Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Miks müüakse lemmikloomapoes külmutatud rotti?
 
3-kassiline 11. oktoober 2009, kl 22.32
Vaatasin Kanal 2-st Foobia saadet rotikartjast daamist, ja kui nad läksid lemmikloomapoodi ja ostsid külmutatud roti, siis ei saanud ma küll enam mitte millestki aru!? Kelle jaoks neid rotte külmutatakse? Madu sööb ja ainult elusat toitu ja palju meil neid maopidajaid Eestis siis ikka on? Kas mõni söödab siis oma koera külmutatud rottidega või? Mitte midagi ei saa aru!
 
K 11. oktoober 2009, kl 22.46
Seal saates väideti, et madudele.
 
nii 11. oktoober 2009, kl 22.46
Eestis on maopidajaid palju ja osad maod söövadki külmutatud rotte.
 
3-kassiline 11. oktoober 2009, kl 22.56
Madu kugistab ju elusaid loomi: suurem madu küülikuid, väiksem madu hiiri. Aga et külmutatult...?
 
kassilisele 11. oktoober 2009, kl 23.06
eks need rotid sulatatakse üles. rotte võivad osta ka barfijad, kellel on täiesti suva, kui külmanud rott on.

häda, kui maopidajad ostavad elusaid hiiri-rotte, häda, kui ostavad külmunud loomi...
 
Püüton 11. oktoober 2009, kl 23.08
Ma alguses emban saaki ja siis neelan ja mulle meeldivad elusad, soojad küülikud.
 
3-kassiline 11. oktoober 2009, kl 23.14
Mul pole mingit "häda" sellest, kas maopidajad ostavaid külmi või sooje rotte, aga MADU ju ei söö surnud rotti???
 
kassilisele 12. oktoober 2009, kl 00.40
sõltub maost.
 
chilipi 12. oktoober 2009, kl 01.34
Justnimelt, sõltub maost. Sõbranna enda püütonile soojendab roti soojas vees üles ja siis kuivatab puhuriga, enne kui "serveerib".

Roomajate foorumis on sellest kindlasti juttu http://www.reptile.ee/foorum/
 
heldur 12. oktoober 2009, kl 01.48
Masu aeg ju. Kui tahan mingit eriti head sakuskat, siis astun ikka lemmikloomapoest läbi ja ostan paar külmutatud rotti kummassegi pintsakutaskusse varuks. Kui tinistamiseks läheb, siis hea krõmps peale hammustada.
 
uhh 12. oktoober 2009, kl 07.48
Ei saa aru, kuidas saab madu lemmikloom olla. Täiesti arusaamatu.
 
foobik 12. oktoober 2009, kl 08.59
Madu lemmikloomana oleks mulle väga sobiv, v.a ta toit - ühtegi rotti ükskõik, mis moel ma näha, katsuda, rääkimata sulatamisest ja kuivatamisest küll ei taha. Väkk! Ja lemmikloomapoodides enam ringi ei nuhi. Ostan oma kassile vajaliku ja kaon.
 
hiireke 12. oktoober 2009, kl 12.04
igaljuhul parem külmutatud rott kui elavat rotti maole toita ja lasta sel siis mao maos vaikselt hääbuda ja hapete sees seedida elusast peast
 
peeter 12. oktoober 2009, kl 12.34
Austatud KASSIOMANIKUD. Teie kass ei söö ainult muru. Ka see toit mida annate oma lemmikule on enamuses olnud ELUS loom. Milleks siis paanika, et kellegi lemmik saab naturaalse toidu kätte. Külmutatud olekus on lihtsalt majandamine lihtsam ja samas ka ohutum.
Külmutatud rotte, hiiri, merisigu, küülikuid jne. söövad paljud erinevad loomad.Maod, varaanid, kakud, kullilised, kärplased, kasslased, koerlased jne.
Tee oma külmik lahti ja vaata KES sul külmas on.
 
to peeter 12. oktoober 2009, kl 13.45
lahe selgitus:):):)
 
üks 12. oktoober 2009, kl 13.56
to peeter
:)
ja hädaldajatele- oh mis püha silmakirjalik suhtumine. lemmikloomaks võib vabalt olla ka madu, ega kõik ei ole foobikud.
 
foobik 12. oktoober 2009, kl 15.22
Lemmikloom võibki olla kes iganes. Olen isegi mõelnud mao võtmise peale, aga ta toitmisega jään hätta - olen nimelt näriliste foobik :)
Roomajad iseenesest väga meeldivad. Nagu ka kõik teised loomad-linnud. Aga tõesti .... senini ma polegi selle peale tulnud, et oma foobia tõttu on mul kodus loomade pidamise valik üsna väike. See, et kass lihatoiduline on, on teada ega tekita mul mingit hingevärinat (ise olen ka lihatoiduline) ja õnneks hoiab kass korterist ka närilised eemale ja talle ei ole vaja külmutatud rotte osta.

Teemast väljas on mu kommentaar küll täiega :P
 
Rott 12. oktoober 2009, kl 18.04
Kas elusate hiirte-rottide söötmine madudele mitte ebaseaduslik pole? Mul on justkui kõrva hakanud, et seetõttu ostetakse madudele külmutatud rotte..
 
krt,minu kass... 12. oktoober 2009, kl 22.59
..no ise püüab majast(õues ta ei käi)hiiri püüab.
Ka neid,keda ei söö (mingid pruunid),siis oksendab kohe,böö).
Mida ma tegema peaks?kas loomakaitse seltsi või politsei kutsuma?
või kassi ära viima,varjupaika?Või puuri panema?
 
Sander1 23. jaanuar 2020, kl 20.25
Sellel hetkel kui madu hakkab seda hiirt neelama on ta juba surnud, vahet pole kas andsid elusalt v surnult kätte
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!