Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Kass äratab kogu aeg öösiti üles
 
Autorile: 23. juuni 2014, kl 00.51
See oli väga suur viga, et sa öösiti lubasid kassi oma voodisse. Algusest peale oleks tulnud kehtestada kord, et öösel on kass eraldi "oma toas". See tuba ei tohi olla selline, kus ta pääseb sinu toa ust kraapima, järelikult see peab olema köök või esik või mingi selline ruum. Ka praegu veel pole hilja teda omaette tuppa ööseks panna.
Mina harjutasin oma 3 kassi toakassideks, alguses ka hüppasid mööda ukselinke ja kraapisid uksi-aknaid, aga siis nägid, et välja ei saa, ja lõpetasid ära. Samuti teavad nad, et ööseks lähevad nad oma tuppa, alguses oli raske öösiti, hüppasid lingi peale ja lõgistasid pool ööd sellega, aga tuleb järjekindel olla, ja varsti said aru, et pole mõtet ennast kulutada, öösel oma toast välja ei pääse. Ja isegi magamistubadesse enam päeval kasse ei lase, sest karvad voodis on ikka päris jõhker. Elutuba-köök-esikus ja majaga kokkuehitatud garaažis võivad päeval joosta, aga ööseks lähevad saun-duširuumi, kus on suur lai aken ja akna taga linnukesed, siilid ja külakiisud. Aga meie miisud on toas kaitsvate koduseinte vahel. Mul on muidugi eelis see, et mul on 3 kassi, aga usun, et ka 1 kass õpib ruttu ära, kus ta koht öösel on. Sa pead muidugi igasugused "ahvatlused" siis ära koristama, et ta kuskil kardina küljes rippuma ei hakka või mingeid nöörijuppe kuskilt ei leia, mida närima hakata jne, jne.
Ühesõnaga: resoluutselt lõpetad ära, et ta öösiti sinu toas on.
 
Siin on seinast seina jutte 26. juuni 2014, kl 20.12
Need plastikaknad on ikka totaalne surmalõks kassile ha samuti võrgutamata rõdu.

Tean kurva saatusega kassikest kelle KASSIDE TURVAKODU andis ühele idioodist noorpaarile ja kus kass jäi sinna akna vahele lõksu kinni ja samas lasid nad süüdimatult kassi välja, ise elavad suure mitmerealise tee juures, taksopargi kõrval... turvakodu teadis sellest väga hästi.
Tulemus- kass jõudis seal elada vaid umbes 11-12 kuud ja nüüd teda enam EI OLE.

Minge näiteks vahelduseks Kasside Turvakodu lehele ja vaadake kuidas seal iga nädal koju läheb (loe: rõõmsalt kahe käega jagatakse) ca 30-40 kassi, ja vahel päevas lausa 6 kassi!!!

Johhaidii, vägev eks ole.

Nii vahva on pikendada kassi elu vaid mõned kuud ja nädalad, peaasi et ühingu kaudu...
Elupikendus vaid nädalad või siis mõni kuu... no ja kas sellel kõigel on mõtet?

Jutu mõte on see, et pange rõdudele ette võrgud, see on teie kassile nagu elukindlustus ja töötab väga hästi! ja töötab aastaid!
Ärge jätke plastikaknaid lahti, ostke spet kinnitid plastikakendele, et tuulutusasend oleks mitte ülevat alla vaid kõrvalt nagu tavalistel akendel.
 
jah 27. juuni 2014, kl 16.56
eelmisega nõus. Ja need võrgud ning fiksaatorid ka siis, kui " minu kass pole kunagi proovinud aknast välja minna " või " minu kass ainult vaatab rõdul".
Alati võib tulla orav, liblikas, lind, kelle järgi vaja hüpata. Tuttavatel käis kass 14 lahtisel rõdul, siis kukkus alla talvisel ajal ja teha polnud enam midagi...
 
Anne Puju 08. veebruar 2024, kl 22.33
Vahel ärgan üles
user_a0bb4e 07. aprill 2024, kl 20.07
mul oli nii, kui võtsin väikese kassipoja. pool aastat ei lasnud üldse magada. käis mööda aknaid, kräunus ja kraapis. arst juba ütles et kass tuleks magama panna kuna tal pole kõik peas korras ja mina peaksin infarkti vältimiseks üritama ikkagi kuidagi magada. proovitud said kõrvatropid ja mis iganes tablad endale ja kassile. mõttetu. minu kass oli siis kodune, polnud õue saanud, kuigi ma kahtlustan, et ta sündis ikkagi mitte tubastes tingimustes vaid õues. miskine on , mis teda õue tõmbab. isegi kastreerimine sai tehtud 4 kuuselt. polnud mingit tolku. ma arvasin et mul õnnestub ta toakassiks saada. ei õnnestunud. mul oskas ise ka uksi avada, seega polnud mõtetki teda magamistoast välja ajada. ukselingid vahetasin kõik keeratavate nuppude vastu, seda ta avada ei oska, aga sai üsna pea aru, et uksest olevast lukuaugust on kõige parem öösiti teise tuppa sisiseda ja röökida, samuti ukse alläärest. ühesõnaga. otsustasin viimases hädas, et viin ta lihtsalt õue. peale õuest tulekut ajan omi asju, kui tuleb õhtu, siis ise magamistuppa, uks kinni ja tuttu. ütleme kaks nädalat üritas läbi lukuaugu appi karjuda. aga kui ta nägi, et ma järgi ei anna, siis lõpuks rahunes. nüüd juba pea aasta, kui saan magada. aga seis oli ikka väga hull. tegelikult öeldakse, et kassil ei tohiks olla asja magamistuppa ka päevasel ajal. kui ta õpib seal käima ja teab et see ongi tema territoorium ka, siis raske ringi õpetada, et nüüd ühest hetkest enam ei tohi minna.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!