Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
Raadiopiire suurele koerale
 
T. 26. aprill 2009, kl 18.58
Palun rääkige oma kogemustest koerte raadiopiirdega. Kuidas suhtute sellesse? Kas töötab? Milliseid täpselt olete kasutanud, neid mitmeid erinevaid, ka hinnaklass erinev. Plaan osta suurtele koeradele.
 
* 27. aprill 2009, kl 11.17
Jään ka vastuseid ootama :)
Mul ka suur koer ja raadiopiire juba ka ostetud, aga paigaldamata veel. Meil on see http://www.hot.ee/raadiopiire/

Mind huvitaksid just selle paigaldamise nipid. See juhend mis kaasas on, on kuidagi napisõnaline.
 
proovitud 27. aprill 2009, kl 13.02
Paigaldatud raadiopiire suurele koerale kaks aastat tagasi. Hoov on meil hästi suur ja ümbritsetud plankaiaga. Kogu selle plankaia ulatuses sai veetud see juhe. Pult asub kuuri all.
Koeral oli kõige raskem harjuda selle saatjapuldiga, mis tal kaelas on, aga siiski ei kulunud ka selleks palju aega. Eks ta ehmatas alguses ikka väga ära, kui tahtis jällegi üle aia hüpata ja sai väikse siraka.
Ega neid sirakaid ta palju ei saanudki, sest ta õppis väga ruttu ära, et üle aia ei saa valutult. Ükskord läksime jalutama metsa ja siis selleks ajaks võtan pistikust selle keskuse välja. Unustasin aga tagasi panna ja nii oli paar päeva raadiopiire väljas, aga koer oli juba nii ära õppinud, et ei tule aia lähedusse ka. Siis ainult läheb, kui jalutusrihm kaela pannakse.
Üldiselt sai nii suurest hulkujast tubli koduvalvur. Väljas ei ole ta enam käinud ja on sellega ära harjunud. Meil on asi end tõesti õigustanud.
Meil on just see, mis eelmisel lingil oli näidatud.
Enda peal proovisin ka, et kui palju valu teeb, aga see ei ole adekvaatne tulemus, sest koeral on paks karv kaelal ja tal on palju vähem tunda see sutsakas.
 
* 27. aprill 2009, kl 13.17
Kirjutad siin, et sul suur hoov. Kas sulle jätkus sellest komplektis kaasas olevast juhtmest või pidid juurde ostma?

Mul on vaja lisaks välisaiale piirata koera juurdepääs ka ühte aia osasse. Mõtlengi siin, et ilmselt pean sinna vahele aia ehitama, et siis oleks ka füüsiliselt asi takistatud. Sest kui mu kallis koer tormab saba sirge nagu hüll mõnd mööduvat autot või ratast taga ajama, siis jääb sellest mõttelisest piirist ilmselt väheks. Enne kui kui ta aru saab, on ta juba selle piiri läbinud...
 
konn 27. aprill 2009, kl 14.01
oli piire- koeral oli kodus igav-aga külapeal palju lõbusam. harjus üle jooksma ja tagasi enam ei kippunud. Ilma aiata mõttetu.
 
T. 27. aprill 2009, kl 18.01
Tänud vastajatele:) Meil probleem selles, et õueala suur ja aeda pole. Vaatasin ka, et lisapiiret tuleks vist juurde osta. Ootan huviga veel, kellel kogemusi jagada.
 
k 27. aprill 2009, kl 19.59
Meil raadiopiire peaaegu neli aastat olnud. Koer oli alles üsna kutsikas, kui paigaldasime ja õpetasime. Sama firma oma meilgi, millele link.
Meil on piire veetud nii, et osalt jookseb traataiaga koos, aias on sellega lihtsalt eraldatud lillede ja muude peenarde osa; hoovi piiravad osalt kõrvalhooned ja et juhtmeotsad kenasti kokku saada, vedasime traadi sealt pööningult lihtsalt läbi. Väravaehitamine on pooleli, seal on praegu ainult piire. Aias on saanud piiratud ala vahetevahel natuke muuta ja nii on traat meil lihtsalt maa peal.
Koer on kõik need aastad kenasti kodus püsinud. No ega ta olegi hulkuja, aga autotee on üsna lähedal ja sellepärast on kindlam ikkagi, kui väravas tuletab talle rihma piiksumine meelde, et edasi minna ei tohi, kui mind lähedal pole ja teisel pool mingi ahvatlus on.
Kindlasti tuleb koera sellega järk-järgult õpetada ja harjutada; meil oli minu mäletamist mööda küll korralik õpetus selle kohta kaasas. Meil oli õpetama hakates koeral "Ei!" tähendus üsna selge ja elektrit sai ta vaid paaril korral. See piire on eelkõige õpetamise abivahend; koeral lasta üksi sinna vastu joosta ja ehmatada ei tasu. Ta peab ikka aru saama, mida see piiksumine rihma küljes tähendab ja soovitavalt traumeerimiseta.
Anduri kaelaskandmisega mu koeral probleemi polnud, toas ja jalutama minnes võtan muidugi kaelast ära selle ja kui ma ise kodus olen, olen ka sageli ilma selleta õue lasknud (pidev kandmine võib nahaprobleeme põhjustada ja paksu karva puhul ka pulsti ajada ning ega see kindlasti meeldiv ole). Vähe pikemal äraolekul olen kaela ikka pannud ja siis, kui mind ennast kodus pole, pannakse ka. Päris pikalt ära minnes ei jäta koera õue. Rihm on pikka aega nii lõdvaks sätitud meil, et ega ta sealt elektrilööki saagi saada, piiksumisest piisab täiesti.
Paigaldamises polnud midagi keerulist, traat kippus kergesti puntrasse ainult. Vaadata, et otsad kuivas kohas kokku saavad ja puldi külge kinnitada ja ongi kõik.
Kui ühendus miskipärast katkenud on (meil kord traat sai trimmeriga katki tehtud), siis pult piiksub lakkamatult. Kui anduri patarei tühi, vilgub rihma küljes tuli.
Anduri küljes oleva nupukese abil saab reguleerida seda, kui kaugel traadist rihm reageerima hakkab.
 
T. 27. aprill 2009, kl 21.53
Tänud k!
 
* 28. aprill 2009, kl 08.41
Raadiopiirde omanikud, rääkige palun veel:
Paigaldamisjuhendist lugesin, et see traat ei tohiks jooksta paralleelselt elektri- ja telefonitraatidega, et need võivad hakata segama signaali. Mul on nurgapealne krunt ja mõlemat tänavat pidi lähevad elektritraadid.

Ja kui ma tahan, et minu aed on piiriks kust koer välja ei tohi minna, kas siis paigaldangi selle traadi kohe aia äärde? (ilmselt jah loll küsimus, aga küsin ikka :))

Ja kui tahate koeraga jalutama minna, kuidas siis koera aiast välja viite? Juhendis oli, et alguse poole võtke sülle või viige autoga, aga minu koer autoga ei sõida ja sülle ka ei jaksa võtta (sakslane).
 
k 28. aprill 2009, kl 11.50
Traatide kohta ei oska midagi öelda kahjuks.
Meil on jah aia ääres. Seda reageerimisala, kui kaugel traadist andur märku andma hakkab, saab reguleerida, ma ei mäleta enam, mitu meetrit, aga juhendis on kirjas. Kui see ala väikseks jätta, on koeral rohkem liikumisruumi, kuid võib juhtuda, et kui ta juba nii traadi lähedal on, ei jõua ta enam pidurdada ja võib niimoodi üle piiri minna (kui see lihtsalt maa peal on nagu meil suuremalt jaolt, on see eriti kerge juhtuma).
Mina tassisin enda oma aastaid süles, aga mul ka pisike koer, 25 kilo kanti. Tassin vahel praegugi, kui tahan ta korraks kuhugi kaasa võtta või kui auto teisel pool traati on. Üldiselt on meil reegel, et koer ise, üksi, ei tohi sellest traadist üle minna, kõige lihtsam on seost tekitada jalutusrihmaga - et ainult selle otsas võib minna. Anduriga rihm kaelast ära ja jalutusrihm külge - siis on minek!
 
ly 28. aprill 2009, kl 12.33
Kellel see raadiopiirde kaelarihm tulutult seisma on jäänud võiks mulle pakkuda. Koeral on õnnestunud see kahjuks ära lõhkuda. Meil toimib ilma aiata, ligi 600m traati maha veetud. Koer püsib aias isegi siis kui mitu nädalat traat katki kuskilt on olnud. Jalutama minnes on käsklus "kõrval" ja tuleb ilusasti üle (alul koos maiusega).
 
k 29. aprill 2009, kl 19.57
Neid rihmasid müüakse ju eraldi ka - kui kellelgi niisama pakkuda pole.
Meil on kaks koera, üks rihm eraldi juurde ostetud ja mõlemad rihmad on natuke parandatud - ühel koeral õnnestus rihma küljes olev kontakt õues kuhugi ära kaotada, tagavarakontakti abil õnnestus ära parandada; teisel on see tekstiilist rihm ise kokku õmmeldud ja helkurteibiga tugevdatud. Töötavad mõlemad rõõmsasti edasi.
 
T. 29. aprill 2009, kl 22.41
leidsin paigaldamise ja harjutamise video netist ka! Nüüd raha kokku kraapima, mis teha;) Ka kahele koerale vaja, kulud kokku päris suured - 1 täiskomplekt, lisarihm, lisajuhe.
 
to T. 29. aprill 2009, kl 23.25
kui Sul oleks väiksed koerad, siis äkki aitas kassipiire ka? Mul on ostetud 3690 krooniga, kõik komplektis, kaelarihm ka, ära müün 2700 krooniga. (Kass ei kartnud neid elektrilööke, läks üle sealt.)
 
* 30. aprill 2009, kl 08.10
No seal lingi all on hetkel hinnaks 2900.-
Ma siis ostaksin juba uue kui kasutatud komlekti, mis siis, et 200 krooni odavam.
 
to T. 30. aprill 2009, kl 08.22
Selge, nad on hindu alla lasknud! Mina ostsin sügisel Laagri Hortesest. Tšekk on alles. Aga kui poehind on juba mingi 700-800 krooni odavamaks läinud, siis tuleb ikka poest osta.
 
GMC 30. aprill 2009, kl 21.03
Ise ostsin oma koerale INNOTEK i firma komplekti. Samuti hoov on suur ja koer hakkas autol taga jooksma väravast välja ning heki ja aia vahel rigi tallama. Eks siis saigi talle see aparaat kaela pandud. Meil oli komplektis veel DVD plaat õpetusega.
Ja lisaks oli piisavalt suur kimp valgeid lipukesi kaasas.
Meil see kutiskas paksu karvaga kaukaaslase ja lambakoera segu.
Panime juhtme maha ja lipud juhtme kõrvale. Paaril korral sai ikka laksu elektrit kätte ja nüüd on juba nii ära harjunud ,et kus näeb valget lipukest. Sinna enam lähemale ei lähe.
Panime selle juhtme veel hekist ca 1m sisse poole ,et kindel oleks.
Praegu pole küll enam mingit muret isegi siis kui lühiajaliselt autoga välja sõites väravad lahti jätta.
 
T. 30. aprill 2009, kl 21.45
Aitäh pakkumast. Aga meile tulevad just suured koerad:), suure koera kutsikad. Jah, on jah praegu hinnad soodsamad kui nt. eelmine aasta, aga kulukas ikka. Soodsaim, mis kokku sain oli siis 4400.- (2 koera rihm ja aed) ja lisaks veel juhet üks punt juurde osta. Aga ma loodan, et kutsikana asi selgeks õpetada, siis ehk toimib ja koerad saavad vabalt oma suure aia sees ringi lipata:)
 
oleks vaja 12. veebruar 2010, kl 11.19
Kas sellist asja saab kuskilt laenata ka?Ei ole kahjuks 2900.- võimalik osta.Oskab keegi öelda, kus müüakse neid kõige soodsamalt või äkki tuleb ikka soodsam, kui laenata.Jagage palun oma kogemusi.
 
3-kassiline 12. veebruar 2010, kl 12.48
on pakkuda kassi raadiopiire, hinnaks 1800 krooni.
kadri2727@hot.ee
 
heidi 12. veebruar 2010, kl 13.53
http://www.soov.ee/vaata.seam?id=1975958&cid=32825
 
maiu 03. juuli 2010, kl 14.50
Kasutan seda:
http://www.messler.ee/ee-catalog-viewObject-10-47-46-0

Töötab väga hästi ja komplektis kohe kaks kaelarihma.
 
loen ja mõtlen.. 03. juuli 2010, kl 22.59
..et äkki oleks ikka mõttekam ehitada aed,tuleb ehk korda mitu kallim,aga säästate koera siiski.
Mina pean oma koera pereliikmeks ja ei riputa talle andureid külge,meil on suur aed,terve hektar,koeraaed sellest moodustab kümnendiku.Aga KOER on seal siis,kui pere on kodus.Ja kui lähme tööle,magab kuts toas.
Suure koera jaoks peab olema kõrge võrkaed,nii 170 cm,sealt ei hüppa üle mitte kunagi.
See oli minu poolt lihtsalt sõbralik nõuanne,et tehke ,ehitage aed:)
 
lugenud ja mõelnud kah 04. juuli 2010, kl 08.34
Ehh, raadiopiire ei ole mingi karistusvahend, millest koera iga hinna eest säästa! Ei vähenda tal üksi õues olles anduri kaelasolek mitte grammigi ta väärtust.
Kui koer on raadiopiirdega korralikult välja õpetatud (rõhutan veel korra: õpetatud!), ei ahista see teda mitte kuidagi. See on nagu meeldetuletus lihtsalt, et edasi minna ei või, kuigi teisel pool parajasti midagi hirmus ahvatlevat on. Minu koer ei ole ka üksi kodus olles õues (seda enam, et piire ju võõraid loomi eeml ei hoia), kuid näiteks mõnikord, kui endal toas hirmus kiire on (pann tulel vms) ja koer õue tahab, annab see rihma kaelapanek mulle küll turvatunnet.
Ja möödunud talvel ei takistanud ka kahemeetrine aed võõrastel koertel lumevallide abil meie aeda tulemist - sama vähe takistanuks see ka oma koera lahkumast, kui ta seda tahtnuks.
 
moor 04. juuli 2010, kl 13.50
Väide, et koerad 1.70 aiast üle ei saa, ei pea vett. Sõltub tõust ja koerast. Sõbrannal näiteks pani berhardiin üle nagu laksus. Nad ise ka ei uskunud, enne kui nägid.
 
maiu 06. juuli 2010, kl 09.47
Kõige rohkem ahistab koera ketis hoidmine. Raadiopiirde kaelarihm enda peal samuti järgi proovitud - pole teab mis piinamisvahend. Ja üleüldse, ta ei saagi sealt rohkem elektit kui korra või kaks alguses, edaspidi reageerib juba helisignaalile.
 
imelik 07. juuli 2010, kl 10.11
mõni siin peab koera pereliikmeks ja arvab et kui koer on turvalisuse mõttes(nii teiste kui ka enda) oma aias siis on see piinamine.Last ka keelatakse ja piiratakse tema enda pärast eelkõige kas see on ka siis piinamine ????.Minu meelest praeguste ilmadega koera toas kinni hoidmine hoopis hullem sadism, nii palju kui on inimesi on arvamusi.Kui su peni hommikust õhtuni mööda küla ringi jookseb teiste aedades pole hullu ta ju pereliige :) naaber kui lepib sinuga siis ka su koerega kas nii????
 
ehh 07. juuli 2010, kl 11.54
Ma ka lugesin ja mõtlesin, et kui anduri kaelapanek pereliikmele on selline hirmus ahistus, siis on ju kaelarihm ja jalutusrihm samuti - neid ma ka mehele ja lastele ju ei pane.
Meil on peres mitu liiget, kõigile neile on mul väheke erinevad ootused ja kõigil on erinevad kohustused. Eeldan mehelt muud kui koolieelikult ning koeralt omakorda muud.
Inimestel on palju erinevaid põhjusi, miks ei saa kogu krundile kahemeetrist tara ümber ehitada, ei ole küll keegi ahistatud, kui koerale koduspüsimise õpetamiseks ja selle kindlustamiseks kasutatakse mõistlikke õpetamise abivahendeid.

Ja toal ja toal on ka vahe - praeguste ilmadega võib koeral just väga mõnus olla toas, kuhu päike sisse ei paista, ega konditsioneergi halba tee.
 
lint 22. jaanuar 2011, kl 08.52
Olen ka mõelnud oma hundikoerale raadiopiirde teha,elan oma majas ja aeda ümber ei ole,oleks hea ,kes kasutab annaks ka head nõu.Kas koer ei lähe omapäi enam kõndima,kui on ainult raadiopiire või peab ka mingi aeg olema ,kas ka sellise lumega ,nagu see aasta on ,raadiopiire regeerib ja üldse on mõtekas seda panna või on ainult raharaiskamine.
 
k 22. jaanuar 2011, kl 12.21
Loe eestpoolt ikka ka (sõbralik soovitus)!
Koerale selle piirde abil koduterritooriumi selgeksõpetamine sõltub suuresti õpetamisest. Kahjuks on väga levinud suhtumine, et pannakse kaela, koer jookseb liiga kaugele, ei mõista, miks rihm ebameeldivalt piiksub (see on selline heli, mida vanem inimene üldse ei kuulegi, koera jaoks oma sagedusega ebameeldiv) või särtsu annab ja siis on koer loll ja rihm mõttetu. Sellega tuleb koera õpetada ja siis ta püsib ka seespool piiret. Tõsi küll, leidliku ja optimistliku loomuga koerad kipuvad aeg-ajalt piire proovima, nii et päris ära võtnud mina seda süsteemi 5 aasta jooksul pole ja kuigi enamus aega on koer ilma piirderihmata, siis vahel saab see ikka kaela pandud jälle.
Tean peresid, kus see piire ilma mingi nähtava aiata koeri kenasti omas kodus hoiab. Meil on osalt võrkaed, osalt ainult piire maja ümber.
Lume kohta ei oska sajaprotsendiliselt öelda, meil on osas aias lumi lükkamata ja seal koer lihtsalt ei käigi praegu. Seal, kus rajad sees, töötab piire küll.
Minu kogemuste põhjal viie aasta jooksul, mis meil raadiopiire on olnud, on sellest kasu küll. Koer on endiselt pikemalt üksi olles toas ja pole kunagi hulkuma kippunud, kuid on suur hüppaja-ronija ning meil liigub siin palju võõraid loomi (nii metsloomi kui võõraid hulkuvaid koeri-kasse). Juba autotee lähedus on minu jaoks suur ohuallikas ja mõne suure ahvatluse mõjul teelejooksmisest on selle piirdega koera õpetamine teda säästnud, ma usun.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!