Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
Tahtsin tutvuda normaalse (!!!) mehega...
 
no nii 21. juuni 2014, kl 20.43
Viimase lause oleksid võinud kirjutamata jätta.
 
Valküür 21. juuni 2014, kl 20.44
Kas Sulle, MG ei meeldi sõna dzentelmen või ei meeldi Sulle dzentelmenid? Aga miks? Dzentelmen ei tõmba iial kellelgi tooli alt ära ja dzentelmen joob hommikul peale riietumist kohvi ning loeb hommikused lehed läbi. Anektoodi-tegelane "Dzentelmen" läheb peale riietumist koju. Milleks neid ühte patta panna. Muidugi on eestikeelne vaste härrasmees palju ilusam ja loomulikum, kuid ma olen viimasel ajal tähele pannud, et meil kasutatakse sageli sõna "Härrasmees" pilkesõnana mingit joodikut või tolgust kõnetades. Seega on sõna tähendus devalveeritud. Kuidas siis nimetada meest, kelle poole pöördudes tahaks mõttes kasutada suurt algustähte?
 
Täitsa Bond 21. juuni 2014, kl 21.04
teemaalgataja kirjutas kokkuvõtlikult:Kuid inimesena absoluutselt kõlbmatu, täielik mõttetus kuubis.

ja seda siis mehest, kel sõbrana oli luba ööbida naise juures, kuid kuna oli pidulik päev, otsustati ta sinna kaasa kutsuda. ehk siis mees sai oma tiitli selle läbi, et ta ei olnud huvitatud sünnipäevast sünnipäevalisena osa võtma. tule taevas appi, aga ta ju polnudki seda!! miks oleks tema öömajalise ja sõbrana pidanud osalema sõbra ema, juubilari sünnipäevakingituses ja selle ettevalmistuses?? hallo, siin on ilmselge lõks ju, kui mees oleks sel moel end ju lihtsalt sellesse suguvõssa hakanud end sisse mässima..igaljuhul oleks ise kah pigem seesama mõttetus kuubis kohe ja enne, kui sellise naisega lähemalt tutvust, suhet teeks. jah, ei teeks sellise naisega ka sõbrana tegemist, kuna ta on lihtsalt üks silmakirjalik suure suuga närukael, kelle kavatsusi võib pikalt ette aimata.
mansion ghost 21. juuni 2014, kl 21.04
Kui iga tolgust, kes lipsu ette paneb ning noa ja kahvliga süüa oskab, nimetada dzentelmeniks, on see sõna sisutu.
 
aed ja aiaauk 21. juuni 2014, kl 21.17
Tõesti, üks räägib aiast, teine hakkab hoopis aiaaugust pajatama - mingi seos justkui ju on... (Täitsa Blond ja Mansion Ghost)

Täitsa Blond, pane end nüüd sellisesse olukorda: ööbid sõbranna pool, kuid tema emal on samal õhtul sünnipäev, kuhu ka sind on spontaanselt otsustatud kutsuda, kuna asjalood sedasi kujunesid. Lille ikka ostad ise sõbranna emale kaasa, kui peolauda plaanid minna? Või on normaalne, et sina lilli ei vii (äh, sõbranna juba viib, tema ema ikkagi), aga lahkelt lased end pidulauas kostitada?
Elementaarne viisakus (see peaks küll juba koduse kasvatusega kaasa antud olema) oleks sellises olukorras ise oma raha eest lilled sünnipäevalisele üleandmiseks osta.
Teemaalgatajat just selle elementaarse viisakuse puudumine sügavalt hämmastaski ning see osutus viimaseks piisaks, kuna taolisi matslusi oli ta juba varemgi täheldanud.
Arusaadav, Täitsa Blond? Kui on küsimusi, täpsustame :)

Kindlasti ei saa igat tolgust dzentelmeniks nimetada, selles point ju oligi, Mansion Ghost. Teemaalgataja toodud näide oli just sellest valdkonnast - muidu nö. veatu ankeediga kena inimene, aga mats, noh.
mansion ghost 21. juuni 2014, kl 21.25
"Kindlasti ei saa igat tolgust dzentelmeniks nimetada, selles point ju oligi, Mansion Ghost. Teemaalgataja toodud näide oli just sellest valdkonnast - muidu nö. veatu ankeediga kena inimene, aga mats, noh."

Kui iga tolgust, kes lipsu ette paneb ning noa ja kahvliga süüa oskab, nimetada dzentelmeniks, on see sõna sisutu.
Asi ju selles ongi, et meie "daamid" peavad dzentelmeniks iga viisakalt väljapeetud põhulõuga.
mansion ghost 21. juuni 2014, kl 21.27
Ahjaa. Ma siiski ei usu, et ´täitsa blond´ oma nime järjekindlalt valesti kirjutab.
 
Täitsa Bond 21. juuni 2014, kl 21.59
Lille ikka ostad ise sõbranna emale kaasa, kui peolauda plaanid minna? Või on normaalne, et sina lilli ei vii (äh, sõbranna juba viib, tema ema ikkagi), aga lahkelt lased end pidulauas kostitada?

Milleks peaks lille ostma sõbra emale?? las sõber ise ostab oma emale lille ja kingi, see on tema ema ja mitte minu ämma või tulevase ämma sünnipäev. kui ostaks lille, siis on ju lillenäljas naiste kujutlusvõime piiritlematu..nimetatagu seda "üdini kombekate" matsidest sõimlejate ja lahterdajate silmis milleks iganes.
 
aiast ja aiaaugust 21. juuni 2014, kl 22.04
Vabandust, nüüd märkasin, et mitte Blond vaid Bond. Tõtt öelda tunduski kuidagi liiga labase kõneviisiga Blondi kohta. Minu viga ja vabandused Blondile :)
Aga Bondi juttu ei vaevu enam kommenteerima.
 
Täitsa Bond 21. juuni 2014, kl 22.16
Tänan, väga armuline Teist:D
 
Valküür 21. juuni 2014, kl 22.40
Tundub, et Sa mg oled meie daamide osas suur asjatundja. Koguni nii suur, et võid nad rahumeeli kõik ühte patta panna ning tead isegi öelda, milliseid mehi nad dzentelmenideks peavad. Esined kogu kollektiivi eest siis nagu vanasti öeldi. Aga mehi ühte patta panna ei või, väitsid Sa paar tundi tagasi. Huvitav, miks nii?
mansion ghost 21. juuni 2014, kl 22.46
"daamid" aga mitte naised. Märkad erinevust?
 
kas "normaalsus" sai nagu otsa või? 21. juuni 2014, kl 22.48
Aga mehi ühte patta panna ei või, väitsid Sa paar tundi tagasi. Huvitav, miks nii?

ja välja lõi tavaline, ärapanijast silmakirjalik eesti matsnaine?
 
apua 21. juuni 2014, kl 22.56
Bond ilmselt vaidleb lihtsalt vaidlemise pärast. Et siis lilleõie kinkimine on enda kuhugi suguvõssa sisse mässimine? Ja mees suss, kes veeti lillenäljas proua sünnale vastu tahtmist? Jajah, paranoiku, elu ongi üks suuuur lõks :)
 
Valküür 21. juuni 2014, kl 22.59
Märkan ikka erinevust, kuid miskipärast tundub mulle, Sina ei märka või ei taha märgata küsimuse mõtet. Nimelt küsisin, kuidas võiks nimetada meest, kellest tõesti lugu võiks pidada - dzentelmen meie oludes ei ole nagu päris see, härrasmees on suhteliselt devalveerunud mõiste - et kuidas siis näiteks Teid, kõrgest lugupeet mg kutsuda võiks? Jah, ma saan aru, et vestlus on kurnav, kuid prooviks veel natuke siiski... Lõbus ju!
 
Täitsa Bond 21. juuni 2014, kl 23.01
Hea küll, toome siis vastupidise näite. mehe isa sünnale läheb mehega kaasa ta naissõber. kas ta osaleb isa kingituses, milleks on hinnaline konjak, ostab omalt poolt viina või läheb niisama headparemat sööma, seltskonda särama.

vastake palun, naised:)
 
apua 21. juuni 2014, kl 23.05
Mulle on väiksest peale õpetatud, et külla ei minda tühjade kätega.
 
Täitsa Bond 21. juuni 2014, kl 23.11
apua, sellist häma oskab vastuseks anda ka 5aastane..
 
Valküür 21. juuni 2014, kl 23.14
Külla ei minda tühjade kätega mitte kunagi. Peole veel ammugi. Korja või teepervelt sinililled kaasa. Inimest, kes võõrale peole tuleb tühjade kätega nimetatakse kontvõõraks. (Ja see on halvustav väljend)
 
apua 21. juuni 2014, kl 23.17
Bondide jaoks vbl häma, minu jaoks midagi nii elementaarset, mida täiskasvanud ei peaks isegi arutama. Tühjade kätega kellegi sünnale minnes ma ei säraks, vaid tunneksin end väga ebamugavalt.
mansion ghost 21. juuni 2014, kl 23.24
Kas ilma peenutsemiseta ei saa ega oska? Kummitust ei kutsuta, ta lihtsalt on :) Tavaelus suhteliselt lihtsakoeline mees, kelle tööülikonda ei kaunista lips.
 
Täitsa Bond 21. juuni 2014, kl 23.25
senini tutvuvate, etiketti omaarust jagavate ja kõvade meeste kritiseerijate naiste poolt vaid häma. teepeenralt lilled. irw. et tuleks nagu meessõbra poole ööbima, läheks ta isa juubelile kaasa ja korjaks mingi umbrohu näppu, et mitte kontvõõras olla.
ok, meessõber võiks siis ka naise emale lille ostmise asemel nt mingi linnusule kusagilt korjata. sümboolika ikkagi.

päris naljakas.
 
apua 21. juuni 2014, kl 23.46
Jep, täitsa naljakas. Kui ma söön ja joon peol umbes poole vähem kui mu meessõber, siis mitu protsenti kingitava konjaki hinnast ma peaks kinni maksma? 25 ütleb minu loogika :) Sobib?
 
Valküür 21. juuni 2014, kl 23.47
Saab ikka, miks mitte. Ma rääkisin 20.10 dzentelmenlikust käitumisest. Seda võib nimetada ka viisakaks käitumiseks. Seda esiteks. Vaata oma postitust selle järel. Ma ei ole näinud veel mitte ühtegi nii uhket (töö)ülikonda, mis oleks varjutanud mehe ebaviisaka käitumise ega ka vastupidi. Ega siis riie meest riku, kui ta ise lugupidamist vääriv on. Jaa, omas maailmas Sa lihtsalt oled. Mina niisamuti... Mõned asjad lihtsalt ON ja sellest on küllalt. Paraku on inimestevaheline suhtlemine, eriti esmakontakti loomine selline imelik tegevus, kus lihtsalt olemisest jääb väheseks. Siin tuleb midagi ka teha - näiteks vestelda, kohtuda, istet pakkuda, naeratada jne.jne Ja see kõik peab niimoodi vastastikku kenasti välja kukkuma, et mõlemale osapoolele jääks meeldiv kogemus.Ning seda isegi siis, kui su vastas ei istunud just see, keda sa lootsid seal olema. Lihtsalt need jäälilled olid teise mustriga, kuid siiski jäälilled. Ja nii ei saa keegi tarbetult haiget ega pea pettuma või kibestuma.
 
Jeerum küll 21. juuni 2014, kl 23.51
kuule Bond, sa oled ikka peast päris blond. Sa võiksid kohe mitu järelaitamise tundi jutti võtta. Esimene neist võiks olla "tekstist arusaamine". Proovi mõnikordki asja mõtet tabada, mitte tekstist vaid tuttavaid sõnu otsida.
mansion ghost 21. juuni 2014, kl 23.53
No küll nüüd saevad üksteise võidu seda õnnetut senti.
Otsustage juba ära - pikuti või lapiti.
 
Valküür 22. juuni 2014, kl 00.15
Mulle tuli veel üks teemaga haakuv ilus mõttetera meelde, autorit kahjuks ei mäleta - " Sa vastutad selle ruumi energia eest, mida Sa enda ümber lood". Me ise oma olemusega loome meid ümbritseva keskkonna - ja oh häda meile enestele, kui see meile ega kellelegi teiselegi ei meeldi.
 
apua 22. juuni 2014, kl 00.22
Seda õnnetut senti peaks ka ikka mõlemad koos saagima, muidu pole aus või nii :)
 
Täitsa Bond 22. juuni 2014, kl 00.31
Vaat kus loogika naistel. mees peaks, võiks lille osta, sest ta ju sööööööööööööööööööööööööööööb peol. naine aga üldse peaaegu mitte, selle tõttu võib ilmuda ka sinilill näpus.

kõik taandub siiski rahale-mehelt oleks nagu loogiline saada ostetud kingitusi, mehele võib neid aga ka teepervelt korjata. irw
 
puupea 22. juuni 2014, kl 00.37
Go Bond, go,go! Just! Anna neile, näita aga!!! Jee!!!

x - x - x

Külla ei minda tühjade kätega mitte kunagi. Peole veel ammugi. Korja või (VÕI! - märkad seda sõna, jah! See tähendab seda, et kui sul sitapeal, ole sa mees või naine, ei ole külla minnes mitte sentigi raha taskus, siis korja teepervelt või sinilill kaasa ...
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!