Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
tänapäeva Naine
 
täitsa blond 12. märts 2014, kl 19.18
Ma olen eluaeg pingutusteooria vastane olnud, aga päris ilma ka ei saa.
Kui noorik end ikka 50 kilo pealt 100 kiloseks emandaks õgib, siis ....las alu jätkab:D

Või, et oleks võrdne...
Kui peiu six back on asendunud six bock`ga ja isand tõuseb diivanilt ainult nii palju, et poes selle järgi käia ja spordikanalit vahetada...jätkake...
 
Tom 12. märts 2014, kl 19.19
to mansion ghost Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Aga kas elu ei olegi üks lõputu pingutus? Kuidas s
> aab oodata, et keegi ise sinu kõrvale tuleks ja jä
> äks?

kui ise piisavalt väärt oled, küll siis jäädakse.
mansion ghost 12. märts 2014, kl 19.26
Tom, see teadmine jõudis kohale läbi valusa kogemuse.
Kummaline on asja juures vaid see, et favoriidid olid näiliselt veel mõttetumad :D
 
täitsa blond 12. märts 2014, kl 19.39
mansion
Milline on sinu mõttetuse mõõdupuu?
 
to täitsa blond ja to Tom 12. märts 2014, kl 19.44
Kehakaal on ainult üks väike asi, mida on tunduvalt lihtsam muuta, kui mõnda muud asja. (Olen ise normkaalus, et keegi ei hakkaks mind ülekaalu õigustamises süüdistama.) Aga kuidas olla teisele inimesele iga päev ikka huvitav, et oleks ka aastakümnete pärast millestki rääkida peale nt toiduainete hindade ja kehakaalu? Mis nipiga see õnnestub? Kuidas olla kogu aeg "piisavalt väärt" inimene, nagu Tom ütles?
 
täitsa blond 12. märts 2014, kl 19.47
Kehakaal on vaid üks nüanss, muutub ka maailmavaade jms ja siis polegi midagi teha. Selle kohta öeldakse...kasvasid lahku ja kasvasidki.
Kõlab jubedalt aga otsid uue "väärt" naise või mehe.
 
punapea 12. märts 2014, kl 19.54
see teema vist rohkem meestele arutlemiseks mõeldud...
minul assotsieerub "tänapäeva naine" lõugava naisõiguslasega. vot ei saa kuidagi paremat pilti mõttes ette:D
 
to täitsa blond 12. märts 2014, kl 19.54
Nii kurb...
 
kuldkihar-havisaba 12. märts 2014, kl 20.06
to täitsa blond ja to Tom Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kehakaal on ainult üks väike asi, mida on tunduval
> t lihtsam muuta, kui mõnda muud asja. (Olen ise no
> rmkaalus, et keegi ei hakkaks mind ülekaalu õigust
> amises süüdistama.) Aga kuidas olla teisele inimes
> ele iga päev ikka huvitav, et oleks ka aastakümnet
> e pärast millestki rääkida peale nt toiduainete hi
> ndade ja kehakaalu? Mis nipiga see õnnestub? Kuida
> s olla kogu aeg "piisavalt väärt" inimene, nagu To
> m ütles?

Minu käest küll ei küsitud, aga oma "kultuurikihti" kasvatades püsib inimene huvitav. Senikaua, kui inimene on intellektuaalses mõttes aktiivne - loeb raamatuid, käib teatris, kontsertidel, on ilmaeluga kursis ja mõtleb nähtustele kaasa, ei ole põhjust karta, et teemad pealiskaudseteks jäävad. Mõistagi eeldab see huvi kõige eelneva vastu, teisele huvitav olemine ei saa olla eemärk omaette.
mansion ghost 12. märts 2014, kl 20.07
"mansion
Milline on sinu mõttetuse mõõdupuu?"

Mul ei ole musta läikivat maasturit ja ei tunne selle järele ka mingit vajadust :D
 
filosoofiliselt 12. märts 2014, kl 20.11
Inimesed on erinevad, nende väärtushinnangud ja prioriteedid on erinevad.

Näiteks naise välimust ja ilu esmatähtsaks pidav mees peab paraku leppima samasuguste väärtushinnangutega naisega, kelle jaoks on esmatähtis materiaalne kindlustatus ja maine vara.

Mees, kes on ise hooliv, mõistev, enesekindel peab väärt naiseks ja väärib naist, kes on empaatiavõimeline ja toetav.

Jne.

Käärid tekivad siis, kui ühel on teisele suuremad ootused, kui ta ise on võimeline vastu pakkuma.
Kui inimene leiab, et tema eluteele on sattunud partnerid, kes teda üldse ei ole väärinud, siis ilmselt see ütleja ei ole päris aus olnud.
Samas on iga suhe meie elus vajalik, et me sellest õpiksime.

Seega esmatähtis on vaadata peeglis enesele ausalt silma, anda elus endast parim, küllap siis sobilik (vääriline) partner ka eluteele juhtub ;)
 
kaksik 12. märts 2014, kl 20.18
Alu, igaühe enda valik, kuidas oma seksuaalelu elatakse. Enamustel keskealistel on olnud elus rohkem kui üks partner. Nad ei ole veel seetõttu läbitõmmatud.?!
Kõik naised ei joo veini. Mul ei ole isegi veiniklaase kodus.

Tullakse iseenesest ja jäädakse, nii leitaksegi väärt inimene enda kõrvale, läbi juhuse.

Blond, miks selline kaalu näide? Isiklik kitsaskoht? :)
Kui mehele sobib, et neiust saab 100kg emand, kuidas see blondi puudutab? Või, kuidas see blondi puudutab, kui mehele ei sobi kaalukasv?
 
filosoofiliselt 12. märts 2014, kl 20.21
"Ma olen eluaeg pingutusteooria vastane olnud, aga päris ilma ka ei saa.
Kui noorik end ikka 50 kilo pealt 100 kiloseks emandaks õgib, siis ....las alu jätkab:D"

Miks ta õgib? Midagi on siis tema psüühikas lahti, midagi ta kompentseerib toiduga (kui paksus tuleneb just söömisest, mitte kilpnäärme alatalitlusest vms. haigusest). Miks? Ta tunneb, et teda ei armastata. Tõsi, see on tema isiklik probleem, mis on ehk alguse saanud juba lapsepõlvest (nagu enamik meie traumasid). Või on see tunne, et teda ei armastata, põhjustatud sellest, kuidas mees temasse suhtunud on? On mees pidanud teda enesestmõistetavaks, kes teeb kõik kodutööd, kasvatab last, talub õllest meest ja tema õlleseid sõpru jne.?

Variante on igasuguseid. Aga tangot tantsitakse alati kahekesi.
 
filosoofiliselt 12. märts 2014, kl 20.26
Kokku sobivad ühesuguste väärtushinnangutega inimesed, sest siis on neil ühiseid teemasid, mis neid seovad.

Hambad ristis ja higimull otsaees suhet küll toimima ei pinguta. See peaks ikka loomulikult kulgema. Tõsi, omalt poolt tuleb jätkuvalt parim anda. Vastastikku :)
 
täitsa blond 12. märts 2014, kl 20.27
kaksik
Ei ole need kaalunäited minu elust, ma käin lihtsalt lahtiste silmadega ringi ja veel ühtekomateist.

kuldkihar..
Jah, üks kasvatab kultuurikihti, teine piltlikult pekki ja tekivadki jälle käärid.
Põhjuseid lahkukasvamiseks on sadu ja ausõna...täiskasvanud inimesed siin....kas tõesti usute igavest armastust ja muinasjutte?

mansion
Ai kui mõnus on torgata:), aga ma tundsin hoopis huvi, mis mõttes oli sinu mantlipärija mõttetum kui sina?
 
filosoofiliselt 12. märts 2014, kl 20.34
Käärid võivad tekkida ka naisel, kes kasvatab kultuurikihti, kuid mees samal ajal mitte, isegi pekki ei ole kasvatanud. Jah, ka sedasi kasvatakse lahku.

Ei, mina küll ei arva, et üks suhe peaks igavesti kestma (kuigi ka sedasi võib juhtuda). Elu on pidevas arengus, inimesed ka. Mõned on taandarengus ja mõned stagnatsioonis ;)
 
kuldkihar-havisaba 12. märts 2014, kl 20.39
Blondile:
Kui on valida, kas rääkida pekist või muinasjuttudest, valin kõhkluseta viimase :)
Igavest armastust usun, loomulikult. Ainult, et kas see minule osaks langeb, ei tea.
mansion ghost 12. märts 2014, kl 20.39
Sorry, blond ;)

Ah, et mantlipärija? Tegelikult vist polegi sellist. Sai vist igaüks, kel "papptaldrikut" vaja oli. Ei tea. Üks oli vist veidi pikemalt aga see visati (liig)joomise pärast uksetaha. Ausõna, pole huvi tundnud. Hetkel vist üksik. Kuuldavasti.
 
täitsa blond 12. märts 2014, kl 20.39
to täitsa blond ja to Tom Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Aga kuidas olla teisele inimes
> ele iga päev ikka huvitav, et oleks ka aastakümnet
> e pärast millestki rääkida peale nt toiduainete hi
> ndade ja kehakaalu? Mis nipiga see õnnestub? Kuida
> s olla kogu aeg "piisavalt väärt" inimene, nagu To
> m ütles?

Peale väikeste pingutuste enda ja partneri nimel polegi mingit nippi...see kas on või pole, jackpott.
Kusjuures vedada võib 10-20-30-40 aastat ja ühel hetkel tõmbab keegi "juhtme" seinast ja armastus on läbi. See on lahkukasvamise teine, "viimane piisk karikas" variant, kus pool kooselust mängiti enda ja teiste jaoks meelepärast mängu + ettekääne, lapsed.
NB! ma ei räägi enda elust!
 
täitsa blond 12. märts 2014, kl 20.44
kuldkihar
Ma tahaksin ka muinasjutte ja igavest armastust uskuda, aga vahepeal tuuakse mind reaalsusse tagasi...ma parem ei jätka:)
 
kuldkihar-havisaba 12. märts 2014, kl 20.48
täitsa blond Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kuldkihar
> Ma tahaksin ka muinasjutte ja igavest
> armastust uskuda, aga vahepeal tuuakse mind reaal
> susse tagasi...ma parem ei jätka:)

Mul õnneks seda muret pole, suhtlen samasuguste hulludega nagu ma ise :D
 
põlevad silmad 12. märts 2014, kl 20.48
Põhjuseid lahkukasvamiseks on sadu ja ausõna...täiskasvanud inimesed siin....kas tõesti usute igavest armastust ja muinasjutte?

----------------------------------------------------

sõna "armastus" tekitab mul allergilise reaktsiooni.
elukogemus...
 
kaksik 12. märts 2014, kl 21.34
kaksik
Ei ole need kaalunäited minu elust, ma käin lihtsalt lahtiste silmadega ringi ja veel ühtekomateist.
-----------
Käid lahtiste silmadega külas, täheldad kaalukasvu, kuulad õnnetuid mehi ja ühtkomateist- oledki väärt naine? Väärt kommenteerima kellegi teise eraelu? Vau..

Seda on lootust elus kohata, mida uskuda. Vähemalt on võimalus teda/seda ära tunda.
 
Irma 12. märts 2014, kl 21.45
Arvan, et suhtes on väärtuslik selline inimene, kes teises osapooles toob esile parimad omadused.
mansion ghost 12. märts 2014, kl 22.01
´kaksik´ kirjutas
"Alu, igaühe enda valik, kuidas oma seksuaalelu elatakse. Enamustel keskealistel on olnud elus rohkem kui üks partner. Nad ei ole veel seetõttu läbitõmmatud.?!"

Nõus! Igaühe oma otsustada kuipaljudega vahekorras olla. Samamoodi on igaühel õigus valikule, misiganes põhjusel, võimaliku partneri "kvaliteeti" hinnata eelnevate partnerite hulga järgi. Pole põhjust mittevalituna solvuda, polnud see ju ainus ega viimane võimalus. On veel kümneid, sadu ja tuhandeid mehi/naisi, kellele ei lähe korda kaaslase eelnenud partnerite hulk, põetud ja põetavad suguhaigused, ega perekonnaseis. Ainult naudi!
 
kaksik 12. märts 2014, kl 22.10
Sa üle ei reageeri? Usud leidvat 40+ naise, kellel oleksid esimene suhe? Tead, sel juhul on midagi väga viltu.
 
punapea 12. märts 2014, kl 22.15
tänapäeva naisel on neid partnereid rohkem kui mõni mees ette kujutada oskab või kui mehel endal neid on/on olnud:D tänapäeva naine magab kellega tahab, käib kus tahab, joob palju tahab ja sünnitab lapsi nii paljude erinevate meestega palju tahab. tänapäeva naine on iseseisev. tema välimus on peensusteni viimistletud. tema juuksevärv (naturaalne) on teadmata (tihti ei mäleta ta seda isegi:D), tema füüsis on peaaegu et kummist ja silikoonist, geelist. haridus on kõrgem, missiis et baka:D laenud, firmad, reisid jne. - busy woman noh:D
mansion ghost 12. märts 2014, kl 22.16
Miks esimene? Miks peaks olema selles eas veel päris esimene? Kas see pole ülereageerimine teises suunas?
 
kaksik 12. märts 2014, kl 22.24
Niisama huvi pärast küsin, et mitu partnerit loed veel normaalseks 40+ naise puhul?
 
alu 12. märts 2014, kl 23.02
punapea,

respect. taoliselt kirjeldatud naise nimel aina pingutaks, kasvaks taolistega kokku ja lahku. pingutaks isegi hetkelise vaikuse nimel tema kõrval ja ka selle nimel, et mitte lõuga talle anda, kui suu lahti teeb. elu ongi ju areng, isiksuse arenemine ja maailmavaadete kujundamine.
taolise elu juures jäävad muidugi ainsaks kysimuseks järeltulijad. aga noh, loodame, et taolise tänapäeva naise plaanidesse need ei kuulu (synnitamine ei ole ju inimlik pingutus) ja looduse tasakaal teatud liigi väljasuremise tõttu ka lihtslt aset leiab.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!