Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
40+ üksi või koos.
 
40+ 26. detsember 2013, kl 09.14
Lugedes erinevaid teemasid torkab silma(eriti naiste) agarus uut suhet alustada. Tekkis hulk küsimusi.
Millised on poolt ja vastuargumendid uue suhte alustamisel vanuses 40+?
Millised eelised on kooselul võrreldes üksi elamisega?
Mis põhjusel uut suhet otsitakse, mis põhjusel loobutakse sellesse astumast?
Milline suhtevorm oleks sobilikum?
 
expert 26. detsember 2013, kl 09.24
Kui tahetakse kooselu, siis on variante kaks:
toimetulek või siis soov kedagi saada tahtmise pärast - esimene pakutu on äri, teine on üllas tahe

kooselu ei taha seiklejad - täna üks ja homme teine

Sobivaim on igaühe enda peas :D kellele ema , kellele tütar
 
Must Lesk 26. detsember 2013, kl 09.52
Tänan expert, nüüd tean, et olen seikleja:D
 
Pedro ja Fred 26. detsember 2013, kl 09.57
Must lesk, kummaga seikled?
 
Must Lesk 26. detsember 2013, kl 10.09
Täna Pedro ja homme Fred
 
40+mees 26. detsember 2013, kl 11.02
Lihtsalt et üks elav hing oleks kõrval. Kahekesi odavam majandada ja ei ole igav.
 
n54 26. detsember 2013, kl 11.13
umbes 40-selt tekkis mul tunne, et saavutatud on tase v vaimne pagas, et suhtes teisele poolele üldse midagi pakkuda. Varemas eas suhtusin asjasse väga pragmaatiliselt v bioloogiliselt, mis oli ka igati arusaadav.
 
kontv66ras 26. detsember 2013, kl 11.51
Miks see põhjus peaks olema teistsugune kui nooremana?
Või kas lihtsalt peaks oskama paremini põhjendada, miks koos või eraldi või miks üksi ? :)

Pakuks ühe variandina, et otsitakse ikkagi seda kahe inimese erilist lähedustunnet, mida üksi kunagi ei saavuta. Tunnistatagu seda siis või mitte.

See ei oleks siis (ainult) seks, see ei ole (ainult) ratsionaalne sina-mulle/mina-sulle koostoimetulemine, ehk abistav elu.
See on teadmine, tundmine, arvestamine ja olemine, et keegi sõltub natuke sinust ja sina sõltud kellestki. Et keegi teine saab sinust kohati paremini aru kui sa ise.

Kuigi võiksite väga vabalt ajada pea püsti uhkes üksinduses ja täiesti ise toime tulla, noppides aegajalt siitsealt mõne lühikese ja pealiskaudse kire- või lõbusuhte.
Kuidas kellelegi, mõnele meeldib romaan, mõnele seiklusjutud, mõnele hoopis chattimine ja mõned ei taha või ei oska üldse lugeda.
 
köhatus 26. detsember 2013, kl 11.54
mingid muud suhtevormid peale
"kiirelt leivad ühte kappi" on naiste puhul peaaegu välistatud või pole mina vähemalt selliseid kohanud. pisut mõistusevastane on selline meeleheitlik käitumine ja kindlasti ehmatab ka sellised mehed, kes võib-olla isegi kaaluvad pikemas perspektiivis kooselu, viies visiitsuhte vmt suhte katseeksitusmeetodi kasutamisel " 2 x ühte ämbrisse" astumise võimaluse miinimumini. mõisted "vaimne klapp ja vaimsed väärtused" on naiste puhul ka ilmselt suht vähe tähtsad ja devalveerunud mõistega, eelkõige otsitakse ikkagi megakõrge palgalist/positsioonilist ja kindlasti turvalise pangaarvega meesisendit.
 
köhatusele 26. detsember 2013, kl 12.06
eks naised mõtlevad pisut teisiti ja kiirelt sobivaga kokku asumine on turvaline, sest eraldi elades on nagunii varem või hiljem keegi kõrvale tekkinud - koosolles seda teemat nii kergelt ei tule ja kui tuleb, on ka sellest teadasaamine kerge ja mõistlik kiire lahkuminek. Väga palju haigusi liigub ringi - suguhaigusi ja seda levitavad just need, kelle mõtlemine on prooviks ja vaataks mis saab.
 
Naisisend 40+ 26. detsember 2013, kl 12.17
Olge nüüd mõistlikud! Mees võiks ju ka tulla ja minna. Või mina tema juurde tulla ja minna. Ja suhe ei tähenda selles vanuses enam, et peaks kogu aeg ninapidi koos olema.
 
expert 26. detsember 2013, kl 12.40
ninapidi koos on armastajad, need läbisõitu ihkajad mudiugi ei taha olla koos
 
teadagi 26. detsember 2013, kl 12.45
Sellises eas vahetatakse partnereid igal nädalal, mis suhtest te räägite.
 
expert 26. detsember 2013, kl 12.57
vahetavad läbipõlenud, kes püüavad veel tõestada, et neid keegi tahab
 
irooniapõõsas 26. detsember 2013, kl 13.05
Vot ei pea ennast seiklejaks, aga kooselu küll ei ihka. Pigem visiitsuhe, sest ma tahan aegajalt omaette oma urgu tõmbuda. Üksi. Mulle meeldib väga mu oma seltskond ja olen iseendale ka väga hea seltsiline, samas tahaks olla heaks seltsiliseks ka kellegile teisele. Ilmselt see, kas mul suhe edaspidi tekib, sültubki sellest, kas ma leian teise samasuguse isendi, kel meeldib oma üksiolemise hetki aegajalt teise samasugusega veeta. Pikemas perspektiivis kooselu ei välista, aga kohe kindlasti ei kiirusta sellega.
 
naine 26. detsember 2013, kl 13.39
Lapsed vaja suureks kasvatada, eks hiljem jõuab elada.
 
vastused 26. detsember 2013, kl 13.42
See oleneb ikka inimesest endast, tema soovidest, võimalustest ja vajadustest.40+ peaks enne ise kõik hoolega läbi mõtlema, nii poolt kui vastu argumedid välja tooma ja ka mustema stsenaariumi võimalusega arvestama.Ennekõike, kui hakata juba suhte tööle mõtlema, tuleks endale selgeks teha ja hoolega läbi mõelda tõsiasi, kas soovide ja tulemuse vahele sobib antud juhul võrdusmärk.Kui aga endas on kõik selgeks mõeldud, siis hakata otsima ja ringi vaatama inimese järgi, kes on teiseks pooleks sobilik. Ka see pole veel kõik, ka sina ise pead olema just selle enda poolt valitud inimesele sobilik, see, keda tema tahab enda kõrval näha.Mida aga üldse tähendab sobiv inimene, see on sõltuv sellest kui palju teie nägemus omavahel kattub.Kui palju te soovite ühte ja sama
igapäevaelus ja tegutsemistes, lisaks meeldivus, armastus.40+ inimene peaks juba väga kaalutlev olema ja kidnlasti ei tohiks mõtlemise käigus ka ennast lohakile jätta, sest kaunis inimene väljast ja seest köidab ka teise kauni inimese tähelepanu.
 
arvab 26. detsember 2013, kl 13.48
Seda, miks uut kaaslast otsitakse, endale tihtipeale ei teadvustata. Kiirustatakse ja otsitakse suhet, et täita tühimikku enda sees. On üksi olemise ja üksi jäämise hirm, raskused igapäeva elus... Et keegi kuskilt väljastpoolt tuleks ja armastaks ja jagaks. Ja siis ma ka. Ehk. No eks meil kõigil ole läheduse ja armastuse vajadus. Aga enda sisse väga vaadata ei julge. Või ei taha. Või ka ei viitsi.
 
naine 39a 26. detsember 2013, kl 14.09
Olen sada korda enne üksi, kui mittetoimivas suhtes.
Ma ei karda üksindust, vaid kardan inimesi, kes kardavad üksindust.

Viimasel ajal olen sellest teemast palju mõelnud. Suhe on jagamine, mitte sõltuvus. Ma ei saa armastada meest, kes ise ennast ei armasta.

Hiljuti kuulsin kuskilt suhte oluliste aspektide kohta:
1) hingeline side (et koos on ka vaikides lihtsalt hea olla)
2) filosoofiline side (sarnane maailmavaade)
3) argine sobivus (koos tegutsemine aias, remonti tehes, vms. olmeprobeelmide lahendamine)
4) seksuaalne sobivus.

Ilma neid aspekte teadmata lõpetasin oma viimase suhte põhjusel, et see ei rahuldanud mind täielikult. Meil ei olnud mehega sarnast maailmavaadet (hingelistest teemadest või inimpsühholoogiast ei saanud temaga üldse rääkida) ja seksuaalset sobivust.

Aga jah, ma pigem eelistaksin visiitsuhet.
 
mees 26. detsember 2013, kl 14.16
naine 39a-mulle visiit sobib, alustame täna.
 
ants 42 26. detsember 2013, kl 14.21
Siin on selge miks.Teised vaatavad,et mingi loll ei ole suhtes.Meie ju kõik teised oleme ja see mingi napakas ei leia omale :)Mul on ka see kompleks olnud aga ma mõtlen,et see mis teised vaatavad on väga väike ajahulk päevast,aastast või ükskõik mis aja ühikust.Suurem osa tuleb kannatada seda teiste jaoks välja valitut ikka koos olles.Üksi on ikka hea ainult,et selleni jõudmine on üks väga vaevarikas teekond.Et seda olemist tõesti nautida:)
 
Lemps 42 26. detsember 2013, kl 14.33
Lemps pooldab visiite.
Mitte et kooselu halb oleks, aga ta on kah sellist iseloomu tüüpi kel meeldib ajuti urgu tõmbuda.

expert (yeah, really?) kirjutas siin ennist et toimetulek kooselu eesmärgil on äri.
Lemps nimetaks seda varianti pigem sümbioosiks.
Paraku ei saa kõik Lempsi elustiili endale lubada.
Lemps arvab et vali mis (kooselu või mitte) elustiil sa iganes valid, peaasi et sa ise ja teine pool(kui on) rahul olete.
Muu ei oma tähtsust, on see äri või armastus, mis seal vahet - peaasi et osapooled rahul on.
 
naine 26. detsember 2013, kl 14.45
mees, ants42 ja lemps 42, kas saadate ühe foto kolmepeale mingist välismaa kantrilaujast või on üks foto,kus prillidega 62 aastase naise pool nägu sirelipõõsa tagant paistmas( nagu üks "mees" mulle eelmsiel aastal enda kohta saatis)? Kuidas siis jääb?

Pealegi, to mees, sina ju said "aasta tagasi siin naisega tuttavaks, kellega jõudsid abielluda ja lapse saada". Milleks sina veel tutvud?:)))))))))
 
küsimus 26. detsember 2013, kl 14.45
miks arvatakse, et kooselus ei ole võimalik üksi olla?
 
Lemps 42 26. detsember 2013, kl 15.02
Tere naine

Lapsest saadik on mulle õpetatud viisakust naiste vastu, kuigi tänapäeval peetakse seda feministide poolt diskrimineerimiseks, ei saa ma siiski jätta S u väikest soovi täitmata.
Siin on siis see soovitud kantrilaulja pilt:
http://rafalcone.com/wp-content/uploads/2013/10/toby-keith.jpg

Mis nüüd Lempsi isikusse puutub siis tema pilti sa internetist ei leia, ega hakkagi leidma, kuna Lemps on väga privaatsusealdis indiviid.
Ainuvõimalik meetod, üle andmesidevõrgu, Lempsi mordat näha, on miskit sorti videokõne. Ülejäänud variandid ei tule kõne alla ka mitte.

Lemps läheb nüüd nohurohtu võtma, jõulutatt kiusab.
 
mees 26. detsember 2013, kl 15.07
Vale info, ei ole siin tutvunud, lastest rääkimata. Oma pilti ei saada kellelegi.
 
irooniapõõsas 26. detsember 2013, kl 17.15
to küsimus
Võimalik näiteks, et varasemad kooselud pole sellist üksiolemist võimaldanud. Minu varasemad elukaaslased on olnud sellised, kes ise paaniliselt üksiolemist kartnud on ja on sellega mind aja jooksul lämmatama hakanud. Ilmselt on see olnud minu jaoks õppetund, et ma ei tohiks oma vajadusi alla suruda, ka üksiolemise vajadust. Ja seepärast arvangi, et edaspidi oleks mulle sobivaim suhtevariant visiitsuhe inimesega, kelle jaoks ka selline asi sobib.
 
mees 26. detsember 2013, kl 17.58
Visiitsuhe on ju kepisuhe. Saadakse kokku, seksitakse ja nii uuesti paari nädala pärast.
 
** 26. detsember 2013, kl 18.03
Vabandust, aga kurat, kuidas üks mees nii loll on? Kepisuhe on kepisuhe...püsti, pikal, kaabu pähe ja minekut. Visiitsuhe on tavaline suhe koos kõigi tunnete, ühiste toimingutega jne, ainult et ei elata paikselt ühe katuse all. Mis Sulle üle mõistuse käib?
 
N42 26. detsember 2013, kl 18.04
paar nädalat on ikka liiga pikk paus
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!