Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
näljane kass
 
rrr 30. september 2002, kl 11.19
Appi,kass sööb vaeseks!Mis on viga kassil,kes sööb ära 15 räime,hunniku krõbuskeid,kassikonservi ja on ikka näljane.Ja nii pidevalt juba aastaid.Kas ongi SELLINE NÄLJANE KASS? Toidan teda mitu korda päevas.Saan aru,et väljast tulnud kass on näljane,aga nädala ajaga võiks ju kõhu täis saada?Ta ainult luurab külmkapi ümber ja kräunub ka kohe peale sööki.Kusjuures valib toitu,muidu söödaksin talle 2 kilo räime korraga sisse,aga ei.Mis teha?
 
killu 30. september 2002, kl 12.53
Mina olen kuulnud, et kassid ongi näljasemad kui koerad ja muudkui kräunuvad, kui söögikauss tühi on.
Minu kass kräunub isegi siis, kui krõbuskite kord kausi põhjas õhukeseks on jäänud, niikui kausi täis valan, on rahu majas. Ma ei oska öelda, mitu korda ta sööb päeval, kui toas on, sööb kogu aeg, magab vahepeal ja sööb jälle.
Koerad söövad kord päevas ja rahu majas.
 
mannuke 30. september 2002, kl 14.08
vaevalt, et ta näljane on, kui ta sellise hunniku toitu nahka pannud on. ju tal lihtsalt selline mangumise komme. mul omal on isakass täpselt samasugune. nii kui ma toast välja astun, on tema ka mul kannul. ja ise kisab nagu vares. annan siis talle sümboolse näputäie süüa, ja selleks korraks rahu majas.
ja sügisel nad vist söövadki rohkem, talv ju tulekul, neil vaja omale rasvakihti ümber nuumata.
 
:( 30. september 2002, kl 14.38
Kardan, et tal on ussid. Osta ussirohtu ja ruttu!!!!
 
zoocoll 30. september 2002, kl 16.32
Olen hoolitsenud, et mu kassidel beebist peale kuivtoit ja vesi ees ei lõpeks. Üldiselt ei pälvi praegu kisa isegi tühi söögikauss - elukad on justkui segaduses ega taipa piuksatadagi. Niisiis, nad võivad pea piiramatult süüa, aga söövad üldiselt mõõdukalt, tuleb märkida.

Näib, et oled oma söödikkassile õpetanud selgeks triki - kui lõugan, saan magusa palakese. Katsu tal krõbuskid pidevalt ees hoida ja vesi ka ning muust mõuramisest ära tee väljagi. Usu, kass ei söö sind vaeseks.
 
Cat 30. september 2002, kl 16.53
Riskin nüüd jälle saada mõne krõbuskikoti või konserviga vastu pead, aga:
eelnenud diskussioon loomuliku toidu ja spetstoidu asjus ei andnud mulle asu ning ma küsisin lihtsalt üle paarilt inimeselt (üks on erihariduselt zooloog, üks töötab loomaaias ning appelleeriti mitmele vet.arstile, keda usaldati ning kes arvavat sarnaselt), keda ma usaldan neis asjus. Ja sain vastuseks sellist:
Kassidel eriti olevat kalduvus krõbuskitest saada nn neeruliiv või ka neerukivid, nii et mind manitseti kassile krõbuskite andmisel ettevaatlikusele. Mis ei tähenda nüüd, et kass neid saama ei peaks, kuid kuivtoit (nagu ka konsevrtoit) on ikkagi toidulisand, mitte põhitoit. Põhitoiduks peaks loom saama ikkagi naturaalseid ning võimaluse korral kas värkseid või siis vähetöödeldud produkte.

Teemaväliselt lisan küsimuse, juhuks kui mõni spetstoitude asjatundja kommenteerima peaks:
Millest tuleb see, et minu kass alati, kui on kasvõi ühe päeva saanud puhast kassikonservi (margist ja hinnast jms olenemata) peeretab nagu... nagu ma ei tea kes. Istub vaikselt lauaserval ja äkki on tuba nii jubedat haisu täis, et pöörab ise ka pea kõrvale, haiseb aga sarnaselt sellele konservile, mida ta on eelnevalt toiduks saanud. Tavalise toiduga sellist probleemi pole.
 
xm 30. september 2002, kl 17.13
kinnitan seda neeruliiva asja. tuttavate kass pandi selle tõttu magama. ja milliseid piinu enne seda kass pidi taluma. kujutage ette et teie kass 3 päeva ei saa pissida. ainult kõnnib ringi ja nutab/kisab/kräunub valu käes. kui midagi tuleb siis tuleb verd. põis paisus suureks nagu rusikasuurune kivi oleks kassil kõhus. arst käis systlaga pissi välja võtmas. see oli jube! nii et ärge toppige seda kuivtoitu nii palju oma loomadele. koertega sama lugu.
 
kiisu omanik 30. september 2002, kl 17.37
Minu kiisu okendab ka kõige kallima kuivtoidu välja
 
Helen 30. september 2002, kl 19.38
Ka te peate kuivtoidu all silmas krõbuskeid või ka konserve?
 
Helen 30. september 2002, kl 20.20
Minu kass reageeris ka alguses konservidele niimoodi nagu Cat´i kass, aga siis kui oli juba mitu päeva jutti konservi söönud, seda nähtust enam ei ilmnenud.
 
? 30. september 2002, kl 22.49
ussidussidussid!!!
 
kiisuk 30. september 2002, kl 23.43
minu kass sai ka kuivtoidust selle paganama liiva
aa me kohe avastasime(ta ei saand pissida ja see tekkis mingi paari tunniga)ruttu arstile ja see pigistas ja tegi seal midagi igastahes jäi kiisu ellu
pärast seda ta ise väga ettevaatlik nende krõbuskitega-kauss on küll ees aga ära sööb paki paari kuuga
aga mudu ta ka kogu aeg kui keegi kööki läheb jookseb järgi ja teeb väga kurba nägu ja häält,nagu ta vähe paks oleks,
ma arvan et see on lihtsalt hellitamise asi ta on harjunud alati midagi saama kui tahab ja mõnikord mulle tundub ka, et kas on tõesti võimalik, et ta niiiiiiiiiiii palju võib süüa....
 
Pardafilosoof 01. oktoober 2002, kl 08.27
Mul on kolm kassi. Söövad nagu üks keskmine siga.
Aga ma vahetust ei plaaninud, ikka nagu kuidagi rohkem teisi ja armsad karvased ka.
 
zoocoll 01. oktoober 2002, kl 09.15
Kvaliteetset kuivtoitu ei pea kartma juhul, kui loom selle kõrvale piisavalt juua saab. Kes tahab kuseliiva teemadel midagi enamat teada, otsigu märksõna FLUTD. Niisama kusagilt kuuldud hüsteeriat ei maksa levitada.
 
Linnavurle 02. oktoober 2002, kl 14.53
Kõvasti oleneb selles, milliseid krõbuskeid talle annad ja mis aineid krõbinad sisaldavad. Sest võrdlusena, mida sa ise siis teed, kui sööd hapukapsasuppi või hernesuppi, äkki su kass on mõne aine suhtes tundlik.
Ja mis puutub krõbuskitesse, siis ei saa ju öelda, et kõik on halvad. Oleme oma miisuga käinud ka Toometi kliinikus süstimas ja kontrollis ja seal ka küsitakse, et mida annate ja on rahule jäädud, et kuna meil on tõukass (pärslane) siis tema peabki sööma krõbinaid, mis talle spetsiaalselt mõeldud (et organism kergemini karvu väljastaks ja troppe ei tekitaks)ehk siis Royali pärslastele mõeldud toode, aga mingid odavad krõbinad, kuhu pole eriti midagi kasulikku sisse pandud, võivad küll seda´neeruliiva tekitada, ise olen seda kuulnud just kitekati toodete kohta.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!