Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Kass ei joo vett
 
Frau 24. juuli 2014, kl 09.38
Täitsa kummaline, et ei joo. Panen järjepidevalt värske vee toidu kõrvale. Iseenda rahustuseks vist. Eile viisin talle lausa ninaette (meelega kokku kirj.), toas on hirmus palav. Märgade kätega niisutan ta kasukat, selle vastu pole midagi.Kas pean tõesti palderjanitilga vette panema, et teda jooma meelitada?
 
urki 24. juuli 2014, kl 09.42
tilk viina tuleb panna, sa loll lehm
 
no 24. juuli 2014, kl 09.43
küll ta ikka joob, ega sa ju 24 tundi päevas ei jälgi teda, kass nii väike loom et joob vähe!või siis on leidnud omale muu joogikoha, nt lillekastmisvee kui see kuskil seisab sul
 
jah 24. juuli 2014, kl 09.49
Sama asi, korteris kass ei joo vett. Kui maal vanaema juures käib, siis joob isuga, kuigi käib väljas rohtu söömas ja misiganes.
aga hommikused märja käega "kammimise" protseduurid on suht tavalised, võib olla see kuidagi aitab siis teda aga ta oma veekausist kohe kindlalt ei joo.
 
:) 24. juuli 2014, kl 09.55
Kui kass on terve ja elurõõmus, siis ta kindlasti joob ja saab oma vajaliku veekoguse kätte. Muidu ta oleks paari päevaga surnud. Märja karva kaudu ta vett sisse ei ime:)
 
ei joo siis ei joo 24. juuli 2014, kl 10.35
kas teab küll ise, millal tal janu on, millal joob. ei ole vaja karta, et kannatab ja janusse sureb.
 
nojahh 24. juuli 2014, kl 10.44
osa loomi ei joogi kausist. Mul koer jõi eranditult ainult kastekannust. Seal oli seisnud vesi lillede jaoks, mis kloori ei talu.
Mõned loomad eelistavad voolavat vett otse kraanist.
 
meil 24. juuli 2014, kl 10.54
mul üks kass joob piima, parem veel kui see on hapuks läinud ja joob ainult kas siis seisnud vett või mis veel läheb on vihmavesi. Värskelt ette pandud puhast vett pole mina veel selle 15a jooksul näinud, et jooks.Vaatavad küll mis vett juua.
 
Li 24. juuli 2014, kl 11.05
Nii on, meiegi kassil igas nurgas vee nõu, vahetan iga hommik seal, kuid lemmikuks osutus hoopis rõdul olev juhuslik plastkarp, milles vihmavee jäägid vms. ajast seisnud tugitooli taga...nüüd panen siss "seisma", kui kassi meelest "küps" , siis lahmib mõnuga. Kuid tõsi ta on, et kass on nii väike, et märgatavt vee joomist pole täheldanud, pealegi saab iga päev kröbule lisaks ka toorliha.
Oleme siis kammimisega ja kääridega poole peale jõudnud, pusad läinud, kass solvunud ja mind ignoreerib...küll üle läheb, kuid praegu olen teenindavat personalist ka maha arvatud, abikaasale kurdab, mis inimene mina küll olen...
 
18 aastase kassiga 24. juuli 2014, kl 11.21
ei usu, et kass janusse sureb, kui puhas joogivesi on saadaval :)
pigem on muretsemiseks põhjust kui kass varasemast palju rohkem jooma hakkab.

minu praegu 18 aastasel kassil seisis varem samamoodi veekauss praktiliselt puutumata, vahel nägin teda akvaariumist vett lakkumas, aga ei tea ju kas ta tegi seda janust, või lootis hoopis niimoodi kalad kätte saada :D
aga umbes 3 aastat tagasi panin tähele, et vahel on joogikauss peaaegu tühjaks joodud. korra oli ka kergem põieprobleem, siis tehti igaks juhuks põhjalikud uuringud ja leiti, et neerunäitajad on piiri peal.
sel kevadel tehtud uus vereproov midagi hullu ei näidanud, aga et kass on kaalust alla võtnud, siis soovitati ikkagi üle minna neerusid toetavale toidule.
vesi on ka praegu vahel praktiliselt puutumata ja vahel kauss peaaegu tühjaks joodud. ilmaga pole seost märganud, küll aga kassi enda käitumise ja tervisega.
 
Frau 24. juuli 2014, kl 11.57
Oh, kohe kergem hakkas. Tänan teid südamest. Li- väga lahedalt kirjutatud lugu Sul!
 
Frau veelkord 24. juuli 2014, kl 12.02
ja veel üks huvitav tähelepanek: härra sööb pehmest toidust ainult neid 100-85g pakikesi, mis koosnevad tükikestest zelees. Kusjuures tarretis kaob taldrikult esimesena. Konserve meil ei sööda.
 
aga 25. juuli 2014, kl 09.45
pehmest toidust saab ka mingil määral vedelikku!
 
proovi nii 25. juuli 2014, kl 14.28
kas sul on vesi plastikust nõus? proovi klaasist kaussi. plastikust kausid haisevad vastikult, kassid on tundlikud loomakesed. plastkausist ei tohiks süüagi anda.
aseta klaasist kauss kuhugi aknalauale või kuhugi kõrgemale lauakesele, nii et see muidugi sealt kergesti maha ei saaks kukkuda. mul joob üks kass vaid niiviisi - laiast ja madalast kristallklaasist ala viski jaoks ja see klaas peab asetesema aknalaual.
vett vahetan hommikul ja õhtul. vesi läheb muidu kiiresti libedaks.
 
paha tõde 25. juuli 2014, kl 20.54
aga Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> pehmest toidust saab ka mingil määral vedelikku!


Pehmes toidus on enamik vesi. Loomulik, et ta siis eriti juua ei taha. Neile pole ükski toitumisspetsialist selgeks teinud, et juua tuleb palju ja ka ilma januta.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!