Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
kuidas saaks ennast hulkuva tigeda koera eest kaitsta?
 
..... 22. märts 2009, kl 19.42
täna oli selline juhus ,ja hirm oli nii suur, ta oleks mu lihtsalt ära purenud.samas küsiks, kust saab osta pisargaasi?kas sellest oleks abi?
 
???? 22. märts 2009, kl 19.54
........vast ikka pipragaasi ????????
 
h 22. märts 2009, kl 19.54
pisargaas ja pipragaas ei mõju kõigile koertele ning vahetevahel võib see koera veel rohkem üles ärritada.
 
...... 22. märts 2009, kl 20.16
aga mis siis mõjub??????????????
 
j 22. märts 2009, kl 20.43
imeravimit, mis igale koerale ja igas situatsioonis mõjuks, polegi olemas. tuleb säilitada rahulikkust ning tunda natuke koerte käitumist (ei maksa vehkida, kiljuda, joosta ega selga keerata), juba enne koeraga kohtumist mõelda erinevate variantide peale ning kaaluda erinevaid võimalusi (tavaliselt sellised keorad ei saja momentaalselt taevast alla) ning natuke peab õnne ka olema. muidugi on ka vahe, kas kohtuvad inimene ja koer(ad) või inimene koos koer(te)aga ja koer(ad).
 
sp 22. märts 2009, kl 23.28
Helista kohalikku omavalitsusse ja nõua, et hulkuva koera peremees vastutusele võetaks - või kui on koduta koer, siis varjupaika viidaks. Kui tead, et selline ümbruskonnas on, siis ei saa ainult enda kaitsmise peale mõelda - aga kui ta mõne väikese lapsega kohtub?
 
j 23. märts 2009, kl 00.33
üldiselt kipub olema sedasi, et need koerad kes on hulkurid, ma mõtlen päris hulkureid ehk koduta koeri, kipuvad olema igasuguse inimesepoolse vägivalla suhtes (karjumine, maast millegi haaramine, nende pihta viskamine, nende poole liikumine) üsnagi tundlikud ning lasevad ruttu jalga. vabakäigukoerad, need, kes lastakse hommikul uksest/väravast välja ja õhtul lastakse tuppa tagasi või kes ise otsustavad korduvalt jalutama minna, on tunduvalt ohtlikumad, kuna nad on piisavalt ülbed ja ei kipu eriti kartma. nende puhul tuleb osata lugeda kehakeelt ning ära tabama, millal tasub neid rünnakuga minema peletada ning millal tuleks rahulikult taanduda. kui lahtise agressiivse koera omanik on teada, tasub kindlasti politseisse avaldus teha ja vajadusel ka korduvalt. muidu juhtub see, et kui avaldust ei tehta ja koer pidevalt terroriseerib, siis on olukord, kus kõik teavad, kuid politsei ei saa midagi teha, sest kaebusi pole. hea oleks ka politsei kohale kutsuda, kuid... politseil on muudki teha ja juhul kui nad on nõus kohale tulema, on koer ammu kadunud. sellisel juhul tasub ka tundmatu koera peale kaebus esitada.
 
. 23. märts 2009, kl 20.08
katsuge pildistada koera eemalt, kui on teada, et see ründab. Siis koos avaldusega koera pilt, on politseil ka kergem sellist koera leida. Nii või teisiti peaks sellise koera hukkama sõltumata sellest kas tal on peremees või ei.
 
xx 23. märts 2009, kl 22.02
aga otseseks kaitseks, kui ründab, ikkagi ei ole midagi! õnneks juhtub seda äärmiselt harva, aga ikkagi juhtub! eriti kui oled näiteks oma koeraga... meie väikelinnas ründas suur koer perenaisega jalutavat spanjelit ja pureski hulga inimeste silma all väikese koera surnuks, ja ka perenaine sai väga tõsiselt pureda.

mina olen siiski mõelnud selle pipragaasi peale
 
pipar 23. märts 2009, kl 22.35
mul on pipragaas ja on aidanud eemale peletada.
Tõhus on vägagi, ise ka sutsu saanud ühe ründe tõrjumisel, kui jäin allatuult.

Mulle toodi Tallinnast, relvapoodides pidi müügil olema.
 
kas 24. märts 2009, kl 21.56
võin ikka püstoli taskust võtta ja maha kõmmutada. Relvaluba olemas.
 
jah 24. märts 2009, kl 22.15
enesekaitse on lubatud
 
kunagi 24. märts 2009, kl 23.05
vähemalt inimeste puhul on enesekaitsega sedasi, et kui sind rünnatakse noaga ja sa ründaja maha lased, lähed vangi ja paragrahvi alla, st sa ei või rünnet tõrjuda võimsama vahendiga kui ründaja (see on siis tapmine enesekaitseks). sa võid õhku tulistada, kuid inimese pihta mitte.
 
dogwisper 25. märts 2009, kl 08.35
Nii palju kui mina dogwisper saadet olen vaadanud, peab koera poole julgelt ühe sammu tegema. Kindlasti ei tohi taganeda. Olen ise proovinud enda väikse koeraga jalutades, kui teised koerad teda togima on tulnud ja muide aitab. Käsi ka ei tohi üles tõsta.
 
xx 25. märts 2009, kl 12.16
nojah, kui just jääb aega seda sammu teha...
 
j 25. märts 2009, kl 16.58
kõik sõltub olukorrast. kui on ebakindel või noor ja kogenematu koer, siis võib see sammu astumine aidata, kuid kui on enesekindel ja kogenud täiskasvanud koer (kellel on teatud kinnismõte) ning tema vastas on laps või väikest kasvu inimene, siis võib see samm provotseerida kiirema rünnaku. iseasi, kas astujal on nii palju koeralugemisoskust, et aru saada, millal tasuks ise ähvardavam pool olla ja millal tasuks vaikselt taanduda?
pipragaasi võib proovida, kuid samuti, mina sellele 100%liselt ei loodaks. tuttaval on koer, kes sai seda gaasi näku (kotis läks balloon kogemata lahti) ning koer ei teinud teist nägugi, samuti on ajakirjanduses olnud lugusid, kus ründavad loomad on selle gaasi peale veel rohkem pöördesse läinud ning seetõttu kahjustused veel suuremad.
jällegi, pole olemas kindlat reeglit, et tee seda ja siis on kõik korras. reaalses elus tuleb vastavalt oma oskustele olukorda reaalselt hinnata, võtta kasutusele sel momendil sobivana tunduvad meetmed, loota, et need aitavad ning samas olla valmis selleks, et need ei pruugi aidata ning et siis oleks varuvariant (loota, et ehk teised inimesed või möödakäijad tulevad appi, kuigi viimaste kuude kogemus on näidanud, et sageli on see naiivne lootus või püüda taanduda sellisesse kohta, kuhu koer juurde ei saa, kas trepikotta, kellegi aeda vms kohta).
 
Gaas 25. märts 2009, kl 23.08
Pisargaas ja pipragaas on erinevad asjad. Pisargaas ei mõju ka narkomaanile ja suitsetajale läbi sigaretivine. Pipragaas mõjub koertele küll (korduvalt nii tõdenud) - lihtsalt on oht koera haistmist kahjustada. On müügil isegi spetsiaalsed koerte tõrjeks mõeldud pipragaasi balloonid. Seal on nö põletusprotsenti või siis maakeeli kangust vähendatud. Pipragaasi saab osta relva- ja binoklipoodidest.
Postiljonid kasutavad sellist ultraheliseadet, mis väga tugevat inimese kuulmisalast väljajäävat heli tekitavad - see pidavat ka aitama. Kuigi selle puhul ma nii kindel ei oleks. Netipoodides olemas (otsi ntx SUPER DOGCHASER). Väike guugeldamine annab palju muid variante ka.

Muide, kui siin ühel sõnavõtjal on relvaluba olemas, siis peaks ka vastav seadus selge olema. Naljakas, et relvaomanikul üldse selline küsimus tekib...
 
foobikutele 27. märts 2009, kl 14.29
mis loll jutt! ükski koer ei ründa niisama lambist! inimene pidi kuidagi koera ikka provotseerima. ma olen oma silmaga näinud, mida tehakse, kui hulkuvat koera nähakse: hakatakse karjuma ja hüsteeritsema, kätega vehkima, kividega loopima - no hallo!? Koer tunneb väga hästi ära, et inimene on krampis ja hirmul - seda märki võtab koer aga ohuks enda suunas ja asubki ründele. Kõige efektiivsem lahendus on: ära käitu ebanormaalselt, st ära kiirenda sammu, ära lõuga, ära vehi esemetega jne. Ja nb! ära vaata KOERALE silma. Ära vaata üldse koera poole. Kui koer su pilgu tabab, siis ta tulebki sinu poole ja kui märkab, et sa teda kardad, võib rünnata kah. Kõige targem oleks rahulikult oma teed minna ja mõelda mingi muu asja peale (mitte hirmu - selle tunneb koer kohe ära). Hakake mõttes mingit laulu ümisema või mõelge, mis te homme teete ja ärge jõllitage koera suunas ja tagasi ärge ka vahtige. Kui nii teete, siis ei ründa ka teid koer. Parem tundke hirmu enda ümber tiirlevate kodanike suhtes... majanduskriisi ajal ollakse varmad kotti haarama või lausa tapma. Hulkuv koer on nüüd küll viimane asi, mida põdeda. Seda enam, et hulkuv koer pole üldjuhul agresiivne.
 
hõhh 27. märts 2009, kl 14.38
viimasele,loomulikult on sul seal õiget juttu ka sees aga nagu ikka aga kui tulevad mitu koera?olen ise seda kogenud,üks oli veel ketist lahti ka tõmmanud,see lohises mööda maad ja kambavaim ikka suurem,üks ees teine tagantjärgi.mulle teevad pigem muret need hulkuvad kes minu koera kallale tahavad karata,mida teha kui hundikas tormab spanjelile kallale?või näiteks rottweilerile?oskab keegi öelda,targad nagu te olete kõik:D
 
eelmisele 27. märts 2009, kl 23.30
ei olegi midagi teha ju. kui sa just koertega nende keeles suhelda ei oska. täpselt sama keiss: mida teha, kui noaga mees sind ründab? no mis sa ikka teha saad? hakkad võitlema? vaevalt. karjud`? siis võid nuga saada. mõnele koerale mõjub karjumine/ähvardus, mõni saab sellest hoogu juurde. jooksed ära? mõttetu - koer jookseb sinust kiiremini. katsu selliseid olukordi vältida. käi tänaval silmad lahti ja kui juba kaugemalt märkad, siis ei tasu rind ees vastu minna, vaid tõesti minna teist kaudu või kuskile varjule niikauaks. pipragaasiga vehkimine ei aita - saad veel ise näkku ja oled koos oma koeraga seal neile pureda.

mul on endal ka alati hirm, kui koeraga jalutan. kuigi mul on isane sakslane. aga seda enam - kui see teist peni näeb, siis vaja ülbama minna ja pead üle turja teisel panema. ei ole mõtet sellist situatsiooni tekitadagi, kus võõrad koerad kokku saavad. õnneks olen kokku juhtunud selliste lahtiste koertega, kes on pigem arglikumad - vaatavad eemalt ja tulevad vaikselt järgi. kui kurja häält teha, siis tõmbuvad tagasi ja lähevad minema. seda on k koera olekust näha: kui ikka kiitsakas hundika moodi koer, siis pole ohtu. turske lahti pääsenud rotika kohta seda ei ütleks ;) kohe on arusaada, kas koer sammub enesekindlalt teie poole või tasa ja vargsi.
 
Koera omanik 24. märts 2018, kl 21.32
Tere,
Olles koera omanik ning puutudes kokku pipragaasi ähvardustega olen otsinud infot sellest, kuidas pipragaas mõjub koerale, kahjuks on need vastused osutunud ebapiisavaks. Sooviks rohkem kuulda lugusid probleemiga kokku puutunud koera omanikelt, eriti aga kuidas tuleks ja saaks koera aidata, mis olid esimesed sammud mida ette võtsite?
 
alma 26. märts 2018, kl 05.54
Ma ei tea, selle asemel, et uurida kuidas pipragaas koerale mõjub, võiks selle kasutamise põhjusi vältida.
 
keegi 15. aprill 2018, kl 15.18
Koerapeletaja aitab. Mind on mitmel korral aidanud. Koerad läksid tõesti minema.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!