Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
klähviv koeraksvandus mu akna all
 
Eh 16. oktoober 2010, kl 20.21
Googeldasin ja mis ma nägin, vähemalt eelmise aasta aasta seisuga oli proua ise foksterjerite ühingu juhatuse esinaine, nii et ring on täis.. Ühingusse kaebama minek võrdub tema endaga rääkimisega:S
Samas, kuidas on võimalik ainult ühe emase koeraga aastaringselt titendust harrastada?? See teeks siis 2 paaritust aastas, aga selline konveierdamine pole raudselt lubatud EKL-s; jääb üle variant, et kas talle tuuakse sinna poegivaid emaseid, kes muidu mujal rendil kuni kutsikate loovutuseni või treib ilma paberiteta kah sekka, abiks ikka..?:P
 
pureleja 16. oktoober 2010, kl 23.12
Oleks asi nii lihtne, et lihtsalt sattusin selle proua naabrusse elama. Siis oleks väga lihtne - võtaks oma seitse asja ja koliks mujale. Paraku pole ma tigu, kes võtab maja selga ja roomab kusagile "jahipiirkonnast" eemale metsa alla:)

Mis puutub selle loo rahalisse külge, siis ei jätnud pr Ojaste meie "vestluse" käigus ka seda trumpi välja käimata - ahaa, teie olete see tüüpiline eestlane, keda teiste rikkus nii koletult kadedaks teeb, et tulete lausa siia minu õue peale virisema.

Nojah!

Ma ei teagi, millest kasu on olnud, kas sellest foorumist (ehk loeb ka proua ise või mõni tema tuttav seda), minu rakendatud meetmetest, koerailmast või on hooaeg läbi, aga pisut(!)) vaiksemaks on jäänud küll. Ptüi-ptüi-ptüi...
 
chilipi 17. oktoober 2010, kl 00.18
Olen kuulnud, kuidas ta on ise rääkinud, et vahel hoiab kutsikaid väga kaua, et valida, keda endale jätta. Loovutusiga ei tähenda, et kõik kutsikad selles vanuses kodust kohe lahkuvad. Koerte hulga juures võtke arvesse, et on nii kutsikaid kui täiskasvanud koeri kui vanakesi, aga suud on kõigil peas. Niiet kui ta ka päevapealt aretusega tegelemise lõpetaks, siis koerad oleks tal veel vähemalt 10 aastat, foksid on pikaealised.

Kui palju ja milliste emastega kutsikaid olnud, näeb ju EKL registrist.
http://register.kennelliit.ee
Laiendatud otsing - kennelnimi Konkurendi, tulemused järjesta sünniaasta järgi.

Foksterjer pole nii populaarne tõug, et oleks mõtet paberiteta kutsikaid teha. Sääst olematu - 200 krooni kutsikalt-, ja ei lähe nagu soojad saiad ega mõnusalt kõrge hinna eest.

Naabritel on alati õigus vaikusele, omaniku asi on koerad kas saada vaiksemaks või mitte hoida nii palju õues. Enda kaitseks saab ainult helikindlust suurendada - kallis on see nii korteris kui majas. Väljast tuleva müra suhtes pidid pakettaknad väga efektiivsed olema, kuigi neil on muid puudusi nagu mikrotuulutuse kadumine.
 
pureleja 17. oktoober 2010, kl 02.07
Chilipi, mul on korralikud aknad, aga ma ei pea neid ometigi näiteks 30-kraadise kuumaga kinni hoidma lihtsalt sellepärast, et foksterjerid saaksid klähvida nii kaua kui kulub. Ühel laupäevahommikul oli tunne, et tuleb vist kellelegi appi tõtata, sest see kiljumine oli lausa südantlõhestav. Umbes nagu oleks keegi peadpidi aia vahel kinni, ja nii 3 tundi jutti. See oli pigem siiski erandlik näide ja öörahureeglist 23-07 peab ta ka väga hoolikalt kinni. See oli tema veel üks trump.

Kordan veel ühe korra - ma ei ole kade, mille peale? mind ei huvita, palju või vähe ta teenib, minu soov on, et see jamps mingi lahenduse leiaks, aga kahjuks pole rahumeelne kokkulepe ilmselt võimalik, sest tegu pole päris adekvaatse inimesega.
 
chilipi 17. oktoober 2010, kl 11.38
Ei, ma ei arva, et sa peaksid selle pärast aknaid kinni hoidma. Käisin aknavahetuse välja kui asja, mida sa saad teha ja mis ei olene su naabri vastutulelikkusest.

Anna teada, kuidas see asi teil laheneb.
 
Bohh 19. oktoober 2010, kl 16.16
Ma küll arvan, et see Pureleja on selline keskmise võsapetsi musternäide.
Mida siis Sina ise, lugupeetud kaebaja ja suurkannataja, selle koeraomaniku asemel antud situatsioonis teeksid?
Palun paku variante? Äkki keegi normaalne inimene suudab siis need variandid ka Sinu naabrile edastada?
Oma kaebustega ei jõua Sa aga kusagile. Saad vaid vaenlasi. Mida Sul ju vaja ei ole?!
 
pakun 19. oktoober 2010, kl 20.50
ei, ei ole pureleja võsapetsi musternäide.....
Proua võiks siiski oma karja vaigistamiseks miskit ette võtta. Ja õigus on ka selles, et proua ei loovuta oma koeri eriti kergekäeliselt, otsib rahakamaid kliente ning pigem eelistab jah jätta kontrolli kutsikate üle endale, pigem siis rendib.
Samas on koerad omapäi, nendega eriti ei tegeleta, igavlevad, neid ei sotsialiseerita eriti. See tuleb päevakorda, kui silmapiirile ilmub rahakas ostja. Nii valitsevadki karjas omad seadused ja hierarhia.

A muideks, väikesed aktiivsed koerad kipuvadki kiljuma nagu oleks tapale saadetud... Mul üks selline kisakõri kodus, õnneks mitte terjer :)
 
Marek 19. oktoober 2010, kl 21.49
Äkki on koerad hoois elevil enne jahti see on ju täiesti normaalne.Ainult sellise kasvanduse pidamine ei ole normaalne linnapiires.
Tavaliselt toimub jaht nädalavahetustel ja nii tulebki sul seda kontseri varajastel tundidel taluda.
Ütle,et sulle ei meeldi see tema hobi ja sa ei kavatse ka ise hakata jahimeheks.Tehku lõpp oma koertekisale vastasel juhul teed avalduse politseisse!Usu mind see aitab küll ,kui ikka politsei kohale tuleb,koerad üle kontrollib ja ka kõiki vaksineeerimisi ja omanikud.Pangu siis nad kinni ,jalutagu rihmaga aias,müügu,kinkigu või tehku mis tahab see pole sinu mure,et oma kutsad kontrolli alla saada.See ,et tal on palju rendiemaseid ei ole määraja sest paljudes tõugudes on rendikoeri.Kes tahab kasvataja olla peab aga suutma koeri ja oma tõugu kasvatada nii,et see naabreid ei sega linnas!
Linnas teenistuskoertekasvatajaid on ka nii mõnigi ja ükski naaber ei karju.
Ka autospordifännidel tuleb näiteks arvestada naabritega ja vajadusel üürida hall või muu ruum,kus testida motikaid autosid.Sellist hobi ei saa ju harrastada naabreid häirides.
 
ahem 19. oktoober 2010, kl 22.28
ma arvan, et haudvaikus pole prioriteediks? mu omad koerad teevad päeva jooksul ka paar auhi ja ma ei hakka neid selle pärast keelama.
 
proov 21. oktoober 2010, kl 19.55
Mina soovitan sinul lindistada see haukumune ja siis kui koerad lastakse jalutama ja nemad sind häirivad lase see sama lindistatud haukumine läbi suure kõlari.........Usu mind mõjub hästi nii koertele kui ka omanikule.
Meil läks korda ja omanik viis oma koerad kaugemale elama. Nüüd käib söötmas ja jalutamas oma koeri. Meil on vaikus ja rahu.
 
pureleja 23. oktoober 2010, kl 00.44
chilipi, mina ei ole seda asja julgenud rohkem lahendada ja tundub, et pole vist enam tarviski. hommikul üks tunniajane klähvimisseanss ja õhtul teine ja sellega asi piirdub (praegu). no vahel juhtub, et lõuna ajal ka natuke, aga noh... pigistame kõrvad kinni. eks me kõik "haugu" vahel:)

Bohh: Kui päris ausalt, siis väravast välja astudes vilksatas mu endagi peast läbi mõte, et Võsapets oleks meie "vestlusest" päris häid kaadreid saanud. Tädi teadis täpselt, miks ma tema ukse taga kella lasen, imbus nurga tagant välja ja asus valjuhäälselt kaitsepositsioonile juba enne kui ma suu lahti sain teha. Kes te selline olete, mida te tahate, mis koerad, kus te koeri näete, minu peale on ennegi kaevatud, te ei saavuta sellega midagi jne. Kõrvaltvaatajale oli see kindlasti päris muhe pilt:D Eriti see, kui ma taipasin, et mõistlikku juttu pole loota ja auto poole sammusin ja ta mulle poolel teel veel üle aia midagi kuklasse kriiskas. Mida, sellest ajalugu loodetavasti vaikib:D

ahem: ei, haudvaikus pole tõesti eesmärk, aga kui ärkad koerakisa peale, teed tööd ja uinud koerakisa saatel, siis paratamatult tekib küsimusi... Olen enda arvates üpris tolerantne inimene - jõmpsikad põristavad võrridega, tited kilkavad, bemmimehed kõmistavad tümmi ja vilistavad kummi, muru niidetakse jne, aga vastupidiselt koerakisale on kõigil neil teistel asjadel olemas täiesti etteennustatav algus ja ka lõpp. Kasvatamata koerte lärmil ei tule ilmselt enne lõppu, kui ma ise ära suren või koerteperenaisele jõuluks rohelise kärbseseene konservi saadan:)

chilipile veel kord: koerte sotsialiseerimise asjus paistab sul õigus olema. Aeg-ajalt, nii umbes korra kuus näen teda mõne oma "kasvandikuga" jalutamas. Olen isegi pead vaevanud, et endal on terve bande koeri, aga jalutamas käib ainult ühega. Ju siis sotsialiseerib seda, keda parasjagu vaja.
 
lenne 24. oktoober 2010, kl 01.35
Ära nüüd kohe arva et ma seda "perenaist" õigustan aga ma täiesti usun seda et ta ei kuule või ei pane tähele seda haukumist. Mul on omal kolm koera, naabritel kõigil on häälekad koerad ja ma tõesti ei pane seda tähele. Noorem laps vahel juhib mu tähelepanu sellele et ühe naabri kutsu ulub, mispeale ma jään siis kuulama ja näe ulub tõesti. Kusjuures nad on akendele lähedal ja ma EI kuule, harjunud olen. Mu oma kaukaaslane tuleb vahel magamistoa akna alla ja haugub, no ei sega see mu und põrmugi.
 
vaatleja 24. oktoober 2010, kl 02.34
inime räägib murest, siin aga üks ütleb, et tal ka paar korda koer klähvib...no üldse ei süüvita sisusse...paar korda ei häiri kedagi, jutt on PIDEVAST haukumisest.
või siis Bohh...
``Mida siis Sina ise, lugupeetud kaebaja ja suurkannataja, selle koeraomaniku asemel antud situatsioonis teeksid?
Palun paku variante? ``
mis, krdi, variante? tema tekitas selle olukorra või? enne, kui võtad koera, vaata, kus sa elad...kui ma võtaks lehma mustamäe korterisse ja kella nelja ajal hakkab lehm muutama, et lüpsa mind...mida sa siis naabrina teeksid?
 
pureleja 24. oktoober 2010, kl 02.46
lenne, meil siinkandis on peaaegu igas hoovis koer, aga sellist tunde kestvat põrgulärmi ei tee neist ükski. Kui ma oma enda peni taban vahel sihitult ja ajaviiteks keset õue haukumast, siis mind see häirib. õnneks piisab tema puhul sellest, kui pea aknast välja pistan ja küsin, mis tal viga on. Tõmbab kohe kõrvad peadligi ja jääb häbelikult vait. Vat just sellest korrale kutsuvast häälest sel naabriproual puudu ongi. Kogu aur kulub inimeste sõimamise peale ära:D

Naabritädil pole minuga midugi ka selles mõttes "vedanud", et töötan kodus. Kui läheksin hommikul tööle ja tuleksin koju õhtul kuue paiku, oleksin kindlasti jupp maad tolerantsem:)
 
pureleja 24. oktoober 2010, kl 03.23
vaatleja: proovisin mitu korda meelitada ja keelitada, et keeraks hääle natuke vaiksemaks, istuks trepi peale maha ja arutaks seda asja. Oleksin talle tema enda väidete põhjal pakkunud lahenduse, et nende paari(!) pisikese nähvitsa jaoks, kes pealegi tema jutu järgi enamasti toas on, pole ju tarvis nii suurt aedikut, mis ühest aiaservast teise ulatub. Piiraku seda pisut nii, et koerad hakkaksid ainult teise, hea ja mitte millegi üle nuriseva naabri akna all kiljuma. See minu konstruktiivse lahenduse leidmise soov oli nagu vastu tuult sülitamine. Lõpuks oli endal nägu tatine, tulemus ikka 0 ja proua võidurõõmust lõhkemas:)
 
hamster 26. oktoober 2010, kl 11.23
Purelejale. Tõesti, ohh sa vaesekene küll, tuled siia kaastunnet kerjama.
Arvan, et sa pigem ise oled selle tüli algatajaks pooleks, kuna läksid naabri territooriumile nö lõuksi andma ja said mis tahtsid!
 
. 26. oktoober 2010, kl 18.21
ma arvan, et kui sa kodus ei töötaks, siis õhtul koju tulles häiriks see kisakoor sind isegi kordi rohkem.
.. see hamster siin on ilmselt võidukas naaber või mõni temasarnane.

oman ka tõukoeri ja on ka teisi pisiloomi, seega kokku puutunud inimestega sellest vallast. oma tähelepnekute järgi võin väita küll, et mõned oma nunnudest kaugemale ei näe. kuulsatel kasvatajatel aga ongi tihtipeale nunnud ja siis kari keskpäraseid, kes ka peaksid raha sisse tooma. nende keskpäraste no premium tüüpi loomade jaoks jääb tähelepanu aga puht ajapuudusest (või huvipuudusest) napiks. kutsikaostjale serveeritakse muidugi kõike ilusas valguses..
veel olen tähele pannud, et mida suurem on kasvatatava koera tõug seda sõbralikum on kasvataja, mida pisemaks seda tähtsamaks ja "targemaks" nad muutuvad. kassidega on üldse oma teema..
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!