Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Mida teha naabriga ja ta koeraga?
 
vend 08. veebruar 2017, kl 10.36
Minust allpool elav noor vene pere võttis korterisse koera kes jäetakse hommikul vara üksinda kuni õhtutundideni. Kogu selle aja koer ulub ja nutab. Katkematult. Kõige pikem aeg mida täheldasin, oli 6 tundi järjest ilma pausideta. Nii päevast päeva. Üks naaber oli juba koridori neile avaliku kirja jätnud probleemist. Nad kas ei lugenud seda või ei suvatse midagi ette võtta. Tundide viisi koera nutmist kuulata on äärmiselt eba. Töötan öösiti ja tahan päeval kodus magada st on mu kodu on vaikne ja koera häälitsused hästi kuuldavad.
Kuhu peaks pöörduma sest mina ei soovi nendega õiendama minna kuna mul oli nendega juba aastaid tagasi konflikt valjult kuulatava muusika pärast. Pärast korduvat pöördumist konstaabli poole, suudeti see pere maha rahustada kohtusse minekuga hirmutades. Minu arust jättis mees selle naise lapsega maha ning lahkus majast mujale elama selle pärast. Kas politsei aitab siin? Või on selleks mingid lemmikloomade "ombudsmanid" või veel keegi kolmas kes suudaks teha midagi, et kõik jääks rahule ja probleem lakkaks olemast? On pakutud, et pikapeale see koer loobub niisugusest uilgamisest aga ei tea ju...
 
loomakaitse 08. veebruar 2017, kl 10.43
http://loomakaitse.eu/teata-abivajavast-loomast/
 
keegi 08. veebruar 2017, kl 10.46
Aga tehke teiste naabritega koostood voi uhistuga. Kohe seda probleemi lahendada ei saa, sest koer pole raadio, mille nupust kinni keerad, aga kui naabreid ei teavitata, siis nad polegi sellest teadlikud.
Naabritele voiks soovitada koeraga pikemalt jalutada, tegeleda, uksindusahistuse puhul voib abi olla mingitest feromoonidest voi kergest rahustist, haukumisvastane UH seade toimib ka paris hasti.
 
ohjah 08. veebruar 2017, kl 11.19
Sina tahad magada aga nemad tahtsid koera, osta omale eramaja ,kui naabritega elada ühes kortermajas ei suuda.Ei salli neid kaebajaid, muidu ei saa asjagi aga kui kaevata, siis sibavad mitu paari jalgu all ja koguvad loomakeste vastu allkirju, koer pole tõesti raadio. Parem andke koeraomanikule soovitusi ,kuidas koera õpetada vaikselt olema kui peret kodus pole aga selleni teie mõistus ei küündi, kaebajad! Abistab koerapsühholoog,kes aitab, internetis saate istuda oma tagumikke laiaks aga inimesi aidata ei oska. Oi ma ei salli loomade peale kaebajaid! Loomapsühholoog aitab. Ja ära kaeba.
 
On on 08. veebruar 2017, kl 11.36
Kaevatakse ikka pererahva tegevusetuse peale. Koer on ilmselgelt hooletusse jäetud! Sellistelt värdjatelt loom kohe ära võtta!
 
väga lihtne ju sellest hullust penist lahti saada 08. veebruar 2017, kl 11.46
võta omale mõni suur murdjakoer ja kui sibulad oma ulgujaga õue lähevad, lase oma pontu lahti
 
Eks oleneb koerast 08. veebruar 2017, kl 13.37
Mu kõrvalnaabritel olid pikka aega koerad, aga nad ei haukunud, üks koer vist haugatas mõned korrad, kui keegi hakkas koju jõudma ja ust avati. Viimane koer nähtavasti ainult jooksis kojusaabujale vastu, oli kuulda küünte krabinat ja tasaseid samme.
 
koerapidaja 08. veebruar 2017, kl 14.12
koera tuleb kutsikast peale harjutada üksi olema, meil oli sellesk suur puur (õigemini pealt lahtine aedik - ca 1,5 m lai), kus olid magamisase, jooninõu, mänguasjad. Ja vähehaaval harjutasime kutsikat üksi olema. temale oli see turvaline ala ja mitte kordagi koer üksi ei ulgunud ega haukunud.
 
vend 08. veebruar 2017, kl 14.44
Nad vist õues ei käigi selle koeraga. Ma isegi ei tea mis tõugu. Hääle järgi väiksemat sorti. Oleks neid liftis või õues kohanud, oleks ehk maininud. Kui pererahvas kodus siis koera ei kuulegi. Kuuleb vaid lapse kilkamist.
Kuidas koeraomanikud suhtuvad sellesse, et väike ja tõenäoliselt noor koer jäetakse iga päev 12 tunniks üksi koju. Inimesi hukka mõista ei saa sest tööl peab käima ja töö on kuskil 8-12 tundi, lisaks minek ja tulek ning kooliskäik samuti ja lapse trennis vm iganeskäiku ei saa ka hukka mõista.
Mis hakkab juhtuma kui loomakaitsesse teatada sellisest naabreid häirivast koerapidamisest kortermajas? Kaebajaid on kerge välja peilida ning seejärel peavad kaebaajad end peitma hakkama. See ei ole lahendus. Ise ma rääkima ei taha minna sest teemaalgatuses mainisin varasemast konfliktist.
 
On on 08. veebruar 2017, kl 17.11
Tahaksin väga kassi võtta, aga just sellepärast loobusin, et olen palju kodust ära. Elan üksi. Kuigi kass ei vaja niipalju inimest, aga ikkagi, kui loom võtta, siis tuleks ikka mõelda sellele, kas on ressurssi ja aega tema jaoks. Tore on küll, kui mingi karvakera kodus ees ootab, aga ei tahaks uskuda, et sellel karvakeral väga meeldib enamus aega üksi olla.


Loomakaitse Liit, alusta sealt.
 
võib 08. veebruar 2017, kl 21.31
Leppige naabriga kokku ,et võtad koera enda juurde , ajal kui peavad tööl käima,viid koera õue pissile-kakale,tuppa koos koeraga magama ja vaikus.
See koer ei taha üksi olla ,tema on inimesest sõltuv, koer end aidata ei saa ,võiks koerale kaasa tunda.
 
Koeraga 09. veebruar 2017, kl 17.43
Tegelikult on probleem ju täiesti ilmne ja mitte väike.
Üks asi, et segab naabreid, teine asi, et koerake ju ilmselgelt kannatab seal. Pealegi on inimese loomus nii seatud, et nutvat last või hädas häälitsevat looma on raske kuulata, ikka tahaks appi minna. Kui ei saa abistada, siis juba sellest hakkab normaalsel inimesel reeglina paha.
Kus sa seal siis veel magad.
Lisaks ei pruugi pererahvas üldse teadagi, et koer nutab. Koju tulles ju vaikus majas. See on väga levinud olukord.

Kui ei taheta/ ei saada otse rääkida, kirjutage kiri. Viisakas. Heatahtlik. Abistada püüdev. Sellest, et koerake kannatab ja nad ehk ei tea. Ütelge, et soovite aidata, kui oskaksite ja et teil eelkõige koerast kahju. Sellisest pöördumisest võib tihti rohkem abi olla. Vihakirjad tekitavad ehk lihtsalt protesti ja arvatakse, et naabrid ajavad kiusu. Ehk ka ei usuta, et olukord halb ja koer vaid poor korda niutsatanud-haugatanud.
Üksindusahistus on just noortel koertel väga levinud probleem, kuid tegelikult harjutamisega lihtsalt "ravitav".
Selle vastu leiab abi nii raamatutest, treeneritelt kui ka netist.
Olen samal teemal siin foorumis tegelikult nõu ka andnud.
Proovin hetkel leida mõne venekeelse video, et abi tõhusam oleks.
 
Koeraga 09. veebruar 2017, kl 17.45
*paar korda...
kirjaviga
 
Koeraga 09. veebruar 2017, kl 18.00
Separation Anxiety - inglisekeelseid videosi tuleb otsinguga väga palju.
Võib ka selle märksõna panna kirja, et nad oskaksid otsida YouTube`st:
Щенок - приучаем оставаться в одиночестве - дрессировка щенка.
 
vend 09. veebruar 2017, kl 19.12
Olen vilets nämmutaja. Ei oska ilusasti kõneleda naabritega. Ootan, ehk ütleb mõnel teisel naabril varem närv üles ja võtab asja üles. Kui ei juhtu midagi siis suhtlen loomakaitseseltsiga. Kirja peaks otse neile kasti panema.
 
Jajahh 09. veebruar 2017, kl 20.25
Õige, vend, väga eestipärane. Mis krdi nämmutamine?! Parem ikka teha kaebus, kituda ära ja kindlasti jääda anonüümseks.
Hea une garanteerib ka see, kui pealekaevatud naabrid pannakse vagunisse ja saadetakse siis minema. Nii on meie maal ometi alati tehtud. Head vabariigi aastapäeva, kallis kaasmaalane!
 
siis lihtsalt 10. veebruar 2017, kl 20.08
võta koera endale ja lülita tema kui tööle lähed.
 
mis pealekaebamine? 13. veebruar 2017, kl 09.19
mina jätaks postkasti teate - et teie koer häirib elanikke pideva hakumise ja ulgumisega. Kui midagi ette ei võeta teavitame loomakaitseseltsi. Igaksjuhuks ka vene keeles.
 
lugupeetud inimesed, ei tahaks tülitada aga olen ebasedauslikult kinnipeetud ja veidi väärkoheldud 14. veebruar 2017, kl 09.07
Kas koer peaks kuidagi selgemalt oma mure sõnastama, et inimesed aru saaks, kui adresseeritud ongi kellelegi, kes kuuleb? Aknale hingama ja vedama sinna tähed SOS? Panema ise aja kinni pereteraapiasse ja koertekooli, et oma inimestega suhet parandada?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!