Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
"pahad päevad"
 
kadri 28. september 2002, kl 20.17
küsimus on suunatud eelkõige emaste koerte peremeestele. mida te teete, kui te lemmikul on jooksuaeg? emastel on ju teadupärast "päevad" ja toas olen ma enda omale püksid jalga pannud ja sideme samuti sisse. aga ta kipub seda alt ära kiskuma ja puistab mööda tuba laiali. teen vist midagi valesti?!

vabandan, kui see teema on juba kunagi läbi võetud, ei ole foorumi sage külaline!

ette tänades, kadri
 
Pille 28. september 2002, kl 20.27
Su kutsul vist esimest korda jooksuaeg. Ära teda pükstega küll piina! Koerad hoolitsevad enese eest ise. Esimesel korral natuke määrib ümbrust, hiljem enam mitte. Oma koeral ei pane enam jooksuaega tähelegi. Kui pisikesi kutsupõngerjaid ei taha, siis õues hoia silm peal või tõmba püksid jalga. Õues on need siis juba muidugi millegi muu kaitseks. :-)
 
küssa 28. september 2002, kl 20.31
maigil kõik vinnid juba pigistatud, et jälle siin?
 
kadri 28. september 2002, kl 20.37
ei ole esimest korda. ta on mul juba kuuene. "päevad" kestavad kusagil kuu aega ja viimased nädalad on kõige hullemad. ise ta enda eest ei hoolitse ja kuna ta on mul ikka põhiliselt toas, (elame linnakorteris)siis eriti vaibaga riskida ei taha. esikusse kinni ma teda panna ei taha. endal hakkab kahju ja kutsul ka on paha. arsti juures öeldi, et pange tampoon sisse.
kahjuks ei saanud sellega hakkama.. proovisime küll aga see nägi rohkem välja nagu koera piinamine.
 
Pille 28. september 2002, kl 20.50
Siis ma küll ei oska aidata. Mul oma koer on üheksane ja koristamist oli ainult esimesel ja teisel korral. Aga mida või kuidas sa siiani oled teinud? Kahju kutsust ja vaibast ka. :-)Kuue aastane koer on vist ka juba piisavalt vana, et talle uusi trikke õpetada. Tampoonid jne.... Tuleb sul vist lihtsalt endiselt edasi tegutseda. Kaju, et ei saanud aidata, arvasin, et tegu on noore kutsaga. Vaprust ja kannatust.
 
Anuke 28. september 2002, kl 21.26
Harjuta ikka pükstega. Spets püksid on koeral kõige mugavamad. Harjuta nagu kõige uuega - algul natukeseks, kiida, anna maiust. Tegele koeraga, et ta ei paneks tähele ebamugavust. Riidle, kui hakkab ära võtma. Mul hetkel sama mure, kuid koera noorusele vaatamata (2,5 a., alles 4. "päevad") hoiab ta neid seekord jalas ka siis, kui kodust ära oleme.
 
kadri 28. september 2002, kl 22.08
aitäh kõigile, kes võtsid nõuks aidata. eks ma püüan siis vana viisi edasi. kui kodus ollakse, siis ta pahandust ei tee. on mul selline väike kullatükk aga nii kui kodunt ära minnakse kisub püksid jalast. oleme pahandanud küll ja ta teab, mille pärast temaga riieldakse vahel on isegi nii, et mitu päeva käitub ilusti ja siis jälle! lohutus on ehk see, et äkki varsti lõpevad "päevad" ära. ei teagi kui vanalt koertel see lõpeb?
 
Dauph 29. september 2002, kl 00.27
kui ta sul kuuene on, siis neli aastat võivad veel vabalt kesta :)
aga endal on küll nii, et kui kutsal "päevad", siis ega muud midagi, kui vaibad põrandalt kokku ja voodile kate peale.... piinata ju teist ka ei saa...
 
murel 29. september 2002, kl 13.08
meie steriliseerisime ära ja nüüd pole enam mingeid päevi, kuts tunneb ennast hästi ja meie ka
 
aili 29. september 2002, kl 17.45
Mul on emane suur koer, 11-aastat vana. Enne algavat jooksuaega
oleme lasknud süsti teha, et ei hakkaks otsima. Mõjub pooleks
aastaks.
Koera jooksuaeg - kaks korda aastas kuni koera elupäevadeni,
olgu ta siis kasvõi 15-aastane.
Toas tuleks õpetada ka põrandalt vereplekkide ära lakkumist.
Jalutamas käies ei tohiks see aeg koera üldse jalutusrihma ot-
sast lahti lasta, võib juhtuda, et koer ei allu käsklusele
"siia", jookseb ära. Et hulkuvaid isaseid koeri eemale peletada,
oleks hea kahekesi (abikaasa, sõber) viia koer jalutama, üks
s aab võõraid koeri minema ajada, eemale tõrjuda.
Hommikuti võiks umbes tund aega varem koeraga jalutama minna,
pole tavapäraseid peremehi/-naisi oma lemmikutega jalutamas.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!