Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Mis toimub Varjupaikade MTÜ-s?
 
H 08. jaanuar 2014, kl 09.05
"Tõepoolest ei võta ühingud ka kohe niisama kõiki vastu. Ennem peab vakstiin kinnistuma, leidja võiks omalt poolt nii palju panustada, et hoiab see nädal aega looma enda juures hoiul."
Teooria. Aga kui leidjal on omal kodus loomad, kelle haigestumisega ta riskida ei saa? Ja enamasti loomasõpradel on oma loomad.
Või see, et valdadega ei peaks nii palju lepinguid ahnitsema. Tuleb teile õuele võõras suur koer, kakleb teie koeraga, ei lase kedagi liikuda - ootate paar päeva, et äkki läheb tuldud teed või kutsute jahimehe?
Või kui aia äärde igal aastal kassipoegi poetatakse - kodustate ikka kõik ise? Varjupaigad on ju ahned ja pahad.

Ja kus ja mille eest ja milleks ja kaua peaks need non-killingudki hoidma kogu seda kasside kogust? 7 varjupaiga 5000 kassi igal aastal, lisaks kindlasti paar tuhat teistes varjukates ja vabatahtlike hoiul. Küsib siin keegi leitud kassi abistamiseks raha, siis reeglina on vastuseid alati ka stiilis, et mina küll ei anna ja lapsed ka hädas jne. Jutukeste kirjutamine ei tekita juurde mitut tuhandet head kodu, kes kassi tahaks ja minu tähelepanekute põhjal on ka nende siin palju kirutud varjukate kauem ootele jäänud loomadest pikemalt kirjutatud. Kas kirjutamisele panustaja oskaks mitmekümnest metsikust kassist, kes end puutuda ei lase, pikad südamlikud lood valmis teha?
Ehk tagasi seal: mitte varjupaikade töötajad ei vastuta kasside rohkuse eest, vaid nood, kes lasevad oma kassil vabalt hulkuda ja paljuneda. Varjupaigad tegelevad tagajärgedega ja need võiks olemata olla siis, kui inimesed õpiksid omale võetud loomade eest vastutama. Kuniks ollakse oma kõutsi tekitatud paljude pesakondade üle uhked ega nähta seost sellegi ja kasside paljususe vahel, kuniks nõutakse siin koduseid kassipoegi, sest suvalt hulkuva ja paarituva kassi poegadel on usutavasti kuidagi parem ja teadaolevam päritolu kui neil, kes varjukas sündinud või kastiga kuhugi tee äärde poetatud, tuleb neid üleliigseid loomi sama ohtralt igal aastal juurde.
"Pahad ja laisad" varjupaikade töötajad, kes käivat omaalgatuslikult ahnuse tõttu kuskil loomi püüdmas ja siis tapavad ahnuse tõttu, selle asemel et jätta metsikud ja haiged kassikolooniad sinna, kus nad on ja kirjutada jutukesi, mis kõik koduootel kassid kohe heasse koju aitaks, tegelevad tegelikult tagajärgedega, ükskõik kui raske seda kellelgi ka uskuda pole. Näpuga näidata ja end heaks pidada on ju lihtne. Tegelikult võiks süüdistuste ja eemalt kaudselt õpetamise asemel tõesti ise püüda parandada asju, mis häirivad - varjukates vabatahtlikena või siis palgalisena sinna tööle minnes või ise enda põhimõtete järgi mõnd hoiuasutust luues. Võidaksid ju kõik.
 
to H 08. jaanuar 2014, kl 16.28
Ma juba ütlesin, et tegelengi kodutute loomadega.
See aga ei tähenda, et ma varjukate tagajärgedega tegelemise viisi heaks kiidan.
Sinu arust on kindlasti Lara oma hoiupaigaga ka heasüdamlik ingel.
Kui mõni jutuke ja ilusad pildid aitavad kasvõi 10 loomal koju saada surmasüsti asemel siis see on seda väärt.

Muidugi ei peaks inimesed laskma oma kassidel paljuneda ja üksi väljas käia linnades aga ka tagajärgedega võib inimlikult tegeleda.

Enam ma varjupaiga töötajatega siin vaidlema ei hakka. Minu arvamus jääb samaks.
 
H 08. jaanuar 2014, kl 16.43
Mulle ei maksa arvamusi omistada, olen rääkinud just neist väiksematest varjuapaikadest, millest teema algas. Mind huvitaks faktid - kes ja kus püüab ja tapab loomi ahnuse tõttu ja kuidas kujutatakse ette nii 3000-4000 igal aastal üleliigseks jääva looma kusagil üleval pidamist, et neid inimlikult mitte tappa, vaid neil aastate viisi kusagil kodu oodata lasta.
Ja ma ei ole varjupaiga töötaja, vaid realist.
 
nojah 09. jaanuar 2014, kl 01.08
Sina H oledki mõne varjupaiga töötaja ja õigustad ennast.Anna andeks,aga süsteemi toimimine on vale algusest lõpuni.Kahju,et Sa seda ei adu.
Iga nö. vabakäigu kass läheb metsikuks ,kui ta kinni püütaxe ja viiakse kuhugi.

Mujal maailmas kastreeritakse-steriliseeritakse kiisud ära ja tehakse vaktsiinisüstid ja siis viiakse tagasi oma keskkonda.
Kas Sul H pole sellist mõtet Su pähe tulnud EUTAnaASIA asemel?
Realistid siia lemmikloomafoorumisse ei satu.
 
Yep 09. jaanuar 2014, kl 01.51
Eestil on veel muu maailma tasemeni kõvasti aega. Me oleme praegu veel arengumaa.
 
H 09. jaanuar 2014, kl 08.50
Ma ei arva, et varjupaikade töötajad peaks end sellistes paikades anonüümsete veidrate süüdistuste vastu õigustamas käima ja veel vähem olen ma ise seal töötanud. Vabatahtlikuna, seda jah. Nii et pisut ettekujutust seal toimuvast ja võimalustest lisaks realismile ja tervele mõistusele vast oman. Arvan, et nad teevad tänuväärset tööd ja need paar tuhat kassi (koerad ja muud loomad lisaks), kes tänu varjupaikadele aasta jooksul omale kodu saanud on, on parim kiitus neile. Ja ma ei ole kunagi kedagi ise eutaneerinud ega tapnud, tänan muret tundmast. Mu oma loomad on kõik seenioriikka jõudnud, mõne varjuka-minevikule vaatamata.

Süsteem võib ju vale algusest lõpuni olla, aga ma loeksin meeleldi konkreetseid ettepanekuid selle muutmiseks. Et näiteks Tartus mullu varjukasse sattunud ligi 1000 kassi tulnuks tagasi tänavatele lasta? Igal aastal niimoodi? Millest nad seal elavad, kas näiteks seenhaiguste levimise vastu saab vaktsineerida jne?
Või kõik need Eesti iga-aastased 3000-4000 üle jäävat ja 2000-3000 kodu leidvat kassi pidada kusagil non-killing majades, toita, puhastada liivakaste, hoida nakkuste eest, ravida jne? Kassid aastate viisi karjakesi koos puurides-tubades, aga vähemalt elus? Ei ole varjukates ainult püüdmisest metsistunud vabakäigukassid (sellised tavaliselt 2 nädalaga ka rahunevad ja saavad võimaluse uueks koduks), vaid metsikuna tänavatel-kuurides sündinud, omamata ühtegi kokku puudet inimesega - selliste taltsutamiseks on muidugi siis ka ressursse ja oskusi vaja.
Eespool väideti, et varjupaigad võiks sulgeda, kui neid non-killinguid rohkem oleks, aga mis takistab siis inimestel kõik need üleliigsed kassid hoiukodudesse võtta, kui varjukad laisad ja ahned on? Oleks ju hea lahendus. Varjupaikade MTÜ teeb koostööd Pesaleidja hoiukodudega, aga miks neis nii vähe kasse on, seda ma tõesti ei tea. Kui mitme tuhande kodu leidmine varjukatel vaid laiskuse ja hoolimatuse taga seisab, nagu siin väidetakse.

"Muu maailm" on suur. Seal Euroopa riigis, kus ma elanud olen, ei lasta kasse ühtigi tagasi tänavale, vaid seal on väikses linnas mitu varjupaika. Haiged ja metsikud ei saa seal ka uude koju.

Siin väitlemine ei vii ilmselgelt tõesti kuhugi, anonüümseid töötajaid ahnuses ja süsteemi süüdistada on lihtsam kui vastata mitme eri inimese poolt siin teemas esitatud küsimustele või pakkuda meie oludesse sobivat lahendust. Või teha asjalikke ettepanekuid otse varjukatele või neile, kes saavad süsteemi muuta.
Kuni nõutakse koduseid kiisukesi, neid ka pakutakse (ja ülejääk läheb vaikselt ämbrisse või rõhutakse südamlike kirjutistega lugejate südametunnitusele - et kui teie nüüd mu kiisusid ei võta, lähevad merekooli :) ); kuni kassid peavad saama vabalt hulkuda ja järglasi saada ja kassi elul pole inimeste silmis erilist väärtust (ja ma pean silmas neid, kes võtavad kasse igal aastal, sest kadumine on loomulik ju ja teisi hoolimatuid kassipidajaid, mitte varjupaikade töötajaid), ei saa asjad paremuse poole minema hakata veel mõnd aega. Minu igasugustes asjades kahtlustamine paraku ei muuda seda ka kuidagi.
 
K 09. jaanuar 2014, kl 15.30
Siin on juba pakutud lahendusi. Kui sa lugeda ei oska siis see on juba sinu mure.
Jah, tõesti on parem kui näiteks kassiabis, kasside turvakodus või pesalieidjas on 40 kassi, kes on toidetud, ravitud ja kellele aktiivselt kodu otsitakse kui, et ei hakata proovimagi ja lihstalt saadetakse kohe hukkamisele.
 
J 09. jaanuar 2014, kl 15.50
Pakutud lahendused: varjupaigad sulgeda, loomad non-killing ühingutesse; loomad tagasi tänavatele. Mõlemad praeguse loomade rohkuse juures paraku utopistlikud väheke. Oli veel midagi teostamatut?
Aga teostatavat?
Ja nüüd on hoiukodude 40 kassi parem kui need paha-pahade varjukate paar tuhat koju saanud looma aastas? Eespool oli jutt, et kõik need praegu täiesti üleliigseks jäävad 3000-4000 looma tuleb igal moel ellu jätta.
Millises Varjupaikade MTÜ varjupaigas või kas Tartu omas saadetakse kassid kohe hukkamisele? See on ju ometi lihtne küsimus, kui nii väidetud on?
Minu meelest on praegu täiesti tänuväärset tööd tegevad ja vajalikud nii vabatahtikud ühingud kui varjupaigad ja täiesti arusaamatu on, miks vabatahtlike pooldajad siin varjupaiku ründavad, kui ei saa alustuseks esitatud süüdistuse juures nime nimetatud - et kes ikkagi ahnelt ja laisalt tapab, nagu siin mitmed teada tahtnud on. Tahaks ka. Muidu on kogu see teema ainult järjekordne vahutamine, kus loobitakse kahtlusi tõe pähe ja kui argumendid otsas, teisiti arvajaid kuulata ning kaasa mõelda ei taheta, hakatakse vastu kirjutajale arvamusi ja puudusi külge kleepima. Mis on asja mõte?
 
L 09. jaanuar 2014, kl 16.02
Mina pole küll kordagi väitnud, et varjupaikade töötajad on pahad aga ma olen veendunud, et asja saab muuta. Muidugi ei juhtu midagi üleöö aga võibolla 10 aasta pärast oleks olukord parem.
Tõenäoliselt on mujal eestis natuke keerulisem kui Tallinnas.
Muidu küsimusele, kes ahnelt tapab, on lihtne vastus. Lara Loomade Hoiupaik.
Alustuseks võiksid kõik varjupaigad hakata oma loomi rohkem reklaamima netis, põhjalike kirjelduste ja piltidega. Ei tee paha ka osalemine erinevatel kasside ja koerte näitustel koos tutvustavate materjalidega.
Nii palju kui võimalik võiks teha ka koostööd vabatahtlike orgamisatsioonidega.
Oma tegevusse ka kaasata rohkem vabatahtlikke, eks tegeleks looamde reklaamimise ja kasvõi nende samade juttude kirjutamisega.
Kuna ma olen suur loomaarmastaja siis jälgin facebookis palju erinevaid looamdega tegelevaid ühinguid ja varjupaiku ja siiani pole ma küll märganud ülekutseid, et mõni varjupaik otsib vabatahtlikke.
 
eelmisele 09. jaanuar 2014, kl 16.06
See teema on ju sellest, et Varjupaikade MTÜ töötaja püüab ja tapab loomi, et raha saada! Tallinn ei puutu siia praegu kuidagi.
 
vastik lugeda seda vingu siin 09. jaanuar 2014, kl 16.07
aga mida te ainult jutustate, hakake siis keegi ka reaalselt asjadega tegelema turumutid ja latatarad.
 
lihtne 09. jaanuar 2014, kl 16.18
Kui sul on vastik lugeda siis ära loe.
 
O 09. jaanuar 2014, kl 16.22
"Alustuseks võiksid kõik varjupaigad hakata oma loomi rohkem reklaamima netis, põhjalike kirjelduste ja piltidega. Ei tee paha ka osalemine erinevatel kasside ja koerte näitustel koos tutvustavate materjalidega.
Nii palju kui võimalik võiks teha ka koostööd vabatahtlike orgamisatsioonidega."
Varjupaikade MTÜ ja Tartu loomad on osalenud Match Showdel ja olnud niisama kohal tutvustamas, ka on osaletud sportlikel võistlustel varjukate koertega. Pesaleidjate ja MTÜ Auh-ga tehakse koostööd, olen ma kodukaid jms jälgides järeldanud. Fb-s jõuavad minunigi eespool juba maintud Loomadetektiivi hästi kirjutatud jutud ja varjukate loomade muidki lugusid. (Mõtiskledes eelneva teemaarenduse üle - kas aastas mitu-mitu tuhat lugu leitud kassidest veel oleks erilised ja mõjuvad, ma ei tea. Siis läheks külll juba ikka kirjutamisannet tarvis.) Küllap saaks ka paremini ja rohkem, aga alusetut laimu pole nad ära teeninud minumeelest küll.
Jah, kohe ja praegu ei saa varjupaiku ära kaotama hakata, aga varjukad tegelevad vastutustundliku loomapidamise propageerimisega jõudumööda ja kunagi, kunagi, tõesti ehk saab iga ripakil kassi kodustada ja ravida ja poputada ja leida talle hea kodu - aga praegu - eespool ju välja toodud lahenduste nõrgad kohad, kuidas neist mööda saada, kui kasse loendatakse tuhandetes?
 
vot nii 09. jaanuar 2014, kl 16.24
kõik loomad varjukates tuleb edaspidi hävitada!
 
to O 09. jaanuar 2014, kl 16.30
Sul on selles suhtes õigus, et ilusad jutud nõuavad kirjutamisannet aga siis võib panna FB'sse üleskutse, et varjupaik otsib inimest, kes tahaks kohapeal käia ja loomadega tutvuda ja nendest lugusid kirjutada, mis aitaks neil kiiremini kodu leida.
Mina seda sinna panna ei saa sest ei tööta varjupaigas.

Oleneb varjupaigast. Hoiupaik on küll kõik ära teeninud.
 
Õ 09. jaanuar 2014, kl 18.23
Nii nagu ma aru sain, räägivad varjukaid kaitsta püüdjad siin ainult teemast ehk siis Varjupaikade MTÜ varjukatest ja põgusalt ka Tartust.
Eespool väideti, et varjukates on töötajad laisad ja peavad siis kasvõi õhtul viitsimise kokku võtma ja jutukesi kirjutama. Need on siis sobimatud?
http://blog.varjupaik.ee/
Vabatahtlike kutsumisest:
http://www.varjupaik.ee/#!tule-vabatahtlikuks/cpeq
(Eraldi välja toodud pildistamine ja sotsiaalmeedias jagamine.)
Kui keegi teab täpselt, kuidas peab varjukates midagi tegema, siis praegu hea võimalus kandideerida ühe juhatajaks:
"Varjupaiga juhataja töö põhieesmärgiks on tagada: varjupaiga tõrgeteta töökorraldus; varjupaigas viibivate loomade heaolu; varjupaiga igapäevane raamatupidamine; varjupaiga asjaajamise süsteemi, töötajaid ja töökeskkonda puudutavate dokumentide olemasolu ja korrashoid; varjupaiga avalike suhete korraldus vastavalt saadud juhenditele."
http://www.varjupaik.ee/
 
ahah no selge siis 09. jaanuar 2014, kl 18.55
Et kui ise varjupaigas ei tööta siis kritiseerida ei tohi. Mõni elab vist ikka veel nõukogude liidus.
 
eelmisele 09. jaanuar 2014, kl 19.01
Kellest räägid? Siin ju selgelt kirjas, et kui midagi head julged öelda, kindlasti ise töötad seal ja pead siis tõestama, et pole kaamel.
Kriitika, aus ja edasiviiv, on alati omal kohal. Anonüümsed süüdistused, et keegi kuskil midagi teeb ja siis jälle ei viiti teha ja oioi, nii edasi, on hoopis teine asi.
 
Eh 09. jaanuar 2014, kl 19.20
Vanasõna ütleb, et kus viga näed laita, seal mine ja aita. Tänapäeval teatakse seda vist vaid selles versioonis, et kus viga näed laita, seal mine ja aita seda laita.
 
Bulls...t 09. jaanuar 2014, kl 20.54
See vanasõna ei kehti reaalses elus. Kõik inimesed, ka kõik siinsed kommenteerijad on oma elus midagi laitnud. Kas nad on siis alati mõelnud, et lähen siis ise sinna. Ei ole.

Nii, et ei ole vaja seda jama ajada, et kui ei meeldi mine tee ise.
 
saarenaine 09. jaanuar 2014, kl 21.18
Alati saab paremini teha.Kuid see , mis toimub hoiupaiga ümber on mingi klaperjaht? Kui kirjutate Larast, miks mainitakse tema rahvust? Et kui veneleane , siis ikka loll ja kasuahne?
Minu eestlasest naabrimees löi seniajani kasse lihtsalt lauajupiga maha.Kui kisa tõstsin, siis asi vaibus. Ilmus nende perre kellegi poolt ära visatud kassipoeg, toitsid teda ja sügisel kolisid linna ja kassi jätsid nälgima. Selliseid lugusid on eestimaa täis. Tänu lollidele loomapidajatele sellised asjad juhtuvadki, et kassibaid ja muud varju ja hoiupaigad on hüljatud loomi täis.
Lõpetaga ükskord see jama sealpool lompi ära ja pange pea tööle, kuidas loomade alu seal kergemaks teha,kuidas olukorda parandada. Minu arvates on juhmakaid pool eestit täis ja loomi ei tohigi neile usaldada, enne annaksin ka mina soomlastele looma, kus on elamiseks vastavad tingimused. Kas koera 24/7 kettis hoidmine on teie meelest normaalne? Kauss tõugatakse jalaga ette ja asi korras. Kus on loomaga jalutuskäigud, kus pai tegemine? Kui siinsed vaprad loomakaitsjad võtaksid ette retke ka mõnda kodusse ja siis näeksite tõelist elu.
 
to saarenaine 09. jaanuar 2014, kl 21.24
Millest sa räägid? Isegi saaremaal on nüüd korralik kasside varjupaik. Seal ongi nii, et peale söötmise ja ravimise, tehakse ka pai. Oled sa seal käinud ja ise ka aidanud?
 
nonoh 09. jaanuar 2014, kl 22.25
Hoiupaiga ümber peabki midagi toimuma. Nende lehel kirjutas keegi kuidas ikka ei tohiks hoiuapaika kritiseerida ja siis seal oli üks kommentaar.
Kommentaar oli kirjutatud täiesti normaalselt, ei mingit ropendamist ega sõimu. See on nüüd kustutatud.

Kas see on demokraatia hoiupaiga moodi?
 
kassid on armsad loomakesed. 10. jaanuar 2014, kl 01.16
Kasse on väga palju. Kas see paganama Larissa just kõige hullem hunt on, no ei tea, aga eks neid lambanäoga hunte ole veelgi, lihtsalt väheke teise käekirjaga, aga lõppkokkuvõttes teeb sama välja.

Isiklikult mina jällegi ei või kannatada et loomi antakse uisapäisä kodudesse ja ei kontrollita kuhu antakse. Keegi ei viitsi oma p-rst liigutada et minna ja viia loom kohale, küll saadetakse neid igasuguste vabatahtlikega metsadesse ja kolgastesse, ja need noorukesed autojuhid kes siis looma kohale viivad, need ei jaga ju ei ööd ega mütsi.

Telefon pole moes, sest see ju maksab. Meili teel mingeid totakaid küsimusi saadetakse, millele võib ju nii kenasti vastata ja oma kirjakest lihvida lausa briljantseks ja siis naiivsetele neiukestele teele saata :)

Pärast reklaamime oi, kui hea kodu sai, kusjuures ise pole face to face uut omanikku, rääkimata kassiolmetingimusi näinudki, ikka käib see võlts tänud ette ja tänud taha :)

Juba see, et mitu näitsikut tegeleb e-meili teel samaaegselt ühe ja sama kassiga ja lõpkokkuvõttes ei saagi keegi täit pilti mis kodu siis tegelikult pakkumises on, sest igaüks kirjutab mõne oma kirjarea, ja nii see loom lähebki.

Lugupidamisega igasuguse sellise harrastuse ees, kuid on ebaeetiline siin reklaamida kuidas kuude jooksul läheb massiliselt loomi kodudesse, MASSILISELT. Olge vähemalt enda vastu ausad, Lp. vabatahtlikud. Nii sinisilmsed ei saa olla. Ja nii need kiisud, koerad ringlusesse lähevadki, nii hea on ju reklaamida massiliselt kodudesse läinud loomakesi, et pigistame silmakese ilusasti kinni ja astume ikka hoogsalt edasi uute eludega :)
Õppige enne sügavalt ära mis asi on vastutus, teie määrate iga kassi tuleviku kelle te nii lõdva randmega teele saadate. Egoistlik mõtlemine teil: "mis mõtet on oodata seda parimat kodu?!"
ja tunda endid seejuures suurte abistavate Jumalatena:)

Lihtsalt lugedes siin seda materdamist, tuli tahtmine seda asja teisest otsast vaadelda.
Pigem pooldan hukkamist, kui seda, et loom antakse konkreetselt s.itta koju kus ta vireleb ja kannatab kordades rohkem.Ei saa arstiabi, set raha pole, ei saa norm toitu, sest palk on väike või ollakse töötu, või kooliõpilane-aga kass peab olema!
 
to kassid on armsad loomakesed 10. jaanuar 2014, kl 01.30
Tundub, et sulle ei antud mõnest vabatahtlike organisatsioonist kassi. Kuidas sa muidu teaksid, kas saadetakse küsimused meili teel ja mitu inimest vastab.

Nüüd oled solvunud ja sellepärast kirjutadki halvustavalt ja pahatahtlikult.

Minu arust on hale halvustada nii, et ei julge isegi nimesid nimetada.
 
Nonii 10. jaanuar 2014, kl 02.01
Vat nüüd saab selle "kassid on armsakesed" kommenteerija kohta ka öelda, et mine ja tee siis ise kui sinu arust nii halb on aga ei viitsi ju. Parem on oma täissöönud p...ga arvuti taga lahmida.
 
naerusuu 10. jaanuar 2014, kl 20.52
No oligi oodata millal tige emamesilasparv kohale lendab :) :) :)

to kassid on armsad loomakesed 10. jaanuar 2014, kl 01.30
ai, ai, veits haige jutt, ära kullake spekuleeri avalikult ja ära hakka oletama asju, eks :)

Nonii 10. jaanuar 2014, kl 02.01

ilmselgelt sul elementaarne lugemisoskus ja arunatuke puudub, ehh sind lihtsameelset küll :) :)
 
Panin tähele kommijat, kes #to kassid on armsad loomakesed 10. jaanuar 2014, kl 01.30# 10. jaanuar 2014, kl 21.37
Vabandust. Kuidas saab üks inimene hakkama sellega, et hakkab keset päeva riidu norima täiesti normaalsele kirjale, mille sisu on neutraalne, sõbralikus arvamusavalduse vormis kirjutatud.
 
Panin tähele kommijat, kes #to kassid on armsad loomakesed 10. jaanuar 2014, kl 01.30# 10. jaanuar 2014, kl 21.42
wow, see oligi ju öösel kirjutatud, ehk andestada õelale kirjutajale, kuna inimesed kes öösiti ei maga ei ole päris terved ka, vahetevahel ikka katus jookseb äää, eriti keset ööd kui und ei tule :D
 
jarri 10. jaanuar 2014, kl 22.34
rääbakad tuleb hukata mitte nendega kaubelda
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!