Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
koeral tsingipuudus
 
naine 29. september 2010, kl 18.36
Koeral on kihvade juures mõlemal pool mokad lõhkised. Arst pani diagnoosiks tsingipuuduse ja soovitas tsingitablette. Olen neid juba üle kuu aja andnud, kuid paremaks nagu ei lähe. Kas kellelgi on kogemusi jagada, äkki ma ootan liiga vara tulemusi.
 
soovitus 29. september 2010, kl 19.43
Vaheta arsti! Kuu ajaga peab muutusi küll olema näha, seega on küsitav diagnoos.
 
gita 30. september 2010, kl 11.38
võiksid konsulteerida küll teise arstiga, teise kliinikuga mida asjast arvatakse(mitte, et diagnoos valesti oleks pandud vaid enda südamerahuks).Tavaliselt need igasugused naha hädad on visad paranema, ise just jamasime ka, kannatamatu nagu olen tahaksin juba paari päevaga paranemist näha, hullemaks nagu ei läinud aga paremaks ka mitte ja nüüd 1,5 kuud hiljem on alles tulemusi näha.
 
maie 01. oktoober 2010, kl 10.46
Paksumokalistel ja koertel kelledel mokad kipubad rippuma,võib lihtsasti tekkida ka nn mokavoldi põletik. Selle vastu aitab salv või antibiots. Soojalt soovitan teise arsti juurde minna,et koer saaks ravi. Eks proovige ise kannatada valusaid lõhesid kuu aega ja rohkemgi...
Head paranemist!
 
annika 01. oktoober 2010, kl 13.13
SLK pole ei paksude ega rippuvate mokkadega. Jaman nende veritsevate lõhedega juba 4a. Olen ise teinud uurimistööd ning jõudnud tõele lähemale kui mõnedki teda ravida üritanud arstid. Kahjuks on nii, et antibiootikumide mõju ajal asi paraneb, aga kuuri lõppemisel, juba 2 näd. pärast hakkavad sümptomid jälle tagasi tulema. Koer on saanud kogu haiguse ajal 4 kuuri erinevaid antibiootikume, nii et ma kindlasti ei lase end häirida, kui hakatakse tümitama, et miks koera pole ravitud. Rohkem ma enam "kuuritada" lasta ei kavatse, kuna need lõhed on tagajärg, mitte haigus. Põhjused, miks selline autoimmuunhaigus tekib, need on tavaliselt meie enda usina kuid samas mugava elustiili tõttu ning kahjuks ka mittepõhjendatud vaktsineerimised.
 
annika 01. oktoober 2010, kl 13.22
Tsink kui antioksüdant on vajalik mikroelement organismi immuunsuse tõstmisel, ta võib küll selle läbi aidata kaasa haiguse paranemisele, oluline roll just haavade paranemisel, aga põhjused on ikkagi kuskil mujal. Nende välja raalimisega vet-d tegeleda aga ei taha või ei oska. Inimeste jaoks on juba olemas kiirtestid toidutalumatusele, huvitav millal igas kliinikus need loomade jaoks olema saavad? Sellega langeks ju ära suur koormus igasuguste ebamääraste sümptomite näol ja ka valeravi võimalused. Või on siiski rentaablim ravida ja ravida jne. sest iga korra eest ju maksa nii visiidi-, kliiniku-, eriarsti ja lõpuks konkreetsete ravimite eest, kuigi on mindud vaid retsepti pikendama ja mokkade (ajutine) paranemine on ka endal näha ning kogu see protseduur kestab vaid 10min koos ostmisega.
 
maie 01. oktoober 2010, kl 16.18
Vabandust, ei lugenud postitusest esialgu välja, et SLK. Siis on muidugi teine probleem. Pikaajalist ja pidevat antibiotsikuuri ei sooviks ma ühelegi koerale. Ilmselgelt tuleb põhjust otsida mujalt. Katsuksin otsida spets nahaarsti, kes sudab ka kindlaks teha probleemi. Nahal võivad väljenduda ka siseelundite haigused, nii et raske juhtum. Loodan ,et leiate võimaluse ja tohtri ,kes saab koera aidata.
Mokki võiks igapäevaselt ka määrida nt tittedele mõeldud mähkmekreemiga. See sisaldab peamiselt tsinki, kalaõli,pantenooli ja kummelit.
Mürgine pole ja nahk taastub kiiresti. Bübchen või Jonhson &Jonhson omad. Tavaline tsinksalv on liiga pehme ja koer limpsab selle korraga ära.
 
Husky 14. november 2012, kl 09.16
Googelda zink deficiency dogs symptoms, saad näha pilte. Minu huskyl avaldus haigus 1,5 aastaselt. Kraapis (arvatavasti sügelemisest) omal emalt katki mokkade ümbrused, siis läks edasi haigus juba kõrva sisse. Arti juures sai algul tehtud erinevad proovid jms, aga arst sai igale asjale nagatiivse tulemuse. Lõpuks sain ise aru, et kuna mul koer on husky siis võib see olla tsingipuudus, kahjuks eestis arstid suht vähe teavad seda Saanud aru, mis koeral viga, ostsin talle apteegist mingit vedelikku, üsk pudel maksab 16€ ning ostsin kokku 3 pudelit ehk umbes 1,5 kuud sain nende 3 pudeliga ja ei mingit märki paranemisest. Siis läksin apteeki ja ostsin lihtsalt tsingi tablette mis muidu mõeldud inimestele ja andsin üle päeva 3 tabletti korraga, ja umbes kuu aja pärast hakkas asi ilusaks minema. Ja siis vahepeal kui koer oli terve (suvel) ei andnud talle enam tablette, ja nüüd tuli asi uuesti tagasi. Hakkasin kohe jälle tablette andma ja nüüd on jälle peaaegu korda saanud (1-2 kuud võttis jälle aega). Kui kord juba hakkab karvu välja sügama siis läheb ikka aega enne kui tsink taas kehasse jõuab. NIng tundub, et pean talle koera elu lõpuni aeg-ajalt neid tablette andma, muidu lööb haigus ikkagi jälle välja.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!