Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
Mida teha
 
mees 08. juuni 2014, kl 07.53
Kas ilma sõpradeta elu on normaalne?
 
ma arvan küll 08. juuni 2014, kl 07.54
Vaata või Savisaart...
 
Mina 08. juuni 2014, kl 07.56
Ei ole, uusi leida on aga raske.
 
mees 08. juuni 2014, kl 08.00
Kui vanad ka puuduvad, siis viga pigem endas.
 
naine 08. juuni 2014, kl 08.10
sõbrad tekivad ja lähevad oma teed nagu kõik inimesed, mis põhjusel peaks sellest mingi traagika välja imema?
Parim sõber elus oled nagunii ise endale, panusta heale läbisaamisele endaga ja suhtle inimestega, kui häid sõpru parasjagu ei ole siis iga hinna eest kahtlaste motiividega sõpru pole mõtet igatseda.
 
mees 08. juuni 2014, kl 08.17
Eks ma räägingi endaga ja lähen turule suhtlema.
 
mööduja 08. juuni 2014, kl 08.18
Ära otsi vigu, märka parem head.
Ära otsi sõpru, suhtle inimestega avatult.
Ära istu üksi kodus, liigu ringi.
Ära karda öelda tere ja kutsuda kohvile.
Võta vabamalt ja näed elu teisiti :)
 
Ded 08. juuni 2014, kl 09.09
Müts maha; mööduja, sa räägid sulatõtt.
 
dr kevin 08. juuni 2014, kl 09.13
Kui soovid naissoost sõpru, siis tee delfi date konto.
Kirjuta iga päev mitmekümnele naisele seal viisakas kirjake suhtlemissooviga. Kui sa kohe rämetsema ei hakka, siis keskmiselt viiest üks vastab ikka ja iga kümnendaga saad pikemalt jutule.
 
mees 08. juuni 2014, kl 09.59
Delfi date on tasuline.
 
mees 08. juuni 2014, kl 10.05
Mööduja, kui sinu mudel töötaks, ei istuks sa siin.
 
orav näris käbijuppi 08. juuni 2014, kl 10.19
Minu meelest ilma sõpradeta (heade tuttavateta) inimene on imelik. Päris auslt.
Mulle pressib praegu tuttavaks üks 44a. mees. Ohib, et tore, et külla tulla tohtis, muidu istuks üksi kodus ja viu-viu-viu... Terve õhtu jooksul keegi ei helistanud, et tundnud ta järgi puudust. Lapsi väidetavalt ei ole (polevat leidnud õiget naist?), kõige pikem suhe aout 3a. kestnud... No mida sellisega teha? Aga kõige häirivam ongi see sõprade puudumine.
Minu jaoks kummaline.
 
sisselogimata haigutus 08. juuni 2014, kl 10.41
orav näris käbijuppi Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Minu meelest ilma sõpradeta (heade tuttavateta) in
> imene on imelik. Päris auslt.
> Mulle pressib pra
> egu tuttavaks üks 44a. mees. Ohib, et tore, et kül
> la tulla tohtis, muidu istuks üksi kodus ja viu-vi
> u-viu... Terve õhtu jooksul keegi ei helistanud, e
> t tundnud ta järgi puudust. Lapsi väidetavalt ei o
> le (polevat leidnud õiget naist?), kõige pikem suh
> e aout 3a. kestnud... No mida sellisega teha? Aga
> kõige häirivam ongi see sõprade puudumine.
> Minu
> jaoks kummaline.

Sama ka vastassoo kohta, aga meeste puhul vist tundub veidi kummalisem jah.
Aga miks me ei saata sellist naist imestava pilguga, vaid pigem meest?
 
Mittekeegi Olikord 08. juuni 2014, kl 10.44
Teemaalgataja, sõprade puudumine on normaalne juhul, kui Sa ise sellega rahul oled. Ajast aega on olnud koobastes või metsades elavaid erakuid, kellel pole suhtlemissoovi. Kui tunned sõpradest puudust, siis analüüsi kõigepealt ennast, miks ja millal selline olukord on tekkinud, mõtle, millised võiksid olla Su sõbrad ning hakka tegutsema. Rahvatants vms tore hobi näiteks on abiks :)
 
orav näris käbijuppi 08. juuni 2014, kl 10.48
sisselogimata haigutus Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> orav näris käbijuppi Kirjutas:
> ----------------
> ---------------------------------------
> > > Sama ka vastassoo koht
> a, aga meeste puhul vist tundub veidi kummalisem j
> ah.
> Aga miks me ei saata sellist naist imestav
> a pilguga, vaid pigem meest?

Minu jaoks isegi vahet ei ole, on see sotsiaalfoobik mees või naine.
Vbl mehe puhul naine mõtleb alateadvuses, et ta on nö. suurem ja tugevam, karjajuht ja mammutikütt, aga kui sellisel vägeval tegelasel kaaslaseid (sõpru) ei ole, siis pole järelikult tegemist eriti võimeka isasega. Ma ei tea, pakun nii välja.
Naised on nagunii töös ja ühiskondlikus elus sotsiaalsemad. Naise puhul vist ei märkagi, et tegelikult tal kedagi lähedast ei olegi, sest mulje jääb, et üks pidev suhtlemine käib kogu aeg.
 
kulmapotku 08. juuni 2014, kl 10.52
Kuule, mittekeegi. Sul on kaheksa päevaga 48 postitust vorbitud (seda regatuna) ja sa arvad ennast olevat õige kellelegi nõu andma, kuidas sõpru leida, et üksik ei oleks?

Mida iganes, oled sa mees- või naissoost?
 
dr kevin 08. juuni 2014, kl 10.52
Delfi Dates on tasuline ainult VIP-staatus, mida ei ole naistele kirjutamiseks absoluutselt vaja.
Tõsi, mõni just liitunud ilus naine võib olla nii populaarne alguses, et sajad mehed kirjutavad talle ja siis läheb peale piirang, et temale saavad kirju saata ainult vanad sõbrad või VIPid.
Aga elu on näidanud, et see populaarsus kaob hiljemalt paari nädalaga, piirang läheb maha ja naine hakkab ise ootama, et keegi kirjutaks.

Need teised tasulised asjad, nagu kingituste saatmine, on absoluutselt mittevajalikud.

Ma ausõna ise ei tööta Delfi heaks, see tutvumissait on mulle väga kasulik olnud ja sellepärast kiidangi.
 
Mittekeegi Olikord 08. juuni 2014, kl 10.56
kulmapotku Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kuule, mittekeegi. Sul on kaheksa päevaga 48 posti
> tust vorbitud (seda regatuna) ja sa arvad ennast o
> levat õige kellelegi nõu andma, kuidas sõpru leida
> , et üksik ei oleks?
>
> Mida iganes, oled sa
> mees- või naissoost?

:) Mitu postitust on lubatud teha kaheksa päeva jooksul? :) Milles on Sinu probleem? Tahaks nõu anda ka Sinu probleemi puhul :D
 
orav näris käbijuppi 08. juuni 2014, kl 11.00
Sealt Datest ma selle kummalise kuju leidsingi. Ei mina julge enam netis tutvuda :( Või noh... julgen küll, aga tüütu, kui jälle mingi foobiku otsa astud.
Teine mees, kellega sealt tutvusin, jõudis esimeses kirjas ära mainida oma telefoni, kõlarite ja kaarja Samsung-teleka hinna, lisaks küsis ta minu teleka ja voodi mõõtmeid. Ühesõnaga - nägemist!
Kolmas mees oli nii sõnakehv, et ma ei viitsinud nädalaid oodata, kuniks tuleb järjekordne "no tere siis, kuidas sul läheb?" kiri ja see on kõik.

Niisiis rohkem ei julge tutvuda. Üksielamisel on suuremad privileegid.
 
domina 08. juuni 2014, kl 11.04
dr Kevin, sa räägid flirticu lehest, delfi date on teine ja vägagi tasuline iga kirja saatmiseks ja lugemiseks, ainult mis seal tasuta on, on jututuba. Selle leiad näiteks hot.ee lehelt minnes tutvumine ja siis jututuba ja sealse otsinguga sa juba leiad need delfika tasulised tutvujad-kirjutajad :) Muide, kaldun ka arvama, kui inimene on ise maksnud teenuse eest, siis on tal ikkagi soov tutvuda. Flirticus lahmitakse niisama.
 
sisselogimata haigutus 08. juuni 2014, kl 11.11
orav näris käbijuppi Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Sealt Datest ma selle kummalise kuju leidsingi. Ei
> mina julge enam netis tutvuda :( Või noh... julge
> n küll, aga tüütu, kui jälle mingi foobiku otsa as
> tud.
> Teine mees, kellega sealt tutvusin, jõudis
> esimeses kirjas ära mainida oma telefoni, kõlarit
> e ja kaarja Samsung-teleka hinna, lisaks küsis ta
> minu teleka ja voodi mõõtmeid. Ühesõnaga - nägemis
> t!
> Kolmas mees oli nii sõnakehv, et ma ei viits
> inud nädalaid oodata, kuniks tuleb järjekordne "no
> tere siis, kuidas sul läheb?" kiri ja see on kõik
> .
>
> Niisiis rohkem ei julge tutvuda. Üksielam
> isel on suuremad privileegid.

No mida jutt.
Okei, saan aru, et sulle kirjutasid mingid paar jobu, kes selgelt katsetavadki, kas mõni võtab neid sellise "pagasiga", aga no selle kolme idioodi põhjal leida, et ei julge netis enam tutvuda...?
Ole nüüd ikka :-)

Aeg on edasi läinud. Peaaegu pool/kolmandik/veerand elu toimubki internetis, ning julgeks kindlalt väita et selle elu osa eirajad jätavad end võimalustest lihtsalt ilma.

Näide: Täna elavad pensionäridest hulka täisväärtuslikumat elu need, kes on viitsinud arvuti ja interneti kasutamise selgeks õppida, mitte ei vahi kodus seebikaid ja ei karju igale innovatiivsusele vastu, et "oi ei mina seda selgeks saa!".
See niisama näiteks toodud, tunnen nimelt mõlemat tüüpi vanainimesi.

Kokku võttes aga - ära viska püssi põõsasse.

Internet ja suhtlus ei ole vahend, see on võimalus. Kasuta seda :)
 
terve 08. juuni 2014, kl 11.11
interneti suhtlusportaalides jõlguvadki issanda loomaaia jääkproduktid, kellel puudub reaalne suhtluskeskkond, aga suhtlusvorm seegi.
 
sisselogimata haigutus 08. juuni 2014, kl 11.19
domina Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> dr Kevin, sa räägid flirticu lehest, delfi date on
> teine ja vägagi tasuline iga kirja saatmiseks ja
> lugemiseks, ainult mis seal tasuta on, on jututuba
> . Selle leiad näiteks hot.ee lehelt minnes tutvumi
> ne ja siis jututuba ja sealse otsinguga sa juba le
> iad need delfika tasulised tutvujad-kirjutajad :)
> Muide, kaldun ka arvama, kui inimene on ise maksnu
> d teenuse eest, siis on tal ikkagi soov tutvuda. F
> lirticus lahmitakse niisama.

Aga mina arvan et sa eksid, domina.
Ei ole see maksmine eeldus suuremaks tutvumissooviks, kui mittemaksmine.

IMHO - inimene maksab, sest tal on alateadlik lootus TASU eest midagi leida, kui ta pole tasuta kedagi leidnud.
Selliste tasuliste "tutvus"portaalide ainus tõenäoliselt hea omadus võib olla see, et seal on naljamehi ja perverte ehk VEIDI vähem kui tasuta saitidel.
Aga kes sedagi teab, statistikat pole.

Teisisõnu on tekitatud ostu-müügi portaal, mis müüb sisuliselt õhku. Paraku on inimene nii loll küll, et arvab, et kui ta maksab, peab ta selle eest midagi ka saama.

Ei pea.

KUI oled inimene, oskad suhelda, oskad selekteerida välja idioote, liputajaid, ekshibitsioniste jt pervosid, oled lõpuks ka suhtluse ja tutvumise teel.

Ilma mingi tasuta.
 
sisselogimata haigutav jääkprodukt 08. juuni 2014, kl 11.21
terve Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> interneti suhtlusportaalides jõlguvadki issanda lo
> omaaia jääkproduktid, kellel puudub reaalne suhtlu
> skeskkond, aga suhtlusvorm seegi.

Terve, ka see siin on sisuliselt tutvumis- ja SUHTLUSportaal :)
 
Tom 08. juuni 2014, kl 11.25
domina Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> dr Kevin, sa räägid flirticu lehest, delfi date on
> teine ja vägagi tasuline

praegune telhvi tate ongi flirtits (nö peegel), vanasti oli telhvi tate absolut agensi üks eestikeelseid versioone. osaliselt tasulised on nad mõlemad.
 
orav näris käbijuppi 08. juuni 2014, kl 11.44
sisselogimata haigutus Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> orav näris käbijuppi Kirjutas:
> ----------------
> ---------------------------------------
> >
> >
> No mida jutt.
> Okei, saan aru, et sulle ki
> rjutasid mingid paar jobu, kes selgelt katsetavadk
> i, kas mõni võtab neid sellise "pagasiga", aga n
> o selle kolme idioodi põhjal leida, et ei julge ne
> tis enam tutvuda...?
> Ole nüüd ikka :-)
>


Ma olnen ka seda meelt, et palju-palju tegevust sh. tutvumisi leiab netis aset ja ma ei näe seal midagi imelikku või piinlikku. Loomulikult on reaal- ja virtuaalmaailm kaks eri asja, kuid kui selline võimalus juba loodud, miks mitte seda kasutada?
Mina isiklikult olen häid tuttvaid küllalt netist leidnud, aga millegi enama jaoks olen vist paadunud s**amagnet, sest meelitan just sellist kahtlast kontingenti ligi. Peale pikka ja ilusat suhet aga ausalt öeldes enam kehvaga ei lepi. Kahjuks nii mõnelgi mehel onreaalne mõistus vist koju jäänud, kui egoga välja jalutama läks.
Selle peale küsitakse siin kindlasti, et mida sul endal on vastu pakkuda. Mina vastaksin, et kõike seda, mida ka teiselt eeldan, lisaks sellele oman ma inimesi enda ümber ja ei ulu nagu hunt üksinda. Mulle näib, et niisugustel ahastuses kujudel on lausa oma "lõhn" küljes. Toon ebaviisakalt Yxikmehe näiteks, sest see oli ju ka totaalne sotsioboobik. Kuid siiski leidis ka see pott omale kaane ja happy end neile!

Mõtlen ikka, et mismoodi on võimalik jääda sõpradest ilma? Siis SÕPRADEST. Kui ikkagi suhet elusana hoida, siis teoorias ei peaks ju sõber ära kaduma? Väike break on ok, selge, ettäiskasvanud inimestel ka omad elud, aga mida PEAB tegema, et leida ennast ühel päeval olukorrast, kus sul pole kelellegi helistada, sind ei otsita taga, su kadumist/ olemasolu ei märgata? Kuidas selline olukord tekib? Meil ei ole ju sõda, et inimesed kaovad, surevad.
 
dr kevin 08. juuni 2014, kl 12.32
Nagu juba mainiti siin, siis delfi date ja flirtic on sama leht. Raha ei pea seal kulutama, ühe korra võtsin paari euro eest VIP-staatuse, ei andnud midagi juurde eriti.
Tean mitmeid, kes on sealt leidnud partneri püsisuhteks.
 
Kuidas kaovad sõbrad?! 08. juuni 2014, kl 12.43
Kuidas selline olukord tekib?

Arvan, et põhjuseid on mitmeid ja seda nii naiste kui meeste puhul:
Kolid teise linna
Sõbrad/sõbrannad on leidnud elukaaslased ja tegelevad 99% oma pere loomise või perega.
Oled olnud pikka aega tööga nii hõivatud, et oled unustanud pidudel osaleda.
Sõbrad/sõbrannad on end töösse matnud ja neil ei ole aega ajaveetmiseks.
Nende elukaaslased arvavad, et just see sõber/sõbranna on mittesobiv ja ei tohiks suhelda, ehk peab vältima.
Sõbrad/sõbrannad on kolinud või õppima läinud teise linna/riiki.

Tegelikult neid põhjuseid võib olla palju ja see on tavaline elu, mitte maailma lõpp.
Uusi sõpru/tuttavaid on aga tõesti keeruline leida, kui just ei osale igal uuel VIP peol või seminaridel :) ja ei ole mingi hull peoloom...
 
ˇterve 08. juuni 2014, kl 12.58
milleks üldse sõpru vaja, kui endaga hea läbisaamine olemas? pole kohta, kuhu ei saaks üksi minna...

sõprade vahel peaks olema vastastikune andmise suhe. kui üks pool enam mingil põhjusel "ei anna midagi" siis ollaksegi teineteise jaoks kadunud.

milleks sõbrad?
 
milleks sõbrad... 08. juuni 2014, kl 13.03
no ma ei tea :)

kas lähed siis igale poole kui "kontvõõras" ja avalikel üritustel lihtsalt tuiad üksi ning kodus õhtuti räägid endaga, kui tore üritus oli .....

Minu arust on ikka tore vahel kuskile koos minna sõprade /tuttavatega ning suhelda nendega.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!