Kailile mittetäiuslik kiirtõlge. Idee peaks ikka selgeks saama.:)
1) Kui kassipoeg on õppinud liivakastis käima, leiab ta igalt poolt oma tuttava ja turvalise liiva üles.
2) Korralik ja vastupidav liivakast tuleb kõigepealt WC-potti panna. Liivakast peab ilusasti WC-potti mahtuma ja siis lastakse prill-laud alla. Kaas peab alati üleval olema.
3) Nn. WC-trenn peab edenema nii kiiresti või aeglaselt kui kassile just sobib. Kui kass on WC-potist oma liivakasti leidnud ja kasutusele võtnud, hakkab ta liivakasti väikese suuruse tõttu oma käppi WC-poti servale tõstma. Ja see ongi kogu treeningu kõige tähtsam point!
4) Kui kass tõstab juba kolm käppa poti servale, algab omaniku aktiivne osalemine treeningus. Juhul kui kass neljandat käppa poti servale ei tõsta, võib kassi aidata järgneval viisil. Siis kui kass juba hakkab pissile, tõsta ettevaatlikult ka kassi neljas käpp poti servale. Tegevuse ajastamine on väga tähtis! Kui kass on juba alustanud, ei jäta ta enam pissimist pooleli! Kui kassi käppasid enne pissimise alustamist sättima hakata, kass võib ärrituda ja jätta üldse pissimata. Kass võib võtta oma tähtsa toimingu segamist negatiivse kriitikana.
Kiida oma kassi iga korralikult sooritatud etapi eest!
5) Kui kass tõstab juba ise kõik oma neli käppa poti servale, pannakse liivakasti peale traatrest, nii et kass näeb all asuvat liivakasti ja võib tunda selle lõhna, aga ei või enam seal kraapida. Selle etapi eesmärk on näidata kassile, et tegemist ei olegi liivakastiga, kuigi näeb sedasi välja.
6) Kui kass käib oma nn. ”liivakastis” restist hoolimata, võta liivakast ära, aga jäta rest veel alles. Rest mõjub siis tuttava ja turvalisena. Ja kui majapidamises on veel väikeseid kassipoegi, siis see ei lase neil potti kukkuda.
7) Kui aeg on juba nii kaugel, siis võib resti eemaldada. Poti kaas peab alati üleval olema ja prill-laud all.
8) Kui potile õpetamine on selge, võib kassi ka vett peale laskma õpetada. Siis peab muretsema allavajutatava nupuga veepaagi/loputuskasti.