Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Kanapidajad
 
Ka lemmikloom 26. juuni 2011, kl 14.36
Olen kanu pidanud nüüdseks juba 20 aastat.
Esialgu, kui pere suurem, oli kanu rohkem ja ka nende ületalve pidamine odavam (elekter oli eriti külma perioodi ajal ruumi kütmiseks odavam).

Nüüd olen otsustanud kanapidamisest loobuda, kuna oma kana muna hind on tõusnud kulla hinda.
Juba kaks talve olen nende ruumi kütmiseks kulutanud väga suure summa eest elektrit ja eelmisel talvel ei piisanudki enam ühest radikast, sest kanade joogivesi külmus ühe radikaga küttes lihtsalt ära.

Tegelikult on endal isegi kahju kanapidamine lõpetada, sest kuidagi imelik on tahkunud leiba-saia, järelejäänud putru, keedetud kartuleid jm. toitaineid, mis sobiksid ka kanatoiduks, lihtsalt prügikasti visata.

Aga eks me peame kohanema eluga, mida meile meid ümbritsev elukeskkond pakub.

Samas, elades äärelinnas, olen just nüüd märganud, et päris paljudel jooksevad kanad õues ja hommikuti kukk kireb.

Oleks huvitav teada saada, kuidas siis nemad oma kanad ületalve peavad.
 
t 26. juuni 2011, kl 19.05
Ilmselt saaks paremat arutelu arendada kodulindude foorumis, siin rohkem kassid- koerad, ma arvan nii.
Aga eks peab siis jah oma kulud- tulud üle vaatama kas asi tõotab natukest sissetulekut v kujuneb palju pealemakstavaks hobiks!
 
maakas 26. juuni 2011, kl 19.11
mul kanad laudas koos mõne lambaga. varem soendasin ka ja jälgisin temperatuuri, kuid nüüd juba mõned aastad pole üldse lisasoojust andnud, sest see tuleb liiga kallis. lammas ei karda mingisugust külma, varem arvasin, et kana saab kergesti külmakahjustuse, aga eksisin. kana talub kinnises ruumis ka -15 külmakraadi ära. äkki rohkemgi, pole ju kraadinud, kuid väljas tuulega võib juba paar kraadi miinust harja ära võtta. kui tuult aga pole, siis seda ei juhtu ja magades paneb ta pea tiiva alla, ka jalad tõmbab sulgedesse ja ei mingit ohtu. muneb ka veel kõigele lisaks, ainult munad tuleb kõik iga päev ära korjata, mida varem seda parem, sest külm lööb need lõhki.
olen kanad koos lammastega ka talve läbi välja lasknud, kui väljas on soojem kui -10. lumme nad küll ei lähe, kuid uksepeal ja reheall värsket õhku ja päikest ikka naudivad.
külmemaga olen laudas kinni hoidnud.
mis aga põhiline, tuul ja külm koos võtavad harjad ära, seda ei tohi olla.
 
Jahh 26. juuni 2011, kl 22.01
Mina usun,et iga elusolend on tore.
Meil oli mõni aasta tagasi kukepoeg kodus,väimehe sõbrad kinkisid.
Aga meie elame Tallinna kesklinnas,omamajas,aga ikkagi.
Nii tore lind oli,tuli sülle ja õlapeale,puhastas meil juukseid vm.,igatahes jooksis järgi nagu koer.
Leidsime talle maal toreda kodu,aga siiani meenutan heldimusega teda.
Meil on Jako,kes pole üldse nii suhtleja nagu see kukeke oli.
 
maili 28. juuni 2011, kl 21.25
viimane lugu on küll armas. :)
 
Kukeloole jätkuks 29. juuni 2011, kl 02.39
Ta on ka seal maakodus selline,käib perenaisega kaasas põllul,kui perenaine kõplab ja seal noored bemmipoisid,kes oma autot garaazis duunivad,siis istub autokatusel ja uurib,mis tehakse.Väravale jookseb vastu,poisid toovad talle saia,kui tulevad.
Pilte saadeti meile ka,nii et täitsa lemmikloom:)
Naabrimees pidi kade lausa olema,et kust selline kukk saadud,andku talle:)
 
Kana 26. veebruar 2023, kl 13.42
Nääd saa kanad tuleb puurist välja lasta kuigi Euroopa Liidu uuringutest kuuldes tekib tunne et keegi tuleks puuri panna. Ja ma ei pea silmas kanu Või siis kanad tuleb õpetada lendama,nii nunnu kui nad sügisel parves lõunasse lendavad Ja miks ainult kanadele priius anda!? Aga teised agraar loomakesed? Milleks meitele tapamajad? Või teeme nii et tapamajad jäägu. Agasiis oleks õiglane ka mitte perspektiivsed inimloomad koos neljajalgsetega võrdsetel alustel hädatapule suunata.Teema on äärmiselt lai põnev positiivses mõttes kaugelevaatav kuigi teatavate nurkadealt vaadelduna pisut naguharjumist vajav. Elagu vabad kanad ja kõik muud täna veel puuriloomad! Kanad võiks küll välja lasta. Aga asemele saadaks sinna puuri küll kari neid ametnikke, kes pea iganädalaselt eluvõõraid määrusi korraldusi treivad. Me ehitame siin täielikku debiilide Orwell1984 projekti. Õnneks meil on suure Liidu kogemus. Aga neil veel mitte ja nüüd katsetavadki. Meil on üks lahtilastud kana peaministriks. Kanad välja ja kullid ,rebased koerad teevad 1:0kanadele või siis kullid ja rebased puuri pista. Siis tuleb vabakäigu kaval rebane ja hakkab huvitavaid mänge mängima. Õige demokraatia on siis, kui rebased annavad kanale õiguse otsustada kas ta süüakse hommiku lõuna või õhtusöögiks. Seda nimetatakse demokraatiaks kui kana ja kolm rebast arutavad mida neil õhtusöögiks on Kana tahab siblida. Mitme korruselised kanalad, kuhu rebased ja kullid ligi ei saa. Kanasid liigutada iga kuu uuele korrusele. eelmisel korrusel kasvatada siblitud maal salatit rohelist sibulat või seeni. Tubli, EU! Aga ärge jätke asja poolikuks! Kanadelt vastu tahtmist mune ära võtta ei tohi ja enne kana tapmist tuleb saada tema kirjalik nõusolek. Kanad peavad saama valimisõiguse, kord aastas puhkust väljaspool kanalat ja isikut tõendava dokumendi, et vabalt reisida saaks. Kõik puurikanad päästmiseks Brüsselisse
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!