Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
kass sibistab saba
 
Nommi 29. oktoober 2003, kl 13.55
Tere! Kas oskab äkki keegi öelda, mida see tähendab, kui mu emane kass mulle külje alla tuleb, miilustab - ja siis väristab oma saba? Kuidagi hormoonikas näeb välja. Aga ta on mul ometi steriliseeritud.
Aitäh!
 
Jeti 29. oktoober 2003, kl 14.00
Minu teada on see puhas poolelhoiu avaldus:).
 
nuki 29. oktoober 2003, kl 14.01
hiii! minu kass tähistab niimoodi saba sibistades territooriumit :) aga toas nii ei tee, ikka õues, kui ringi jalutab!
 
Jeti 29. oktoober 2003, kl 14.06
Minu steriliseeritud emane väristab siis saba, kui me pikalt pole näinud või ma talle midagi meelepärast toitu annan, seega ma arvan, et ta ei märgista ikka territooriumit:).
 
nuki 29. oktoober 2003, kl 14.20
see päris huvitav teema, ma hakkan mõtlema! ise olen siiani arvanud, et märgistab kuidagi, sest peale saba väristamist on ikka objekt, mille peal/lähedal sibistamine toimus, piisastatud... a miks ta seda siis teeb, no ei teagi nüüd enam :)
 
sassu 29. oktoober 2003, kl 14.42
selline saba väristamine pidi jah tähendama, et oled mu lemmik
 
nupsu 29. oktoober 2003, kl 14.56
olen kuulnud, et saba väristamine pidavat poolehoidu ja austust näitama, muidugi juhul kui ta just sind siristamisega ei märgista ;)
 
kassimamma 29. oktoober 2003, kl 15.04
meil ka see sabaväristamine käib siis, kui tahaks sülle või puksida...
aga lugesin kunagi, et kassid märgistavad omandit sedasi. st. et neil on nii nina kõrval (kus vurrud algavad) ja sabajuure kandis sellised ainult kassidele tuntavat lõhna eritavad näärmed. ja et siis erilise poolehoiu avaldusena nügitakse ninaga ja väristatakse sabaga, ehk siis tehakse sulle lihtsalt enda lõhn juurde, et teised kassid teaksid, millise kassi oma sa oled.
 
Merks 29. oktoober 2003, kl 17.45
Arvan ka, et see on sõbramärk. Mõelge kui armas sõnum - see inimene on minu oma!
 
Nommi 29. oktoober 2003, kl 18.13
Nunnu jah! :)
Mingeid piisku temast küll ei tule.
Armastusega seotud igatahes - väristagu siis aina edasi! :)
I love you too Teile ka kõigile palju värisevaid sabasid!
 
muhvel 29. oktoober 2003, kl 18.44
minu mõlemad kohitsetud isased sibistavad oma saba samal ajal kui nad on eriti ametis esikäppadega millegi otsas tõngudes. Mõnikord tuleb neil ka mingi roosa asi "püksist" välja nagu koertel, seega mulle tundub, et nad teevad seda mõnust, noh, nagu onaneeriks või nii.Ja häbenevad ka kui ütled, et oi, kui kole, mis sa teed.
 
Kassiomanik(Kalli) 01. november 2003, kl 14.22
Kui ma kassiraamatut lugesin siis seal kirjutati et kassidele meeldib kui tedakurgualt sügatakse ja ka seda et kui kassile midabi ei meeldi siis liputab ta saba.Aga kui ma ükskord oma kassil kurgualust silitasin siis ta liputas saba aga ma ei usu et talle see ei meldinud!?
 
kassist 25. märts 2014, kl 08.58
Minu kass väristab saba kahel vastukäival puhu - siis kui omanikuga miilustab ja nurru lüües vastu sääri nühib ning teisalt siis kui õues mõne koeraga silm-silma vastu satub ja turri end ajab. Imelik ja seletamatu.
 
ka kass 26. märts 2014, kl 13.45
Pigem saba väristamine näitab nõudlikkust ja pinget, isane märgistab nii territooriumi. Ma ei ole täheldanud, et kass lihtsalt rõõmust peremeest nähes saba väristaks, ikka kaasneb sellega koos mingi tungiv soov, no näiteks söögi, joogi või maiuse järele ja ju kass õues vastusattuvale koerale üritab ka kindlameelsust näidata, et siis järgmisel sobival hetkel plehku panna.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!