Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
Eestlased soomes foorum
 
Eestlased soomes 11. mai 2011, kl 22.51
Foorum neile kes elavad, õpivad või töötavad soomes.
Sisaldab töökuulutusi, ost+müük+ära anda, tutvumine ja palju palju muud. Laialdaselt infot soomest toimuvast, kuidas seal hakkama saada tööd, elamist ja turvatunnet leida.
Kõik küsimused ja arutelud teretulnud.

Foorumi aadress: http://digitv.planet.ee/foorum/
 
? 11. mai 2011, kl 23.09
Et sina avastasid Soome ja arvad, et peaks teisigi eestlasi sinna vedama? Minu arvates jälle, peaks see koristajate ja ehitajate hord rohkem eesti keeles väljenduma. Mul on hoopis parem rootsikeelne sait, mis ütleb eestlaste kohta kõik. Aga rootsi keelt koristajad ju ei oska? Ja maailmapoliitikast, majandusest, mikrofloorast jne. nendega rääkida? Saaks mingit tulemust?
Ei usu...
 
to ? 11. mai 2011, kl 23.18
et sina avastasid et peaks mingi a la hülge möla stiilis kommentaari virutama?
 
? 11. mai 2011, kl 23.26
Aga looge siis omale omaette koristajate-foorum ja teie "mehed" ehitajatefoorum. Milles küss? Miks sina ärritud 23.28?
 
to? 12. mai 2011, kl 00.06
aga koristaja ja ehitaja on sinu jaoks sõimusõna, sa ülbikust arvutipiinaja?
 
fin-est 12. mai 2011, kl 08.34
Kõik ei ole koristajad ja ehitajad. Milleks siis sõna võtta, kui see teema häirib?
Saage üle sellest nõmetsemisest ükskord. Tööjõu liikumine on loomulik. Soome on lähim paik lihtsalt kuhu on kodanikud eestlased läinud. Samas ei ole kõik nagu 1 mees, sama vitsaga loodud. Ühe eestlase eksimuse pärast ei ole vaja kõiki rahvuskaaslasi maha materdada.
Minul on häbi hoopis teiesugutse kibestunud inimeste pärast, kes ei oska teiste õnnestumiste üle rõõmu tunda, vaid kadedusest ussitate ja sajatate mida sülg suhu toob. (mida näpud kiirelt klõbistavad klaviatuuril)
 
ja-jah 12. mai 2011, kl 08.45
mõned on ka taksojuhid. Need eriti sebivad naisi.
 
hei 12. mai 2011, kl 09.57
Mina olen ka siivoja.Polnud oma elu jooksul veel mingit sugutaudi saanud aga siin eesti ehitajatelt õnnestus saada,Sitta kah,ikkagi oma viga.Morjes virolaised.
 
irw 12. mai 2011, kl 11.26
irw, viimane võiks vähemalt kahesõnalise lause õieti kirjutada osata...
 
... 14. mai 2011, kl 14.56
enne soomes koristaja kui siin eesti keskmist saav kontoritädi.
 
Anneli 14. mai 2011, kl 17.47
... Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> enne soomes koristaja kui siin eesti keskmist saav
> kontoritädi.
 
aga 14. mai 2011, kl 18.42
miksmitte Soomes oma erialast tööd teha? Aru ma ei saa. Mina olen siin pikka aega ja teen tööd, mida tegin ka Eestis, staazi pea 20a. Miks hariduse ja koolituse saanud inimene hakkab ühtäkki lihttööliseks, läheb erialatule kohale? Olen siin palju seda küsinud, aga mitte kellegi käest vastustsaanud.
Las ma arvan - keeleprobleemid!? Aga siis ei maksa ju võõrale maale ronida, kui teemat ei jaga ja muud ei oska teha, kui lappi liigtada.
Ja sellised siis teevad veel omakeelse foorumi ka, et jumala eest mitte võõras keeles suhelda ja moodustavad kogukondi ja panevad lapsed eestikeelsetesse (kakskeelsetesse) koolidesse.. Isiklikult eestastega eelistan siin mitte suhelda, tööga seoses küll kohanud olen.
Enamikel on siin hangitud mingid üürikad, kus elatakse pead-jalad koos, lapsed ikka ka kõige otsas... ei privaatsust, ei oma elu ja see, mille pärast tuldi (suurte rahade teenimine), on lõppenud tagasiminnes mittemillegagi ehk siis säästetud pole midagi suudetud. Seda just nooremate puhul. Kõik ladistatakse maha, mis teenitud, iga issanda nädal on vaja Eestis "kodus" käia ja laia lehte mängida, lõpuks siin ka puuks. Milleks selline elu? Oleks siis millegi nägemine, õppimine, harimine, silmaringi laiendamine.. Oi ei! Küsi mõnelt koristajalt, mis on Kiasma või kes oli Mannerheim - mida sulle vastatakse?
Tänan, ei suhtle eestlastega soome foorumis. Ikka soomlastega Soome foorumis ja eestlastega Eesti foorumis jne.
 
hei 15. mai 2011, kl 09.42
Kuule ,aga ,kas oled juba ise "põder"?Läksid sommile kunagi mehele ja nüüd loed eestlastele pistlit.Moi vaan.
 
aga 15. mai 2011, kl 11.35
Ei, minu kultuuriruumi mahub minu rahvuskaaslane, seega ka abikaasa on eestlane.
Kui sa "epistlist" aru ei saanud, siis pole minu võimuses aidata. Küsisin, miks inimesed oma erialast tööd ei otsi vaid lihtsama vastupanu teed lähevad.
 
hei 15. mai 2011, kl 18.57
Sain aru sinu "epistlist"Mis tööd siis aga teeb s.t kas erialast,
 
Kata 16. mai 2011, kl 07.43
Olen koristaja Soomes, aga ikkagi tean, mis on Kiasma ja tean ka kes on Mannerheim ja ka palju muud praeguse elukoha maa ja rahva kohta. Häid tuttavaid on nii soomlasi kui eestlasi. "aga" teeb liigselt üldistusi.
Tulin siis raha teenima, kuna olin kodumaal väga täbaras olukorras. Siin töötades olen saanud last ülikoolitada, Eestis poleks see rahaliselt võimalik olnud. Nüüd laps lõpetamas ülikooli ilma õppelaenu koormuseta. Olen talle ka auto jaksanud osta. Ise elan küll üürikorteris, aga üksi. Vahel aitan öömajaga küll mõnda tuttavat. Olen omandanud kursustel soome keele. Saaksin siin ka oma erialase töö, aga ei hakka enam kohta vahetama, kuna soovin Eesti tagasi tulla. Kaasavaraks Soomest olen saanud keeleoskuse, kogemused. Tean, et kodumaal saab esialgu raske olema, sest sissetulekud on suure erinevusega( hetkel sissetulekud 2000€ ringis kuus), aga küll saab hakkama.
Mind ümbritsevad eestlased siin on ausad töö tegijad, inimesed, kes oma rahvale häbi ei tee.
 
koristaja bella 16. mai 2011, kl 08.49
aga kes on kiasma? mannerheim on see hobuse otsas istuv kivist mees helsingis - seda ma juba tean. ja siis on veel runeberg ja nousiainen ja viplala...
 
Mis siis 17. mai 2011, kl 22.39
Kas Soome pealinn on Helsinki või Tampere?
 
hei 17. mai 2011, kl 22.40
Soome pealinn on Espoo.
 
kah eestlane 25. mai 2011, kl 13.48
Jutt jumala öige. Ja kui ei ole muud viga siis on hing mädanenud. Iseloom on sellel rahval mädax läinud, ei tea kas see nöuka aja segunemine vöi mis, pole veel ise aru saanud.
 
N41 25. mai 2011, kl 14.39
Koristaja ja ehitaja teenivad endale leiva lauale. Kas enne amet inimest rikkunud?
Noored, ärge halvustage inimesi, kes teevad tööd, et ära elada.

Halvustage neid, kes teiste arvelt elavad.
 
vahetada üürikorter toa vastu 22. oktoober 2011, kl 15.27
Elan Helsinki kesklinnapiirkonnas 1toal. rõduga korteris (üür 610 euri) ja sooviksin selle vahetada toa vastu Helsinkis, mille üür oleks 300.
Kui Sul on huvi sellise variandi vastu, helista
+358 440 760 730
Maris
 
hei 22. oktoober 2011, kl 17.54
Otsi aga lolli edasi.Sa oled juba "põder" tahad kaikki ilmaseksi.
 
seitse 28. oktoober 2011, kl 20.01
Foorum neile kes elavad, õpivad või töötavad soomes.
Sisaldab töökuulutusi, ost+müük+ära anda, tutvumine ja palju palju muud. Laialdaselt infot soomes toimuvast, kuidas seal hakkama saada tööd, elamist ja turvatunnet leida.
Kõik küsimused ja arutelud teretulnud.

Foorumi aadress: http://digitv.planet.ee/foorum/
 
rene 12. märts 2012, kl 14.30
Tere, Kui on soomes helsinkis vantaal, espoos yyri korterite soove siis võtke ühendust 0465200706
 
Töötu 13. märts 2012, kl 09.34
Mina ei tea, mis/kes on Kiasma - no ei tea ja kõik. Valgustage! Aga Karl Emil Kustav Mannerheimi tean küll. Pole tema ega ta ustav hobune nii väga kivistunud midagi, pigem vasestunud. Ehitas ta omal ajal Karjalalasse nn. Mannerheimi liini, mille eest määrati talle Nürnbergi kohtus kolm aastat kodust aresti kui teised natsid peale Hessi manala teele saadeti. Vähem teatakse tema tegemistest Oriendi suunal aga see polegi siin oluline. Suri kusagil mägedes - oli see nüüd Austria või pigem Sveits aga olgu pealegi: RAHU TEMA PÕRMULE Soomes.
 
Mees 14. märts 2012, kl 10.46
To hei!

"...eesti ehitajatelt õnnestus saada..."
Mitme ehitajaga sa seal Soomes grupikat teed?
 
hei 14. märts 2012, kl 13.21
Grupikas ei osalenud aga üks tuli ja teine läks.Veel abielumehed juhtusid olema vähemalt jutu järgi.Ei julgenud isegi jõuluks koju minna ,sest nakata veel oma naist.Nüüd olen ainult ettevaatlikum ja elu jätkub.
 
Dokror Pederastišeskihh Nauk 14. märts 2012, kl 20.15
On öö. Väljas talvine taigaa/purgaa. Äkki koputus uksele! Pereisa komberdab kepi najale toetudes lävele ja ennäe - uksel kerges kleidikeses tütarlaps. Oli just vanaema poole teel kui ilm muutus rajuks. "Kas öömaja saaks?" Miks ei saa, saab ikka. Roni sinna leivaahju peale poiste juurde, küll nemad sind juba soojas hoiavad. Tütarlaps tegigi nagu kästud aga poisid nihelema. "Tahate vä?" Jah-jah, tahame ja isegi väga tahame." Heakene küll aga kummid peale!

On suvehaku aeg. Vennad künnavad põldu. Üks hoiab atra vaol teine hobust päitsist. Hobuse juhendaja vennale: "Kuule Ivan, enam ei suuda, mina küll võtan selle kummi nüüd ära."
 
Ruskii Rasist 26. detsember 2021, kl 09.44
Valge soome madu ostab hefv kolmekümmneviied
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!