Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
klähviv koeraksvandus mu akna all
 
pureleja 12. september 2010, kl 19.13
kust leida netist loomaspidamiseeskiri? kas see on igal maakonnal erinev, või on ka mingi üleriigiline olemas. kas on seadusega lubatud, et naabrite penid küll oma aias, aga põhimõtteliselt siiski minu akna all varastest hommikutundidest õhtu hiljani purelevad, klähvivad, kilavad, uluvad. Öörahuseadust nad ei riku, sest lärm hakkab pihta enamasti kusagil hommikul kaheksa paiku (loomulikult ka laupäeviti-pühapäeviti) ja lõpeb õhtul üheteistkümne ajal. kaks aastat olen seda lakkamatut lärmi talunud - enam ei jaksa. pole ma loomavaenulik ega midagi - saan täitsa aru, et koer VAHEL haugub, aga tundide viisi? Kui mul päeva jooksul on kokku (jupi kaupa) 2 tundi vaikust, siis on hea päev olnud.
 
chilipi 12. september 2010, kl 19.40
Reeglina on igal omavalitsusel oma eeskiri, kuigi need on sarnased. Kui sa kodulehelt ei leia, siis küsi nende käest, kus sa tutvuda saad. Suurematel linnadel on ka keegi, enamasti keegi heakorraga tegelejatest, kes loomade teemade eest vastutav.

Üldiselt on kõige efektiivsem korduv naabriga rääkimine. Ilmselt on sama mure teistel selle krundiga piirnevate majade peredel, võiksite seda ju koos arutada. Peamine on naabrile teada anda, et see häirib teid ja paluda tal mõisliku aja jooksul mõistlik lahendus leida. Nagunii te kõrvalt tema koeri kasvatada ei saa, lahenduse ellu viima peab tema ise.
 
pureleja 12. september 2010, kl 20.11
Esimese hooga leidsin Järvakandi koerte ja kasside pidamise eeskirja, mis ütleb muuhulgas, et koduloomad ei tohi rikkuda teiste inimeste rahu, loomade pidamisel peab järgima häid tavasid. Vähemalt see on küll nii ebamäärane, et kui minu enda koer päeva jooksul paar korda auh ütleb, võib naaber samahästi öelda, et see rikub tema rahu.

Tümitamise vältimiseks täpsustan, et elan piirkonnas, kus peaaegu igas hoovis on koer (mul endal on ka), kõik nad hauguvad vahel kui põhjust on, aga sellist lakkamatut kisakoori kusagilt mujalt ei kosta.

Ega ma siit nõu küsikski, kui vestlused tulemusi oleksid andnud. Ta on minu suhtes üsna vaenulikult meelestatud, mida ei saa muidugi ka imeks panna, sest tema saab ju kutsikate müügist raha, mina kõigest ainult peavalu. mina oma virisemisega lihtsalt häirin tema bisnessit.

Lisaks teeb tähelepanelikuks, et kui ta neid koeri müügiks kasvatab (mida ta teeb) ja teeb seda seaduslikult, siis peaks ju kennelliidu kodulehelt või lihtlabaselt guugeldades aadressi järgi välja tulema telefoninumber, aga ei tule. Ega mul vist muud üle jäägi, kui nuhkima hakata, või pasunakoori asemel koerakontsert hauale tellida, sest sellel äril ei paista lähemal ajal lõppu tulevat.
 
heh 12. september 2010, kl 20.49
Ei anna kennelliidu leht ühegi kasvataja telefoninumbrit ega kodust aadressi, selle leiad sa ainult siis, kui inimene on teinud endale (kenneli ja) kodulehe, kus andmed kirjas.
 
.. 12. september 2010, kl 21.06
Kahjuks ei tea kuidas aidata. Kas see klähvimine häirib ainult sind või ka teisi naabreid? Võtke siis üheskoos midagi ette.

Kui muudmoodi ei saa, siis mine öösel kell 3 oma koeraga välja, aja ta haukuma ja suuna tema haukumised naabri akende alla.
 
pureleja 12. september 2010, kl 21.07
No aga kas siis sellise äri seaduslikkust mitte kusagilt kontrollida ei saa? Niipalju kui mina aru saan, on sel naisel kaks täiskasvanud koera ja pidevalt uuenev kutsikatekari. Kas säärane asi järeltuleva põlve mõistusele ja tervisele halvasti ei mõju? Mulle küll tundub, et mõjub, kui pidevalt närviliselt klähvima ajab.

Ma ise ei ole tõukoerte kasvatuse ja müümise asjus spetsialist, seepärast loodan, et keegi asjatundja ehk valgustab mind pisut, kas igaüks võibki nii teha, et ostab kaks ühest tõust koera, paaritab neid omavahel ja raha muudkui voolab aastate viisi. Või on siiski olemas mingi kontrollimehhanism?
 
chilipi 13. september 2010, kl 00.27
Eesti Kennelliit reguleerib ainult tõukoerandusega seotud paberimajandust. On eeskirjad, mida kasvataja peab järgima, aga need on suunatud eelkõige sellele, et kutsikate ja koerte heaolu oleks tagatud - näiteks kui tihti tohib emasele koerale pesakondi teha, kui vanalt kutsikaid loovutada jms. EKL sekkub ainult siis kui neid reegleid rikutakse, aga sekkumisvõimalusi on tal piiratult, sest see pole riiklik organ; ja keegi peab rikkumisest teavitama, sest oma kontrollorganit neil pole, kes pistelist kontrolli teeks vms.

Ei pea tingimata paaritama alati kodus olevaid koeri - sa ju ei tea, kui ta käib kus iganes kellega iganes paaritamas oma koeri.

Kui mõlemal vanemal on tõutunnistus, siis saavad ka kutsikad tõutunnistuse; kui on rikutud tõule seatud aretusnõudeid, siis kolmanda rikkumisega kaotab omanik aretusõiguse. EKL ei saa kutsikatelt muud raha kui 200 krooni iga tõutunnistuse pealt - kutsikate müügihind on igaühe oma asi, seda ei reguleeri mitte keegi.

Kas need on üldse paberitega pesakonnad, saad teada, kui tead naabri täisnime ja koerte tõugu. Googeldades peaksid saama teada tema oma koerte või kasvandike "passinime" mõnest näitusetulemusest. Kui nimedes on ühisosa, siis on see ilmselt kennelnimi ja selle kaudu võid leida tema kodulehe kontaktidega. EKL registrist saad vaadata kõiki selle inimese kasvatatud koeri, aga minu teada ainus võimaluse selleni jõuda on klikkida kasvataja nime peal koera andmetes - enne pead mõne ta kasvandiku nime teadma (kui sa just ta kennelnime ei tea, siis saad laiendatud otsingut kasutada). http://register.kennelliit.ee

Mõjutada saad teda võibolla sedakaudu, kui sellel tõul on aktiivne tõuühing, kes ehk omalt poolt koputaks südametunnistusele. Samas on lärmakamaid tõuge, keda ongi raskem vaikseks koolitada (paljud pisikesed on sellised). Samas ei pea koerad veetma kogu päeva õues, kui nad vaikselt olla ei suuda.

Eks uuri omavalitsusest, kust nende arust piir minema peaks. Mis juhtub, kui sa kirjutad kaebuse ja see tühiseks osutub? Ehk on abi, kui valmistud kaebuse kirjutamiseks sellega, et kirjutad üles, kui palju koerad tegelikult hauguvad. Ilmekam on ilmselt seda lindistada oma toa aknalt. Vahel mõjub ka see, kui annad teada, et sul on selline tõsine kava teema üles võtta. Mulle on jäänud mulje, et paljud sellised naabri-lärmava-koera-mured lahenevad alles siis, kui koer kord vanadusest jalad ees läheb, sest väga raske on teise inimese mõtlemist ja käitumist muuta.
 
ütle naabrile 13. september 2010, kl 12.27
Et sa oled kuulnud, et teie piirkonnas liigub ringi mürgitaja.

Ära ainult hakka mürgitama kedagi, lihtsalt ütle seda.
 
Hihii 13. september 2010, kl 13.02
Või siis tekita paanika, et ümberkaudsetest aedadest on varastatud tõukoeri :P
 
s 13. september 2010, kl 15.38
kui koerad on hooldamata ja poegivad igal jooksuajal, räpased, silmad rähma täis, nahaprobleemidega ja muidu silmnähtavalt haiged siis võiks selline millerdamine Loomakaitsjatele huvi pakkuda.
Kui probleem on ainult lärmis siis ilmselt ikka politseile avaldus. Kui kohalik konstaabel venib ja pigem asju ei lahenda ole kavalam ja edasta avaldus politsei.ee lehe kaudu. Siis on info liikunud teiste inimeste kaudu ja kohalik konstaabel peab ka natuke liigutama, et oma koht säilitada. Märgi avaldusse faktid
mis kellast korad lärmama hakkavad ja mis kellani, kas öösel saad rahu või käib ööpäevaringselt see lärm ja nii esitad perioodiliselt avaldusi kuni naaber oma koerad tuppa võtab või kolib metsa elama oma karjaga. Algul koerte omanikuga räägitakse, pärast hakkab trahve maksma.
Kerget lahendust sel asjal kindlasti ei ole.
 
chilipi 13. september 2010, kl 15.47
Sõna "loomakaitsja" tuleks asendada sõnaga "veterinaarinspektor", kui tahad, et efekti oleks rohkem kui suuline noomitus. Eesti Loomakaitse Selts on MTÜ, millel pole mingit õigust kodanikele trahve või ettekirjutusi teha. Selleks on Veterinaar- ja toiduameti inspektorid, kes kirjalikule avaldusele peavad vastama 14 päeva jooksul. Ka nemad enamasti piirduvad hoiatusega, aga neil on õigus loomi ära võtta või trahvi teha. Kui naabril on koerad nõuetekohaselt vaktsineerimata, siis see on peamine, mille kohta inspektor märkuse saab teha, sest vaktsineerimist nõuab seadus. Kõik muu (pidamistingimused jms) on tõlgendamise küsimus, kuidas inspektorile tundub. Kodurahu rikkumine oleks aga politsei rida.
 
ehh 13. september 2010, kl 20.39
Egas sita naabri vastu ei aita midagi. Mõni elab ikka 90-ndates. Kui ise kakleja ja püssimees ei ole, siis ei aita midagi, kui ainult kannatada.
 
xx 13. september 2010, kl 22.29
Tegelikult on mingi selline eeskiri olemas, et oma tegevusega (oma kinnistul) ei tohi häirida naabrite rahu või panna neid ebameeldivasse olukorda. Meil küll sageli sellega ei arvestata, olgu selleks tümakas, naabrite päikesevalguse varjamine või koerte kisa. Üldiselt soovitaks ka politseid, naabrit võib muidugi hoiatada. Ilmselt nende koertega ei tegelda piisavalt.
 
afferist 14. september 2010, kl 11.20
Pole mingit tolku. Mul naabrikoer lõugab akna all öö otsa, päeval on vait, ööd läbi lõugab. Rääkisime naabriga, ta saatis p.sse. Tegime valda avalduse, vallast saadeti kuri kiri ja vallas inspektor käis ka naabriga rääkimas. Mitte midagi. Edasi vallast öeldi, et kui haugub, siis kutsuge kohalik konstaabel voodi äärde detsibille mõõtma, kui on üle normi, siis tehakse trahv. Konstaabel naeris pooleks end selle jutu peale. Nii ma istungi öö läbi üleval - igal öösel.
 
pureleja 11. oktoober 2010, kl 14.55
Tegin siis selle paljude soovitatud naabrikülastuse ära. Tervet episoodi ei hakka siia kirja panema, toon ära ainult tema markantsemad seisukohad, aga üldjoontes tuleb tõdeda, et neil, kes ütlesid, et sellest pole vähimatki kasu, oli tuline õigus.

Ühesõnaga tegi tädi alguses imestunud näo, et mis koerad, kus te siin üldse koeri näete. Pikapeale tuli talle ikka lõpuks meelde, et tal on koerad küll, aga ta pole mitte kasvataja, vaid hoopis aretaja. Aretaja, aretaja, aretaja - kuulutas ta mulle kriiskava häälega. Kui küsisin, miks ta sedasi kisendab, kas me normaalsel häälel ei võiks vestelda, ütles ta, et ta kisab sellepärast, et oli kunagi ooperilaulja. Oli tõesti, vaatasin Googelist järele:D Aga liigvalju häälega rääkimise põhjus võib täitsa vabalt olla ka selles, et ta oma penid on ta kurdiks klähvinud.

Lõpuks jõudsime oma jutuga sinnamaale välja, et ma võin kaevata, kuhu ise tahan, niikuinii ma sellega mitte midagi ei saavuta. Koerad klähvivad sellepärast, et tegu on jahikoertega ja närviline kiljumine on tõuomadus. ja üleüldse - kui mulle miski ei meeldi, peaksin metsa elama minema. Vaat nii - mina mingu metsa elama, et tädi saaks rahus keset linna jahikoeri aretada. Tule taevas appi! No mida sa sihukese inimesega veel räägid?

Kuna viisakas jutt ja kaebamine vist tõesti ei aita, kavatsen ooperiprimadonnaga võitlema hakata tema enda relvadega.
 
mari 11. oktoober 2010, kl 19.03
MIS ON SELLE ARETAJA NIMI
 
Koerlane 11. oktoober 2010, kl 19.10
Oleks õige see aretaja nimi või kennel avalikuks teha,sest siis saavad ka teised teada ja ehk enne mõtlevad kui ostavad sealt kutsika.
Kui aretaja või siis kasvataja käitub Teiega inetult siis käitub ta ka oma kutsikate ostjatega kunagi samuti kui mingi jama kutsikaga on........
 
pakun 11. oktoober 2010, kl 20.22
et tegu on tartu tammelinnaga ja koerteks terjerid? On mul õigus?
 
pureleja 11. oktoober 2010, kl 23.37
Nii vihane ei ole ma ikka veel, et tema nimi siia avalikult kirja panna, aga väikseid vihjeid võin veelgi anda.

Mari, kes Sa siin suurte tähtedega küsisid - proua aretaja nimi on sinu omaga väga sarnane, vähemalt eesnime kolm esimest tähte on samad mis Sulgi. Nagu juba jutuks oli, on tegu ooperilauljaga. Elab ta Eesti suuruselt teises linnas ja tuntud ärimehe vastasmajas. Sellest ilmselt ka see enesekindlus, et tehke mis tahate, minu vastu te ikka ei saa. Oma koeraaediku on ta siiski targu teinud mitte ärimehe nina alla, vaid maja taha st minu nina alla.

Oleks ta meie kohtumisel ilmutanud kasvõi pisut viisakust, kasvõi mokaotsastki vabandanud, siis mine tea, oleksin ehk veel natuke aega leplik. Aga selline suhtumine, et mul savi, mida teie arvate, mina ei ole mingi lihtlabane tegelane, vaid ARETAJA, ja teie, tühised tüübid, pidage oma mokk maas, tekitab viha, trotsi, kättemaksuhimu ja tahtmist teada saada, et kas niimoodi asjad käivadki:)
 
Teadja 12. oktoober 2010, kl 00.12
Marju Ojaste
 
pureleja 12. oktoober 2010, kl 00.31
No nii, keegi tegi selle asja ikka minu eest ära. Kas ma tohin küsida, kas Teadja näol on tegu kaaskannatajaga? Ehk oleks siis aeg ühisrinne moodustada?

http://kodu.neti.ee/~konkurendi/ajalugu.html

Sellelt lingilt saab välja lugeda ka mu piinade pikkuse:D
 
pureleja 12. oktoober 2010, kl 00.50
Panen siia ka oma meiliaadressi juhuks, kui mul peaks olema saatusekaaslasi või tahab äkki mure allikas ise minuga ühendust võtta.
 
koertega 12. oktoober 2010, kl 08.19
Saan su probleemist täiesti aru, ka mul sama jama. Päeval on naabrikoerad vait - magavad, aga öösel selline lõugamine. Mina siis oma koertele räägin vaikselt tasa, tasa ja püüan toas vaikust säilitada. Ma ei saa aru, kuidas see lärm naabreid ennast ei häiri? Jube kahju, et siin kõne all olev aretaja nii ülbelt käitub, see mustab ka teisi koerakasvatajaid. On ju ka väga meeldivaid aretajaid, kes tegelevad asjaga südamest ja ei häiri oma "hobiga" ümberkaudseid. Minu moto on küll selline, et ela ise ja lase teistel ka rahus elada. Ega minu "kiiksud" ei tohi küll teisi häirida.
Võitle kindlasti edasi, tundub et sul on ka kaaskannatajaid. Selline ülbus tuleb lõpetada.
 
Mari 12. oktoober 2010, kl 11.23
tegelikult mitte miski ei aita,koerad hauguvad,kassid näuguvad ja märgistavad .
loomad on nagu inimesed,,erineva närvikavaga
7 aastat ulub,haugub naabri koer,nad ise ka hädas aga teha pole midagi,nüüdseks muidugi kõrvad meil harjunud selle ,,muusikaga,,loomapidajad peavad arvestama,kui võetakse koer,tuleb talle kombeid õpetada,vahet pole kas tegemist kenneliga ja misiganes aretajaga,lihtsalt mõned peavad koeri tähtsamateks kui lapsed,ja lasevad koertel teha kõike mida koerad tahavad....ja kui pikalt võiks veel jätkata

lahenduseks,koerad tuppa,vähemalt ööseks
 
pakun 12. oktoober 2010, kl 19.32
nojah, siis mul oli õigus. Paraku on häda selles, et tegemist on koertega, kes juba loomult klähvijad. Ainult sellest ei saa ma aru, miks need pisikesed olevused peavad ööd kui päevad väljas olema. Kas nendega tegeletakse ka või ainult omaette karjaelu elavadki? Või kui mõnda on lootust kuskile maha müüa, siis võetakse loom paela otsa ja hakatakse sotsialiseerimisega tegelema?

Korra soovisin ka sealt koera saada. Siis hakati mulle teab mis nõudmisi esitama. No ei jäänud kahjuks asjast head muljet ja koer jäigi sealt võtmata. Pärast teadjamad laitsidki sealt kutsikaostmise maha. Ja just selle pärast, et koerad tagaaias omaette elu elavad......
 
pakun* 12. oktoober 2010, kl 19.36
nojah, siis mul oli õigus. Paraku on häda selles, et tegemist on koertega, kes juba loomult klähvijad. Ainult sellest ei saa ma aru, miks need pisikesed olevused peavad ööd kui päevad väljas olema. Kas nendega tegeletakse ka või ainult omaette karjaelu elavadki? Või kui mõnda on lootust kuskile maha müüa, siis võetakse loom paela otsa ja hakatakse sotsialiseerimisega tegelema?

Korra soovisin ka sealt koera saada. Siis hakati mulle teab mis nõudmisi esitama. No ei jäänud kahjuks asjast head muljet ja koer jäigi sealt võtmata. Pärast teadjamad laitsidki sealt kutsikaostmise maha. Ja just selle pärast, et koerad tagaaias omaette elu elavad......
 
Reet 14. oktoober 2010, kl 14.20
pureleja kirjutas:
-------------------------------------------------------
>Ta on minu suhtes üsna
> vaenulikult meelestatud, mida ei saa muidugi ka
> imeks panna, sest tema saab ju kutsikate müügist
> raha, mina kõigest ainult peavalu. mina oma
> virisemisega lihtsalt häirin tema bisnessit.
>
> Lisaks teeb tähelepanelikuks, et kui ta neid
> koeri müügiks kasvatab (mida ta teeb) ja teeb
> seda seaduslikult, siis peaks ju kennelliidu
> kodulehelt või lihtlabaselt guugeldades aadressi
> järgi välja tulema telefoninumber, aga ei tule.
> Ega mul vist muud üle jäägi, kui nuhkima
> hakata, või pasunakoori asemel koerakontsert
> hauale tellida, sest sellel äril ei paista
> lähemal ajal lõppu tulevat.
-------------------------------------------------------------------------
Pole ka ime ,et sa naabriga läbi ei saa kui arvad ,et see on nii tulus äri.
Eks võta ka tõukoer ja proovi järgi see tulus äri ja siis tule oma väidetega välja.
Selline väide ajaks igat tõukoera kasvatajat marru.Sa ei tea koerandusest mitte mõhkugi.
Haige on mõelda ,et kuidas saan selle äri peatada loomakaitse,politsei jne.Kadedus su sõber.Ela oma elu,mis sul pistmist teise rahakotis.

Haukumine on hoopis teine asi eks see oleneb ka tõust,kui kasvataja väidab ,et on jahitõug siis võib küll olla ,et hauguvad rohkem,aga ka muudes tõugudes on haukujaid.Linnas suure kasvatuse pidamine ei ole just tõesti kõige õigem mõte sest arvata võib,et kasvataja on valinud vale tõu linna,kuna see häirib pidevalt.Haukumist peab kasvataja ise koolitama,kontrollima ja koertekarjas on see keerulisem,kui ühe koera puhul.Nõua ,et ta koerte haukumist kontrolliks sest sind see häirib.Pangu ta kinni tuppa või kus tahes oma koerad.See ei tähenda,et nad päevas 2-3 tundi ei võiks haukuda.See on terves Euroopas koerale lubatud.Aga terve päev sa seda kannatama ei pea!
Tõenäoliselt kasvataja tõesti ei kuule seda haukumist nagu suitsetajat ei häiri suitsuhais.Aga sind häirib,aga ka sina pead leppima sellega,kuigi ka naabril on õigus pidada koeri.Sina seda keelata ei saa.
 
s 14. oktoober 2010, kl 21.09
Tee politseile avaldus politsei.ee lehe kaudu rahu rikkumise kohta, ei tohi koerad lõugata väljas ööd ja päevad. Suuremates linnades võetakse seda lärmiga rahu rikkumist päris tõsiselt. Märgi ära, et üritasid naabriga asjast rääkida, aga sind saadeti pikalt, see on ka politseile oliline märguanne sekkumiseks.
Koerapidamise eeskirja võtab vastu kohalik omavalitsus, otsi kodulehelt.
Koerte paljundamine eestis äritegevuse alla ei kuulu, see ei puutu asjasse mis hinnaga neid müüakse, ainult koerte arv kes korraga seal lõugavad.
 
pakun 14. oktoober 2010, kl 23.37
tegelikult on selle probleemiga üsna mõttetu võidelda delfi naistekas....
 
Käggu 16. oktoober 2010, kl 02.32
"PALJU ÕNNE" selle proua naabriks sattumise eest!

Kui kedagi ebanormaalseks pidada, siis just teda!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!