laialt. Töö saab tehtud täpselt selle ajaga, millega mina olen harjunud tegema ja palk pole mitte tehtud tundide eest vaid normaalse tööpäeva ehk siis 7 tunni eest, kuigi võin vabalt töö ära teha ka 4 tunniga:))
 
yks lugu 27. mai 2010, kl 19.29
eks koristusfirmad seda kardavadki, et nende töötajad yhel hetkel ära tabavad, millest ilma jäävad. asi on ju selles, et kui ettev6te palkab endale oma koristaja, mitte ei telli teenust koristusfirm kaudu, siis selle ettev6tte jaoks jäävad kulud samaks v6i isegi kahanevad ning sealjuures t6useb koristaja tunnipalk peaaegu 2 korda (v6rdluseks enne 7 ja sendid ning otse tööl olles 14 eurot) ja ta teeb oma tööd palju kvaliteetsemalt, sest tal on selleks rohkem aega. kui keegi ei teadnud, siis vahendusfirmad teevad tellijaga näiteks nelja tunnise lepingu, kuid koristajal käsivad terve territooriumi koristada kolme ja poole tunniga. firmalt kasseeritakse ikka täisteenuse eest st 4 tunni kulud, kuid koristaja saab palka ainult kolme ja poole eest ning peab selle ajaga k6ik valmis saama. selle all kannatab töö tulemus, sest teatud aja jooksul tuleb teha ebareaalselt suur pind ja nii on k6ik rahulolematud. k6ik soome firmad ei tee nii, kuid on neid, kes nii teevad, see ju väga tulus pettus. igalt poolt natuke t6mmata. selliselt toimimine on muidugi "firmasaladus":):)

seega selle koristusfirma omaniku naer k6las siin nyyd natuke hysteerilisena ja ma ei imesta, miks. sina oma seda oma firmat, täies rahus, kuid on loomulik, et räägitakse ka sellest, kuidas tegelikult on. muide oristusfirmad teevad pakkumisi telefoni teel, siis sebivad kohale ja peavad läbirääkimisi. mitte keegi ei keela töötegijal endal firmadesse helistada ja ennast tööle pakkuda. kui soovitajad olemas, töökogemus, hea keeleoskus, siis v6ib olla täitsa t6enäoline saada otse tööle, eriti kui kysida sellist palka, mille puhul tööandja kulud jääksid veidi väiksemad kui tuleksid kulud koristusfirmaga. tunnipalk 12-13 eurot hoiab ettev6tte jaoks kulud väiksemad, kuid see on igati parem kui 8 eurot tunnis, lööge see kuupalgaks ja vahe on ikka märgatav. 15 eurose tunnipalgaga jääksid ettev6tte jaoks kulud sama suureks, mis kulub koristusfirmale. lihtsalt infoks. eks see "orjapidamine" tuleb suuresti ka sellest, et töötegijad lihtsalt ei tea, et v6ib olla ka teistsuguseid v6imalusi.
 
yks 27. mai 2010, kl 19.33
ps. nende ettev6tte kulude all pean silmas palgakulusid. ytleme, et kui ettev6tte maksab otse palgatud koristajale tunnitasuks 15 eurot brutos, siis on ta palgakulud sellele töötajale umbes 21 eurot. sama hind, mis läheb koristusfirmale, kuid töötegija näeb sellest ainult 8.- ylejäänud läheb kasumiks ja vahendusfirma ylalpidamiseks. nii et...
 
mnjaaa... 27. mai 2010, kl 19.43
Õigust räägid...
 
oo 27. mai 2010, kl 22.06
6-7 euri tunnis on soome seaduse järgi kuritegu - alla miinimumi EI TOHI kellelegi maksta. aga eestist idioodid rabavad misiganes pisku eest, häbi teile, orjad!
 
yks 28. mai 2010, kl 00.19
ei raba keegi 6 euro eest tunnis. samas TES miinimum algab 7 eurot ja sendid peale, sellist palka maksta on seaduslik. enamasti on tunnipalk siiski kaheksa lähedal v6i natuke yle, olenevalt kohast. poes on tunnitasu suurem, kuid kuusissetulek ei pruugi suurem olla, sest myyjatele praktiliselt ei pakuta täistööajaga lepinguid. tööandjale on kasulikum pidada k6iki myyjaid osa-ajaliselt, sest kui keegi haigeks jääb, on asendaja kohe samal päeval v6tta. see sama taktika käib neil poodides nii eestlaste kui soomlaste kohta. midagi väga roosilist selles m6ttes ei ole. arstid on muidugi omaette klass, kuid ega siis seda teemat vast nende kohta ei algatatud.
 
meister 28. mai 2010, kl 09.56
Kas Soomes on miinimumpalk?Kui siis kui palju?Kas nt maalril saada kätte 9 euri on norm kui elamise eest ei maksa?
 
k 28. mai 2010, kl 11.30
tere talv! kas sa, meister, teema algust ei lugenud või kommentaare? on teema lõpus vaja sama küsimus küsida?
kui juba arvutit näpid, siis otsi infot omale. ilmselt keelega mured?
 
yks 28. mai 2010, kl 12.35
vaadake työehtosopimuksia, seal on miinimumpalgad ja miinimumtunnitasud ära toodud. igal ametialal on oma miinimumpalk, millest vähem maksta ei tohi. on takennusalan (ehitus) työehtosopimus, kiinteistonhuolto työehtosopimus, ravintolaalan (restorani) työehtosopimus jne. kuigi neist palgatabelitest on natuke keeruline aru saada, kuid mingi pildi ikka annab. kui on "työtodistukset" olemas, siis peaks makstama ka kogemuse eest lisa jne, pyhapäeval töötamise eest on topeltpalk, argipyhade ajal töötamise eest 50% suurem palk, sealt näete ka 6htulisad, mida teile peaks makstama kui 6htul tööd teete jne. tasub ikka läbi lugeda, lihtsalt hea teada, sest vahel unustatakse selliste asjade eest 6igesti maksta.
 
yks 28. mai 2010, kl 12.36
see oli meistrile:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!