Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
kassi toidust
 
ann 22. september 2015, kl 17.50
Miks mõni kassitoidu pakk kõlbab ja teine samalaadne ei kõlba? Aastaid on see probleemiks. Kas segatakse retseptis midagi teisiti. Ei saa aru.Panen ette kass ei söö, tee mis tahad. Nii palju raha läheb raisku. Kas teil ka on sellist probleemi? Andsin kunagi Kite-kat nüüd viimasel ajal Fantastik.Aitäh.
 
ongi nii 22. september 2015, kl 19.58
ongi, et täpselt sama toit ei kõlba, kuigi enne kõlbas.
meie omad näiteks söövad hea meelega gourmet pakikesi ja konserve, kuid teinekord tuleb selline asi ette, et see liik -näit uluki ja aedviljadega-, mida nad enne suuure isuga sõid ja mida sa ostad palju korraga, selle teadmisega, et see on nende lemmik, siis nad järsku ei pista sinna keeltki.
oleneb partiist. kui on uus/halb partii, siis ei kõlbagi ja ei söödagi terakestki.
no sama on minuga. solarises ostan teatud firma kindlat salatit, mis mu lemmik ja kui selle on teinud teine kokk, siis see läga mul kõrist alla ei lähe, kahjuks. kaalun juba varsti seda, et võtan kahvli kaasa ja palun enne maitsta, kas salat on hea või kõlbmatu, kuid kassikonservi ju ise maitsta ei saa ja sellest poleks kasugi..
 
:) 22. september 2015, kl 20.02
Ei, mul pakkide erinevusega probleemi pole. Aga kassid on keeldunud söömast, kui saavad sama toitu juba 4-5 kuud järjest. Lihtsalt ei söö ja kõik, pean vahetama.
Olen kassidega koos elanud juba 35 aastat, viimane kui üks on eriline:)

Kas segatakse retseptis midagi teisiti.
.....
Sellele küsimusele saab vastata ainult tootja. Keegi meist, kassipidajatest, ei tee ju põhjalikke analüüse ostetud segude igale kotile:)
 
to :) 22. september 2015, kl 20.28
Söö 5 kuud järjest ainult frikadellisuppi ja mõtle kas sa 6-endal kuul tahad ka frikadellisuppi süüa.
 
:) 22. september 2015, kl 20.43
Söö 5 kuud järjest ainult frikadellisuppi ja mõtle kas sa 6-endal kuul tahad ka frikadellisuppi süüa.
-------
See näide ei päde. Inimese toitumisharjumusi ei saa loomade omadega nii üheselt võrrelda.
Näiteks üks mu koertest tormab juba 7ndat aastat järjest nii hommikul kui õhtul sama krõbuskikausi juurde:) Ja keeldus toidust neil paaril korral, kui meil hooletusest õige sort otsa sai.
 
pole 22. september 2015, kl 20.55
loomad tahavad vaheldust, samamoodi on inimestega.
mul on kassidele alati 3 varianti kuiva pandud, vastesel juhul hakavad oksendama, kui söövad vaid üht sorti kuiva(canin, hills).
 
lollakale naerusuule 20.43 22. september 2015, kl 21.00
see jutt, et loomad on inimestest nii teistsugused - et nad söövad vaid üht toitu, et nad ei leina, et pole neil tundeid, et inimesed(näiteks sina!) on neist nii palju paremad ja peenemad - no näri muru, tropp..
ära pea enam loomi, sa ei jaga neist muffigi.
 
royal hills 22. september 2015, kl 21.06
kuivtoit on ka partiidena hea või halb. teinekord söövad, teinekord paktiliselt viskan 2kg kuiva lihtsalt minema, sest nad ei söö seda.
 
?? 22. september 2015, kl 21.07
...et nad ei leina, et pole neil tundeid, et inimesed(näiteks sina!) on neist nii palju paremad ja peenemad...
-----------------
Sa vaidled iseendaga läbi arvuti või? Mõtled aga välja ja paned kirja, mis pähe tuleb. Kuidas su mõttevälgatus siia teemasse puutub?
 
??-le 22. september 2015, kl 21.34
et inimesed justkui tahavad vaheldust, kuid loomad mitte, et pole üheselt võrreldavad need toitumusharjumused meil, loomadel ja nn inimestel? seda ütlesid sina, mitte mina.
mine tead kuhu..
 
kass 03. oktoober 2015, kl 05.05
Iial ei tea mis tingimustes toite hoitud on. Soovitan toitu lahti tehes seda ise kõigepealt nuusutada ja ette anda väike kogus. Kiisu tervis siiski tähtsam kui see kaotatud raha- samas varesed on igaljuhul tänulikud :)
Olen mõndagi lemmikute spetstoitu suurema koguse ostnud ja peale isu täis söömist kuuks-kaheks "unustanud" jahedasse hoiuruumi ning paari kuu pärast läheb taas käiku. Kui kiisud ühest konservipartiist kindlalt loobusid ( lakkusid ainult pealmise vedeliku), siis tänuväärne tarbija leidus lapse koera näol. Alati leidub mõni sõber-tuttav kellega lemmiklooma toite vahetada, sest loomad vajavad-tahavad vaheldust. Samuti tasub hoiupaikadele-turvakodudele pakkuda kui tõesti oma loom ei söö ning üle. Pole vähemalt raha raisku läinud kui heateo teed :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!