Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
Otsin naist, kellega koos Eestist lahkuda
 
Aitab jamast 07. veebruar 2015, kl 14.07
Kas leidub siin mõni naine, kes sooviks oma seitse asja kotti pakkida ja koos minuga Eestimaa tolm jalgade alt pühkida? Mõttega, et kusagil mõnusas kliimas ja rahulikumas maailmajaos oma elu uuesti alustada ning edasi elada. See, mis praegu meie ümber toimub on suure sõja eelõhtu ja mina isiklikult ei kavatse sellest missioonist siin tulevikus osa võtta. Isiklikult arvan, et lahkuda on vaja kohe, enne kui pole hilja. Olen lahutatud mees, 50 vana ja piisavalt jaksu, et kusagil mujal uuesti alustada. Kellel samad plaanid, kirjutage minemasiit@solo.ee
 
n46 07. veebruar 2015, kl 14.13
kas kodumaa eest sõdima süda ei kutsugi?
tegelikult pole paha mõte, aga enne järgmist sügist pole plaanis eestimaa tolmu jalgadelt pühkida. kellega koos, see juba iseküsimus.
 
Aitab tõesti 07. veebruar 2015, kl 14.21
Ainult jänesed jooksevad minema. Hirmus mõelda, et sellised mehed on olemas!
 
Aitab jamast 07. veebruar 2015, kl 14.23
Küll hakkavad need sõdima, kellel on midagi kaotada. Võlaorjuses elavate inimeste kinnisvara on nagunii pankade omandis, las nad siis loovad oma palgalise "Pangaarmee", kui neil vaja oma valdusi kaitsta. Noored on ka nagunii enamuses siit lahkunud. Vaadake õhtuti Tallinna tänavapilti - vastu haigutab tühjus, käes oleks nagu surmaeelse agoonia hetk. Väikelinnades on ammu elu välja surnud, siia on jäänud vaid avaliku sektori ametnikud, haiged, teovõimetud ja narkarid.
 
Aitab jamast 07. veebruar 2015, kl 14.28
Igaüks mõtleb seda, mida tahab. Kellegi teise pealuu nagunii seda välja ei genereeri, mida mina mõtlen. Ma ei pretendeeri dialoogile, kas see on aateline otsus, vaid faktile, et mina siin küll kellegi eest sõdima ei hakka. Kes selle elu siin niikaugele on suutnud viia, küll need sõdivad. Kahjuks kaldun arvama, et isegi neil on juba üheotsa lennupilet tagavaraks..
 
huvitatu 07. veebruar 2015, kl 14.29
Olen sinuga täpselt üheealine, kas see sobib?
 
n46 07. veebruar 2015, kl 14.31
pealinna pole õnneks ammu sattunud, aga väikelinnades see elu nüüd nii mustades toonides ka ei paista. eks oleneb konkreetsest kohast.
kas mõnusama kliimaga rahulikum maailmajagu on juba välja valitud?
 
Minema siit 07. veebruar 2015, kl 14.32
Vanus plussmiinus on normaalne. Küsimus pole isegi selles, pigem idees ja maailmavaates.
 
Minema siit 07. veebruar 2015, kl 14.37
Mida kaugemale, seda parem. Esiteks soojamaa kliima mõistes, mida me selles eas kõik vajaksime, teiseks tuleb valida keskkond, kus on võimalus ka oma väike äri püsti seada. Kolmandaks on oluline neutraalsus praegusest Euroopa ja Venemaa poliitikast, sest mistahes musta stsenaariumi puhul hakkab nagunii meeletu masside rändamine. Kahjuks on see stsenaarium juba käivitunud.
 
mauno 07. veebruar 2015, kl 14.40
mina oleks nõus küll, panin kirja teele.
 
n46 07. veebruar 2015, kl 14.42
kui kaugus ja soe kliima on kriteeriumiks, siis sobiks kuhugi sinnakanti ilmselt:
http://wiki.gomaailm.ee/wiki/vanuatu/
 
Minema siit 07. veebruar 2015, kl 14.43
See pole sugugi kriteerium, kuid loogiline oleks.
 
huvitatu 07. veebruar 2015, kl 14.45
Mina saaks minna alles juunist....ja olen mõtisklenud rohkem ikka meie naaberriigi peale. Mulle meeldib sealne loodus ja kultuur.
 
Minema siit 07. veebruar 2015, kl 14.46
Loogika on veel selles, et mida kaugemale, seda odavamaks muutub elukallidus. Lisaks muidugi veel tervislik toitumine.
 
huvitatu 07. veebruar 2015, kl 14.46
...ja hoopis puhkamas käiks soojal maal.
 
Sid 07. veebruar 2015, kl 14.47
Suht argpükslik arutelu, ka soe kliima pole alati tervislik, aga tegelikult mul savi, kui sellised siit ära lähevad. Ainsana paneb imestama see, et üle poole elust elatud ja selle ajaga pole suudetud midagi jäävat luua/omandada, mille nimel pingutada.
Ma saan aru, kui noored lähevad, sest nad tahavad maailma näha ja reeglina tulevad siiski koju tagasi, aga eakate minemisest saan vaid siis aru, kui see on nn kliimapagendus. On palju tervisehädasi, mille puhul on tõesti tervislikum talved soojal maal lesida.
 
Minema siit 07. veebruar 2015, kl 14.49
Meil on kaks suuremat naaberriiki. Üks on Venemaa, teine Soome. Nii esimene kui ka teine olid veel 97 aastat tagasi Venemaa Impeeriumi osaks. Kas me ise mitte ei korruta kogu aeg, et ajalugu kordub?
 
Minema siit 07. veebruar 2015, kl 14.52
Kritiseeria loogika ei küündi minu varasema eluni. Ma pole mingi mammona koguja siin Maarjamaa pinnal. Kõik mis olen saavutanud ja teinud, selle jätsin lahutuse järgselt oma eksile ja lastele, kes ka tänaseks täisealised ning elavad juba ammu välismaal.
 
võta mind kaasa 07. veebruar 2015, kl 14.52
See on ka minu unistus.
 
Arvan, et ei. 07. veebruar 2015, kl 14.54
Nii saamatu äpuga, kes pole viiekümnendaks eluaastaks mitte midagi elus saavutanud, pole küll mõtet kusagile põgeneda, pärast pean seda äbarikku veel ülal ka pidama.
 
Minema siit 07. veebruar 2015, kl 14.54
Kahjuks pean siit lahkuma, sõnum on edastatud ja mõttekaaslaste kirju ootan postkasti: minemasiit@solo.ee
 
huvitatu 07. veebruar 2015, kl 14.54
Ikka Soome...kui tõesti peaks ajalugu korduma, siis saab edasi lääne poole liikuda. Kui finantse oleks piisavalt, läheks midagi mõtlemata lõunasse, aga kuna peab teenima, siis eelistaks ikkagi meie naabrit.
 
halvustajatele 07. veebruar 2015, kl 14.59
Mis on selles halba, kui eakas inimene oma ellu muudatusi soovib! Kui lapsed on suureks kasvatatud ja tahab oma elus veel midagi muuta. Kus on see kirjas, et pead elu lõpuni samas kohas elama?
 
äputrilla 07. veebruar 2015, kl 15.06
Kas nii suur hirm elumuutuste ees et üksinda ei julge seda ette võtta. Kaaslasest saab tulevikus ülalpidaja, mis muud, laske aga käia.
 
Imelik 07. veebruar 2015, kl 15.13
Miks sa puid metsa kaasa tahad võta?
 
n46 07. veebruar 2015, kl 15.21
kas soov rahuliku elu järele näitab tingimata argpükslikkust? teisest küljest on ju ka see argus kui istutakse terve elu ühe koha peal, julgemata ennast mujal proovile panna.
ning mis on üldse "jääv", mille nimel peaks pingutama ja näiteks pommirahe alla vabatahtlikult jääma? majadest ja autodest ei pruugi midagi järele jääda. samuti pole ükski suhe ega pereelu purunematu, eriti tänapäeval.
kinnisvara omamist ja regulaarse kepikati külaskäike võib ju omaette väärtuseks pidada. aga see kõik on üürike ja kaduv, pikemas perspektiivis.
minul pole õnneks enam järeltulijaid siia maja jäämas ja peale kinnisvara mahamüümist seda taga nutma ei jää. järelikult ei ole midagi saavutanud, eks?

aga prioriteedid on erinevad. mõne jaoks võib maailma imetabaste paikade avastamine ning alternatiivid mainstream elustiilile olla palju jäävama väärtusega kui kümne küünega harjumupärasest kinnihoidmine ja hauduva kanana lõputult sama pesa peal kükitamine.

Sid Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Suht argpükslik arutelu, ka soe kliima pole alati
> tervislik, aga tegelikult mul savi, kui sellised s
> iit ära lähevad. Ainsana paneb imestama see, et ül
> e poole elust elatud ja selle ajaga pole suudetud
> midagi jäävat luua/omandada, mille nimel pingutada
> .
> Ma saan aru, kui noored lähevad, sest nad tah
> avad maailma näha ja reeglina tulevad siiski koju
> tagasi, aga eakate minemisest saan vaid siis aru,
> kui see on nn kliimapagendus. On palju tervisehäda
> si, mille puhul on tõesti tervislikum talved sooja
> l maal lesida.
 
m45 07. veebruar 2015, kl 15.25
n46 mida tähendab? minul pole õnneks enam järeltulijaid siia maha jäämas.
 
kas 07. veebruar 2015, kl 15.29
see mineja on Shreck?
 
Sid 07. veebruar 2015, kl 15.32
n46 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kas soov rahuliku elu järele näitab tingimata argp
> ükslikkust? teisest küljest on ju ka see argus kui
> istutakse terve elu ühe koha peal, julgemata enna
> st mujal proovile panna.


Kuulutuse tekst oli ju täpselt selline, et põgenegem sõja eest. See ON argpükslikus.
Teine asi on see, kui tõepoolest inimene ei näe oma elul siin perspektiivi ja tahab kuskil mujal uuesti alustada. See on siis põgenemine eraelu eest.
Mina eelistan põgenemise asemel oma asjad korda ajada ja niimoodi eluga edasi minna. Loomulikult on maitseid erinevaid.

Kui aga inimene ongi rännumehe iseloomuga, siis tema jaoks on maailma avastamine kõige loomulikum asi ja selles ma midagi halba ei näe, omaski suguvõsas üks selline eksemplar, aga ta muidugi maandub jälle iga natukese aja tagant koju tagasi.
 
n46 07. veebruar 2015, kl 15.33
m45,
seda loomulikult, et mul alaealised järeltulijad puuduvad ja kõik end juba kauges välisriigis kenasti sisse seadnud.
nii et pole, kelle ega mille pärast võidelda või patriotismile üles kutsuda.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!