Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
steriliseeritud kass ikka sirtsutab
 
net 23. juuni 2006, kl 16.00
Tere probleem siis selles ,et meie steriliseeritud pärslane ikka sirtsutab. Peale steriliseerimist ei olnud tal seda kommet nii kuu-kaks ,nüüd siis jälle tagasi tulnud. Ei oska kohe midagi enam teha. Liiva puhastame iga päev, liiv on tal parim, mida Eestist saab. Teisi kasse ega loomi ka peres ei ole. See kassipeletus vedelik ei aita ka, seda oleme proovinud õues ja lasnud isegi tema nina all ja ei midagi. Peale selle tervet elamist ei saa ju lasta täis ka selle vedelikuga, sest kassil pole kindlat kohta kuhu sirtsutab vaid laseb sinna kuhu juhtub..
Huvitakski kas kellegil teisel veel sellist juhtumit olnud ja kas üldse midagi aitab veel selle vastu või mitte.
 
marii 23. juuni 2006, kl 20.25
äkki kiisul mingi põieprobleem ?
 
XXL 24. juuni 2006, kl 00.57
Lahendaks probleemid selles järjekorras:
1. läheks arstile ja veenduks, et kassi tervis on korras. Kui ei ole, siis raviks.
2. Kui tervis korras, siis mõtleks läbi kõik, mis on teisite sellest hetkest, kui ta tuppa ei sirtsutanud. Kas on võetud kasutusele teistsugune liiv, tulnud uus pereliige või ükskõik, mis pisemgi muudatus.
3.Kui ka sealt pole abi, siis on aitanud väiksesse ruumi sulgemine. Kus on pissikast ja toit ka. Seal hakkab ta kindlasti uuesti kasti kasutama. Sellest on olnud abi.
 
. 24. juuni 2006, kl 18.32
või on neerukivid
 
net 25. juuni 2006, kl 00.22
Tervisega tal probleeme pole mingisugust. Lihtsalt vahetevahel nii nädala-kahe tagant leian jälle asju kuhu ta on peale lasnud. Niiet ta nii nädala või kahe tagant laseb jälle kuskile peale (näiteks maas lebavatele kottidele, riietele). Ei teagi mis teha või mis aitaks. Kinni teda ka ei saa ju kuskile ruumi panna nagu XXL soovitas ,sest potil ta käib ju igapäev, lihtsalt umbes kahe nädala jooksul laseb 1 korra kuskile mujale.
 
XXL 25. juuni 2006, kl 09.16
No mõtle läbi kõik, mis sel päeval, kui ta laseb kusagile mujale, on teisiti kui tavaliselt. Kas tuleb keegi külla. Oli juhus meil, kus kiisu hakkas tuppa tegema päeval, kui koju külla tuli pere täiskasvanud liige, kes kassist eriti ei hoolinud. Kui seda inimest kodumail ei olnud, siis tegi kass kõik õigesse kohta. Kahe nädala jooksul korra mujale laskmine ei ole sirtsutamine kindlasti mitte selle märgistamise mõttes. Siin p0eab mingi muu põhjus olema.
 
.. 26. juuni 2006, kl 00.47
Nendel kottidel ja riietel on võõras lõhn juures, kuna nendega on õues käidud. Kõik, mis käib õues, tuleb kassi eest kappi peitu panna. Meil laseb ka kass kottide ja rriete peale ja lisaks veel kõigele, mis on kilest.
 
kiisumemm 26. juuni 2006, kl 16.26
Mulle on jäänud mulje, et mu steriliseeritud kassid pissivad mu asjade peale selle märgiks, et ma ikka kuulun neile(või et nemad kuuluvad mulle), s.t. teevad mu asjadele oma lõhna juurde, kui ma näiteks olen öösel kodust ära olnud. See polegi nagu kättemaks või kius, pigem kurvastus ja mure, et ega ma neid äkki maha pole jätnud. Kui koju tulen, ronivad kõik üksteise võitu sülle ja kräunuvad oma mured ja kahtlused ära, kuidas sa nendega siis ikka riidled:)
Alati nad muidugi ei märgista nii, aga ilmselt pole siis enne minekut piisavalt pikalt paitatud või on äraolemise aeg ikka liiga pikaks veninud:)
 
. 27. juuni 2006, kl 11.55
Meil on ka kodus selline isane kass.
Me käime iga kolme kuu tagant arsti juures lisaks veel hormoonsüsti laskmas teha (mida muidu tehakse emastele)
Ja kui on võimalus siis on olemas soomes nt saada sellist pritsi nagu FELIWAY, ehk ta ei ole mitte peletaja, vaid tekitab kassile just selle tunde, et ta on juba sirtsutand ja ei pea rohkem.

Aga kergem oleks ju mitte jätta maha kilekotte.
 
emase kassi omanik 14. jaanuar 2017, kl 08.56
Mul ka aegajalt sama mure.Kass üksi tööpäevadel kodus,kaotab viisakuse.Olen aru saanud,et ta armastab lahtisel köögiaknal istuda ja sealt ära tulles märgistab aknaaluse nahkdiivani.Talvel on lihtsam jälgida ja kiirustan teda diivanilt kiiresti üle minema.Kass on 5-aastane ja probleem algas umbes aasta tagasi,kui me enam õues ei hakanud käima,Ta on väga isekas ja arglik,ise sülle ei tule,Arvan,et see on enda maksmapanemine.Väga tõhus vahend mingiks ajaks võõrutada on pritsida vee ja söögiäädika lahusega.Koostis on suvaline.
 
võib ka nii 14. jaanuar 2017, kl 18.28
see päev, mil sirtsutzb, peab olema kuidagi teisiti, eriline.
pane jah kirja, mis tegite see päev, kas jätsite ta kauemaks üksi, kas käis keegi külas, keda ta ei salli jane.
eesti parim liiv võib olla inimese meelest, aga kass võib eelistada midagi teist.
pange talle teine kast ka, kus ta saab teise liivaga proovida. äkki ta ei taha teha pissi ja kakki samassse kasti. meie kass teeb nii, et piss on ühes kastis ja teise teeb kakki.
proovi. need plastkastid ei maksa ju suurt midagi
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!