Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
kassi vanuse ja kaalu/suuruse suhe
 
Mer 15. november 2005, kl 23.17
see küsimus on nüüd kogenud kassiomanikele..ja küsimus oleks järgmine: ma sooviks teada, et kas minu kass on normaalses kaalus või kas ta vastab vanuse poolest oma kasvule..nimelt minu Tupsu on umbes 3,5 kuune noja mle tundub nagu ta oleks jube kõhna ja väike..no kaalub umbes 2-3 kilo..kas see on normaalne..nimelt ma ple temaga veel artsi juurde jõudnud...a mudu sööb ja käib potil normaalselt ja marutab nii mis kole..ag akas kasvueas kassid ongi veidi sellised vibalikud ja kõhnemapoolsed , kuna nad marutavad nii palju ringi???
et siis oootan vastuseid ja etetepankuid...
 
juuli 15. november 2005, kl 23.25
Mis ime kass see on? Mul täiskasvanud emane kass kaalub 4,9kg.
 
Mer 15. november 2005, kl 23.41
no mai tea..ma umbes pakkusin..selle jörgi kui ma teda ikka süles hoian..a vbla on vähem ka..ma litsalt tahakski teada et kui plaju peab nii noor kiisu umbes kaaluma..egas ma mudu ei küsiks..daaa :)
 
juuli 15. november 2005, kl 23.56
daaaaaaaaaa, pakun, et üle 1kg ta ei ole kindlasti mitte :P
 
Mer 16. november 2005, kl 00.10
a kusjuures ma arvan et on :) ma söödan hästi teda.. :D no okei..mai vci siin tähti närida eriti a kui sa tädi juuli vcid eks laksa siis edasi siin..kogenud kassiomanik..sry et julgesin üldse küsida..kohe hakati ironiseerima... :P anoh kui sul mingi vajadus lihtsalt nokkida on mõne algaja kallal eks lase käia ...samas mai usu et kehtib enam see vanasõna et küsija suu pihta ei lööda..ja kuidas veel lüüakse..lausa nii et moll sinine on :)
enivei..eks ma ela siis rõõmsalt oma ala/ülekaalulise kissuga edasi..olgu või lausa anorektik..ikka armastan teda sest ta ju minu kiisu :)
a edu siis delfis ironiseerijatele.:P
 
mkmm 16. november 2005, kl 06.34
kassi vaktsineerimisraamatus on küll selline lehekülg kus on vanuse ja kaalu graafik. 18-nädalne emane kass võiks selle järgi kaaluda 1900 (emane) või 2300 g (isane). kogemuse põhjalt võin öelda, et see on mingi statistiline keskmine ja paljud terved kassid kaaluvad kas palju rohkem või vähem. samuti kogemuse pealt - kassi kaalu hindamine silma järgi on eriti noorte puhul väga ebatäpne (nagu sa isegi ütled - 2 kuni 3 kilo).
seega rahune maha, tõenäoliselt ei tea sa isegi kui palju su kass kaalub. noored kassid ongi sellised vibalikud kuid sealjuures ei pruugi üldse väga kerged olla. teiseks katsu ise nüüd oma ja eelnevaid postitusi lugeda - laksamine, nokkimine, moll sinine - ise oled see, kes üle pingutab. aga no mis sa noortest ikka tahad, õpivad ju alles, daaaaaa :P
 
Pipi 16. november 2005, kl 08.24
Minu emane kass kaalus 3,5 kuuselt 1999 grammi, sai poes ära kaalutud:)
 
sens 16. november 2005, kl 08.58
See süllevõtmisega kaalu hindamine petab ära küll. Käisin aasta tagasi oma kiisuga arsti juures, kui ta oli 3,5 kuune ja pakkusin arstile, et kiisu kaalub ehk veidi üle kilo. Tegelikult kaalus 2 kg. Kiisu on isane. Seega paar kilo ja vähe rohkem on minu meelest igati norm.
 
miisuk 16. november 2005, kl 09.15
minu 4 kuune kiisuke kaalub 2,5 kg, ja paistab kah pigem kõhnake kui pontsakas :D ja arst ei öelnud midagi sellise kaalu kohta halba.
 
XXL 16. november 2005, kl 09.51
Selles vanuses ongi kassipojad nagu välja veninud soolikad :) Ümaramaks hakkavad nad minea alles kusagil 7-8 kuuselt. Minu kogemused on küll seda näidanud.
 
kassiralli 16. november 2005, kl 10.05
Nii, minu isane 2,3 aastane kass kaalub ca 6 kilo, 1,5 aastased (emased) kaaluvad 5 koma millegagi kilo, 6 kuused kassid kaaluvad 3,2-,3,8 kg.

Kusjuures panin tähele, et enne otto-triinuks tegemise operatsiooni kaalusid nad veidi rohkem...
 
Mer(originaal) 16. november 2005, kl 10.29
kui sa autor viitsid, siis ära enam seda nime kasuta, sest muidu mõned inimesed arvavad, et sina oled mina :)
 
kiisuk 16. november 2005, kl 10.46
Täiskasvanud kodukass, sileda karvaga, ei tohiks kaaluda üle 5 kilo, pika karvaga siis natuke rohkem.
Mõned kassid aga kohe ongi suurema kondiga ja kasvavad suuremaks, seega kas sinu 3 kuune ja 2-3 kilone on kas täiesti ületoidetud, kaal on valesti hinnatud või on tal sul lihtsalt suur kass
 
nummibeebi 16. november 2005, kl 13.03
Tean inimest, kellel on lühikarvaline tavaline kass, kes kaalub 12 kg. Ei ole kastreeritud.
 
v 16. november 2005, kl 13.33


Minul kaalub üks emane kass 8 kg- 5 aastane
Ja teine emane 6 kuune 3.300 kg
 
Dora 16. november 2005, kl 14.13
Kassid on ometi nii erinevad. Ei saa panna mingeid väga kindlaid norme, et nii-ja-nii palju täpselt peaks kaaluma. Osad kassid on juba geneetiliselt tunduvalt suuremad kui teised. Näiteks tõukasside pealt on see hästi näha. On tõuge, mis on väga suured - Norra metskass ja eriti Maine Coon. Ja selliseid geene, mis on neil kassitõugudel, võib loomulikult olla ka nn. krantskassidel. Kaasaarvatud see, mis määrab kassi suuruse.
 
kiisuk 16. november 2005, kl 14.25
Loomulikult on kasse erinevaid, aga kui nüüd on kassil norraka geen sees siis on ta ka reeglina pika karvaga, ja olen kohanud väga suuri pika karvaga kasse, k.a minu ema kass kes on 11 kilo, aga ilmselgelt on see siiski ülekaal
Sileda karvaga kassi kes kaaluks 10 kilo pole siiani eriti kohanud, kui mitte arvestada seda kuulsat kassi kes eesti paksema kassi tiitli võitis
Tema vist oli lühikarvaline?
aga siiski minu meelest ülekaaluline mitte nii suure kassi geeniga
 
M 16. november 2005, kl 15.33
Minu 1,5 aastane emane kass on 2 kilo kanti. Loomaarsti arvates pole probleemi. Lihtsalt ongi väike kass nagu mõni inimene on väike. Kassi kasv vastab ca 8-kuu vanuse kassipoja kasvule. Ja ta suurt ei söö ka, niisama näksib terve päev. Tubane kass, peab saledat joont.
 
ele 16. november 2005, kl 16.00
no briti lühikarvalised on ikka kah keskmisega võrreldes suured kassid.
 
karvakera 16. november 2005, kl 16.05
Just kaalusime oma 6 kuust emast kiisut, tekkis huvi kaalu kohta, kuna ta paistab peaaegu sama suur kui aastane isane. Süles ei osanud tõesti kuidagi hinnata. Selgus, et emane on 3kg. Isane u pool kilo rohkem, seega ka silma järgi kilode hindamine on raske.
Kaalusime nii, et panime kiisu kotti, ja riputasime konksuga köögikaalu külge, see mõnikümmend sekundit kotis ei tee talle midagi (meie omale hakkas muide meeldima ja ei tahtnudki välja tulla ;D) Nii et kui teil on selline kaal, siis kaaluge lihtsalt ära. Võibolla püsib ta hetke ka tavalise köögikaalu peal vagusi..
Aga arvan, et liiga väike ta sul küll pole.
 
Styg 17. november 2005, kl 14.32
minu kõutsik oli kolmekuuselt ka umbkaudu 2 kilo (arsti juures sai kaalutud, aga täpselt ei mäleta enam). päris hea hulk aega oli igavene kribu kogu aeg, alles peale kastreerimist (mis sai tehtud siis, kui kass oli juba ca 2-aastane) hakkas ümaramaks minema. praegu on juba sellise majesteetlikult ümara näoga, lausa paks just ei ole, aga kosunud küll ;)
 
Indrek2 17. november 2005, kl 15.17
3,3 tonni kass, WOW!
 
Mer (mitteoriginaal):D 17. november 2005, kl 23.24
Tänud vastajatele, sain taas palju targemaks kiisude koha pealt..eks ma jätkan oma rännakuid siis kiisusid puudutavas maailmas :)ja---

Autor: Mer(originaal)
Aeg: 11-16-05 10:29

kui sa autor viitsid, siis ära enam seda nime kasuta, sest muidu mõned inimesed arvavad, et sina oled mina :)

----no kle..katsu nüüd olla,onju...kui ei saa siis püüa lihtsalt vältida ennast...:)
 
Inimene 24. veebruar 2018, kl 14.09
Minu kass kaalub ültse 7kg 300g ta on isane ja umbes 5aa vana .
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!