Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Malta koer
 
Kristel 24. veebruar 2013, kl 14.45
Hei naistekarahvas !
Olen juba paar aastat uurinud Malta koerte kohta ja nüüd tunnen, et olen valmis endale just seda tõugu koera kaaslaseks võtma. Kuid kahjuks ei leia kedagi Eestist,kes kasvataks Malta koeri. Siit ka minu küsimus,kas teie teate? On tel kontakte,kuhu võiksin pöörduda ? Või peaksin väljamaa portaalidesse sukelduma ? :)
Kristel
 
Malta 24. veebruar 2013, kl 14.48
Südamlik kaastunne. Loodan, et pead aastakese vastu.
 
Kristel 24. veebruar 2013, kl 15.07
Mis kommentaar nüüd see, siis selline oli ? :D
 
d 24. veebruar 2013, kl 15.28
eestis neid ei kasvatatagi, lähim võimalus on uurida soome kennelliidust. http://www.kennelliitto.fi/fi
 
Teine malta 24. veebruar 2013, kl 15.34
Eestis on ainult ühel koeral pesakondi olnud ja eks tasub selle kasvataja käest küsida, millised ta plaanid on (googelda, siis leiad ta üles).
Iseenesest on küsimus selles, et kas tahad lihtsalt kodukoera või ka näitustel käia.
Soomes on palju maltakaid, kuid nende kvaliteet on seinast seina. Kui hind on oluline, siis tasub vaadata Venemaa koeri ka (samas jällegi on seal kvaliteet väga kõikuv).
 
Kristel 24. veebruar 2013, kl 15.43
Hind ei ole oluline,peaasi et terve ja tugev koer :) (loomulikult,ei tea seda kunagi ette)
 
Teine malta 24. veebruar 2013, kl 15.49
Sellisel juhul google abiks. Mõtle ise, kellega sul lihtsam suhelda on (mis keeli ise valdad). Saada kirju mitmesse kohta ja vaata, kellega paremini klapid. E-mail ei ole veel kohustus osta.
 
Malta 24. veebruar 2013, kl 19.04
Kaastunne. Selle koeraga tuleb igapäevaselt ka koos elada. Kui tahta selle koeraga oma ego toita ja teda teistele näidata, siis.... jõudu hooldamiseks ja arukate kasvatajate tegelikke ja õigeid soovitusi tema valge välimuse hoidmiseks. Ka peaksite valmis olema 24/7/365 tema iseloomu taltsutamiseks kogu tema eluea jooksul.
Kui aastakese kooselu vastu peate (juhul kui te ei satu ostma lambukesest koera,neid on 5%, vaid ikka tõelise terjeri saate)ilma edasimüügisoovi ilmutamata, siis võib teilt ausamba püstitada.
Maltakoera osta selleks, et teil kollasekirju katkutud karvaga nässakas kodus tiirleb, pole mõtet.
 
Kristel 24. veebruar 2013, kl 20.20
Nagu juba eelnevalt kirjutasin,siis olen kaua uurinud nende koerte kohta,ei ole vaja mulle kirjutada selliseid asju ;)
Aastakese vastu pean ? Koera ei võeta aastaks,vaid kogu eluks ;)
Nõu palusin kasvatajate kohapeal ja kui Sinul selle kohapealt midagi tarka öelda ei ole,siis palun ära reosta oma mõttetu jutuga teemat !
Tänud !
 
Teine malta 24. veebruar 2013, kl 23.34
Karvahooldus on tõesti karm. Samas, kui mitte tahta näitusekoera, siis võib alati karva lühemaks kärpida. See kollasekirju koer on ikka väga saamatu omaniku koer - tuleb kasutada kallist kosmeetikat ja kollane karv ei ole probleem. Sellega tuleb muidugi arvestada, et isegi kodukoera puhul on kulu kosmeetika peale kordades rohkem kui iseenda peale.
Mis puutub iseloomu, siis ma ei saa aru, mida Malta kirjutab. See on müstika. Mul on kodus mitu koera ja ülbitsev ego saaks lihtsalt teiste käest nahutada, nii et see võib olla põhjuseks, miks minu koer ok on. Iseloomu tal muidugi on, aga koos oleme elanud juba piisavalt palju aastaid ja oma koerast loobuda küll ei kavatse.
 
Guugelda 24. veebruar 2013, kl 23.49
Siit kennelist võid küsida, kas sel aastal ka pesakonda oodata on: http://www.catalinasdogs.pri.ee/est8.php

Siin on vist üks kutsikas müüa (Eesti): http://www.carmidanickmaltese.com/puppies/puppies-available/carmidanick-babies-2/

Siin Euroopa kasvatajad: http://www.eurobreeder.com/breeds/maltese.html

Seda, kas tegemist on ausate ja heade kasvatajatega, mina küll ei tea, seda pead sa ikka ise uurima nendega suheldes ja ise otsuse tegema, kas usaldad või ei.
 
Teine malta 24. veebruar 2013, kl 23.53
See teine link on Hispaania kenneli oma, mitte ei usu, et neilt Eestisse kedagi sattumas on.
 
Malta 25. veebruar 2013, kl 09.24
Jõgevamaa kutsikavorpija toodang esimeselt. Mitu tõugu mitu pesakonda, minimaalselt näituseid- peaasi, et eluks vajalik raha tuleb. Nii maltakadki muutuvad vaikseteks, kergelthooldatavateks perelemmikuteks.
 
Teine malta 25. veebruar 2013, kl 10.33
Mul ei ole Eesti koer ja malta omanik olen juba 4 aastat. Kust ma oma ausamba kätte saan?
 
naine 25. veebruar 2013, kl 10.41
Lätis on kenneleid kes tegelevad nende koertega, abiks on sulle facebook kus palju malta koerte kasvatajaid. Olen neid näitusel vaadanud, tõesti ilusad aga hooldamine on suur töö.
 
Teine malta 25. veebruar 2013, kl 11.46
Ma ei tea Läti maltadest miskit, küll on aga Leedus mõned päris tegijad kasvatajad.
 
Malta 2 -le 25. veebruar 2013, kl 12.28
Siin( http://register.kennelliit.ee/reg/index.php)
oleks vaid üks, kes mõne aasta pärast võiks saada C.I.B. Paraku on koer hetkel vaid 2+ aastane.

Ülejäänud... ei vääri mingitki tähelepau, rääkimata ausambast.
 
Teine malta 25. veebruar 2013, kl 20.31
Ausammast lubati neile, kes suudavad üle aasta malta koeraga koos elada. Mina ei arvagi, et mu koer C.I.B väärt on ning seetõttu ei traumeeri oma pisikest näitustega. Poegi samuti sellele koerale ei tee, mitte igal koeral ei pea olema pesakonda.
 
Ultratolerant 25. veebruar 2013, kl 22.10
Vabsee... "Ülejäänud" koerad ei vääri mingit tähelepanu. Ülbem annab ikka olla :D Ma olen alati arvanud, et need 9. rühma näitusepeded ei ole normaalsed, aga see ületab küll igasuguse piiri. Kusjuures mul on tõeline terjer CIB tiitliga ja ma ei näe, et see oleks nii eriline saavutus, et selle eest peaks ausamba püstitama. Isegi kui karvahooldus on nii pagana keeruline kui malta koera puhul. Ma mõistan täielikult, et oma tõug on kõige erilisem, aga nii eriliseks ei maksa ka oma tõugu pidada, et inimest tundmata diagnoos panna, et too ei saa hakkama.
 
tõug 25. veebruar 2013, kl 22.23
Eestist ei leia sa perspektiivset kutsikat.Kui on siin mõni viimane kutsikas järel siis hinnad on ülemäära kallid, kuna algajad kasvatajad arvavad ikka veel, et kui tõugu Eestis vähe, siis on haruldane tõug ja küsin utoopilist hinda.Milleks osasid tõuge on nii vähe Eestis on hoopis teised ja tõsisemad põhjused.Soovitan vaadata kindlasti kaugemale.
 
naljakas 25. veebruar 2013, kl 22.32
Ultratolerant Kirjutas:
-------------------------------------------------------
Kusjuures
> mul on tõeline terjer CIB tiitliga ja ma ei näe,
> et see oleks nii eriline saavutus, et selle eest p
> eaks ausamba püstitama.
-----------------------------------------------------
Jäi lihtsalt silma sinu väide:)
No ei olegi ju saavutus, sest selles tõus on ju nii minimaalne konkurents ja seega tunduvalt lihtsam CIB saavutada, kui mõnes muus tõus, kus ringis 50 koera.
 
Ultratolerant 25. veebruar 2013, kl 22.58
Ausalt öeldes ma ei ole kursis kui suur on malta koerte polulatsioon ja konkurents näitustel (kui mulje jäi, et mu koer on maltalane, siis vabandan). Kui osaleda näitustel riikides, kus selle tõu esindajaid näitusel tavaliselt ei kohta, siis ei ole probleem CIB saada. Tegelikult ma ütleks lausa, et kui koeral just midagi tõsist viga ei ole, siis võib igale koerale terve posu tiitleid kokku korjata. Peab ainult pealehakkamist (ja vaba raha) olema. Et siis ausambast on tõesti asi kaugel...
 
Teine malta 25. veebruar 2013, kl 23.53
Kui aastakese kooselu vastu peate (juhul kui te ei satu ostma lambukesest koera,neid on 5%, vaid ikka tõelise terjeri saate)ilma edasimüügisoovi ilmutamata, siis võib teilt ausamba püstitada.


See postitus ajendas mind ausammast nõudma. Mul on kodus erinevad ch koerad, C.I.B tõesti puudub, aga ma ei ole selle nimel ka eriti vaeva näinud. Aga see ei puutu ju teemasse. Väide, et maltakat on Eestis lihtne tshempioniks saada, ei ole päris õige. Kohtunikud teavad, milline täiskasvanud malta koer välja peab nägema ja seetõttu kodustele tuustidele ikka lambist serte ei jagata ka. Juuniorklassis on tõenäoliselt lihtsam.
Eks see tuleb eelkõige paika panna, et millised on ootused oma koerale ja selle järgi hakata ka kutsikat otsima.
Eesti pesakonnad ei olnud kallid (vähemasti Põhjamaade hindadega võrreldes), kuid tõug on tundmatu ja reklaami ning promo tehti vähe. Ma ei tunne seda kasvatajat, kuid kuna tõug on südamelähedane ja maltasid Eestis vähe, siis olen tema tegemistel silma peal hoidnud.
 
tõug 26. veebruar 2013, kl 00.42
Lätis tuntuim damount.lv
Leedus vist oli suo.lt
Poolas mitu väga tuntut ja edukat kennelit.Näiteks Forussi, Maltezzi jt.
Venemaal ka palju edukaid selle tõu kasvatajaid.Otsi sealt Club Maltese Russia.
Loomulikult Hispaania ja Itaalia on riigid, kes on maltade kasvatuses väga edukad.
Tšehhis on ka mitmeid.
Ja viimastel aastatel üha enam tõusvad Korea ja Jaapani kasvatajad.
Edu otsimisel!
Soomest koera ei ostaks, kui tahad Euroopasse näitustele minna.
 
tõug 26. veebruar 2013, kl 00.53
Teine malta Kirjutas:
--------------------------------------------------
> E esti pesakonnad ei olnud kallid (vähemasti Põhjama
> ade hindadega võrreldes), kuid tõug on tundmatu ja
> reklaami ning promo tehti vähe.

valikuvõimalus Eestis ostjal puudub ja keskpärase kutsika eest küsitakse siin showkutsika hinda.
Tõug ei ole Euroopas, ega ka maailmas tundmatu.Eestis ei ole lihtsalt nii populaarne mitmete põhjuste pärast.
 
Teine malta 26. veebruar 2013, kl 09.41
Viimaselt tahaks teada, et mis hinnast me siis räägime? Ma nägin selle pesakonna kuulutust koos hinnaga ja see hind seal ei olnud showklassi poolegi.
Tore on iseenesest näha, millisel hulgal tõugu tundvaid inimesi Eestis on :)
Mind ikkagi huvitab see, et mis need põhjused on, millele vihjatakse. Seda, et karvahooldus on raske - nõus. Muus osas on koer nagu koer ikka.
Kiindub ühte pereliikmesse, samas on minu koeral olemas oma koerahoidjad ja ta saab seal kenasti hakkama, kui mind ei ole. Pigem harjutamise asi.
Väikeste lastega pigem ei sobi, aga ka see on harjutamise asi vist. Endal kogemus puudub.
Muidu on tegemist lõviga hiire kehas, kuid see ongi selle koera võlu.
Ja natuke lärmakas võib ta ka olla (sellega kompenseerib ta oma suurust), kuid seegi on puhtalt kinni õpetamises.
 
Coco Puff 25. oktoober 2013, kl 15.15
Hei! Mina kasvatan Malta koerakesi ja täitsa kohe Eestis. Olen aktiivne näitustel käija ja minu koerad tshempionid. Praegu on ka üks kutsikas täitsa saadaval.Kui soovid rohkem infot siis võta minuga ühendust.
 
Coco Puff 25. oktoober 2013, kl 15.20
To: Teine Malta
Malta koerake ei ole TERJER. Tehke enne tõud selgeks. Malta Bichon kuulub 9 gruppi ning kuulub seltsikoerte gruppi, bichonide alagruppi.
 
veera voll 20. aprill 2023, kl 23.47
Tere.
Vabandan et vahele astusin ,minule vana inimesele tõi malta koera koju koos Europassiga
üks lätlane koera aitas mul saada üks vene daam arvuti kaudu saime tutavaks mulle anti telefoni number ja varsti see lätlane koos maltaga sisse astus harjumatu küll algul hästi kiire ainult imesta et ta kuhugi vastu puruks ei jookse 5-60-nd on peal küll olen harjunud sakslastega.
Aga ta täna sai 3kuud vanaks ,karv pole hullu midagi mida rohkem kammida sead ilusam ta on ,üks lõbus karvakera kes alati leiab omale tegevust kui jooksust väsinud.
Jah leedus ksvatab keegi maltasi ja koolitab leedukal on 2,5 tuhat kutsikas eestis saab 8-900sada kutsikaüks venelane kasvatab neid tuleb rohkem arvuti taga istuda saab kõik kätte mis vaja muuseas ta on kogu aeg minu juures oleme üks paar
eid_1534ee99c0384d 30. mai 2023, kl 18.50
milleks tirida välja selliseid vanu teemasid, aastast 2013?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!